NGT
Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe (/thread-900.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - katarzyna - 11-08-2010

To chyba nie wina LOLITKI !!, że brakowało miejsc w schronisku. W każdym obiekcie ilość miejsc jest ograniczona i każda rozgarnięta osoba powinna to zrozumieć, a z tego co wiem na glebe przyjmują ( znajoma skorzystała, spała na samej górze w holu jeszcze materac dostała płacąc 20 złotych). Tłumy nieziemski bo każdy chce się wybrać na weekend w góry i tyle. a z solą w cukierniczce sama się czesto spotykałam we wszelakich barach- a kto ją dosypuje? zapewniam, że nie obsługa tylko klienci!
-------------------------------------------
katarzyna




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - -PITdoggy- - 11-08-2010

Jedzenie na markowych- fatalnie. Ściana mikrofali (8 czy 9), wszelkie zupy podejrzanie przypominają instant. Nawet naleśniki wyglądały na odsmażane kilkukrotnie. Ogólnie oceniłbym najsłabiej ze wszystkich schronisk, w których jadłem.
Same pokoje ok, łazienki ładne (bo nowe).
Jeżeli ktoś chce tam zaszaleć i wziąć np pokój z łazienką, to niech najpierw zapyta, czy to faktycznie pokój z łazienką. Bo w ofercie tego nie piszą, ale łazienka jest w takim przypadku jedna na dwa pokoje. Dla mnie to w sumie może być i jedna na kilkanaście pokoi, normalna rzecz - ale wypadałoby o tym wcześniej poinformować osoby, które już zdecydowały się zapłacić.

Ogólnie schron bez jakiegokolwiek klimatu, można się przespać (faktycznie dają podłogi), ale żeby tam z sentymentem dla samej atmosfery wracać- na pewno nie.
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Starski - 11-08-2010

Jak to nie będziesz mieć sentymentu? A chociażby dla tego, że mnie tam spotkałeś. %-) :-P




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - cheepnies - 14-08-2010

winą lolitki był nie brak miejsc a jej stosunek do tych dzięki którym zarabia kasę czyli do tego tłumu po drugiej strony lady
-------------------------------------------
cheepnies




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - rwąca rzeka - 14-08-2010

Pit, jeszcze nie byłam w nowym, ale chyba się niedługo wybiorę.
Jak z przyjmowaniem gości w środku nocy, wpuszczają? Bo pewnie będę chciała wejść na chwilę- po drodze na szczyt lub ze szczytu;)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - -PITdoggy- - 14-08-2010

Tak, spotkaliśmy Starskiego i to było miłe :D

nie wiem czy w nocy wpuszczają, wszystkiego bym się spodziewał :D
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - cantores - 14-08-2010

Z lipcowego łazikowania- schronisko pod Baranią Górą to czarna rozpacz- chyba najgorsze schronisko jakie kiedykolwiek nawiedziłem. Najgorsze,że winić trzebaby tu projektantów z czasów socjalizmu. Wg mnie żaden właściciel nie jest w stanie nic tu zmienić- należałoby najpierw zburzyć i postawić przynajmniej dwa razy mniejsze z architekturą bardziej dopasowaną do Beskidów... Żal
-------------------------------------------
Moje poglądy są subiektywne i tylko moje :)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - warrad - 15-08-2010

z lipcowego łazikowania - jest wielce prawdopodobne, że schron na magurze małastowskiej w obecnej formie istnieje ostatni sezon. Jest plan, żeby schronisko zniknęło a na jego miejsce powstanie betonowo-szklany hotel. Po dwudziestu z górą latach odwiedziłem beskid niski i sądecki. To co zastałem na Jaworzynie da się określic krótko - disneyland. Jeżeli za rok-dwa tak ma wyglądac magura .......

OT
1.gospodarze magury pozdrawiają ''mocną ekipę ngt'' (cytat), która bawiła u nich na zlocie
2.osobne pozdrowienia dla trzech braci z gitarą (cantoresy???)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - jARRodx - 15-08-2010

Kurcze, schronisko na Magurze to jedno z najfajniejszych, jakie odwiedzilem... Trzymam kciuki, aby pozostalo!




