NGT
Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe (/thread-900.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Farfura - 30-01-2015

Jeśli nie ranking sensu stricto, to może po prostu luźne opisy poszczególnych schronisk, poparte faktami. Koniecznie w osobnych wątkach - dla łatwego odnalezienia.

Np.: Schronisko xy
pobyt od ... do..., ilość osób, sposób noclegu (jedynka, dwójka, wieloosobowy, gleba, namiot w pobliżu), jakie pokoje, jak ''dusza'' schroniska, jaka atmosfera, czystość, warunki sanitarne, itd.
Ceny.
Beletrystyka bardziej, nie czysta ewaluacja.
Nie sztywne ramki i punktacja, więcej serca w opisie.
-------------------------------------------
Farfura




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Jaga - 30-01-2015

Gumi, argumenty Pima i Twoje jak najbardziej mnie przekonują, ale podyskutuję jeszcze... ;)

Nie chodziło mi o ranking/przyznawanie punktów. Nie interesują mnie też informacje, które można znaleźć na stronie schroniska. Interesują mnie właśnie subiektywne opinie, ale ludzi, których znam :)

Gdyby Cantores napisał, że nie pozwolili mu grać na gitarze, to wiedziałabym, że na pewno nie dlatego, że grać nie potrafi :) I nie pojechałabym do tego schroniska jeśli w planach mamy wieczorne granie i śpiewanie.
Gdyby Gumi napisał, że obsługa jest niemiła, to widziałabym, że nie dlatego, że się awanturował (chociaż nigdy nie wiadomo :p).
Gdyby Akacja napisała, że w schronisku nie ma warunków dla mamy z dzieckiem, to nie pojechałabym tam z dzieckiem.
Gdyby Pit napisał, że w chacie nie można pić alkoholu, to znaczy, że nawet Redd's-a wypić nie pozwolą ;) i nie pojechałabym tam z butelką wina... o ile plecak byłby lżejszy ;) (wszyscy wiemy, że w regulaminie wielu chatek jest zakaz picia alkoholu, który... nie jest przestrzegany, ale są wyjątki i dobrze o nich wiedzieć).
Jeśli w schronisku tolerują zloty/duże imprezy to dobrze o tym wiedzieć, a jeszcze lepiej wiedzieć czy informują o tym pozostałych, którzy chcą przybyć. Kto będzie chciał przyjedzie, komu to nie odpowiada, zrezygnuje.

Trochę uprościłam, ale mam nadzieję, że oddałam sedno sprawy :) Tak jak pisałam wcześniej, jeśli znam ludzi i wiem jakie mają wymagania/podejście do tematu to ich opinie są dla mnie bardziej miarodajne niż opinie osób, których nie znam.
Chodziło mi o to żeby takie informacje można było znaleźć na forum w łatwy sposób.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - 123startabc - 30-01-2015

racja, czyli nie chodzi o ranking sam w sobie a zbiór opinii/doświadczeń schroniskowych




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - gumibear - 30-01-2015

A jak traktowac posty nickow wczoraj zarejestrowanych? Kasowac?




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - maciejfloyd - 30-01-2015

Z opiniami osób ,,zarejestrowanych wczoraj'' będzie tak samo jak z ich opiniami o produktach tej czy owakiej firmy. Już się o tym przekonaliśmy, że na ileś tam wpisów zawsze jakiś jeden czy dwa są po prostu wytworem chęci zrobienia na złość komuś, sklepowi czy produktowi. Łatwiej skrytykować niż napisać coś konstruktywnego opartego na dłuższych przemyśleniach. Jeśli chodzi o opinie ludzi o schroniskach to ,,trolle internetowe'' będą miały szerokie pole do popisu. Co się wyłapie to kasować żeby nie szkodzić, a przynajmniej jak najmniej szkodzić. Nie można też popadać od razu w histerię, że nowe osoby na forum będą pisać wybujałą ściemę o schroniskach. Trzeba znalezć złoty środek, wypośrodkować to wszystko i tyle. Bo sam wątek osobny o schroniskach jest fajnym pomysłem.
-------------------------------------------
http://outdoormacieja.blogspot.com/




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - gumibear - 30-01-2015

Co się powinno znaleźć w ''recenzji''

Epika? liryka czy dramat? w skrócie opis, czy jakas synteza punkt po punkcie wg jakiegos przejętego przez nas schematu wobec którego jestem na razie na nie.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Farfura - 30-01-2015

Cóż.. czasami będzie to epopeja, a czasami dramat ;)

Jaga opisała wszystko najpełniej: chodzi o nasze (NGT) subiektywne odczucia.
Nie o dane techniczne - to można odnaleźć na stronie www, ale to jak my, w danym momencie, widzimy miejsce do którego trafiliśmy.

