NGT
Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe (/thread-900.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Pim - 30-01-2015

Unikałbym wszelkiej maści gwiazdek, piątek, jedynek etc....
W uwagach powinno być podane:
-kiedy byłem (by mieć choćby minimalne potwierdzenie tego faktu), a potem uwagi indywidualne jakie dusza zapragnie.
-------------------------------------------
Pim




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - braavosi - 31-01-2015

Myślę,że w ocenach, opisach, ale także czytając opinie innych, warto wziąć pod uwagę, kiedy ktoś był w danym schronisku (koniecznie trzeba to pisać)W naszych schronach dzierżawcy zmieniają się dość często i dość często to gospodarze i pracownicy mają wpływ na atmosferę i wrażenia wywarte na gościach.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - endless - 03-05-2015

Witam

Wiem, że to kwestia dosyć indywidualna, ale podajcie wasz ranking schronisk w Słowackich Tatrach




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Pim - 23-07-2015

Nie dawno o tym dyskutowaliśmy i mamy próbkę:

http://wroclaw.gazeta.pl/wroclaw/56,90005,18402308,najgorsze-gorskie-schroniska-lepiej-je-omijac-top-15.html
Pytanie na ile to są wnioski dziennikarskie a na ile n.p.m.

Nagromadzenie idiotyzmów jest wielkie.
1. Jak można porównywać chatkę studencką, czy małe izolowane schronisko (Łuboń, Połonina Wetlińska) ze schroniskiem o charakterze hotelowym?
Jeżeli ktoś w chatce oczekuje bufetu, miękkich łóżek, kibla z zapachem fiołków i wieczornego występu chippendalesów no to chyba upadł na głowę.
2. Argumentacja że kibel w sąsiednim budynku? No to niech testujący, zaprojektuje, uzgodni, zbuduje ten kibel wewnątrz Lubonia czy Chatki Puchatka. Wtedy będzie argument, że nie ma bufetu bo jak na Luboniu zrobimy kibel to nie będzie miejsca na kuchnię (o ile to miejsce tak można nazwać) to przecież tak wielki obiekt...
-------------------------------------------
Pim




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Barsus - 23-07-2015

Z tym Luboniem to jest jeszcze inna sprawa. Ostatnio gadałem z jego gospodarzem i trochę mi to naświetlił. Ale to nie na forum temat.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - mniklas - 23-07-2015

Pim, zdaje się że opisywali metodologię. Poprzednie edycje rankingu opisywały najgorsze schroniska i przy Chatce Puchatka było napisane, z czego to wynika (o ile pamiętam są problemy z dogadaniem się PTTK z BPN).

Wydaje mi się, że ranking nie jest taki zły. Chatek studenckich tam nie ma, bo są same schroniska PTTK. Tu oczywiście można trafić na małą bacówkę, albo na spore schronisko, ale ranking jest raczej po to, by się zorientować, trochę niektóre zdopingować, inne pochwalić.
-------------------------------------------
https://picasaweb.google.com/101891368622172825085




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - maciejfloyd - 23-07-2015

Nie wiem kto i według jakich kryteriów tworzy takie rankingi, ale całkowicie nie zgadzam się z tym powyższym o najgorszych schroniskach w Polsce. Na Śnieżniku? Magura Małastowska? Hala Boracza? Luboń Wielki? Chatka Puchatka? Litości, to są świetne schroniska i takie negatywne rankingi tylko psują opinie o nich. Są rzeczy, które mi się nie podobają w wielu schroniskach w Naszym kraju, nigdzie nie jest idealnie. Ale nie można też wrzucać takich schronisk jak Chatka Puchatka do jednego worka ze schroniskami typu hotel górski. Jaki to ma sens?
Z drugiej strony każdy z Nas oczekuje od schroniska czegoś innego, jedni niepowtarzalnej atmosfery i cudownych ludzi spotkanych w środku po całym dniu włóczęgi, inni tylko suchego kąta do spania. I wszyscy wiemy, gdzie to znajdziemy i w którym schronisku - i tego się trzymajmy, nie dajmy się rankingom! Pozdrawiam wszystkich, którzy nocowali na łóżkach i na glebie, jedli pyszne naleśniki, pili piwo i grali oraz śpiewali w Chatce Górzystów z 25 na 26 maja tegoż roku:)
-------------------------------------------
http://outdoormacieja.blogspot.com/




