NGT
Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Sprawy techniczne forum (https://ngt.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian (/thread-8989.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - lucas_t - 06-04-2016

@gumibear

''serwer i domena są na kogoś (treewood) - musi to ulec zmianie''
Dlaczego ? Na kogo ?

Co do GIODO, to chyba można to obejść likwidując ''identyfikatory'' jak imię, nazwisko czy miejsce zamieszkania w ''silniku'' forum.
Chociaż z tym ciągłym rządowym parciem na nowe bazy danych, mogę się mylić.

Resztę co wymieniłeś, to robota typowo prawnicza, by później forum nie było zastraszane przez ''pozywaczy klauzulowych'', więc jedyne co mogę zrobić to ''udzielić duchowego wsparcia'' :)




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - Krakus - 06-04-2016

@gavagai

Na 99% łamiecie prawo stanowione tylko o tym nie wiecie.




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - gavagai - 06-04-2016

Zazwyczaj nie trzeba wielu podpisów. Mój albo prezesa zazwyczaj wystarcza, no chyba że sprawa dotyczy kontaktów z ministerstwem - te sobie czasami życzy wielu podpisów. Ale na potrzeby księgowości, przelewów, urzędu skarbowego, zazwyczaj jedna osoba, jeden podpis z pieczątką starcza. W dodatku można w statucie zawrzeć klauzulę, że nie tylko władni są prezes, skarbnik, sekretarz, ale i ich zastępcy. My tak mamy, właśnie dlatego że zawsze jakaś osoba funkcyjna jest np zagranicą na stypendium itp.

Hmm... Wydaje mi się, że sprawozdanie roczne do US powinno być faktycznie podpisane przez trzy osoby. No ale na dostarczenie tego do US jest dużo czasu, praktycznie pół roku. A zloty odbywają się częściej....
-------------------------------------------
gavagai.ngt.pl




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - Krakus - 06-04-2016

UPROSZCZENIA:

Należy jednak zauważyć, że ustawa nowelizująca przeniosła dużą część regulacji ww. rozporządzenia do ustawy o rachunkowości. Jednostki niebędące spółkami handlowymi, nieprowadzące działalności gospodarczej, pod warunkiem jednak, że są jednostkami mikro, mają nadal prawo:

1) zrezygnować z zachowania zasady ostrożności przy wycenie poszczególnych składników aktywów i pasywów a więc zaniechać dokonywania odpisów aktualizujących wartość aktywów oraz tworzenia rezerw na przyszłe zobowiązania (por. art. 7 ust. 2a ustawy o rachunkowości),

2) ustalać i prezentować w rachunku zysków i strat wynik finansowy netto w sposób dotychczasowy, a mianowicie jako różnicę pomiędzy przychodami i kosztami, która zwiększa – po zatwierdzeniu sprawozdania finansowego – odpowiednio przychody lub koszty w następnym roku obrotowym; różnica dodatnia może być zaliczona na zwiększenie kapitału (funduszu) podstawowego (por. art. 47 ust. 3a ustawy o rachunkowości oraz załącznik nr 4 do tej ustawy).




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - gavagai - 06-04-2016

@krakus dopóki nie napiszesz jaśniej, trudno komentować to co insynuujesz. Napisałem, że nikogo nie zatrudniamy, że korzystamy z usług biura księgowego. To jest to łamanie prawa?
-------------------------------------------
gavagai.ngt.pl




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - Krakus - 06-04-2016

Chyba zmienię zdanie: jeżeli NGT mogłoby zrezygnować z zachowania zasady ostrożności przy wycenie poszczególnych składników aktywów i pasywów, to powołajmy stowarzyszenie.

Jestem naprawdę zbudowany UPROSZCZENIAMI przewidzianymi obecnie obowiązującym prawie!




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - Krakus - 06-04-2016

@gavagai

To nie insynuacja, tylko świadomość istnienia procederu określanego mianem BIEGUNKI LEGISLACYJNEJ.

''W I kwartale tego roku [2015 przyp. Krakus] polskie państwo wyprodukowało 6654 strony nowych aktów prawnych, o 5,5 proc. więcej niż przed rokiem - wyliczyła firma Grant Thornton. Gdyby ktoś chciał zapoznać się ze wszystkimi zmianami w prawie, musiałby na czytanie poświęcić ponad 3 godz. dziennie.''

Ktoś od Was społecznie poświęca 3 godziny dziennie by zaznajomić się ze wszystkimi zmianami w prawie?




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - gavagai - 06-04-2016

Krakus, e, no to jednak słaba uwaga, bo to że prawo często się zmienia,w żaden sposób nie prowadzi do wniosku, że na 99% łamie się to prawo. Na przykład ustawodawca mógłby codziennie zmieniać limit dozwolone prędkości w terenie zabudowanym, raz byłoby to 48, raz 49, raz 50, raz 51 km/godz i tak w koło Macieju... Czy uważasz, że w takiej sytuacji ktoś stale jeżdżąc 40 km/h na 99% by łamał prawo? Tak więc nie ma co tworzyć jakiś apokaliptycznych wizji dotyczących działalności towarzystw lub stowarzyszeń. Owszem, jest to jakoś tam absorbujace, ale też, nie ma co się tego jakoś przesadnie bać.
-------------------------------------------
gavagai.ngt.pl




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - Piotrunio - 06-04-2016

Hehh, to już któryś ''bunt'' Gumiego...
I zgłaszana potrzeba zmian. Ja lubię tę stronę i zaglądam regularnie, więc jestem zainteresowany jej trwaniem. Podobnie jak Ludź kiedyś stałem za tym by engieta unowocześnić, ale dziś czuję, że to ma drugorzędne znaczenie. To przyjęcie trwa, bo są tu tacy, a nie inni ludzie. Odejdą to będzie koniec engieta, bez gwarancji na inny. Ale, końce i początki, to część życia. :)
Czymia kciuki!




