NGT
Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe (/thread-900.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Butchy - 08-01-2019

turyści łamią zakaz wprowadzania psów do parków narodowych —> właściciele psów nie widzą problemu

zarządzający schroniskami łamią przepisy PTTK niewpuszczając turystów —> zarządzający schroniskami nie widza problemu

Jak Kali ukraść krowę to dobrze ale jak Kalemu to niedobrze.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - turysta - 08-01-2019

@Butchy
Co Wy obywatelu regulaminu nie znacie?
''Jak czlowieka przyprze to zapomina o regulaminie'' Ryszard Ochodzki- Prezes klubu Tęcza.
---
Edytowany: 2019-01-08 08:00:23




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Farfura - 08-01-2019

Hm, Hermanos.
Jeszcze jakiś czas temu wstukiwałbym w klawiaturę replikę na Twoją wypowiedź z pasją równą co najmniej pędzącego bizona..., ale:
a) po pierwsze forum nauczyło mnie (i dalej uczy) pewnej ogłady,
b) powtarzające się w tym samym temacie potyczki ad personam czytam z daleko idącą niechęcią. To się nie sprawdza.
Cenię i lubię ironię, często sam z niej jej korzystam, ale w tym przypadku jakoś mnie mierzi, zwłaszcza, że spłaszcza opisany problem, a do tego próbuje narzucić czytającym pewną narrację.
Narrację przy tym błędną i nieprawdziwą.
EOT

Muszę przyznać, że jestem szczerze zaskoczony zarówno liczbą komentarzy, jak i wybrzmiałymi przy okazji wątkami pobocznymi :)
Gumi, na nudę z nimi (nami) nie możesz narzekać ;)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Maślan - 08-01-2019

@Butchy - Serio nie widzisz różnicy między przykładami,które podałeś? Chodzę z psem na lonży w KPN i PNGS bo tam to jest legalne. w BGPN nie, bo nie można. Zakaz jest uznaniowy bo (w dużym uproszczeniu) obiektywnie rzecz biorąc las i zwierzęta w nim są takie same w Karkonoszach czy na Babiej.

Odmówienie przyjęcia w SCHRONISKU PTTK - to zaprzeczenie idei schroniska i dodatkowo złamanie regulaminu.

''Prawo nie powinno pozostawać w sprzeczności ze zdrowym rozsądkiem'' - kiedyś słyszałem to od starego prawnika i tego się trzymam. Tu chodzi głównie o zdrowy rozum, a nie paragrafy.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Butchy - 08-01-2019

@Maślan, gdzie tam widzisz znak równości? Chyba nie zrozumiałeś. Może przeczytaj jeszcze raz.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - abell - 08-01-2019

@Maślan - Butchy chyba pije do mnie :) Opisał moje zachowanie komentarzem tym, że łamię regulamin BGPN /od Babiej do Krowiarek/, a sam wymagam by schronisko przestrzegało regulaminu PTTK.

''Jak Kali ukraść krowę to dobrze ale jak Kalemu to niedobrze.''




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - skrzyplocz - 08-01-2019

Butchy, to w końcu jak to wg Ciebie jest - ''Tam obowiązuje rezerwacja'', czy ''Przyjęło się powszechnie, ze robi się rezerwacje - taka kultura'' bo to zasadnicza różnica, poza tym w Alpach są zarówno schroniska prywatne jak i zrzeszone, o ile do prywatnego bym się nie wbijała w ciemno, o tyle do zrzeszonych (OEAV, DAV itp.) jak najbardziej, bo po to one są - żebym mogła sobie wędrować po górach bez ścisłego planu i zanocować tam gdzie dotrę wieczorem, nie na ostatnich nogach w stanie hipotermii, tylko normalnie. Tak samo robię w Polsce, nawet w Tatrach. Innym tematem są tzw. biwaki o których pisał gavagai, bo one pełnią funkcje ratunkową i planowanie w nich noclegu bez rzeczywistej potrzeby jest nadużyciem.

Mam wrażenie, że próbujesz przepchnąć tezę, że w Alpach to panie kultura jest, wszyscy rezerwują i ściągają buty w przedsionku (BTW u nas też się buty zdejmuje, tylko nie ma kapci schroniskowych, trzeba mieć swoje), a u nas chamstwo ''wpycha się w ciemno'', butów nie zmienia, a jak już pojedzie w Alpy, to planuje noclegi w Vallocie bo za darmo.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Butchy - 08-01-2019

Skrzypłocz, nie będę tego rozwijał bo widzę, że bardziej atakujesz niż pytasz.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - grendel - 08-01-2019

Farfura

Nie tam, żebym był ''pedant, szczególarz'' - jak komisarz Przygoda z ''Vabank'' ale raczej nawet Kwinto nie byłby w stanie wstukać
''...w klawiaturę replikę na (...) odpowiedź...''