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - punix - 24-07-2015

@mniklas

Gorczańska Chata to akurat zdecydowanie chatka studencka :]




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - boguś b - 24-07-2015

Kilkanaście lat temu podczas wejście na Gerlach,spaliśmy w Śląskim Domu.Moim zdaniem to dla nas najgorsze schronisko(Właściwe hotel).Kloc bez wyrazu i atmosfery.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - mniklas - 24-07-2015

punix: racja, bycie chatą studencką nie znaczy, że nie można być schroniskiem PTTK i vice versa. Na swojej stronie mają znaczek PTTK. Mam ten n.p.m. i doczytałem, że odwiedzali schroniska z listy jaką dostali z PTTK. Czyli i chatka, i schronisko PTTK.

Z rankingami tak jest, że warto poczytać głębiej (tak samo na ngt z ocenami i opisami butów, kurtek itp.) A że kibelek na zewnątrz opisali jako wadę: dla jednych to cecha dodająca romantyzmu, dla innych wada. Osobiście wolę mieć wc w domu, a nie osobną sławojkę, więc rozumiem testerów, ale widok kibelka przy chacie pod Rysami też mnie wzruszał. Muszą też znaleźć jakąś wadę :-)

Zerknąłem jeszcze do n.p.m. i tytuły jakie tu zacytowano z gazeta.pl: ''najgorszy'' i ''lepiej omijać'' nie pojawiają się w n.p.m. Napisali za to, że w tym roku poza ''schroniskiem'' z Zieleńcu nie opisują tych z dołu tabeli, bo ogólnie idzie ku lepszemu, a problemy np. z Chatką Puchatka były już opisywane i są w środowisku znane. Za takie manipulowanie tytułami: ''hańba wam pismaki z gazeta.pl''.

Tak więc negatywne jest raczej przedstawienie przez gazeta.pl, a nie znajduję tego w samym artykule w n.p.m. Jest tabelka z zaletami i wadami, ale chyba dla użytkowników ngt to nie pierwszyzna, że wady są czasem nieco wydumane. To już 4 ranking i widać jak niektóre schroniska idą w górę (np. Okraj), bo coś wyremontowano, jest nowy, sensowniejszy gospodarz itp. Chyba o to też chodzi. Jedyny prawdziwy nokaut to pocałowanie klamki po rezerwacji telefonicznej. O ile pamiętam wcześniej zdarzało się to nie tylko w Zieleńcu.

Ogólnie ranking wydaje mi się przydatny. Nie dla tych punktów, ale dla samego przeglądu schronisk, oraz do tego, by w nich działo się coraz lepiej.
-------------------------------------------
https://picasaweb.google.com/101891368622172825085




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - punix - 25-07-2015

Tak, Gocha ma na stronie znaczek PTTK, a nawet flagę PTTK nad wejściem, bo jest to własność Oddziału Akademickiego PTTK z Krakowa. Co nie skreśla jej jako chatki studenckiej ;)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - atomik - 25-07-2015

Gocha ma swój specyficzny klimat, podobnie jak Teodorówka i Zagroń (chociaż ten ostatni został wyremontowany jakiś rok temu i już jest bardziej ''na bogato''). Każdy z nas jest inny i szuka czegoś innego w górach. Jednemu podpasuje chatka bez prądu i bieżącej wody, innemu duże schronisko, gdzie sprzedają piwo.
-------------------------------------------
w Katowicach słonecznie




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Alien - 08-10-2015

Ranking rankingiem, ale Schronisko PTTK Orlica w Zieleńcu omijać szerokim łukiem i nie planować noclegu w nim! Co prawda drzwi były otwarte, ale po chwili przyszedł pan (właściciel?) i zaczął na różne mętne sposoby tłumaczyć, że obiekt nie funkcjonuje (''dzisiaj zaczęliśmy remont''), że sprzęty gdzieś wyniesione, media odłączone, itp. Mam nawet mocne podejrzenia, że faceta widziałem przed schroniskiem jak do niego dochodziliśmy, a potem ze środka wyszedł do nas ten sam, ale już przebrany w strój majstra, choć może mi się zdawało. Generalnie typ nas grzecznie przeganiał.