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - -PITdoggy- - 15-08-2010

taki fajny schron...:(
oby został!!!
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - -PITdoggy- - 15-08-2010

A propos MArkowych...

uważajcie na klapki! :P
http://lh5.ggpht.com/_-6qHHU3fst4/TGf60j0vP2I/AAAAAAAAH08/P_UVOr9jV0M/s640/IMG_7725.JPG
-------------------------------------------
Pies i nóż- najlepsi przyjaciele człowieka




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - rwąca rzeka - 22-08-2010

Chciałabym pochwalić schronisko na Skrzycznem za fajny stosunek do zwierząt. Kiedyś wyjechaliśmy tam konno i dostaliśmy kilka wiader wody dla koni, dziś byłam z psem i tak samo- sami zaproponowali wiaderko wody dla psa;) Niby nic, ale bardzo miły gest.
---
Edytowany: 2010-08-22 18:23:10




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Dzikun - 22-08-2010

Przyłączam się do niezbyt pochlebnej opinii o schronisku na Markowych, gdzie byłem w zeszłym tygodniu. Po przebudowie klimatu absolutnie brak, jedzenie także pozostawia wiele do życzenia. Byłem tam dwa dni i przetestowałem kilka potraw, generalnie większość z nich nie spotkała się z przyprawami, jedzenie raczej jałowe i bez smaku. Ceny jeszcze ujdą, choć mogłoby być nieco taniej. Pokoje i łazienki ok.

Z zabawnych rzeczy. Podczas mojego pobytu jednej nocy kilkakrotnie z przyczyny mi niewiadomej włączał się alarm w schronisku. Miał on udział swój także w jednej zabawnej sytuacji w jadalni dnia następnego. Pani z okienka do wydawania posiłków wzywała kilkakrotnie osobnika, który zamówił bigos, bez skutku. Nagle włączył się alarm i wył tak krótką chwilę niepokojąc jedzących. Dosłownie w 2 sekundy po jego wyłączeniu się z okienka kuchennego dobiegł donośny krzyk: ''BIGOS!!'' Tym razem amator tejże potrawy znalazł się błyskawicznie, zaś po sali pomiędzy stolikami przebiegł rechot obecnych.

Dorzucę jeszcze parę ciepłych słów na temat schroniska na Adamach pod Lachowicami. Miło tam spędziłem czas, klimat bardzo mi odpowiadał. Choć skromne warunki, to chatka tętni życiem.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - MaciusKrk - 23-08-2010

za rok w NPM bedzie nowy ranking schronisk PTTK-u !!!
-------------------------------------------
maciek




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - ludz - 23-08-2010

tak, to doprawdy wspaniale, pewnie będzie mniej bezsensowny =)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Lucass - 01-09-2010

Efekt kilkuetapowego pokonywania GSB z Wołosatego, póki co, do Rabki.
Najsympatyczniejsze schronisko na całej tej trasie - Cyrla. Mimo, iż właśnie się rozbudowują i panuje tam lekki nieład (jak to na budowie bywa) klimat jest tam niepowtarzalny. Mieliśmy szczęście być tam prawie jedynymi (w lipcu!) gośćmi. Wieczorne posiady połączone z degustacją zaproponowanych przez gospodarza napojów niskozamarzających - bezcenne. Jedzenie - marzenie. Polecam szczególnie ziemniaki z kwaśnym mlekiem, które można kroić nożem (mleko rzecz jasna) Ceny jak najbardziej do zaakceptowania) wzmiankowane ziemniaki za 6 zeta). Noclegi - spaliśmy w namiocie ale ceny pokoi są tam więcej niż umiarkowane. Nowiutkie łazienki.
O podejściu Gospodarzy do gości najlepiej chyba świadczy napis na małej deseczce umieszczony w okolicy jadłospisu - ''Witajcie w naszym domku''. I nie jest tego w stanie zmienić inny '' Uwaga zły pies i jeszcze gorsze koty!''

Na drugim biegunie postawiłbym schronisko na Przechybie. Spaliśmy również namiocie, ale łazienka robiła koszmarne wrażenie. Zatkany odpływ prysznica, smród szamba (również na tarasie widokowym) i ogólna niechęć ze strony obsługi do turysty. Jedzenie nijakie. Brak możliwości naładowania komórki! Gniazdka w jadalni nie działają, a obsługa nie widzi możliwości podłączenia ładowarki w miejscu ''nieogólnodostępnym''. Hitem dnia był pan który (fakt było już koło 19-tej, więc to raczej hit wieczoru) zaczął zamaszyście zamiatać taras mimo, że byli tam ludzie, w tym my. Byliśmy jedynymi, którzy nie przerwali posiłku/picia piwa/podziwiania widoków, nie wstali grzecznie z ławek i nie pozwolili mu wymieść z pod nich śmieci. Następnie pan opuścił taras zamykając od wewnątrz drzwi do budynku schroniska. No cóż trzeba było iść naokoło...
''Miś'' mi się przypomina. ''Przepraszamy. Taras widokowy nieczynny. Najbliższy czynny taras widokowy dla odprowadzających we Wrocławiu!''

