NGT
Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe (/thread-900.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Greg_gr - 03-10-2010

Każdy ranking to kwestia kryteriów... a gdzieś wyczytałem, że te były ustawione pod - cytuję: ''autobusową stonkę''.
Moja ocena tego schroniska jest sprawą całkowicie subiektywną... Byłem tam w piątek po dwóch ciężkich dniach w deszczu i śniegu. Marzyłem tylko o ciepłym łóżku i ciszy... Ci, co się bawili na dole, pewnie ocenę wystawiliby zupełnie inną...
-------------------------------------------
Greg




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - rwąca rzeka - 03-10-2010

Greg_gr- widzisz, schronisko na Przegibku prowadzą akurat jedni z najwspanialszych ludzi gór, jakich znam.. Myslę, ze uwaga o zimnie i legitymacji pttk wynika ze zdobytej przez wiele lat (aczkolwiek życzliwej)-lekkiej ironii;] Górale już tacy są ;D
Co do śmiechów- faktycznie- tez bym nie była zadowolona, moze mieli akurat jakąś wycieczkę szkolną? Ja bym po prostu zwróciła uwagę.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Piotrunio - 03-10-2010

A co to takiego: ''najwspanialszy ludź gór''? I jak to się ma do prowadzenia przezeń interesu?
Bo przecież schronisko jest interesem, jak każdy inny. No, może jest tam trochę zamieszania związanego z pozytywistyczno-romantycznymi oczekiwaniami części turystów. :-)
I tak, człek przesympatyczny w życiu codziennym i ciepły w kontakcie bezpośrednim wcale w interesach taki być nie musi.
Ja rozumiem różne potrzeby, w tym i taką, żeby znać właściciela schroniska. Rozumiem, nie znaczy podzielam, bo ja od schroniska oczekuję tego by było otwarte, czyste, z wolnymi miejscami i żeby żarcie było tam dla ludzi. W ten sposób kocham właściciela Rysianki, choć na oczy nie widziałem, bo dobrze tam dają jeść i jest w miarę czysto w toalecie. A właściciela Wielkiej Raczy nie kocham, za sam wygląd bufetu... :-)
Na Przegibek patrzę przez pryzmat jedzenia jakie tam jadłem i ocena jest zdecydowanie pozytywna.
---
Edytowany: 2010-10-03 21:31:29




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - cheepnies - 05-10-2010

Podpisuję się dwoma rękami pod wypowiedzią Piotrunia. a o Miziowej mam pozytywne zdanie bo zjadłem tam pierwszy dobry posiłek od Rabki (czego nie było ani na Krupowej, ani w Markowych, nie mówiąc o klimatycznych Głuchaczkach gdzie jeść nie dają); a do tego bez problemu bo w pokoju, obejrzałem finał mistrzostw świata w piłce kopanej, (choć właśnie od tej cywilizacji uciekam w górki)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - goprowiec - 10-11-2010

ktos respektuje na wspolny fajny wieczor w ten weekend na cyrli w beskidzie sadeckim?
-------------------------------------------
mati




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - NDC - 15-12-2010

czy ktoś nocował w schronisku Zygmuntówka?(pod babią) jakie warunki(czy trzeba brać śpiwór?), kuchnia etc.
-------------------------------------------
syt-wys do pożygu




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - NDC - 15-02-2011

polecam przehybe, czysto, ciepło i ten widok z okna na tatry:)
-------------------------------------------
...kończy się coś... kończy się dzień...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - madtukan - 15-02-2011

też polecam przehybe, czysto ciepło, i ten widok z okna na.. mgłę :)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - wroclove - 23-02-2011