Z jednej strony się nie dziwę, bo jak się okazało cały Zieleniec jest poza sezonem zimowym miastem totalnie wymarłym i nikt tam nie zagląda i chyba ledwo kto mieszka, ale z drugiej strony szyld PTTK do paru rzeczy zobowiązuje...

Choć pewnie w sezonie generuje pokaźne zyski, to nie polecam, odradzam, bojkotować!




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Warka82 - 10-10-2015

Dziwna sprawa z tym Orlicem. Ja nie miałem takich problemów, ale z drugiej strony podobno zdarzają się czasem tacy ''smutni'' właściciele, który nie są zbytnio otwarci na bardzo potrzebujących. W Karkonoszach na takich trafiałem, ale czasem negocjacje z odpowiednio grubszą kopertą załatwiały sprawę, nie mniej chyba nie o to chodzi.
-------------------------------------------
Po co Meindle?




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - -PITdoggy- - 10-10-2015

hah, nocowałem w Orlicy ze 3 lata temu, i wtedy też ''właśnie zaczął się remont'' :D
Coś tam się dookoła tego obiektu dzieje dziwnego moim zdaniem, bo już którąś taką opinię na jego temat słyszę.

Schronu nie polecam, właściciel starał się być miły- ale to jedyny plus.
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - RobertM - 12-10-2015

Tez uważam, że podawane w mediach oceny schronisk są kompletnie niemiarodajne i przypadkowe. Byłem w kilku ocenionych najwyżej i dobre wrażenie wyniosłem tylko z Pasterki, gdzie była bardzo dobra obsługa i pyszne piwo Opat ;)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - mniklas - 28-10-2015

Ostatni numer n.p.m. przynosi ciekawą rozmowę z gospodarzem na Kudłaczach i Luboniu. Szacun dla redakcji, że opublikowała taką krytykę swojego rankingu, bo parę grubszych spraw wychodzi (w obu schroniskach to samo jedzenie, a oceny znacząco inne).

I jeszcze taka uwaga: z Karkonoskich schronisk jak pamiętam dość słabo wypada te na Hali Szrenickiej. W wakacje z dziećmi (właściwie młodzieżą) spaliśmy tam, w Odrodzeniu, Strzesze i Okraju, i akurat te na Hali wypadło bardzo sympatycznie: zniżki na kartę dużej rodziny + dodatkowy rabat, sympatyczna obsługa, kącik dla mniejszych dzieci (moje już większe, ale warto odnotować), trochę czasopism górskich, gry planszowe. Inne schroniska też nie wypadły źle (albo nie zauważyłem niedociągnięć), ale te się nam najbardziej spodobało.
---
Edytowany: 2015-10-28 11:28:31
-------------------------------------------
https://picasaweb.google.com/101891368622172825085




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - PRS - 28-10-2015

Tez uwazam, ze obecnie Hala Szrenicka jest bardzo dobrze prowadzona. Bez duzej rodziny tez jest znizka dla dzieci :)
-------------------------------------------
PRS z PKP




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - skrzyplocz - 07-01-2016

Chciałabym zareklamować stosunkowo nowe (4 lata) schronisko PTTK w Bieszczadach, konkretnie w Wetlinie:
http://podwysoka.pl/
Przemiła obsługa, warunki wręcz hotelowe np. ciepła woda i papier toaletowy 24h/dobę, tak samo dostęp do czajnika (nic mnie tak nie wkurza, jak brak dostępnego wrzątku o 5, 6 rano, a niestety w wielu schroniskach tak jest i jedyne co mi zostaje do picia w trasie to kranówka). Jest dojazd autem. Cena w wieloosobowym 30 zł (z pościelą, chyba nawet nie ma opcji bez).
Może nie ma tego klimatu jak np. Bacówka pod Małą Rawką, ale jak ktoś chce się wyspać i chociaż raz w trasie porządnie umyć, to warto.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Arni - 07-01-2016

Po fotkach sądząc to bardzo przyzwoite warunki, a i cenowo nie zabija