NGT
Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Sprawy techniczne forum (https://ngt.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl (/thread-9404.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - gumibear - 28-05-2020

Na razie tyle:

https://tiny.pl/7rkr4

Zaraz wkroczy tu zapewne Jaga i Mathew - ojcowie chrzestni nowego projektu, który rodził się gdzieś na łączach pomiędzy Wrocławiem a Pratteln w Szwajcarii.

Szanowni nadeszła ta chwila, że powoli czas gasić światło na engiecie jaki znacie póki silnik obecnego NGT.pl jeszcze dyszy....




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - Mathew - 28-05-2020

Od siebie mogę powiedzieć tylko tyle, że cieszę się że Jaga uciągnęła ten projekt oraz moją niedokładność.....
---
Edytowany: 2020-05-28 16:52:29




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - madusia_m - 28-05-2020

A ja dziekuje za stary engiet. Swietne mam wspomnienia - całkiem sporo, fajne znajomosci... dziekuje wam wszystkim ❤
-------------------------------------------
Robota to głupota...




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - Piotrunio - 28-05-2020

Odliczacz buduje napięcie! :)




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - Jaga - 28-05-2020

Na początek kilka słów wstępu:

O przeniesieniu forum na nową platformę pisaliśmy już chyba 1,5 roku temu. Wtedy zabrałam się za to z twórcą starego forum. Niestety po jakimś czasie projekt upadł, bo z powodów prywatnych Tree nie miał już czasu żeby się tym zajmować.
Wszystko leżało aż do ostatniego zlotu kiedy to zgłosił się do mnie Mathew z propozycją, że mógłby na to spojrzeć (chwała mu za to!). Teraz już wiecie co się dzieje na zlotach ;)
A więc nad przeniesieniem forum pracował Mathew i ja. On pracował nad przeniesieniem zawartości starego forum do bazy danych (uwierzcie mi, nie było łatwe przeniesienie zawartości opartej głównie na plikach, nie na bazie danych, z milionem wyjątków). Ja byłam analitykiem i testerem, stawiałam też nowe forum. Oboje pracowaliśmy pro bono, bo cenimy sobie znajomości zawarte na tym forum :)
Ponieważ oboje pracujemy zawodowo, zajęło nam to trochę czasu, ale oto zbliżają się zmiany :)

Teraz najważniejsze:

Stare forum będzie zamknięte od 02.06.2020. Jeśli w trakcie przenoszenia nie pojawią się żadne niespodzianki to nowe uruchomimy uruchomimy w piątek wieczorem 5.06 lub sobotę 6.06

Poniżej kilka informacji dotyczących nowego forum, które chcielibyśmy Wam przekazać:

1. Punkt pierwszy i najważniejszy - przeniesienie forum na nową platformę było koniecznością, nieważne czy komuś się to podoba, czy nie. Kosztowało mnie i Mathew sporo czasu i pracy więc prosimy nie narzekać, że komuś nie podoba się szata graficzna czy jakieś funkcjonalności :> Przyjmujemy tylko konstruktywną krytykę z konkretnymi propozycjami zmian. Za to pochwały przyjmujemy w ilościach nieograniczonych ;)))

2. W starej bazie danych z użytkownikami nicki nie musiały być unikalne (unikalny musiał być tylko adres mailowy), w nowej bazie nicki również muszą być niepowtarzalne. W związku z tym kilku użytkownikom zostały zmienione nicki (dodane zostały cyfry). Są to pojedyncze przypadki osób raczej nie udzielających się na forum.

3. Użytkownicy, którzy nigdy nie napisali żadnego posta ani recenzji oraz nie zalogowali się na forum przez ostatnie 5 lat, nie zostali przeniesieni na nowe forum.

4. Na nowym forum zostały Wam przydzielone losowe hasła. W celu zalogowania się należy użyć najpierw opcji “nie pamiętam hasła” i postępować zgodnie z wyświetlanymi instrukcjami.
UWAGA 1: Po kliknięciu ''nie pamiętam hasła'' musicie podać swój adres mailowy (ten sam, którego użyliście przy rejestracji na starym forum, nie może być inny). Na Waszą skrzynkę mailową przyjdzie wiadomość z linkiem resetującym hasło. Dopiero po kliknięciu w ten link dostaniecie kolejną wiadomość z nowym hasłem i będziecie mogli się zalogować. Jeśli mail do Was nie dotrze, sprawdźcie folder ze spamem.
UWAGA 2: Na nowym forum logujemy się podając nazwę użytkownika, nie adres mailowy. Jeśli ktoś nie pamięta nazwy użytkownika (wierzę, że mogą być i tacy;)) to znajdzie ją w mailu z hasłem.

