NGT
Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe (/thread-900.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Gięty - 29-12-2007

Kilka razy miałem niezbyt przyjemne doświadczenia w tym hotelu! A najlepsze jest zamykanie stołówki w chwili, gdy zaczyna się ''ten'' moment wieczoru.

A tak na marginesie , to piątka pewnie spełnia wszystkie te przepisy :-) Jakoś nie słyszałem, żeby ktoś miał tam problem z glebą.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - mihal - 29-12-2007

http://wiadomosci.onet.pl/1665255,11,item.html
-------------------------------------------
GORE-TEX- quaranted to keep you dry




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - diabel-1410 - 02-01-2008

Slonik200 nocowalem w Puchatku 2 dni przed sylwestrem .Jaki Lutek jest wie kazdy kto tam byl .Ostatni goscie dotarli przed 21 i mimo tloku kazdy zostal przyjety . Jedyne przykre wrazenie niezwiazane z noclegiem to reklamowka smieci jaka uzbieralem wzdloz calego szlaku od od zoltego szlaku Wetlina do prawie samej chatki . Podobno zima turysci nie smieca
-------------------------------------------
diabel-1410




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - herbata - 02-01-2008

Z Murowancem zawsze bylo niefajnie, jesli chodzi o glebe.Ale Spineless - z tym ''motlochem'' to troche przesadziles(as).




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - bolys - 09-01-2008

idealne schroniska, hmm moze nie idealne ale dużo nie brakuje do ideału, a wiec:
1)schronisko Soszów
- klimat
- cena (kiedys bylo taniej)
2)Chata na Grabowej
- klimat
- przepyszne jedzenie
- cena




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Kanet - 11-01-2008

Witam mam pytanie nt. schroniska na Markowych Szczawinach, dotychczas tam nie spalem a w najblizszym czasie z powodu checi zimowej wycieczki ba babią zarezerwowałem tam sobie 2 noclegi.
Aktualnie ''spi'' sie tam w goprówce, bo schronisko jest remontowane, bardzo sie zdziwilem gdy okazalo się ,że nie ma kuchni turystycznej(no tu malo sie zdziwilem jak schroniska nie ma...) ale ,że nie wydają wrządku a moje pytanie pan skwitował''sprzedajemy zupki, obiadki, kawe i herbate'', bede zapewne kupował 4 szklanki herbaty by do termosa przelac... . Mam więc pare pytan,
sa przed goprówka/schroniskiem jakieś laweczki czy coś by mozna bylo sobie spokojnie ugotować wode na herbate? Obsluga robi w tym wypadku jakiś ''problem''? jakie tam sa ogolnie warunki tzn, kibel jakis prysznic, o ktorej bufet jest otwierany i jak kształtują tam sie ceny? a i czy jest zniżka dla czlonków pttku, bo po braku wrządku to sie spodziewam, ze moze nie byc...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Arni - 11-01-2008

W lato przed schroniskiem stoją drewniane stoły i nikt nie robi problemu z tego, jeśli tam zaczniesz rozstawiać kuchenkę do gotowania.
Jak jest teraz w czasie budowy? Nie wiem bo nie byłem, tym bardziej zimą jak może być gdy jest jakaś warstwa śniegu. Z drugiej strony nie widzę problemu, kuchenkę możesz rozstawić na śniegu i sobie pichcić dowoli.
Nie rozumiem też twojego zdziwienia z braku kuchni turystycznej. To nie jest schronisko tylko goprówka, tam normalnie turyści nie sypiają, a została ona udostępniona dzięki uprzejmości na czas budowy. Chcesz luksusu to do hotelu idź.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Kanet - 11-01-2008

~Arni, nie no, pisalem ze mało sie zdziwilem ,lub nawet nie zdziwilem.
Ale troche mnie dziwi fakt braku wrządku, wiem, że to goprówka gdzie gościnnie się przyjmuje turystów, ale przynajmniej ze strony markowych szczawin wynika, że robi to ta sama osoba co prowadzi schronisko, a herbatki i kawy robią, wiec woda i prąd jest... z tego co pamietam to schronisko musi sprzedawać wrzątek ''po cenie kosztów'' tutaj widać wykorzystano kruczek ,że schroniska nie ma tylko goprówka i niech turysci kupują wszystko gotowe...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - mihal - 11-01-2008

jak im idzie budowa markowych szczawin? (odbudowa)?
-------------------------------------------
gg 104 70 56




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Kanet - 11-01-2008

Za ok.tydzień moge napisac jak to wygląda:)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - JarekGd - 11-01-2008