Co innego z ripostą 😉.
-------------------------------------------
https://gameoflife-nextround.blogspot.com




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Farfura - 08-01-2019

Ja jednak pozostanę przy replice ;)
I nie replika na ''odpowiedź'', lecz replika na ''wypowiedź'' :)
https://sjp.pwn.pl/slowniki/replika.html




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - grendel - 08-01-2019

Toś mnie sprowadził do parteru. Dziękuję, reszty nie trzeba 🙃.

Może jednak poprzestanę jedynie na czytaniu...
-------------------------------------------
https://gameoflife-nextround.blogspot.com




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - beskidbike - 08-01-2019

Też myślałem, że po ''naszemu'' jednak miała być riposta ;)
---
Edytowany: 2019-01-08 13:41:02




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - -PITdoggy- - 08-01-2019

Tutaj już tyle dygresji, replik i ripost, że w sumie nie chciałem się wypowiadać, ale pojawił się artykuł na temat psów, nawiązujący nieco i do gór (akurat GPN) i do kwestii sladów zapachowych. Nie jest to jednak związane z samymi schroniskami, więc może admin potem dokona zaorania, albo przeniesie do wątku bliższego tej tematyce. W każdym razie jak niektórzy znający mnie wiedzą sporo km z dodatkowym czterołapym napędem zrobiłem, jestem fanem psich sportów, dogtrekkingowych i podobnych klimatów, natomiast faktycznie obecność domowych zwierząt na szlaku może stanowić pewien problem i trzeba to sobie uświadamiać- są to kwestie związane z chorobami, stresem i innymi konsekwencjami związanymi z pośrednim czy bezpośrednim kontaktem pomiędzy psem a rodzimym mieszkańcem lasów. Nie wyolbrzymiałbym tego, nie namawiam do zaprzestania aktywności z psem- bo to coś fantastycznego, ale warto na pewne rzeczy zwrócić uwagę. Spore zagrożenie dla fauny stanowi też kot, ale to inna kwestia- bo dotyczy kotów ''wychodzących'', nikt ich raczej na szlak nie zabiera. W parkach narodowych kwestia ''psia'' jest regulowana różnie, np w SPN z psem można, poza samą plażą. Chodzi o foki.
W każdym razie wrzucam:
https://fakty.interia.pl/polska/news-w-polsce-zyja-dziesiatki-tysiecy-zdziczalych-psow,nId,2772405

Boję się trochę, że to znowu uaktywni jakieś niezdrowe emocje, potraktujcie po prostu jako ciekawostkę i tyle.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - gavagai - 08-01-2019

Co do wpływu psów, w tym na smyczy, na dzikie zwierzęta chyba nie ma zbyt wielu prac naukowych. Znalazłem jedną, ale dotyczącą parków w Australii, gdzie taki wpływ zbadano i okazało się, że faktycznie taki wpływ jest i to negatywny, w większym stopniu niż obecność człowieka czy ludzi https://royalsocietypublishing.org/doi/full/10.1098/rsbl.2007.0374




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Butchy - 08-01-2019

Można mówić ze prawo jest głupie albo „uznaniowe” jak pisze Maślan ale takie jest prawo, bo zakaz wpisany jest w ustawie. Żeby nie było, ja tego nie komentuję.

Na stronie Bieszczadzkiego jest ładnie wytłumaczone dla czego jest zakaz.
---
Edytowany: 2019-01-08 15:53:48




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Franc - 08-01-2019

Odnośnie prawa, wprawdzie nie naszego, ale jednak.

W Wirginii prawo zakazuje łaskotania kobiet.
W Arkansas mąż ma prawo bić żonę, ale nie częściej niż raz w miesiącu.
W Los Angeles ograniczeniem w tym względzie jest szerokość skórzanego pasa – 2 cale (ok. 5 cm). W przypadku zastosowania szerszego wskazana jest zgoda małżonki.
W Karolinie Południowej żonę można bić tylko w niedziele, wyłącznie na schodach gmachu sądu.
W Vermont kobietom nie wolno nosić sztucznej szczęki bez pisemnej zgody małżonka.
W stanie Waszyngton dozwolone jest współżycie płciowe jedynie w pozycji misjonarskiej.
W Tombstone w Arizonie prawo zakazuje śmiania się z otwartymi ustami w przypadku widocznych braków w uzębieniu.
Lokalne prawo w Carrizo w stanie Nowy Meksyk zabrania kobietom pokazywania się w miejscach publicznych z nieogoloną twarzą i owłosionymi nogami.
Na Alasce prawo zabrania uprawiania seksu w samochodzie lub przyczepie, jeśli temperatura na zewnątrz jest poniżej –25ºC.