Gdzieś w dolnych strefach stanów niskich plasuje mi się schronisko na Turbaczu. Pogoda (tzn ulewa, mgła, wiatr i niska temperatura) oraz mokry po poprzedniej nocy namiot zmusił nas do skorzystania z noclegu w tymże. Zaszaleliśmy i za 40 zeta od głowy (rozbój z biały dzień) zafundowaliśmy sobie ''dwójkę''. Szczerze odradzam. Jeżeli ktoś zaproponuje Wam pokój nr 25 brońcie się rękami i nogami. Ciasna klitka z kominem i dwoma filarami podpierającymi strop. Łóżka zawieszone ok 1m nad ziemia na przeciwległych ścianach. Dodatkowo przeznaczone dla pigmejów. No dobra. Może mam i prawie 190 ale to nie jest niezgodne z Polską Normą. A się nie mieściłem!
Myślę, że od 25 lat nic się tam nie zmieniło. Ceny jedzenia restauracyjne. Kwaśnica smaczna, ale baaaardzo cienka mimo obecności żeberka (jednego!). I za 10 zł nią nie pojadłem.

Również sympatyczne miejsce to Maciejowa. Jedliśmy tam tylko bigos (bardzo dobry! O ile pamiętam 8 zeta) robiąc krótki odpoczynek, ale klimacik w jadalni niepowtarzalny. Obwieszona fotografiami, rysunkami i wszelakimi typowymi dla prawdziwego górskiego schroniska ''dzińdzibołami''. I do tego nie za głośna muzyka SDM ;-D
-------------------------------------------
Lucass




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - bies - 08-09-2010

witam rozumiem wasze miny jak patrzycie na jaworzec, dla mnie to schronisko wiele straciło.
Ale zamierzam właśnie je dzierżawić wiec zapraszam wszystkich w październiku jeśłi tylko je przejmę to zmiana bedzie radykalna.
dla mnie to schronisko znaczy więciej niż dom w wielkim mieście. wiec mam nadzieje do zobaczenia.
-------------------------------------------
bies




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - mundek28 - 13-09-2010

parę uwag z pobytu w Gorcach : uwaga na bacówkę na Maciejowej, 10 września wprawdzie o godzinie 15 zamknięta impreza brak miejsc również na glebę nie przyjeli dobrze żę skróciłem trasę bo pierwotnie miałem tam być ok 20, z innych spostrzeżeń - w części gorców nie objętej gpn a zwłaszcza na odcinku stare wierchy Rabka tragedia na szlakach z powody kładowców i chłopców na autach terenowych, szlaki rozjeżdżone ,wszechobecne błoto, duże dzieci jeżdż głównie po oznaczonych przez pttk szlakach bo dróg nieoznaczonych się boją bo dla tych surviwarowców mapa i kompas to zbyt trudne, pikanterii dodaje fakt żę pracownik schroniska pttk na starych wierchach umawia się na przyjęcie w schronisku ekipy 20 kładowców mimo że ci przyjadą na kładach niszcząc szlaki z takim mozołem wyznaczane przez innych pttkowców
-------------------------------------------
mundek28




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Greg_gr - 03-10-2010

W ostatnich dniach miałem przyjemność wędrować przez Beskid Żywiecki... Oto kilka moich spostrzeżen na temat odwiedzanych schronisk:
1. Hala Miziowa - pusto, zimno, próba wypicia kawy skończyła się na przeczytaniu kartki ''W dniu dzisiejszym restauracja nieczynna'' oraz pocałowaniu klamki od bufetu:(.
2. Krawców Wierch - jak dla mnie wzór schroniska:), gospodarze mili i uśmiechnięci a przede wszystkim pomocni (ratowali jak mogli przemoknięte buty wszystkich gości i udało im się, dodam, że robili to z własnej inicjatywy), wszędzie czysto i schludnie, ciepła woda i trochę prądu wieczorem:) Schronisko się ulepsza, coś się dzieje, zmienia na lepsze.
3. Rycerzowa - co prawda wizyta krótka ale swoje zdanie wyrobić można:) tutaj kawę mieli i podali lepiej niż w niejednej restauracji na nizinach... w środku ciepło, czysto i przytulnie, nastrojowa muzyczka i miły gospodarz.
4.Przegibek - niestety na minus... z jednej strony całkiem mili gospodarze ale z drugiej głośne rozmowy i śmichy-chichy do późnych godzin nocnych, jakieś gryzonie drapiące/gryzące boazerię za ścianą przez cała noc... na przywitanie zdanie: ''Chce wam się na takie zimno?'' oraz ''Jak ja nie lubię tych legitymacji (PTTK)'' Niby nic a jednak... Byłbym zapomniał, pytanie o jazdę konną (oferta na stronie www dodatkowo potwierdzona przez telefon) wzbudziło niezły popłoch i stwierdzenie, że im się nie chce... no to proszę wybaczyć, że chciałem dać zarobić...
Tyle, Krawców Wierch i Rycerzowa zdecydowanie tak, Przegibek nie... Miziowa bez oceny...
-------------------------------------------
Greg




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - bartolini - 03-10-2010

a czy przypadkiem owy Przegibek w ub. roku był na czele stawki schronisk PTTKowskich ocenianych przez npm?