Tak jeszcze myślę - chyba można by to połączyć z krótkim opisem szlaków wiodących do schroniska? Jakieś cechy charakterystyczne (przewyższenia, trudniejsze fragmenty, ciekawe miejsca - wiaty, miejsca biwakowe, źródełka, cokolwiek...), na co uważać.
Myślcie ludziska :)
---
Edytowany: 2015-01-30 13:41:39
-------------------------------------------
Farfura




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Krakus - 30-01-2015

Mysle, ze powinna byc jedna ocena w skali od 1 do 5. W ogole nie wyciagalbym sredniej [by nie zachecac dzierzawcow], oceny prezentowalbym w formie rozkladu.

Jezeli to technicznie mozliwe pozadana bylaby moliwosc wybrania recenzji tylko z okreslona ocena.

Przyklady:

http://www.rei.com/product/809326/grivel-g1-ice-axe#tab-reviews

http://www.tripadvisor.com/Hotel_Review-g274800-d1198807-Reviews-Schronisko_Sa motnia-Karpacz_Lower_Silesia_Province_Southern_Poland.html

Nie powinno byc zadnych minimalnych wymogow odnosnie tresci, czy obowiazkowych schematow, choc posty dzierzawcow/konkurencji powinny byc kasowane.

Ja dalej uwazam, ze lepszym miejscem jest portal mapa turystyczna:

http://mapa-turystyczna.pl/node/schronisko-pttk-hala-labowska

http://mapa-turystyczna.pl/node/schronisko-cyrla

http://mapa-turystyczna.pl/node/schronisko-pttk-markowe-szczawiny

Z opinia o pierogach na Markowych Szczawinach zgadzam sie w 100%.


Ja go wykorzystuje do planowania kilkudniowych wycieczek.
---
Edytowany: 2015-01-30 13:55:24




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - creamcheese - 30-01-2015

Prócz Was (znajomych) wymieniających się informacjami i trolli zniekształcających informacje, jest jeszcze grupa ludków (a przynajmniej ja jeden), którzy wchodzą na to forum by szukać pomocy, w tym wypadku w znalezieniu przyjaznego schroniska. Wrzuciłem stronę ''idealne schronisko'' do zakładek i chętnie znalazłbym tu usystematyzowane informacje o takich obiektach (interesuje mnie tylko Polska). Widziałbym to w podziale na regiony kraju, pasma górskie i oczywiście na poszczególne obiekty.
Zdaję sobie sprawę, że część informacji będzie nieprawdziwa (reklamowa) i część histeryczna (od sfrustrowanych gości)...tak jak to w internecie bywa, ale bardziej będę wierzył w taki ''ranking'' i jego opinie na forum ''specjalistycznym'' jak to, niż wpisom w księdze gości na stronach internetowych schronisk.
Pozdrawiam




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Farfura - 30-01-2015

No więc pozamiatane :)

Vox populi...
Lud chce...Gumi musi ;)
A że masz przeciwne zdanie... irren ist menschlich :D
-------------------------------------------
Farfura




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - gumibear - 30-01-2015

Farfura no tak ale dalej nie wiem w jakim kierunku? Zostawiamy ten wątek jak bylo czy cos wiecej? jesli wiecej to jak i gdzie więcej




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Pim - 30-01-2015

Gumibear!

A może tak:
Nowy wątek o nazwie: schroniska/chatki opinie.

Wypełniamy wg. klucza:
1. Nazwa.
2. Lokalizacja z podaniem masywu górskiego (nie dla każdego Chatka Górzystów to oczywista oczywistość).
3. Zalety przy pobycie krótkim 1-2 noce
4. Wady przy pobycie j.w.
5. Zalety przy pobycie kilkudniowym
6. Wady j.w.
7. Uwagi pozostałe.

