NGT
Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Sprawy techniczne forum (https://ngt.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl (/thread-9404.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE: Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - szy - 27-04-2021

Jaga, chętnie wymienię na lepsze ;)

A jak już tak dobrze przyjmują się uwagi, to mam jeszcze jedną. A nie, moment - dwie :P

Ponieważ istotą i skarbem NGT jest zawartość tego forum/subforum:

https://ngt.pl/forum-3.html

... to wyciągnąłbym to wszystko poziom wyżej, na główną stronę NGT, by tymi wszystkimi kategoriami - całym tym wieloletnim bogactwem NGT - czarować nowego użytkownika, a staremu ułatwiać dostęp.

Bo ten nowy użytkownik wcale nie musi wiedzieć, że pod niekoniecznie jasno brzmiącym okresleniem "recenzje" czeka na niego tyle dobra.

Oraz! Zdecydowanie zajrzałbym do opcji forum i zlikwidował te wszystkie "więcej":

"Poddziały: Buty wysokogórskie, Buty trekkingowe wysokie, i 7 więcej."

Od razu wyświetlaj tam wszystkie poddziały.

Znowu z tego samego powodu: nie ukrywać wiedzy, nie przedłużać ścieżki dostępu. Przeciwnie: jak najszybciej proponować czytelnikowi jak najwięcej.

:)

Szy.


RE: Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - ludz - 30-04-2021

Takie pytanie: czy dałoby się zrobić żeby szukajka forumowa szukała z wykorzystaniem LIKE(), zamiast matchowania stringów?

Bo sobie szukałem frazy 'komin' i kompletnie nie znalazło najnowszego tematu z zamówieniami...


RE: Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - Jaga - 30-04-2021

O rany, ile życzeń! Postaram się wszystkiemu przyjrzeć w pierwszy deszczowy weekend jaki nadejdzie Wink (czyli najprawdopodobniej jutro i pojutrze)


RE: Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - Jaga - 05-05-2021

Weekend był co prawda deszczowy, ale wygrało malowanie szafy, olejowanie komody, majsterkowanie, gotowanie, pieczenie, byle tylko nie siedzieć przy komputerze Wink

Dopiero wczoraj popatrzyłam na Wasze życzenia i tak:
  • Wyszukiwanie poprawione, wydaje mi się, że teraz działa trochę lepiej.
  • Przekierowania z subdomen zrobione.
  • Przy okazji wpisu o indeksacji w Google pobawiłam się też Google Search Console żeby poblokować nieaktualne adresy, które nadal pojawiały się w wynikach wyszukiwania.
  • Zmieniłam liczbę poddziałów widocznych pod głównymi tematami - sami oceńcie czy Wam się podoba. Z jednej strony dobrze, bo jak pisał Szy, wszystko jest od razu widoczne, a z drugiej strony dużo tego (w dziale Recenzje). Zostawiam na razie.
  • Samych recenzji nie będę na razie wyciągała na poziom wyżej, moim zdaniem nie będzie to czytelne.
Jeśli chodzi o adresy zgodne z tytułami wątków - przyjrzę się temu w kolejnej wolnej chwili.


RE: Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - szy - 06-05-2021

(05-05-2021, 09:41)Jaga napisał(a): Zmieniłam liczbę poddziałów widocznych pod głównymi tematami - sami oceńcie czy Wam się podoba. Z jednej strony dobrze, bo jak pisał Szy, wszystko jest od razu widoczne, a z drugiej strony dużo tego (w dziale Recenzje). Zostawiam na razie.

Moim zdaniem jest super. Szybszy dostęp użytkownika, a i robot Google'a widzi wyżej w hierarchii wszystkie te subfora.

Szy.


RE: Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - ludz - 06-05-2021

Wyszukiwanie działa lepiej, dzięki! Smile


RE: Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - akowalski - 27-08-2022

Czy tylko ja nie mogę się jakoś przekonać do tego "nowego" wyglądu ngt?

Piszę z szacunkiem do włożonej pracy i czasu na to poświęconego, tylko jakoś tak nie mogę się połapać teraz na stronie głównej.
Chyba najbardziej brakuje mi tego, aby było kilka tematów z każdej głównej kategorii widoczna na pierwszej stronie, coby kliknąć bezpośrednio z głównej. Teraz widoczny jest tylko najnowszy (jeden) temat.