5. Wszelkie niecenzuralne, zbyt długie albo reklamujące coś nicki tymczasowe (z czasów kiedy można było pisać na forum bez zalogowania się) zostały zmienione na “Gość”.

6. Do nowej bazy danych nie zostały przeniesione daty urodzin i miejsca zamieszkania.

7. Recenzje zostały połączone z wątkami ich dotyczącymi w jedną całość. Z tego powodu niektóre recenzje mogą mieć (celowo) zmienioną datę/godzinę (nieznacznie, zwykle o kilka minut do godziny) po to żeby zachować porządek dyskusji (ze starego forum nie byliśmy w stanie wyciągnąć daty utworzenia recenzji, była tylko data ostatniej edycji, co powodowało czasem sytuację, że komentarze dodawane do recenzji byłyby wyświetlane wcześniej niż sama recenzja).

8. W przypadku gdy jeden produkt ma kilka recenzji (a dyskusja jak wiadomo toczyła się w osobnym wątku), dla zachowania czytelności, wszystkie recenzje zostały przesunięte na początek wątku. Jedynym sposobem żeby to zrobić była modyfikacja daty recenzji/posta więc czasem recenzje przesunięte są nawet o kilka lat. Rzeczywista data recenzji jest jednak zawsze podana w jej treści.

9. W przypadku recenzji zostały przeniesione tylko zdjęcia dodane do samych recenzji. Te z poziomu opisu produktu nie zostały przeniesione ponieważ zwykle były to zdjęcia ze stron producentów, a takich nie chcieliśmy przenosić. Taka decyzja administracji. Oczywiście może się zdarzyć, że zdjęcia ze stron producentów pojawiały się również w przeniesionych zdjęciach, niestety nie byliśmy w stanie zweryfikować tysięcy (dosłownie) zdjęć.

10. Na nowym forum recenzje będą pogrupowane zgodnie z nową systematyką (ustaloną wspólnie na forum). Przełożenie starych kategorii na nowe czasem było trudne/niejednoznaczne, a dodatkowo na starym forum mamy trochę bałaganu (niektóre produkty są przypisane niepoprawnie do kategorii) więc na początku będzie trochę zamieszania. Z czasem (i z Waszą pomocą) zrobimy porządek, ale tym zajmiemy się już na nowym forum.

11. Recenzje na nowym forum będą pisane w formie postów, ale będą umieszczane w specjalnym dziale z recenzjami (w odpowiednich kategoriach) i będą opatrzone tytułem z prefiksem [Recenzja]. Podobnie jak wcześniej, jeśli administracja uzna, że coś nie jest recenzją, wyleci z tego działu.

12. Niestety szafa sprzętowa nie została przeniesiona. To jedyne czego będzie nam brakowało ze starego forum (naprawdę jedyne). Nowe forum nie ma takiej funkcjonalności, nie znalazłam też żadnego działającego pluginu, który mógłby nam zapewnić taką funkcjonalność. Gdyby znalazł się jakiś programista chętny dopisać taki moduł, to zapraszam do kontaktu :)

13. Jeżeli ktokolwiek korzysta jeszcze z funkcjonalności “strony użytkowników” proszony jest o skopiowanie treści na własną rękę. Po przeniesieniu na nowe forum ta funkcjonalność nie będzie dostępna.

14. Staraliśmy się poprawić linki umieszczone na starym forum w postach i recenzjach prowadzące do innych postów, działów na forum, recenzji czy profili użytkowników, tak żeby kierowały do tej samej treści ale już na nowym forum. W wielu przypadkach nam się udało, ale ponieważ forum przechodziło dość istotne zmiany techniczne w trakcie swojego istnienia, trudno było napisać automat, który to zrobi, mogliśmy coś pominąć. Poprawnie powinny działać linki do:
- recenzji
- wątków
- profili użytkowników (o ile użytkownik został przeniesiony na nowe forum)
- regulaminu
- wyszukiwarki
- formularza rejestracyjnego
Nie będą działały linki:
- kryjące się pod “skracaczami” typu tiny.pl
- do szaf użytkowników (bo szafy nie będzie)
- do stron użytkowników umieszczonych na ngt.pl (bo nie zostały przeniesione)
- FAQ (nie zostało przeniesione)
- i pewnie sporo innych

14.. EDIT braavosi:
Pomimo, że w treści mamy, że awatar musi być 100x100 pikseli i musi mieć wielkość 100kb, to mozna na serwer wrzucić dowolny plik, będzie on automatycznie zmniejszony do rozmiarów właściwych.

15. Jeśli znajdziecie jakiś istotne błędy to proszę je zgłaszać w wątku do tego przeznaczonym. Postaramy się reagować szybko, o ile sytuacja pozwoli (pracujemy więc nie zawsze jesteśmy dostępni).