Czy ktoś bywał w Bacówce pod małą Rawką, zamierzam się tam wybrać pierwszy raz z kobietą na ok 7 dni i zrobić sobie bazę wypadową w Bieszczadki ale nie mogę znaleźć żadnych aktualnych opinii na temat tego schroniska ogólnie można poczytać ze oki, ale nic więcej ???
jeśli ktoś wie coś na temat: jak z klimatem, cenami i ogólnie z wyposażeniem, możliwością posiedzenia wieczorami, ciepłą wodą, to proszę o info
-------------------------------------------
Marcin




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - m. - 23-02-2011

Bacówka pod małą Rawką-ceny masz na stronie www.
Klimat, wyposażenie, dostęp do szlaków - wg mnie bez zastrzeżeń. Jedyny minus (mały) to, że w dzień zachodzą ''turyści'', którzy wysiadają z autokaru i przechodza te 500 metrów od parkingu przy obowdnicy do schroniska, no ale wtedy jesteś na szlaku i wali Cię to (aczkolwiek niejednolkrotnie widziałem, jak byli tak naj...ani, że zastawali przy wiacie, przy parkingu).
Ciepła woda od bodaj 19.00, kończy się po godzinie, dwóch w zależności od ilości chętnych, wrzatek za darmo, dla mieszkańców, znakomiete grzane piwo z jajkiem i placek po huculsku (bodaj)
Jak dla mnie schronisko pierwsza klasa.
a, i jest zniżka dla honorowych dawców krwi
-------------------------------------------
m.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - kuusamo - 23-02-2011

@wroclove

Proponuję 2 dni Pod Rawkami, 2 dni Pod Honem (Cisna), 2 dni Na końcu świata (Łupków) --> będziecie MEGA zadowoleni i zobaczycie kawał Bieszczad
-------------------------------------------
P




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - wroclove - 23-02-2011

Dzięki za szybkie odp, co do cen bardziej mi chodziło o posiłki itp pisza o jakiś zniżkach ale nic konkretnego bo wiadomo ze śniadanka kolacje to luz ale ciepłego tez by sie cos zjadło dobrego:) czy jakieś znośne ceny bo noclegi to znalazłem na ich stronce.co do zniżki dla dawców super:) brązowych zapewne honorują :)ciekawe czy klilka pieczątek tez przejdzie ponieważ kobieta sie nie dorobiła, a wiesz ile to jest? tez rozważałem tak jak kolega pisze w kilku schroniskach ale jestem po złamaniu kostki i nie chciałbym tez się forsować w marszu wiec chciałbym stała bazę co by z całym majdanem nie chodzić.Ale znając życie skusze się na 100%.
pozdrawiam
-------------------------------------------
Marcin




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - sharp - 23-02-2011

wroclove jak palisz szlugi i jedziesz na tydzień to weź zapas bo do sklepu daleko :D




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - m. - 23-02-2011

~wroclove
żniżka dla honorowych to jest 20% wystarczy jedno oddanie nie później niż bodajże 6 miesięcy przed nocowaniem w bacówce (pod Honem, też obowiązuje)
-------------------------------------------
m.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - cheepnies - 23-02-2011

z tego co słyszałem to pod Honem w Cisnej jest zamknięte:( podobno gospodarze nie dogadywali się z pttk lub odwrotnie. a szkoda
-------------------------------------------
cheepnies




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - wroclove - 23-02-2011

Nie wiem ale jak szukałem miejscówy to strona nie za bardzo działała u nich. wiec nie brałem pod uwagę żeby tam sie umiejscowić, w Bieszczady jadę 1 raz więc tak naprawdę jade w ciemno co do miejsca do spania i dopiero jak pochodzę to będę mógł sobie sam sprawdzić gdzie dla mnie będzie najlepiej ale na razie to bazować muszę na opiniach innych.
-------------------------------------------
Marcin




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - cheepnies - 23-02-2011

to może wybierz się na wiosnę, z plecakiem na ciężko przez otryt i chatę socjologa, przez rawki, do wołosatego a później przez połoniny, chryszczatą do komańczy:) na wiosnę jest już cudnie zielono ale pusto, zero tłumów. jak to ma być pierwszy raz to musi Cię zaczarować:)...jak mnie 30 lat temu:):):)...pozdro
-------------------------------------------
cheepnies