Wydaje mi się, ze jeżeli iść w taką stronę to informacja musi być skomasowana. Inne oczekiwania są na jeden/dwa noclegi inne na kilka nocy. Bo wtedy pojawia się kwestia prania, troszkę bardziej urozmaiconego menu. Uwagi pozostałe to wszystkie indywidualne ochy, achy i przykłady rozczarowujące.
Oczywiście możemy punktację mnożyć, ale czy to się sprawdzi?
Inny wariant to wątek jak wyżej, ale zakładamy kolejne podwątki dla danego obiektu (nie wiem jak to informatycznie ująć) i wtedy każdy wpisuje swoje uwagi wg. podanego klucza.
Generalnie jestem zwolennikiem kompaktowości.
-------------------------------------------
Pim




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - gumibear - 30-01-2015

OK podoba mi sie ta idea nowego wątku. Dajmy jeszcze Pim dzien dwa by Twoje 7 punktów okrzepły lub ewentualnie zostały uzupełnione.

i wtedy odpalimy. Punkt po punkcie a na koncu w pkt 7 lub ostatnim którykolwiek on będzie to będzie własnie miejsce na epike/liryke/dramat autora postu.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - -PITdoggy- - 30-01-2015

Redds to też alkohol, w końcu ktoś przyznał :P
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - zając - 30-01-2015

Hmm, mnie się nie zdarzyło nocować w jednym schronisku dłużej niż 2 dni - raczej przemieszczam się ''od-do'' niż zakładam dłuższy pobyt. Niemniej informacja o możliwości wyprania / wysuszenia czegoś jest istotna.
Nie wiem czy zasadne jest rozróżnianie długości pobytu, bo np. co z pobytem tylko na chwilę (bez nocowania). Czasem jest tak, że jestem gdzieś li tylko przejściowo, ale za to można tam zjeść coś dobrego lub pochwalić stan toalety (lub odwrotnie) - takie info też się może komuś przydać.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Krakus - 30-01-2015

Ja bym raczej korzystał z szablonu szafa sprzętowa. W jednym wątku bardzo trudno będzie odszukać opinie, to główna słabość istniejącego wątku ''idealne...''

Z tym, ze zamiast typu sprzętu powinny masywy górskie.

Zamiast od kiedy miesiąc ostatniej wizyty.

Opinie w miejscu opinii, dobrze byloby zaczynac od gwiazdek (od * do *****), żeby ułatwić wybór opinii które chcemy przeczytać.

Bylbym też zwolennikiem zamieszczania opinii o posilkach, np. Turbacz - dobra zupa czosnkowa, Markowe Szczawiny - pierogi z miesem - delikatnie mówiąc/pisząc NIE POLECAM!
---
Edytowany: 2015-01-30 16:34:41




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Farfura - 30-01-2015

Polać Krakusowi!
Jeden wątek to zabójstwo, zwłaszcza jeśli trzeba będzie przebrnąć przez 60 stron wątku, a wiadomo, że wyszukiwarka czasami działa w sobie tylko znany sposób :/
Jakoś to rozdzilić.
-------------------------------------------
Farfura




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - -PITdoggy- - 30-01-2015

Po ostatnim pobycie w Karkonoszach z chęcią podzielę się opinią na temat Strzechy Akademickiej.
Nie, nie będzie to miła opinia.

Więc czekam na efekty tej burzy mózgów.
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - gumibear - 30-01-2015

Ludu! nie bedziemy robic na forum sprzetowym specjalnego skryptu do oceny schronisk. Za chwile przewoźników co nas w góry wożą bedziemy oceniać. Albo forum i dedykowany moderowany (osobny temat i casting) albo wcale




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - -PITdoggy- - 30-01-2015

AD Trans- dobrze i szybko dowiozą z Pomorza do Krk i Zakopca, warunki ok, tylko wifi nie zawsze działa, jak już będzie skrypt dotyczący przewoźników (tzw. szafa transportowa) to uzupełnię ;p
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności