NGT
[Obuwie] La Sportiva - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] La Sportiva (/thread-955.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31


RE:[Obuwie] La Sportiva - shadar_logoth - 26-07-2007

Butki udało wymienić się na nr większy :) Jutro przetestuje je w górach :D

Pozdrawiam!
-------------------------------------------
Into the Labyrinth...




RE:[Obuwie] La Sportiva - John Doe - 02-08-2007

Witam.
Chciałem co bardziej obytych i doświadczonych poprosić o pomoc. Mam zamiar kupić sobie butki. Na początek mogę zainwestować do 400 zł i zastanawiam się pomiędzy La Sportiva Nevada a Trezeta Cyclone. Buty mają służyć do zimowych ''wędrówek'' miejskich a przede wszystkim wiosenno-letnio-jesiennych wypadów w góry. Przeczytałem na forum już kilka opinii dotyczących tych butów a mimo to ciężko mi się zdecydować. Jedni polecają Nevadę bo to sprawdzony model a inni Cyclone, że nowsze z zastosowaniem nowszych technologii. Gdyby ktoś mógłby coś więcej światła mi rzucić, które z tych modelów sprawują się lepiej byłbym wdzięczny. Szczególnie znaczące będą dla mnie opinie osób, które miały możliwość użytkowania obydwu modeli, ale równie ważne będą i pozostałe wypowiedzi.
Dzięki.




RE:[Obuwie] La Sportiva - Matek - 02-08-2007

nevady na zime odpadaja bo sa z zamszu...




RE:[Obuwie] La Sportiva - gała - 02-08-2007

Taaa jasne..
Ja mam nevady juz 2 lata i jakos zime obchodzilem:)
A tak na powaznie to i tak musielem je potraktowac zywica z woskiem po tym jak stopa wytarlem ten slawny gore-tex..
ps. zdjecia jak teraz wygladaja moge wyslac na maila
---
Edytowany: 2007-08-02 18:36:44
-------------------------------------------
OŹE Kraków




RE:[Obuwie] La Sportiva - John Doe - 02-08-2007

Będę wdzięczny za fotki. A poza tym zastanawia mnie to co mówią, że nevady to stary model, choć udany a cyclony zbudowane są nowszych, lepszych komponentów i mają lepszą podeszwę???? I bądź tu mądry :/
Mail: vestisatra@tlen.pl
-------------------------------------------
Kropki Trzy...




RE:[Obuwie] La Sportiva - gała - 02-08-2007

Ja tam nie wiem, gdyz nie mam mozliwosci porownania. Ze wzgledu na plaskostopie mam predyspozycje do odbijania sobie pięt ale po zastosowaniu wkldem od merrelow wszystko jest ok.
ps. na zdjeciach widac ze podeszwa nie jest specjalnie zuzyta a butow nie oszczedzam
pps. buty nie sa czyszczone od jakiegos czasu:)
-------------------------------------------
OŹE Kraków




RE:[Obuwie] La Sportiva - John Doe - 02-08-2007

Dzięki za zdjęcia.
-------------------------------------------
Kropki Trzy...




RE:[Obuwie] La Sportiva - radek - 09-08-2007

witam jesli chodzi o nevada la sportiva to bardzo dobre buty maja kilka wad ale ogolnie w tatrach mnie nie zawiodly zwlaszcza ich wodo szczelnosc
-------------------------------------------
radek




RE:[Obuwie] La Sportiva - dradamu - 09-08-2007

Czy ktoś może miał buty La Sportiva Trango S. Byłbym bardzo wdzięczny za informacje na ich temat.




RE:[Obuwie] La Sportiva - John Doe - 14-08-2007

No i witam ponownie. Po długich namysłach i sapaniach kupiłam jednak Trezety Cyclony. Okazały się szersze niż La Sportivy Nevady i tym samym wygodniejsze dla mnie. I tu pojawia się kolejny problem. Postanowiłem wziąć buty na rozchodzenie, zanim gdzieś na dłuższą trasę się wybiorę. Zaznaczam też, że są to moje pierwsze buty z gore. I jego właśnie dotyczy problem. Po 2gim dniu goretex odkleił się od buta na górze, nad palcami, konkretnie nad dużym paluchem i opada na niego. Stanowi to pewien dyskomfort podczas chodzenia. W związku z tym mam pytanie czy to należy uznać za zupełnie normalne, że goretex odchodzi od buta czy też reklamować u sprzedawcy?
-------------------------------------------
Kropki Trzy...