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - wroclove - 23-02-2011

Właśnie apropo ponieważ jadę tam pod koniec marca początek kwietnia wiec chyba już będzie w miarę ok żeby w śniegu nie chodzić ale błotko to będzie cudowne napewno:), w pełną wiosnę chciałbym ale praca terminami nie pozwala ale za to druga wizytę planuje na początek września wiec może wtedy pokuszę się na chodzenie od schronu do schronu.(po troszeczku powoli będę się delektował Bieszczadami)
-------------------------------------------
Marcin




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Greg_gr - 23-02-2011

Jesienną wizytę proponowałbym przesunąć na październik... gdy połoniny już zrudzieją...:D
Nikt powyżej chyba nie wymienił jeszcze Jaworzca koło Kalnicy na czarnym szlaku z Przełęczy Orłowicza do Dołżycy. Piękna okolica no i mój ulubionych rodzaj schronisk czyli bacówka:) Tam się chyba ostatnio zmienił gospodarz więc nie umiem powiedzieć co z klimatem:) Na pewno turystów mało bo troszkę poza głownymi szlakami:) W okolicy polecam rezerwat Sine Wiry.
-------------------------------------------
Greg




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - wroclove - 23-02-2011

Nom ale zeszliśmy z tematu :)

Opinie z przebywania w roku 2010

co do omawianego Odrodzenia bywałem w tamtym roku i powiem tak
spanko ok, w miarę nowe łóżka schludnie, łazienki oki, ciepła woda do oporu. chociaż Pani w barze mało ogarnięta i niemrawa ale może miała ciężki dzień, winko grzane ok, jedzenie raczej nie zamówie, mało i drogo i do tego nie smacznie ocena 4+/6

Orle w Izerach , Pan Staszek ok człowiek, klimat schroniska dobry ale nie czarujmy komercha jest ale to ze względu że dużo ludzi tam przebywa szczególnie weekendy zimą . poza sezonem super:) jedzenie oki, piwko oki, spanie jak dla mnie ciut za drogo jak na warunki.ocena (4/6)

Okraj: katastrofa, prl w pokojach ceny masakra , łazienki katastrofa, jedzenie tragedia fast food i drogo lepiej iść na czeską stronę.1/6 (1 za to że była ciepła woda)

chatka górzystów : jedzenie pyszne , klimat 5+, szczególnie jak juz dzikie tłumy 1 dniowe sobie po 17 pójdą, warunki lekko spartańskie ale tam o to chodzi, bardzo miła i pogodna obsługa ale zapracowana:) ocena 5/6

Samotnia:klimat dobry szczególnie jak nie ma dzikich tłumów,ciepła woda jest, toalety ok, ciepło w zimie, obsługa jak dla mnie trochę snująca z jedna Panią za barem nigdy sie dogadać nie mogę ale może to moja wina (nie ważne) ocena jak dla mnie 4/6 ze względu na okolicę.

Dom śląski, dzikie tłumy odpuścić sobie.

Szrenica:klimat fajny na pogaduszki szczególnie poza sezonem, ceny da się przeżyć, woda ciepła prawie cały czas,pokoje oki, ciepło jak dla mnie,jedzenie smaczne bez rewelacji.ocena 4/6

na Hali Szrenickiej : odradzam dla spacerowiczów na herbatkę co najwyżej, nie rozpisuje sie bo nie ma o czym.ocena 2/6

pod Łabskim szczytem : patrz Szrenica podobne jak dla mnie warunki ale może trochę lepsze miejsce.

okolic Zakopca nie opisuje bo żadne mnie nie zachwyciło ogólnie w każdym da się w miarę przespać ale żeby mieć jakiś sentyment czy cos podobnego to może nie dało mi być dane:(
-------------------------------------------
Marcin