NGT
Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: luźNe GaTki (https://ngt.pl/forum-6.html)
+--- Wątek: Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe (/thread-900.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44 45 46 47 48 49 50 51


RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Maximus - 04-09-2007

Podejmując temat rozpoczęty przez Sharpa.

PTTK w Wetlinie (przy Starym Siole) OK. Mieszkałem w sierpniu 3 dni w domkach PTTKowskich. Dziewczyny z baru przemiłe- potwierdzam, woda pod prysznicem ani ciepła ani zimna- w warunkach letnich w sam raz. Gościłem w tym PTTK już drugi raz i jest OK :)

Natomiast jeśli chodzi o negatywne odczucia to z pewnością Chatka Puchatka na Połoninie Wetlińskiej. Pomijając fakt, że idąc tam mieliśmy istny slalom to pierwsze wrażenia wchodząc na wysokość Chatki to odór z szaletu niedaleko chatki. Poza tym MASA ludzi, kolejki itp...ciekawe ile z tych osób myślało, że są w ''prawdziwych'' Bieszczadach.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Słonik200 - 04-09-2007

Maximus jakbyś był kiedyś zimą w chatce Puchtka to byś miał zupełnie inne odczucia- zapewniam!!!W lecie proste, że jest porażka- zero klimatu, pełno klapkowiczów itd. Ale w zimie nie ma tam żywej duszy, a jak przejdziesz się cały dzień w śniegu po pas po wetlińskiej, we mgle, po zgubieniu szlaku i jakimś cudem dojdziesz do schroniska, w środku zasewują Ci herbatkę z prądem a Lutek Pinczuk od razu specjalnie dla Ciebie rozpali w piecu to poczujesz się jak w domu i zapewniam będziesz miał miłe wspomnienia!!!!!




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Maximus - 04-09-2007

Mam nadzieję, bo w lecie to czysta masakra. Pełno stonki na szlaku z Wetlinki Górnej na Wetlińską.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Słonik200 - 04-09-2007

Maximus zobacz jak schronisko wygląda zimową aurą!!!!http://www.youtube.com/watch?v=FKudQuU5jCo
Naprawdę mam z tamtąd same dobre wspomnienia, ale zimą!!!!




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Maximus - 04-09-2007

Filmik klasa- szacunek Panowie ;)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - semow - 04-09-2007

Hmm.. pozazdrościć wspomnień!
Na szczęście zima zbliża się wielkimi krokami, wygania klapkowiczów etc. więc nic tylko szykować stuptuty :)
http://tnij.org/aaj6
Film zdecydowanie zachęcić do odwiedzenia Puchatka zimą.
-------------------------------------------
www.semow.cba.pl




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Spineless - 04-09-2007

rowerowiec - całkiem możliwe, choć już dłuższy czas nie byłem tam (żałuję bardzo), bo dawno nie zapędzałem się w rejony Moka, może jeszcze w tym tygodniu, może w przyszłym, ale zajrzę na pewno :)

Munkas nie spotkałem osobiście, ale legenda krąży, zresztą ś.p. Palant wymyślił sposób na unieszkodliwienie owego wielkoluda - można wypróbować :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - qbas - 05-09-2007

Potwierdzam w 100% - odwiedzałem Puchatka w zimę dwa lata temu. Niesamowity klimat wieczornych pogawędek gwarantowany :)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - sharp - 05-09-2007

Przechodziłem 2 razy obok Puchatka, ale najpierw było za wcześnie żeby myśleć o noclegu tam a wracając nie miałem już kasy za bardzo nawet na najtańszy apartament (nie chcę zmyślać, ale gleba chyba po 16 zeta, wszędzie po 13..)
Obserwacje Maximusa trafne, aczkolwiek wydaje mi się, że całkiem miło się tam robi pod wieczór, kiedy na nocleg zostają najtwardsi ;) Moja siostra po zobaczeniu zdjęć ''prysznica'' w Puchatku stwierdziła, że nie dotknęła by tego nawet kijem przez szmatę ;))) A zimą to już całkiem inna bajka musi być...następnym razem się skuszę.




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - cynik - 05-09-2007

Munkas thx, kojazylem motyw pobieznie ze slyszenia ale juz prawie myslalem, ze to o filancu Marysiu ktos mowi :)
Spin zapodawaj tego patenta bo ja sie z biwakami coraz abrdziej zblizam w tamten rejon :)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Jarek - 05-09-2007

Coś mi nie gra...prosze o rozjasnienie:
Czy w Chatce pod Rysami w cene gleby wliczone jest śniadanie?
W trakcie mojej 1 wizyty powiedziano mi, że trzeba sobie dodatkowo wykupić....następnym razem juz nawet nie pytałem....
Jak to jest w końcu?




