NGT
[Obuwie] La Sportiva - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] La Sportiva (/thread-955.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE:[Obuwie] La Sportiva - Matek - 14-10-2007

ja na twoim miejscu nastawiłbym się raczej na lasportivy nevada, lub najlepiej tibet.
-------------------------------------------
http://outdoor.org.pl/forum/index.php/topic,599.0.




RE:[Obuwie] La Sportiva - kwp - 23-10-2007

Witam wszystkich,zakupiłem sobie La Sportivy Thunder GTX niejaki za 479zł.Buty póki co świetnie się mają,mam na nie 2 lata gwarancji,jedyne zastrzeżenia to faktycznie ta ''ruchoma'' pięta; mam je zamiar własnie zabrać na wycieczke po czerwonym szlaku KIELCE-CHĘCINY,dużo twardych i ostrych skał..




RE:[Obuwie] La Sportiva - marteen - 23-10-2007

Byłem dziś w sklepie i mierzyłem La sportiva Thunder.

Nie Wszystko było ok. ponieważ uwierały mnie na wysokości kostek.

Czy to jest wina nowych butów ? Czy to się da rozchodzić ?

Zima za pasem a ja nie wiem jakie buty kupić ! Wywalić w błoto 500 zł to nie sztuka...

Ten model najbardziej mi odpowiada i pasuje do nogi. Mierzylem tez Nevady i Tibet i niestety nie to samo co Thundery.

Co robić ?
-------------------------------------------
marteen




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 23-10-2007

marteen, ja cie nie chce zniechecac ale ostrzegam wszystkim przed zakupem tych butow (thunderów) bo mi przysporzyły naprawde wiele problemów. guma z przodu się odklejała 3 razy (może w końcu mi zwrócą forsę), i przemakały. wypowiadałam się o nich w wątku poświęconym temu modelowi, przeczytaj. zanim kupisz dokładnie obejrzyj czy otok gumowy się dobrze trzyma, czy są solidnie wykonane. czytałam opinie osób które są z nich zadowolone, jednak radzę obejrzeć je dobrze przed zakupem. pozdrawiam

p.s. i jeszcze musze dodac ze w lecie mi w nich bardzo gorąco, odparzają sie stopy i obcierają niemiłosiernie (ale to moze spowodowane tym ze nie nosiłam specjalnych skarpetek i troche za duzo km dziennie robiłam:))

no ale z drugiej strony moge tez powiedziec o nich wiele dobrego, mają fajny anatomiczny kształt (dobrze trzymają się nogi), są lekkie, dobrze trzymają kostke, podeszwa się nie starła jak dotychczas
martwi mnie jeszcze to ze po intensywnym chodzeniu całodniowym czuje dosc duzy dyskomfort, stopy nie dosc ze są poobcierane to jeszcze bolą, buty chyba słabo amortyzują wstrząsy, ale trudno mi powiedziec bo nie mam porownania z innymi, to moje pierwsze drozsze buty w góry.
---
Edytowany: 2007-10-23 22:13:49




RE:[Obuwie] La Sportiva - marteen - 24-10-2007

Dzieki za cenne uwagi.

Patrzylem w sklepie na thundery to ten gumowy otok jest calkiem dobrze przyklejony i w miare wygodne byly (troche uwieraly kostki).
Boje sie jednak po lekturze tego forum ze jest duze prawdopodobienstwo odklejania sie gumowych wstawek. Podobno pieta tez uwiera ;( A pomyslec ze juz prawie za nie zaplacilem i cos mnie tchnelo poszukac opinii w necie.

Teraz waham sie miedzy al sportiva thunder a merrell thermo 6.
-------------------------------------------
marteen




RE:[Obuwie] La Sportiva - Matek - 24-10-2007

rzeka- dobre buty musza pozostać dobre niezależnie od robionych km. ja przed kupnem butów proponuję wyjąć wkładkę w sklepie i zobaczyć, czy producent poprowadzil pod nią membranę- marteen- podnieś w tunderach- zdziwisz się...
-------------------------------------------
www.maroko2006.ovh.org




RE:[Obuwie] La Sportiva - rwąca rzeka - 24-10-2007

to prawda, pod wkładką (o ile pamiętam, nie chce mi sie tam zagladac;)) jest cos białego co nie przypomina gore;/

matreen moge ci posłac fotki jak wyglądają moje buty, kupiłam je na wiosnę 2006. odezwij sie do mnie na gg jesli chcesz

---------
gg 4257434
---
Edytowany: 2007-10-24 18:37:53




RE:[Obuwie] La Sportiva - marteen - 26-10-2007

Dzieki za cenne uwagi.

Kupilem Merrelle Thermo 6 - jak przetestuje to napisze pare slów.
-------------------------------------------
marteen




RE:[Obuwie] La Sportiva - iamkret - 27-11-2007

hehe... poszła mi membrana w Nevadach, w prawym bucie, na czubkach. Zastanawiam sie teraz czym różnią sie buty jeżeli jedni potrafią chodzić w butach kilka lat i mieć membranę a inni po roku robią sito.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Lao Lao - 27-11-2007

sztywnością




RE:[Obuwie] La Sportiva - niezdecydowany - 11-02-2008

Witajcie,
czy mozecie mi poradzić, które buty wybrać: AKU Lhasa GTX czy LaSportiva Nevada? Butów będę w 98% używał po mieście (głównie na jesień i w zimę oraz wczesną wiosnę), oraz 2% na wypad w góry.
Z góry dzięki za pomoc.




