NGT
Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe (/thread-900.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - sebastian_ck - 07-01-2016

Warunki fajne, obsługa również, żarcie spoko (ceny nie wygórowane) - to potwierdzam. Jedyne co mi przeszkadzało to zapach wody. To nie żart. Naprawdę nie mogłem tego znieść.
-------------------------------------------
... a nie jakiś tam siusiumajtek




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Zbynek Ltd. - 07-01-2016

No trudno żeby u Pietrka było źle :-)
Czy i jego dzieci.
---
Edytowany: 2016-01-07 13:33:15




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Spineless - 07-01-2016

Pod Wysoką zawsze rewelacja, tylko Olka tam brakuje... że też ten Gasherbrum II go nie wypuścił, eh.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - skrzyplocz - 07-01-2016

No woda śmierdzi (trochę jak ze źródła termalnego), ale w Cisnej ''Pod Honem'' śmierdziała jeszcze gorzej, a o 5 rano na czajnik mogłam sobie tylko przez szybę popatrzeć.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - zlamas - 07-01-2016

Bylem Pod Wysoka w lipcu. Jest ekstra, jest gleba za 15zl i moejsce pod namiot. Bedac tam skonczyla mi sie kaska a bankomat w Cisnej.. Chcialem sie juz zbierac, ale Piotrek powiedzial, ze moge mu kase przelac jak wroce, a teraz mam sie goscic na zeszyt ;) 30zl ale warunki, jak ktos wspomnial hotelowe.

Ps sorry za brak polskich znakow, ale pisze z telefonu.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - -PITdoggy- - 08-01-2016

Tak jak Sebastian napisał- super schron (hotelowy;)), poza zapachem wody (może się już zmienił?) absolutnie wszystko grało i warto polecić.
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - wolfadler - 08-06-2016

Odrodzenie- dużo na plus przez ostatnie lata ale papierki, smieci pod łóżkami, okruchy na luzku....tak ciężko odkuzyc?
-------------------------------------------
sin




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - jareklie - 20-07-2017

Najlepsze i najgorsze schroniska górskie w Polsce 2017 - Nowy ranking
http://poznajpolske.onet.pl/5-ranking-schronisk-gorskich-magazynu-n-p-m-2017/j02bdn
-------------------------------------------
JL




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Pim - 20-07-2017

Moje doświadczenia z Turbaczem są więcej niż średnie. Balangownia, imprezy długo w noc, etc....Oczywiście kilka razy mogłem mieć pecha, bo w rzeczywistości to miłe pełne ciepła kameralne miejsce.
Takie rankingi zawsze budzą moje wątpliwości. Jest tyle różnych często wykluczających się kryteriów. I weź tu oceniaj....
-------------------------------------------
Pim




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Maślan - 28-04-2018

Odczucia co do Andrzejówki po ostatnim weekendzie - fajnie miejsce, sympatyczna obsługa, system obsługi beznadziejny. Jedna osoba za barem przyjmuje zamówienia i je przygotowuje (nalewa napoje, wydaje itp.) przez co czeka się w kolejce 30 min i kolejne 30 na odbiór. Wiem, że weekend, pora obiadowa i można podjechać autem pod samo schronisko i część ludzi wpadła tylko na obiad, ale gdyby za barem były dwie osoby - jedna od zamówień, druga od wydawki to szło by sporo szybciej. Tak w zasadzie to nie tylko moja opinia tylko zebrane uwagi wszystkich z którymi staliśmy w kolejce.

Jutro Szczeliniec, zobaczymy jak tam ;)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Nemesis - 25-07-2018

Czołem,

potrzebuję małej pomocy! Poszukuję bacówki/chaty studenckiej lub innej miejscówki w górach o standardzie niższym niż schronisko, tak żeby była kuchnia w której trzeba samemu napalić, może być prąd ale nie musi, ciepła woda wskazana.
Tego miejsca potrzebuje na przynajmniej 15 osób i co istotne, żeby było otwarte na początku października, ale nie tylko w weekend, chodzi o termin 4-7 października (czwartek-niedziela)
Bardzo ważne jest również by można było się rozbić namiotem nieopodal bacówki i móc zrobić ognisko, pozyskać drewno z okolicy.
A już w ogóle idealnie byłoby, gdyby w pobliskich górach też można było przenocować na dziko (np po uzyskaniu zgody leśniczego)
Chodzi bowiem o wyjazd dla większej grupy znajomych połączony ze szkoleniem buschcraftowym.
Czyli szukam czegoś na kształt Niemcowej, Potrójnej itp
Jakie są Wasze typy?




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - PRS - 25-07-2018

Otryt. Ale nie będziecie sami - nie ma takiej możliwości.
Wszystkie Twoje punkty.
Jest poza Parkiem Narodowym więc .... tylko...
Z tym nocowaniem....misie i wilki...
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - nathaniel - 25-07-2018

Wątorówka na Obidzy?
Nie jest ''dziko'', bo są budynki i ludzie mieszkają dookoła, ale jak zarezerwujecie to macie całe dla siebie + prąd, woda, miejsce na ognisko + las obok. Nie wiem jak ze spaniem w namiotach czy na dziko w lesie - trzeba zapytać właścicieli.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Jaga - 25-07-2018

@Nemesis
http://www.gorc.pl




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Nemesis - 25-07-2018

Otryt trochę za daleko niestety, Biesy raczej odpadają
Wątorówka wygląda spoko ale nieco za ładnie i schludnie :P

@Jaga - ile tam osób w realu może przenocować w Bacówce i jak to tam teraz jest, są obok siebie dwie bacówki - stara i nowa i z obu można korzystać, oczywiście uprzedzając wcześniej właścicieli?




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Jaga - 25-07-2018

Nemesis, nie wiem ile osób wejdzie maksymalnie, ale 15 zmieści się spokojnie :) Organizowaliśmy tam kiedyś zlot i chyba było ok. 20. osób.

W tym miejscu są dwie bacówki, stara i nowa, na dwóch krańcach polany. To namiar na starszą. Właścicielami są inne osoby więc gdybyście chcieli zająć obie bacówki to musicie załatwiać to osobno.
Do nowej bacówki mam tylko numer telefonu, nie wiem czy aktualny, bo dawno tam nie byłam. Kiedyś była dostępna dla wszystkich, później była zamknięta, nie wiem jak jest teraz. Ale spokojnie wystarczy Wam jedna :)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Maykel - 25-07-2018

A może Zyndranowa? Mieliśmy tam zlot w październiku i chyba spełnia większość założeń. Dodatkowo w wątku z tego zlotu, do odszukania na forum, jest podanych kilka innych propozycji chatek.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Doczu - 26-07-2018

jak na bushcrafcenie, to poleciłbym Bacówkę na Jasieniu. Spełnia wszystkie wymagania, poza ciepłą wodą, którą można zagrzać na ognisku.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Nemesis - 07-08-2018

Bacówka Gorc Kamienicki niestety zajęta w tym terminie,

Doczu, a masz jakieś namiary na tę bacówkę na Jasieniu do kogoś kto tym zarządza?




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - ulic - 25-08-2018

wiecie może ile kosztuje nocleg w Schronisku Żarskim na Słowacji ?