RE:[Obuwie] La Sportiva - ludz - 14-08-2007

reklamuj. amen.




RE:[Obuwie] La Sportiva - radek - 16-08-2007

koniecznie je oddaj membrana gore ma zapewniac wodoszczelnosc i oddychalnosc buta no ijeszcze ten dyskomfort .Zapewne jak sie troche odkleja to bedzie to postepowalo
-------------------------------------------
radek




RE:[Obuwie] La Sportiva - Awards - 21-08-2007

Moje La Sportivy Nevady sprawdziłem już parę razy. Najdłużej miałem je na nogach podczas wyprawy na Rysy (pod parkingu do do parkingu „z buta” – ok 11h) i byłem całkiem zadowolony. Zero odgniatów, przetarć, otarć itp. Noga co prawda spociła się ale co się dziwić, ta mała wstawka z codury nie ma szans oddychać za całą nogę... W zimie trzeba dużo chodzić albo... MARZNĄĆ w nich :) nie ma ocieplenia i do miejskiego użytku średnio się nadają.




RE:[Obuwie] La Sportiva - yeti - 05-09-2007

La Sportiva to absolutna czolowka wsrod producentow butow.Absolutnie polecam!!!!!!
-------------------------------------------
yeti




RE:[Obuwie] La Sportiva - gavagai - 05-09-2007

dradamu, co prawda pytałeś niemal miesiąc temu o La Sportivy Trango S, ale może - jeśli nie tobie - komu innemu przyda się kilka uwag dotyczących tego modelu. Butów tych używałem w letnich warunkach i w Tatrach i w Alpach. Wspinałem się po lajtowych drogach/podejściach, chodziłem po via ferratach, łazikowałem itp., nie oszczędzając ich specjalnie na wapiennych piargach w Alpach. Służyły mi dzielnie, choć niezbyt długo (dwa sezony), były bardzo wygodne a przede wszystkim stosunkowo lekkie. Na lekkie wspinaczki nadają się jednak niestety mniej niż stary model La Sportivy Hyper Guide, którego używałem z przyjemnością - są po prostu za sztywne. Niestety w Trango S dość szybko podeszwa starła się (na pięcie - właściwie całkowicie) a gumowy otok odkleił się i zdarł na czubkach. Poza tym cordura okazała się stanowczo zbyt mało wytrzymała a gumowy otok na boku buta zbyt niski, by się koszmarnie nie zmechacić po kilku jazdach po piargach. Również i cordura na czubku wyglądała <<włochato>>. Krytyczne uwagi można mieć i do jakości szwów łączących skórę z wyściółką - po kilku użyciach przerwały się:( Na szczęście - jak widziałem - w nowej wersji tego modelu poprawiono (poszerzono) otok. Zrażony jednak doświadczeniem, kolejny model kupiłem już inny...
---
Edytowany: 2007-09-06 11:50:46




RE:[Obuwie] La Sportiva - aszola - 09-09-2007

Ja mam la sportivy nevady dwa lata i niestety pomimo czestej impregnacji przemakają jak trampki a co do modelu butów są swietne natomiast sam gore bez sensu.
-------------------------------------------
aa




RE:[Obuwie] La Sportiva - nico - 11-09-2007

Ja miałem sandały Prabi całe 3 miesiące!
Najwygodniejsze sandały jakie miałem ale niestety po rzeczywistym czasie użytkowania 2,5 tygodnia zostały zareklamowane.
- przetarła się wyściółka na pięcie,
- odkleiła się warstwa wyściółki,
- zaczął wydostawać się klej,
- łapią brud bardzo szybko,
- śmierdzą po 1 godzinie użytkowania
Jak za sandały za taką cenę to spodziewałem się czegoś więcej!
nie polecam!!!
-------------------------------------------
nico




RE:[Obuwie] La Sportiva - harson - 15-09-2007

ja mam la sportivy thundery rozm 44,5 i niestety nie moge w nich chodzic, obcieraja mnie w pięty - możliwe że to kwetia mojej anatomii. (Moge je komuś odsprzedać za 250zl , mają 3 miechy i ze 80 km przebiegu.)