--
akowalski


RE: Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - grendel - 27-08-2022

Jak dla mnie wygląd jest OK, chociaż to okienko z lewej strony "starego NGT" z ostatnimi tematami faktycznie było bardziej przejrzyste.

Role tę w pewnym stopniu przejęły zakładki u góry "Pokaż nieprzeczytane posty" i "Pokaż posty z ostatnich 24 h".

Ja miałbym jedną uwagę ws. funkcjonalności zachowania przejrzystości i porządku. Na etapie powstawania szkieletu forum dokonany został podział na główne tematy. I ten podział jest, tyle, że w dziale RECENZJE.

Nie od czapy byłoby kopię tego szkieletu zastosować w dziale DYSKUSJE O SPRZĘCIE.

Brak tego podziału powoduje, że powstają nowe tematy/wątki z dyskusjami/zapytaniami w dziale RECENZJE. Są one później sukcesywnie przenoszone przez Adminów, bo wszak recenzjami nie są.

Przy istnieniu w dziale DYSKUSJE O SPRZĘCIE identycznego podziału (plus wątek "Krótkie pytanie, szybkie odpowiedzi") co w dziale RECENZJE, mielibyśmy na głównej stronie pełną przejrzystość.  Nie trzeba byłoby się przebijać przez kilka stron z wątkami, dla znalezienia konkretnego z nich.

To pewnie na dzień dzisiejszy wymagałoby większej pracy niż stworzenie szkieletu od zera, ale finalnie byłoby bardziej funkcjonalne i czytelne.

Mogę nawet zaoferować pomoc w takim działaniu, musiałbym jednak otrzymać stosowne uprawnienia - a nade wszystko ktoś z Adminów musiałby udzielić mi instruktażu/przeprowadzić szkolenie. O ile taką wiedzę można przekazać w formie instruktażu a nie wymagane jest ukończenie studiów matematycznych/informatycznych  Cool.


RE: Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - gumibear - 29-08-2022

hmmm. Przegadam temat z Jagodą

p.s.
Ja po prostu zaczynam czytanie NGT od klik na "pokaż nowe posty" lub "nieprzeczytane"

Archaizm starego ngt miał swoje plusy nie przeczę. Bardzo duzo czasu zajęła mi mentalna przesiadka.


RE: Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - Jaga - 29-08-2022

Do zrobienia, strukturę mogę stworzyć, gorzej z przeglądaniem starych wątków i przenoszeniem ich do odpowiedniej kategorii, na to niestety nie mam już czasu więc pewnie wykorzystalibyśmy Grendela jak już się sam zgłosił Wink Obawiam się tylko, że to będzie już zbytnio rozbudowana struktura. Zresztą do wyszukiwania używam po prostu pola "szukaj", mi osobiście nie chciałoby się przekopywać przez strukturę katalogową, ale to kwestia preferencji.
Przedyskutujemy propozycję z Gumim na kolejnym posiedzeniu, które już wkrótce Wink


RE: Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - szy - 31-08-2022

A ja to żałuję, że do tego co cytuję niżej nie daliście się przekonać. A to ważne, jeśli chce się dbać o popularność, obecność forum w wyszukiwarkach. O stronę użytkową - szybkie zaprezentowanie userowi treści - również.

Szy.




(27-04-2021, 20:56)szy napisał(a): Jaga, chętnie wymienię na lepsze Wink

A jak już tak dobrze przyjmują się uwagi, to mam jeszcze jedną. A nie, moment - dwie :P

Ponieważ istotą i skarbem NGT jest zawartość tego forum/subforum:

https://ngt.pl/forum-3.html

... to wyciągnąłbym to wszystko poziom wyżej, na główną stronę NGT, by tymi wszystkimi kategoriami - całym tym wieloletnim bogactwem NGT - czarować nowego użytkownika, a staremu ułatwiać dostęp.

Bo ten nowy użytkownik wcale nie musi wiedzieć, że pod niekoniecznie jasno brzmiącym okresleniem "recenzje" czeka na niego tyle dobra.

Oraz! Zdecydowanie zajrzałbym do opcji forum i zlikwidował te wszystkie "więcej":

"Poddziały: Buty wysokogórskie, Buty trekkingowe wysokie, i 7 więcej."

Od razu wyświetlaj tam wszystkie poddziały.

Znowu z tego samego powodu: nie ukrywać wiedzy, nie przedłużać ścieżki dostępu. Przeciwnie: jak najszybciej proponować czytelnikowi jak najwięcej.

Smile

Szy.