Kanet na miłośc boską wrząTek:)
Na temat wrzątku w schroniskach to doktorat można napisać...Rozmawiałem z Panem Edkiem z Markowych i w praktyce wygląda to tak, że w weekendy wydawali po 150 litrów wrzątku dziennie. Aż boję się pomyśleć ile kosztuje energia potrzeba na wytworzenie takiej ilosci ciepła.
W schronisku w okresie zimowym bywałem niemal co roku. Zazwyczaj jest tam tyle śniegu, że wszystkie ławeczki są dokumentnie zasypane. Nie sądzę aby ktokolwiek robił Ci wyrzuty, że gotujesz wodę na zewnątrz. W samej goprówce jest kilka miejsc noclegowych (sam tam niejednokrotnie spałem). Podstawowe sanitariaty są więc jakos dasz radę. Pragne tylko zwrócić uwagę, że nie jest to schronisko a schronienie dla ratowników GOPR, więc i tak dużym ukłonem jest możliwośc przenocowania, napicia się herbaty i zjedzenia zupy. Równie dobrze mogli wszystko zamknąć w cholerę na czas budowy nowego schroniska i cześć.
-------------------------------------------
JarekGd - 1,2,3 - próba nicka




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Kanet - 11-01-2008

~JarekGd,
no rozumiem i się ciesze, bo gdyby było zamkniete to musialbym ina trase wymyslać.:)
Tyle ,że ciągle uważam ,że to skok na kase i wykorzystanie kruczka ,że to aktualnie nie jest schronisko, ja nie chce wrzątku za darmo, ja moge za niego płacić, kiedyś w n.p.m liczyli,że przy najdroższym wariancie grzania wody wychodzi 50gr za litr, wiec nawet jak zarządają 1zł ba 2zł/za litr to kupie, tyle ze wtedy za 2/4zł mam wszystko co chce mieć ciepłe
a ile herbat kupie za 2 zł? wystarczy na sniadanie kolacje i termos? no chyba niestety nie...

p.s
Tak niestety ze mną jest ,pisze czasami słowa z takimi błędami ,ze jak to przeczytam jeszcze raz to mi oczy z orbit wychodzą...wiec przepraszam, potem juz pisałem dobrze:D




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Maly_man - 11-01-2008

Jakoś nie moge skumać...
Pytasz czy można coś upichcić a jednocześnie chcesz kupować wrzątek.
Nie wiem jak inni, ale jak mam kartusz i kubek albo inne naczynie to wrzątku nie kupuję?
-------------------------------------------
Mały




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Kanet - 11-01-2008

~Maly_man,
ja jak wiem ,że śpie w schroniku to kartusza nie biore:)
po co mam tachać palnik + kartusz stać na mrozie by zagotować wode, jak moge za grosze(w porówaniu z innymi kosztami,łacznym kosztem wycieczki) kupić sobie wrzątek siedząc sobie spokojnie w ciepłym. Ale jak nie sprzedają wrzątku tylko gotowe produkty to ceny od razu robią się inne, i moje wrodzone skąpstwo sie odzywa...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - airbuss - 11-01-2008

idealne schronisko hmm... Proponuje wybrać się w Tatry po słowackiej stronie i odwiedzić Chate pod Rysami i Terego Chate (smaku chleba i herbatki z tego schroniska nie da się opisać) i atmosfera tych miejsc cos wspaniałego, im wyżej tym bardziej turystycznie i przyjaźnie :) więc proponuje samemu sprawdzić. Szerokim łukiem radze omijać Schronisko na Hali Ornak-totalnie anty turystyczne, oczywiście w moim odczuciu.

pozdro 4all
-------------------------------------------
arbuz




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - braavosi - 11-01-2008

Pamiętam, ktoś kiedyś przeliczał koszt gazu potrzebnego do ogrzania wody vs. cena wrzątku w schronisku.może to jeszcze gdzieś w archiwum da się odnależć:).




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - puszka - 11-01-2008

notabene w niektorych schroniskach temperatura ''wrzątku'' wynosiła +/- 60 stopni jak brałem (wkład w zemscie wietkongu sie nie rozpuszczał), wiec co najwyzej szybciej sie to dogotuje na palniku




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - semow - 11-01-2008

w innych natomiast funkcję wrzątku spełnia ''herbata ziołowa'' - kawa na niej zaparzona smakuje wybornie ;)
-------------------------------------------
http://www.semow.cba.pl




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - synchro - 11-01-2008

Jedno mnie zastanawia: gdzie się, do cholery, podziały koty???
-------------------------------------------
Ktokolwiek widział, ktokolwiek wie...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - sam - 16-01-2008

Witam
Mam pytanie do osób, które ostatnio były w schronisku Murowaniec lub mają wiedzę na temat warunków bytowych na panujących. Wybieram się tam niedługo na kilka dni. Jakich temperatur mogę się spodziewać w nocy i nad ranem w pokoju (wiele oczywiście zależy od temp. zew.), czy schronisko jest ogrzewane (cały dzień, wieczorem, nad ranem)? Czy można ewentualnie użyć własny palnik i przyrządzić coś własnego do zjedzenia, a może jest kuchnia turystyczna? Jak wygląda możliwość korzystania z prądu (doładowanie akumulatora od telefonu) i łazienki (prysznic, ciepła woda)?
Dzięki z góry z odpowiedzi.
-------------------------------------------
sam