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Spineless - 05-09-2007

oto sposób Crimson, o innym nie slyszałem
''– Przejdziemy, panowie, koło leśniczówki, prowadząc kozicę na postronku, zaś każdy będzie miał na plecaku przytroczonego świstaka. Na pewno facet dostanie zawału serca i problem z głowy...'' :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - cynik - 05-09-2007

Ok, dokupie sobie te elementy, thx Spin :D
-------------------------------------------
DO KASACJI




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Munkas - 05-09-2007

Crimson poważnie pisząc to taki czubek, że jednego dnia poczęstuje Cie herbata pogada o planach by następnego zjechać Cie całkowicie więc NIGDY nie obracaj sie plecami do lesniczówki :-) A Lody Białej sa warte kazdego ryzyka.
P.S. Maszynke do mięsa robiłeś? przy lawinowej 3-4 nawet Pamela Anderson nie dostarczy Ci takiej dawki adrenaliny :-)




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - cynik - 05-09-2007

Maszynke do miesa to ja znam panie z gazet, taki ze mnie taternik jak z koziej dupy traba bo na pochylosci wieksze niz 60% to mi kwalifikacji nieco brak :D Plan jest od dawna,z eby zaleglosci nadrabiac i sie dokwalifikowac, ale kuzwa z czasem kruuucho... Poki co to sobie moge najwyzej po lodowcach lazic, tyle o linie wiem :)
-------------------------------------------
DO KASACJI




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Słonik200 - 07-09-2007

Mi się tam podoba schronisko nad Smolnikiem koło Łupkowa w Biesach- na odludziu, fajne widoki, zadbane, ładna architektura ceny: gleba chyba 12, pokój 2-os -20 zł. Napradę polecam jak kiedyś bedziecie szli z Komańczy do Cisnej czerwonym szlakiem odbijcie w stronę łupkowa.- schroniska nie ma na mapach- przynajmniej na mojej z 2004. Może na nowszych już jest!!!!!




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - lider - 07-09-2007

Ten leśniczy to jest ten pogromca niedźwiedzi ? ;]
-------------------------------------------
coś do cholery musi być za tym zakrętem...




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - MooseDlb - 07-09-2007

tak czytajac ten watek stwierdzam ze nie ma idealnego schroniska...moze poprostu sa fajni ludzie i jak sie z nimmi spotyka to nie widac tak tego co na minus...:)ja nie lubie czeskich schronisk i odradzam...bynajmniej w okolicach Petrovej Boudy w Karkonoszach...
moze by zrobic jakas liste ważnych spraw dla stworzenia ''idealnego'' schroniska...???
-------------------------------------------
Jah Prayer by Izery Mountains ; 9092912




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - Turystka - 07-09-2007

To zależy czego ktoś oczekuje od schroniska, dla mnie ma być tylko nocleg, coś niecoś znośnego do jedzenia i w miarę ciepło coby nie zamarznąć w nocy, za wrzątek zapłacę i nie będę awantur robić że za drogo czy cuś,a że grzyb w sanitariatach i woda zimna to co z tego, to góry wkońcu:) byłam latem w schroniskach na Hali Szrenickiej i w Samotni, było sympatycznie a spało się lepiej niż w domu.Apropo stonki na szlakach;ja wychodzę na szlak gdy stonka śpi i przewraca się na drugi bok czyli gdzieś około 7 rano, wtedy jest bosko i jakie zjawiska można zaobserwować np. wiszące chmury do samej ziemi, widoczność na około dwa metry a potem się to wszystko dźwiga powoli, niesamowity widok.Stonka nie wie co traci, wyrusza na szlaki gdzieś o 10-11godziny gdy po tym efekcie nie ma już śladu.Sorry za off top.
---
Edytowany: 2007-09-07 20:16:09
-------------------------------------------
turystka-hobbitka




RE:Idealne schronisko & rozmowy schroniskowe - harson - 07-09-2007

Droga super hiper Turystko, ta STONKA ma takie samo prawo do chodzenia po górach jak ty i nie widzę powodu żeby propagować ten obiegowy termin o bardzo mocnym pejoratywnym i lekceważącym wydżwięku. Ludzie w górach dzielą się na wandali i turystów - stonka jest na ziemniakach a zrzucili ją na nas amerykanie za PRLu ;) Chcesz się dowartościować to zrób to w inny sposób. Sorry za offtop i moją walke z wiatrakami ale drażni mnie to niesamowicie (i już nawet pisałem gdzieś o tym).