NGT
Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe (/thread-900.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - fugas - 08-02-2010

przykra wiadomość. dziś o 5 rano spłonęło doszczętnie schronisko w Smolniku w Biesach.wielka szkoda gdyż było to niesamowite schronisko z klimatem.
-------------------------------------------
piotr




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - fugas - 08-02-2010

ten Smolnik k/ Nowego Łupkowa przypomnę dla niewtajemniczonych
-------------------------------------------
piotr




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - @rek - 08-02-2010

ehhhhhhhhhhh :[




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - mundek28 - 10-02-2010

czy ktoś przechodził w ubiegłym roku graniówką Niżnych Tatr i mógłby napisać jak wygląda sprawa wiatrołomów na szlakach z 2004 roku czy nadal sprawiają problemy? czy możliwe są noclegi w namiotach i w których miejscach? i może jeszcz coś o ewentualnych spotkaniach z niedżwiatkami.Dziękuję z góry za wyczerpujące informacje , z górskimi pozdrowieniami i może do zobaczenia na szlaku Niżnych Tatr /będę tam we wrześniu/
-------------------------------------------
mundek28




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - ronin. - 27-04-2010

zapytam tu, bo lepszego tematu nie znalazłem

W czerwcu ładujemy się na Dufourspitze i okolice
Kilka nocy chcemy spędzić w schronie Campagna Regina Margherita na Punta Gnifetti.
Czy ktoś z was ma jakieś informacje (był tam) jak wygląda sytuacja przed oficjalnym otwarciem schroniska?
Z ich strony wynika, że otwierają 19 czerwca.
Podobno przed tym terminem jest otwarty ogólnie dostępny schron.
Czy ktoś może potwierdzić albo zaprzeczyć?
Jakie warunki w nim panują?
Takie jak w Valocie?




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - MaciusKrk - 27-04-2010

Był ktoś w bacówce w bartem??
-------------------------------------------
maciek




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Erzi - 27-04-2010

Nie polecam. Co prawda byłam tam tylko przelotem, ale zrobiła na mnie bardzo złe wrażenie. Pan był bardzo gburowaty i nieprzyjemny. Do tego zimno jak w psiarni (co prawda byłam zimą, ale...).




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - cantores - 28-04-2010

Polecam. Gospodarz należy raczej do szorstkich w obejściu, ale lepsze to niż ''ciepłe kluchy'' Pożyczył nam nawet swoją gitarę (co podobno jest precedensem :D. Bacówka ma klimat w przeciwieństwie do schronisk ''dworców'' np. Murowaniec, Strzecha Akademicka itp. A że zimno? Zawsze lepiej liczyć na własny śpiwór niż schroniskowe koce :)

Aha, Bacówka w Bartnem a nie Bartem ;)
---
Edytowany: 2010-04-28 11:07:46
-------------------------------------------
Moje poglądy są subiektywne i tylko moje:)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - MaciusKrk - 04-05-2010

No bo podczas wakacji tam będe.
-------------------------------------------
maciek




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - if - 07-06-2010

Pozwolę sobie ponownie parę słów o moim ulubionym schronie Odrodzenie w Karkonoszach. Byłam tam rok temu i ponownie w ostatni weekend. Zmiany są zdecydowanie widoczne. Hol odnowiony, ścianka wspinaczkowa, 3 kominki w jadalniach, ciepłe kaloryfery i woda w kranie. Pokoje i łazienki wyremontowane. W łazienkach papier i mydło w płynie. Zapewniony parking na dole (pensjonat Marzenie, bądź Leśniczówka). Jedzenie ma już swoją markę.. Jedyny minusik to Pani za ladą... ech... typ zołzy ale do rozbrojenia :)
Schron na Szrenicy - się nie umywa.. na Hali Szrenickiej - omijać lepiej...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Zbynek Ltd. - 07-06-2010

Jak to bywa, ''zołza'' w odczuciu kobiet, może być zupełnie przyjaźnie nastawiona do mężczyzn :-D




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - ROKO - 07-06-2010

>>if - Pensjonat Marzenie w Przesiece? Ile płacisz za dobę?

Przy okazji - czy w tym roku działa noclegownia w dawnej strażnicy WOP na Łysej Polanie?
-------------------------------------------
Robert




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - if - 07-06-2010

10 zł/dobę od samochodu, tyle samo w Leśniczówce.

Zbynek :-)))) nie była....




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - ROKO - 07-06-2010

>>if W ubiegłym roku można było zaparkować przy Chybotku, cenę uzgadniało się z panem, który tam zamieszkał. Wychodziło ok 20 zł za dwa i pół dnia.
-------------------------------------------
Robert




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - krebain - 07-06-2010

Dla mnie fajne schronisko to takie, w którym można zjeść dobre jadło i wyspać się w przyzwoitych warunkach (a więc nie 2 liche kocyki na krzyż i nocne wrzaski zza ściany), w którym jest znośna temperatura, można wysuszyć mokre ubranie, dostać darmowy (albo tani) wrzątek, można się umyć i odwiedzić bez obrzydzenia łazienkę/wc. Mile widziany względny spokój (brak quadów i buraków na nich jeżdżących). Tyle. Reszta jest mało istotna:) w końcu w góry jedzie się dla gór, a nie podziwiania schronisk. Chodzi tylko o to, by w miarę przyzwoicie spędzić czas potrzebny do odpoczynku i zregenerowania sił po łażeniu po górkach:)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - siqo - 07-06-2010

enoo wymagania masz bardziej hotelowe, a schronisko ma to do siebie że warunki są bardziej spartańskie...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - if - 07-06-2010

ROKO - niewykluczone... :) tamte miejsca były polecone przez ''kierownictwo'' Odrodzenia, mnie pasowało zwłaszcza, że w 5 samochodów jechaliśmy... Dodatkowo w tym roku w czwartkowe popołudnie lało aż miło, a ''Prezes'' schronu zjechał na dół, pokazał drogę do Leśniczówki, zapakował plecaki do swojego auta i jeszcze chciał zabrać kogoś chętnego na górę... ale wszyscy (23 sztuki, w tym 10 dzieci) solidarnie woleliśmy przemoknąć, co też nastąpiło... oj bardzo :-)

Dodatkowe pozytywy: wrzątek w Odrodzeniu darmowy i nawet ''zołza'' nie pluła jadem, że kubki nierówno ustawione :P, a na Szrenicy dostaliśmy nawet czajnik do pokoju.....




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Dalamar - 08-06-2010

Czy ma ktos numer do schroniska Goutier? I czy oni tam szprechaja po angielsku? Bo jak po francusku niet.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - ludz - 08-06-2010

http://www.lesrefugesdumassifdumontblanc.fr/gouter_presentation.html

i tak, mówią po angielsku.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - sharp - 15-06-2010

http://tnij.org/g8nr
remoncik pod Rysami...