NGT
Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe (/thread-900.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Spineless - 16-01-2008

jest ciepło, gotować teoretycznie nie można, komórkę spokojnie przy recepcji doładujesz.
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Jimbo - 16-01-2008

A ja mam pytanie odnośnie schroniska ''Stare Wierchy'' w Gorcach. Czytałem o tym schronisku bardzo niepochlebne opinie, jakoby obsługa schroniska miała być nieuprzejma itd.
Ktoś był ostatnimi czasy? Jakieś doświadczenia?

Drugie schronisko o które pragnę zapytać to ''Kremenaros'' w Ustrzykach Górnych - dokładniej chodzi mi o spanie na polu namiotowym, ale do tego też potrzebny jest kontakt ze schroniskiem. Podobno ''śmierdzi'' i woda i wnętrze i toalety - myślę, że przesadzają, ale jeśli obsługa miła to wytrzymam. ;)

Do tego ktoś kto spał na polu: jest tam bezpiecznie? Można bez problemu rozbić namiot żeby sobie stał tydzień (wyjście rano, powrót wieczorem bez strachu o kradzieże)? Czy miejscowi się tam włóczą lub mogą bez problemów wejść na pole namiotowe? Nie pytam o innych turystów, bo nigdy nie wiadomo kto się trafi, ale bardziej chodzi mi o miejscowych.

Z góry dzięki za informacje. ;-)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - sam - 16-01-2008

Dzięki Spineless za odp.
Jeszcze 1 pytanie, czy ''wrzątek'' to jest rzeczywiście wrzątek o temp. bliskiej 100 st. C? Czy raczej, jak to zdarza się gdzie indziej, że bywa w temp. 60-70 st.?
-------------------------------------------
sam




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - raffi - 17-01-2008

sam >> jak byłem niedawno to piec chodził całą noc; temp. ok. 16-18C; ładować można też przy barku w jadalni; dodam że miałem kontakt z 4 osobami i obsługa tam była sympatyczna (nawet w nocy :), niezależnie od obowiązującego regulaminu), wrzątek jak stoi wystawiony na ladzie to stygnie - zawsze możesz poprosić o świeży :), w schronach z reguły jest zakaz palenia - niektórzy pozwalają w wydzielonych miejscach na palniki,
Jimbo >> Stare Wierchy - byłem tam 3 razy ostatnio i mam dobre wspomnienia, to miejscowi i łatwo z nimi znaleźć wspólny język; trochę emocji było tylko kiedy zrobiłem foty właścicielowi jak jeździ gazikiem po szlaku, okazało się że ponoć quadowcy spuścili mu kiedyś małe manto, kiedy ich przeganiał ..

DO KASACJI po przeczytaniu
---
Edytowany: 2008-01-17 00:44:58
---
Edytowany: 2008-01-17 00:47:05
-------------------------------------------
Stat crux dum volvitur orbis.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - ludz - 17-01-2008

Jimbo - byłem w Kremenarosie w wakacje, co prawda łazienki brudne, ale do zniesienia, zapachów specjalnie nie odczułem, obsługa super i jestem jak najbardziej na tak dla tego schroniska ;)
jeśli chodzi o pole namiotowe, to bez żadnych problemów (nie spałem tam, z okna schroniska tylko widziałem ;) ).. zresztą w samych UG masz co najmniej 3 pola namiotowe, więc możesz wybrać te które ci sprawi najlepsze wrażenie...

ps. wyganiają z knajpy schroniskowej do innej o 24 ;) ale za to piffko po 3 zł było w odpowiednich ''happy hours'' ;)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Jimbo - 17-01-2008

raffi--> nadal nie wiem, a tak porównując Maciejową do Starych Wierchów?