Do wszystkiego chyba należy podchodzić z rozsądkiem...
---
Edytowany: 2019-01-08 16:02:48




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - ns - 08-01-2019

@Franc
No dobra, ale może już wystarczy tych bajtów ;-)? Farfura delikatnie rzucił jednym, Ty od razu całą listę, a mi już kukurydzy na popcorn zaczyna brakować...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Franc - 08-01-2019

Dobrze, że nie mieszkasz w Ohio, gdzie jedzenie popcornu przed monitorem jest surowo wzbronione :)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Hermanos - 09-01-2019

Farfura,
Dziękuję za niemerytoryczną acz protekcjonalną replikę - nie replikę ;-)

Dowiedziałem się z niej - biorąc wszystko kompleksowo - że ja coś tam sobie napisałem, Ty następnie mocno przekręciłeś moje słowa i na tej podstawie mnie zganiłeś, no co ja zwróciłem Ci uwagę, że nie za bardzo mi odpowiada taki styl prowadzenia dyskusji.

W konkluzji zaś się dowiedziałem, że Ty byś mnie chętnie zganił jeszcze raz, ale forum nauczyło Cię pewnej ogłady, co jak rozumiem było pewną sugestią, że ja wykazałem jej brak śmiąc Ci grzecznie zwrócić uwagę, że przekręciłeś moje słowa, a także, że Twoja pierwotna wypowiedź była w sporej mierze niespójna, bądź po prostu niepełna.

Jak więc jak rozumiem, w Twojej logice zwracanie mi uwagi na podstawie przekręconej mojej wypowiedzi nie jest atakiem ad personam, za to jest nim zwrócenie przeze mnie uwagi Tobie, że mi się taka taktyka rodem z GW nie podoba.

Ponieważ nie uważam się za kustosza żadnych ostatecznych racji, nieszczególnie mnie to szczerze mówiąc dotyka. Martwi mnie tylko fakt, że nawet na takim Forum wciąż musimy dorzucać chrustu do polskiego piekła, gdzie dyskurs merytoryczny stanowi może 20% wypowiedzi, a pozostała część to uporczywe udowadnianie innym na wszelkie sposoby, że są idiotami.

Zamykając ten ''nasz'' wątek niniejszym oświadczam, że nie miałem żadnych złych intencji i w moim rozumieniu nie przeprowadziłem żadnego ''ataku'' na Ciebie. Jeżeli tak to odebrałeś, to przyjmij proszę me przeprosiny oraz najlepsze noworoczne życzenia :-)

gavagai
Co do wpływu psów to mam podobne zdanie, wbrew temu że mnie @piotr.r niepersonalnie - dziękuję ;-) pouczył, że przesadzam.
Tak sobie myślę, że zwierzęta o wiele bardziej niż my żyją w świecie zapachów i człowiek ze względu na masowość swojego występowania mniej może być przez nie identyfikowany jako realny drapieżnik, w przeciwieństwie do psa, który zalatuje wilkiem. Mniej, to oczywiście nie oznacza, że wcale - a pewnie ostatecznie - niewiele mniej...

Ale - tu uwaga - rozumiem też świetnie argumenty posiadaczy psów. Niszczymy bowiem środowisko naturalne, ingerujemy w nie, dlaczego więc niby z nich mamy robić chłopca do bicia ? Jakbym miał psa, to też bym z zapałem uzasadniał, że mogę z nim chodzić po Parkach itp. ''bo ja tylko...'' i ''ja zawsze...'' ;-) Teraz zaś ''tylko'' łamię zakaz spania w lesie, no bo ja tylko... ;->

Dobrze @Butchy napisał, bo wszyscy w istocie - mówiąc eufemistycznie - stosujemy logikę Kalego. A mówiąc wprost, jesteśmy hipokrytami. I to nie jest żaden zarzut, tylko stwierdzenie prostego faktu, za co najwięksi hipokryci chętnie obili by mnie kijem ;-)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Butchy - 09-01-2019

Tak podsumowując juz ta bużliwą dyskusję widzę że wypowiedz Franca najwięcej wniosła bo najbardziej sie spodobała sądząc po plusach. Ja myślałem, że to spam a tu proszę - post pochwalony.

Dla mnie wypowiedż nie jest zrozumiała. Po wylistowaniu przepisów mających parodiować prawo jest puenta: „do wszystkiego chyba należy podchodzić z rozsądkiem” ... i dobrze, że jest to chyba. Prawo jest jakie jest. Jeżeli jakaś ustawa wydaje nam sie nierozsądna to takie przeświadczenie nie uchyla jej obowiązywania.