RE:[Obuwie] La Sportiva - wagon - 11-02-2008

Jeśli do miastato odradzam jedne i drugie.
-------------------------------------------
wagon




RE:[Obuwie] La Sportiva - niezdecydowany - 11-02-2008

Głównie będą używane ich w mieście. Dlaczego odradzasz jedne i drugie? Czy w takim razie są jakieś buty dobre na moje ''wymagania''?




RE:[Obuwie] La Sportiva - wysek - 11-02-2008

Mam buty LA Nevada i mogę Ci powiedzieć, że membrana działa tylko w terenie.
Np. Chodzę w nich do szkoły i wychodząc po paru godzinach mam nogę kompletnie przepoconą. Poza tym but potrafi puścić wodę w trakcie spaceru z psem po mokrej trawie i najważniejsza Vibram się bardzo szybko ściera w mieście. Po raz pierwszy i ostatni kupiłem buty na takiej podeszwie do chodzenia po mieście, ale to niestety Polska naleciałość: kupowanie rzeczy jak najbardziej uniwersalnych, do wszystkiego.

Podsumowując, do chodzenia po mieście nie kupuj butów na Vibramie i z Gore, naprawdę nie będziesz zadowolony. Kup sobie jakieś najzwyklejsze buty za 100-150 zł z jakimś ociepleniem (bez membrany!!!) i jak je odpowiednio zaimpregnujesz to nie będą Ci też przemakać.
---
Edytowany: 2008-02-11 22:42:14




RE:[Obuwie] La Sportiva - iamkret - 11-02-2008

Ściera wam się bo chodzić nie potraficie. Jeżeli ktoś chodzi umiejętnie (nie mówię tu o akrobacji na chodniku, ale nie szura) to but będzie mu służył długo. Dla uzasadnienia: tak wychwalany Vibram, czym rózni się od zwykłej podeszwy w bucie za 200 zł. Mój ojciec chodzi w butach już 4 rok, zwykłych skórzanych, podeszwa swoje przeszła, ale nie starła się po pół roku. Może czas na zmianę z Vibram na NoName?
Co do Nevady, zgadzam się z ~wyskiem, dodam jeszcze że sama podeszwa jest bez amortyzacji.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Luka - 12-02-2008

naucz mnie chodzić, bo w mieście ścieram podeszwę każdego buta, nieważne czy Vibram czy nie...




RE:[Obuwie] La Sportiva - niezdecydowany - 12-02-2008

Pomijając kwestię ścieralności Vibram, to czy ktoś wie jak się przedstawia sytuacja z komfortem cieplnym w ziemie (przy -10C lub -15C)? Czy nie zmarzną mi nogi? ~iamkret - o co chodzi z ''podeszwa bez amortyzacji''? W sklepie sprzedawca twierdził, że nie będzie to miało większe wpływu na komfort chodzenia.

Czy możecie polecić mi jakieś buty, które świetnie sprawdzą się w mieście, ale czasami (2 tygodnie w roku) będą sobie radziły w górach (Tatry)?




RE:[Obuwie] La Sportiva - ludz - 12-02-2008

W sklepie sprzedawca kłamał :)

Generalnie nie ma takich butów, które chcesz. Buty w góry posiadają gumę zapewniającą porządne tarcie coby się na skałach nie ślizgać, a taka guma jednak się będzie ścierała szybciej niż coś stricte na miasto.
A więc trzeba jakiś kompromis. IMHO - Nevady czy jakieś lekkie treki spokojnie sobie poradzą w mieście w zimę (grubsza skarpeta w porywach mrozu), a w górach nie powinny mocno rozczarować. Niemniej, licz się z tym, że się zużyją szybko i tyle. Amen ;]




RE:[Obuwie] La Sportiva - niezdecydowany - 12-02-2008

ludz, a co oznacza skrót IMHO? Oraz co rozumiesz przez to, ze szybko się zużyją? W przeciągu roku czy 4 lat? Zwykle w ''normalnych'' butach zimowych chodziłem 2 sezony i należało kupić nowe więc jak te przetrwają mi 3 sezony w tym wyjazdy w góry to jak dla mnie i tak będzie nie źle ;)

P.S.
Wybaczcie jeśli te pytania brzmią dla Was śmiesznie i banalnie, ale jestem zupełnie zielony w tej kwestii i dlatego wolę podpytać ludzi, którzy mają już jakieś przejścia i doświadczenia z takim obuwiem :) Aby później nie żałować... :)




RE:[Obuwie] La Sportiva - iamkret - 12-02-2008

Luka, nie bierz tego personalnie, ale..
po chodniku się chodzi a nie ślizga ;-)
Ja latem chodzę w butach adidasa już drugi rok, jakoś mi się nic nie ściera mimo że podeszwa jest bardzo cienka. Kolejnym niezłym przykładem są różne buty na tej samej podeszwie, jeden mówi, że kiepskie bo poszły się kochać po pół roku inny zaś zachwala ich trwałość.

~niezdecydowany ''IMHO- in my humble opinion''
Generalnie Nevady oprócz braku amortyzacji mają jeszcze kiepską wkładkę.
Odczucia podobne jak w tenisówkach.
Weź buta, którego podeszwa ma amortyzację. W zimę nie ma rewelacji, but jak but, nie ma ocieplenia. Załóż grubą skarpetkę albo dwie i idzie przeboleć.