Czy ktoś był i tam i tam i potrafi porównać te schroniska. Na Maciejowej ''boję'' się najbardziej tego, że obok jest stok i całe narciarstwo się tam może uwalić. :P

ludz--> dzięki, dzięki - odnośnie tych pól to właśnie wiem, jak się nie spodoba to przeprowadzka na inne. :) Co do knajpy to o 24 to ja już będę smacznie spał. :P




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - ludz - 17-01-2008

Jimbo - ja też myślałem że będę ;) tyle że naprawdę super ludzi spotkaliśmy na wieczornym piffku w kanjpce ;)

EDIT: aha - narciarstwo z reguły uwala się tylko w dzień, wieczorem bywa ciut spokojniej, zostaje tylko najgorsza Warsiafka ;)
---
Edytowany: 2008-01-17 22:23:52




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - akacja - 18-01-2008

JIMBO>>

W kremenarosie to jest tak ze nie ma jakiejs super higieny, (przynajmniej tak wiosna i latem 2006) no chyba ze cos remontowali, na pole namiotowe moze wejsc zapewne kazdy, bo nie jest ono jakos wydzielone, sam ''osrodek'' znajduje sie w miare w centrum ustrzyk, namioty ustawia sie wokol budynkow ( sa dwa, jeden mieszkalny a drugi taki bardziej gospodarczy zdaje sie - w nim jest bar) z tego co pamietam to w tym mieszkalnym sa lazienki meska i damska z 2 przysznicami w kazdej, woda lekko zoltawa :/ troszke grzyba, no ale nie jest to nowy obiekt wiec mozna sie tego spodziewac...

W weekend majowy 2006 zostawilismy tam namioty na 1 dzien i nic sie nie stalo, nie bylo kradziezy ani nic, ale strzezone to to na pewno nie jest wiec nikt ci nie zagwarantuje ze sie nic nie stanie, acha, z tego co pamietam, to tylko zostawilismy namioty rozbite, a plecaki w tym budynku mieszkalnym i potem na noc znow sie rozpakowalismy...

ceny kilka zl nizsze niz w polozonym niopodal hotelu gorskim pttk, ale tez i nizszy standard. Jest to alternatywa o pare zl ( moze 2 /os) drozsza ale grzyb mniejszy( albo wcale - przynajmniej jesienia 2005)... ale tez i klimat inny- patrz plastikowa, fioletowa krowa milka pasaca sie na lace ;)

A co do gorcow to ze stoku na maciejowej do bacowki na maciejowa jest 10-20 minut drogi, on nie jest tak tuz przy wyciagu, wiec moze nie jest tak zle.... w obu tylko sie wielokrotnie zatrzymywalam wiec nie potrafie powiedziec nic na temat standardu spania...
---
Edytowany: 2008-01-18 00:12:05




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - ludz - 18-01-2008

hah.. coś mi się przypomniało... a spostrzeżenie warte uwagi. Jeśli ma ktoś zamiar spać w Kremenarosie, to dobrze, ale zaznaczam uczciwie że w BARDZO podobnej cenie (różnica 1 zł, nie pamietam na korzyść którego) jest Hotelik Biały (niedaleko szlaku na Tarnicę) - standart wyższy niż Kremenaros (spali tam znajomi)

Niemniej, Kremenaros, jak wspomniałem, ma atmosferę - o ile tylko nie spędziła się tam jakaś liczna a bydlasta wycieczka...

AHA - hotel górski i pole przy nim to już inna klasa cenowa do pozostałych obiektów w UG....
---
Edytowany: 2008-01-18 00:59:08




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - M - 18-01-2008

Ehh Kremenaros... Kiedyś to był Pulpit...
-------------------------------------------
stare dzieje