Do zobaczenia w nowej rzeczywistości! ;)


RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - braavosi - 28-05-2020

Bomba, zbieram szczękę z podłogi od paru dni, gdy się dowiedziałem. Powiem tak, kto żyw i w pełni sił niech nastawia już nalewki dla Jagi... Bo Mathew... no Mathew...hmm...




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - blmln - 28-05-2020

A na jakim silniku będzie nowe forum?




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - Jaga - 28-05-2020

@blmln, na MyBB
Jak zaczynaliśmy to rozważałam też phpBB, ale tam przeniesienie treści ze starego forum okazało się dużo trudniejsze od strony techniczej (po testach odpuściłam).

Nie pomijać mi tu Mathew, chłopak odwalił kawał dobrej roboty, a do tego biedak musiał znosić moje codzienne maile w środku nocy z raportem co nie działa i co trzeba poprawić ;) Wstawał o 6:00 rano i dzielnie poprawiał ;) I nie rzucił tego, za co go podziwiam :D




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - braavosi - 28-05-2020

Taaak, ale żeby nalewki dla niego, tylko je wypije i nic z tego nie będzie... ;)))))

wybacz Jaga, ale nie mogłem...




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - gumibear - 28-05-2020

Tak ta dwójka ogarnela to niebywale pomimo wlasnych zawodowych projektów. Caly czas od Jagi i Mathew dostawalem na prv info co i jak i na jakim etapie są. Mój skromny rozumek niewiele rozumiał więc moim wsparciem było nieprzeszkadzanie:).

Czapki z głów. Są niesamowici.

Przy nicku mathew czas popełnić dopisek. ADMINISTRATOR
---
Edytowany: 2020-05-28 22:25:43




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - ludz - 28-05-2020

Matko, tyle czasu na to czekałem. Dzięki Jaga, dzięki Mathew! :)




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - Dominik.M - 28-05-2020

No i będzie buff jubileuszowy / okazjonalny :)

Trzymam kciuki za odpalenie!
-------------------------------------------
Dominik


[Obrazek: 9404-12-1.jpg]




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - gavagai - 28-05-2020

Wow, nawet sobie nie wyobrażam sobie, ile to musiało być pracy! Kłaniam się Wam w pas i ogromnie dziękuję!




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - Korsarz - 29-05-2020

Dziękuje za ciężką pracę włożoną w nową formę uzależnienia... :) Dzięki.




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - gumibear - 29-05-2020

Przeczytajcie dłuuugaśny i wyczerpujący post Jagi proszę. kto ma stronę na ngt to czas zgrywac fotki etc. Niestety rykoszet musi być. Ten segment od lat nie jest już rozwijany i wspierany przez nas co odczuliście na wlasnej skórze.

Podobnie szafa sprzętowa - ona nie zniknie. Po postawieniu forum będziemy chcieli i ją przenieść, jak? o tym w poście Jagi w pkt 12:
''12. Niestety szafa sprzętowa nie została przeniesiona. To jedyne czego będzie nam brakowało ze starego forum (naprawdę jedyne). Nowe forum nie ma takiej funkcjonalności, nie znalazłam też żadnego działającego pluginu, który mógłby nam zapewnić taką funkcjonalność.Gdyby znalazł się jakiś programista chętny dopisać taki moduł, to zapraszam do kontaktu :)''




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - zając - 29-05-2020

Świetne wieści! Jaga, Mathew - dzięki za ogrom pracy!




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - domwar - 29-05-2020

Przeglądarka nie otwiera mi linku z pierwszego posta.
FF wywala taki komunikat:

''Nie udało się nawiązać bezpiecznego połączenia
Podczas łączenia z serwerem „online-countdown.pl.downloadastro.com” wystąpił błąd. Uczestnik komunikacji otrzymał prawidłowy certyfikat, ale dostęp został zabroniony.
Kod błędu: SSL_ERROR_ACCESS_DENIED_ALERT''

Antywirus też podaje, że adres zablokowany. :(

Czy to przejściowe czy mam coś z tym z robić.

Ostatnio rzadko zaglądam, ale na dłuższą metę nie wyżyję bez NGT - obojętnie starego czy nowego ;-)




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - gumibear - 29-05-2020

Domwar to tylko zegar odliczajacy czas do zamknięcia obecnego ngt:)
U mnie dziala




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - komodus - 29-05-2020

Dzięki za Wasz czas! Już nie mogę się doczekać żeby zobaczyć nowe forum...nie żeby mi się stary wygląd nie podobał :)
-------------------------------------------
komodus




RE:Stare NGT.pl / Nowe NGT.pl - boguś b - 29-05-2020

Jest super,jeszcze trochę do dopieszczenia,ale to już nowa jakość.
Brawo Jaga i Mathew