RE:[Obuwie] La Sportiva - travnick - 20-09-2007

Cześć!

Mam pytanie, które mógłbym umieścić zarówno tu jak i w threadzie o rozchodzeniu butów.
Posiadam od wczoraj buty La Sportiva Nevada. Zakup był przemyślany, bo w sumie zdarłem sobie skórę na palcach od sznurowania kilkudziesięciu modeli przez ostatni tydzień, a dzięki czytaniu tego forum z kompletnego laika przeistoczyłem się w laika trochę mniejszego (2 tygodnie temu myślałem, że Campus jest solidną marką :D)

Buty próbuję aktualnie rozchodzić - czasu mam bardzo mało, bo już w piątek wieczorem wyjeżdżam. Wiem, że powinienem był podjąć decyzję dużo wcześniej, ale tak wyszło.
Z tego co widzę po opiniach, but użytkują osobnicy obojga płci, przy czym jest spory odsetek dam, jako że buty te są relatywnie węższe.

I tu moj problem. Ja stope mam IMO dość szeroką - pobieżne mierzenie metodą stopa +kartka+ długopis wykazało ok 10,5 cm. Nevady w rozmiarze 46 też mniej więcej taką szerokość mają (zewnętrzną). Przy mierzeniu w sklepie i chodzeniu wczoraj przez pół godzinki (więcej nie miałem czasu) po domu wszystko grało. Dziś, po całym dniu łażenia, a więc ze stopą zmęczoną, opuchniętą, ubrałem je ponownie i po ok. 2h zacząłem odczuwać dyskomfort. Nie jakiś specjalny ból czy znaczny ucisk, ale czułem że mam na sobie przylegający but.

Być może jestem nieprzyzwyczajony - całe życie biegam w lekkim obuwiu sportowym, do pracy leciutkie garniturowe. Być może but się jeszcze rozejdzie - pytanie kiedy, jak bardzo i czy to dobrze ? Na gore mi nie zależało przy kupnie, ale skoro jest, to niech się nie przeciera od szerokiej stopy. Podobnie, czy powinienem uznać, że rozpychanie się stopy w bucie jest zjawiskiem naturalnym czy może nie powinno tak być i przyczyni się to np do pęknięć skóry po bokach?

Podsumowując - czy czekać aż się rozejdzie, czy uznać, że to model nie na moją stopę i dać sobie spokój? W takiej sytuacji mógłbym ewentualnie wziąć Salomony Alp 6 GTX - są jak na razie wygodne (chociaż nie chodziłem w nich tak długo jak w Nevadach) ale cięższe i ogólnie nie mam do nich zaufania.

jako PS dodam, że jadę w Niżne Tatry i Slovensky Raj, ale buty na pewno przejdą też inne rejony


Liczę na odpowiedź




RE:[Obuwie] La Sportiva - marteen - 14-10-2007

Miałem ochotę kupić sobie La sportiva Thunder. Wszedłem przypadkowo na to forum i teraz mam dylemat.

Przeczytałem wszystkie opinie.

Są dwie główne wady:

1. Tył butów uwiera w pięty.

2. Gumowy otok odkleja się przez co robią się pęknięcia.

Przeczytałem też wiele opinii pozytywnych.

Moje pytanie brzmi czy model ten ma wady w konstrukcji czy dużo zależy od kupionego egzemplarza.

Do osób, które reklamowały już te buty: Jakie reklamacje uznają a jakie nie ?

Reasumując: Buty się niszczą i nie oczekuję że będę w nich chodził 10 lat i nic im nie będzie. Chciałbym jednak kupić takie, które wytrzymają 2-3 lata codziennego chodzenia + 2-3 w roku wypady w góry. Czy w takim razie warto kupić La sportiva Thunder !
-------------------------------------------
marteen