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - JarekGd - 24-01-2008

Jimbo byłem tu i tu! Obsługa przesympatyczna. Żarcie dobre. Piwko zimne. W nocy ciepełko....
Dobra rada - nie bazuj na opiniach innych, bo łatwo możesz sie uprzedzić lub odwrotnie nastawić na fajerwerki a trafisz na gorszy humar chatarów i rozczarujesz się. Ja zawsze naciągnę gospodarzy na parę minut rozmowy, ocenię ich humor i wiem na czym stoję. A i oni przynajmniej wiedza z kim mają do czynienia. Nic odkrywczego nie napisałem - zwyczajne stosunki międzyludzkie. Jedno jest pewne im mniej roszczeniową postawę przyjmujesz tym więcej zyskujesz.
-------------------------------------------
JarekGd - 1,2,3 próba nicka...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - gory_k2 - 24-01-2008

Nie ma takiego czegoś jak ''Idealne schronisko''!!

Osobiście bardzo wysoko oceniam schr ''Szrenica''. choc muszę dodac ze jestem tam rzadko (nie cześciej niz 2-3 razy w roku). Odradzam letnią porą (czyt. sezon) no chyba, że lubisz stać w kolejkach do bufetu... długich kolejkach.

Natomiast zimą ---1wsza klasa. pamiętam jak 2 listopada (zaraz po Wszystkich Świętych) wybrałem sie tam. W schr byłem tylko ja + student który robił pomiary meteo dla UWr. Pan Jórek (boss) wziął kilka kluczy i chodzilismy od pokoju do pokoju aby wybrać ten naj!!!! A zachód słońca -czerwonie niebo. Doradził mi jeden i zgodnie z obietnicą obdziło mnie wschodzące słońce. Rozmawiałem z tym Panem bardzo długo o tym jak sie prowadzi taki biznes -ciekawy człowiek, szczery.
-------------------------------------------
ach te wspomnienia




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - idziaczek - 13-02-2008

lobuzy, potrzebuje kontakta do bacowki na gorcu, bo robie wyjazd mojego roku... i nie wiem jak i czy mozna sie tam ew. zapowiedziec, pomozecie?
-------------------------------------------
gor mi malo i ciagle mi nie dosc...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Maximus - 14-02-2008

Bardzo pozytywne wrażenie odniosłem będąc na początku lutego w schronisku na Szrenicy. Ceny tak jak wszędzie, ale bardzo sympatyczna obsługa, czyste i schludne pokoje. Jak najbardziej na plus. Podejrzewam, że jest tak po częsci dlatego, że to schronisko prywatne a nie PTTK.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - gumibear - 14-02-2008

dokladnie maximus. W tym schronie tak naprawde poznalem swoja małzonkę gdy była na pomiarach meteo:) tak wiec sentyment mam.....

A poza tym schronisko, podejscie do ludzi bardzo pozytywne. Ilekroc tam dzwonie, podaje nazwisko i pytam czy sa wolne pokoje to w odpowiedzi słysze czy chce pan ten pokoj co zwykle? :)

Smacznie, przyjemnie i rodzinnie. A sympatyczniej jest tam jeszcze bardziej gdy staje wyciąg i mało kto na górę dociera i zagląda. B.dobra baza wypadowa w karkonosze i izery. No i to morze chmur spod schroniska ech...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Warzyn - 14-02-2008

Schronisko na Wielkiej Raczy - byłem pod wrażeniem obsługi, gość z pasją, polecam. domena gościa rzeczywiście jest ''rzeczy niemożliwe wykonuje od razu, na cuda potrzebuje więcej czasu''




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - wujek Heniek - 14-02-2008

-> Warzyn - bo to syn Edka z Markowych Szczawin. We krwi to pewnie ma :)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Spineless - 14-02-2008

Dorotka pisz do nocnego, on ma kontakt do właścicieli :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Warzyn - 14-02-2008

To jadę poznać ojca :D
-------------------------------------------
... a w zywieckim pięknie...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Maximus - 14-02-2008

Gumi zwróciłeś uwagę, że każdy (w rejonie Hali) zastanawiając się czy spać na Hali czy Szrenicy zawsze woli podejść ten kawałek pod górę? ;)