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - Farfura - 06-04-2016

Hmmm, wybaczcie, trochę prywaty:
Piotrunio!!! Jak ja tęsknię za Tobą! Cieszę się, że dalej tu jesteś, ale zdecydowanie za mało się odzywasz...
Popraw się!
[cmok!]
;)
-------------------------------------------
Farfura




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - Piotrunio - 06-04-2016

Dziękuję, lubię prywatę! ;)
Jestem, a nie odzywam się bo w temacie sprzetu mam niewiele do powiedzenia. Przykre, ale jakoś umiem z tym żyć.




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - Krakus - 06-04-2016

@gavagai

Cóż: Tigranes II nazywany jest Wielkim...




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - Klawisz - 07-04-2016

Na prawie się nie znam, a moje zdolności informatyczne kończą się chwilę po reinstalacji windowsa, więc za bardzo nie pomogę...

...ale generalnie zgadzam się z tym co zostało już tutaj powiedziane. Mam tylko jedną prośbę - jeśli będą zmiany, to niech będzie to ewolucja, a nie rewolucja. Stary już jestem i czasem ciężko mi zaskoczyć w nowej rzeczywistości layout'u:D
-------------------------------------------
Thank you in advance...




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - bartolini - 07-04-2016

każda zmiana niesie za sobą pewne ryzyko. pamiętacie jak został wprowadzony obowiązek logowania? też był dym, a jakoś poszło :)

też myślę, że nasz kochany Naczelny skłoni się raczej ku ewolucji, a nie totalnej rewolucji. ale spokojnie. wszystko w odpowiednim czasie. na chwilę obecną najważniejsze jest:
- znalezienie nowego ''opiekuna technicznego''
- uporządkowanie kwestii prawnej forum
- następnie będziemy mogli pomówić o rozwoju :)




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - gumibear - 07-04-2016

tak, opiekun techniczny/opiekunowie, którego wdrozy treewood to na dziś temat nr 1

Widziałbym 2 osoby wzajemnie się wspierające. 1 osoba myślę już jest na horyzoncie.
---
Edytowany: 2016-04-07 09:53:40




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - savage - 07-04-2016

@gumibear

wysłałem maila




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - Pim - 09-04-2016

Ja tylko w kwestiach wizualności, czytelności itp...
Jest takie powiedzenie: ''gentelmen w kwestii mody jest zawsze pół kroku do tyłu..''
-------------------------------------------
Pim




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - Barsus - 09-04-2016

amen Pim
-------------------------------------------
http://dasieda.blogspot.com/




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - sołtys - 09-04-2016

Dorzucę od siebie, osoby obecnej tu od 12 lat, ale średnio aktywnej:

Jeśli forum ma zostać sformalizowane to OK, osoba fizyczna wydaje mi się najlepsza. Rejstracja stowarzyszeń itp. oznacza masę zbędnej pracy.

Chciałbym, aby forum nabrało nowego kształtu. Ilość osób, które bez potrzeby zakładają nowe wątki wynika m.in. z tego, że układ strony utrudnia dokopanie się do starych tematów. Wyszukiwarka działa dobrze, ale oparta jest o Google. Dział FAQ jest słabo widoczny. Jeśli miałoby to być powątkowane forum, jak wiele innych w sieci, to trudno. Lepszej opcji, która uczyni forum bardziej czytelnym, nie znam. Aczkolwiek spartański charakter strony ma duży urok i mi osobiście się podoba. Pytanie czy podoba się nowym użytkownikom.

Dodawanie zdjęć przez linki typu [img]_[/img] byłoby bardzo cenne.

Być może warto, aby projektowi forum przyjrzał się ktoś z doświadczeniem w 'user experience'.

Ilość kłopotów technicznych typu 'link prowadzi do niewłaściwego wątku' to kolejny argument za odświeżeniem. Także silnika forum. Widzę to nie jako oddawania forum pod opiekę zewnętrznego profesjonalisty, ale jednorazowy upgrade i dalsze administrowanie NGT przez ochotników, jak teraz. Moderatorów i adminów chyba nam nie brak, ale jeśli tak, chętnie pomogę jako ten pierwszy.
-------------------------------------------
http://www.lukaszsupergan.com/




RE:Co dalej engiecie? ... rozmowa o kierunku zmian - Butchy - 10-04-2016

Stowarzyszenie umożliwia dotacje z podatków czyli miałoby się za co utrzymać. Pytanie czy utrzymałoby swoją niezależność która jest moim zdaniem bardzo dużym atutem tego forum.
Siermiężność na początku mi przeszkadzała a teraz pasuje. Jeżeli miałby się zmienić silnik to byłoby fajnie gdyby współpracował z tapatalk. Prawie nie używam komputera, teraz pisze z komórki. Gdyby interface był bardziej rozbudowany miałbym problem.