NGT
Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... (/thread-8924.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - dave. - 13-11-2015

Potwierdzam nieco zawyżoną rozmiarówkę Hike Kevlar. Mam stopę w rozmiarze 44 i teoretycznie odpowiednie skarpety 44-46, są trochę zbyt luźne.




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - warrad - 13-11-2015

Bardzo dziękuję i obiecuję solidny test.




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - Hania Fjord Nansen - 13-11-2015

Cześć, to i ja się przywitam ;-) Będę koordynowac testy ze strony Fjorda. Pracuję już w tej firmie od dobrych kilku lat i znam produkty FN od podszewki, więc myślę, że na sporo Waszych pytań będę w stanie odpowiedzieć.
Co do skarpet - rozmiarówka faktycznie jest nieco zawyżona przy skarpetach mających w składzie wełnę, gdyż one po praniu lubią się kurczyć. Co do Hike'ów - sprawdzę, bo przyznam, że mnie zdziwiliście tą uwagą. Dzięki za czujność.




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - gumibear - 13-11-2015

No to już Hanię, od której ten test wyszedł, widzę, że poznaliście:)




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - maciejfloyd - 13-11-2015

Haniu Witamy! Mail z danymi do wysyłki poszedł. To będzie fajny teścik mam nadzieję:)
-------------------------------------------
http://outdoormacieja.blogspot.com/




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - gumibear - 13-11-2015

Dzieki maciej. jak zbiore od Was wszystkich to wysyłam do FN




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - lucas_t - 13-11-2015

''...ale i jest ktoś nowy do sprawdzenia.''
No pressure :)

Spojrzałem na stronę FN by zobaczyć co podają. Biorąc pod uwagę jakie temperatury miał mój ś.p. Rotpunkt, to podejrzewam że to dobrze że jest ś.p., bo ktoś mógłby być rozczarowany moimi wynikami (podejrzewam że będą bardzo różne od tych dla ''lub czasopism'') :D
Chociaż w sumie to było laaata temu, więc zawsze można ''proces technologiczny\produkcyjny'', itp. jako winnego ''rozbieżności'' wskazać ;]

Ale Esbit i No Name by TESCO nadal ''żywe'', więc i tak będzie miał okazje się wykazać :]




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - Nemesis - 13-11-2015

Ja napiszę jak sprawa wygląda z moimi Mountain Kevlar - normalnie noszę buty w rozmiarze 41, skarpety kupiłem w rozmiarze 39-42. Nowe były sporo za duże, po praniu sytuacja za bardzo się nie poprawiła. Poddałem więc dekatyzacji - wygotowałem w wodzie o temperaturze około 80-90 stopni i zalałem zimną. Skarpety nieco się skurczyły. Ogólnie obecnie mogę powiedzieć że rozmiar jest w miarę ok, są nieco za luźne w palcach od strony małych palców (tak jakby za dużo materiału) i nieco na ściągaczu, odczuwalne jest to wszystko głównie po dniu chodzenia, ale można z nich śmiało korzystać - przy czym ja mam nogę 41, więc obawiam się, że ktoś o rozmiarze stopy 39 nawet po dekatyzacji stwierdzi, że są za duże :)

A w praktyce ze skarpetami z domieszką wełny widzę że bywa różnie - Smartwoole w ogóle się w praniu nie skurczyły, podobnie Alpinusy Merino, FN Mountain Kevlary nieznacznie, a Ullmaxy tak bardzo że ledwo wciskam je na nogę... :)




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - Hania Fjord Nansen - 13-11-2015

Nemezis - no własnie z tą wełną niestety bywa różnie. Kiedyś nie mieliśmy z tym problemu, ale niedawno zauważyliśmy, że skarpety potrafią się jednak skurczyć i już sprawę ruszyliśmy jakiś czas temu, wiec trzymamy rękę na pulsie. Ale faktycznie zobaczę co z rozmiarówką, bo może tak jak piszesz jednak coś jest nie tak, chociaż do tej pory nie dostaliśmy żadnych informacji z rynku. I jeszcze pytanie - kiedy kupowałeś skarpety?
Co do termosów - zrobiliśmy obecnie też swoje testy i nie ukrywam, że chcemy je skonfrontować z zewnętrznymi ;-)




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - Nemesis - 13-11-2015

26.09.2013 :) Więc w sumie przez dwa lata też może coś zmieniliście i teraz jest ok :)




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - Yatzek - 13-11-2015

Oki panowie, wchodzę w te skarpety :)
Nemesis - mój rozmiar to 41-42 w zależności od producenta, stopa ma 26,5 cm. Będą pasować.

Akurat skarpety FN Trek Kevlar mam na stopach, bo dzisiaj byłem w terenie, a Hike już świecą na piętach, ale wzmocnione kevlarem palce trzymają się nadspodziewanie dobrze.

Gumi, nie odpowiedziałem wcześniej, bo w terenie link mi nie banglał, a tu okazało się, że był wykropkowany w środku i wszedłem wprost przez forum.

A jak kto chce spojrzeć na moje dzisiejsze śniadanie w lesie, to proszę bardzo:
http://tiny.pl/gg7s7
-------------------------------------------
Yatzek - nadworny tester NGT.pl :)




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - dave. - 13-11-2015

Hehe, ja te moje kupiłem w sierpniu 2013, więc może faktycznie coś jest na rzeczy. ;) Spróbuję Nemesis użyć tego Twojego patentu, może się sprawdzi. ;)




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - Nemesis - 13-11-2015

@dave - Najlepiej wrzuć normalnie do gotującej się wody

@Yatzek - podeślij mi na maila swój adres do wysyłki skarpet




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - boguś b - 13-11-2015

Mam prośbę,jezeli jest możliwość to proszę dołączyć talerzyki zimowe.Wszystkie koszty pokryję.
Witam Hanie z FN .
-------------------------------------------
z kom




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - maciejfloyd - 13-11-2015

A ja mam zapytanie o jakiś regulamin tego testu? jest jakiś? Tzn. chodzi mi o to ile test ma trwać? spostrzeżenia i wnioski piszemy w tym wątku? Testowany sprzęt zostaje u Nas po teście czy może trzeba będzie za niego coś zapłacić? itd. itp.
-------------------------------------------
http://outdoormacieja.blogspot.com/




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - lucas_t - 13-11-2015

@maciejfloyd
Ano, ja męczę (bezskutecznie) o to od wczoraj, tak więc pewnie przyjdzie razem z przedmiotem testu.
Będą jaja jak temperatura otoczenia -10, a u mnie nawet za oknem ~ +12 :D




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - gumibear - 15-11-2015

Wszystkiego sie dowiecie po week. Warunki napisze
-------------------------------------------
Z kom




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - gumibear - 16-11-2015

Panowie

1. Ten wątek będzie miejscem do pisania Waszych przemyśleń i wrażeń z testów.
2. ''Termosy'' - nie mamy narzuconych ram do pomiarów i tu zdaje się na Was. chciałbym, żeby trójka z Was wypracowała w miarę spójny system pomiarów. Lucas doświadczenie masz. Zaproponuj pozostałym proszę, uzgodnijcie i dajcie znać co uradziliście.
3. Sprzęt przechodzi na Waszą własność.
4. Po roku użytkowania dodajecie samodzielne recenzje - do tego czasu piszecie w tym wątku

Jeśli bedę miał jakieś wytyczne od firmy w kwestii pomiarów to dam znać




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - Hania Fjord Nansen - 16-11-2015

@boguś b - będą talerzyki zimowe :)
@maciejfloyd - pozwolę sobie co nieco napisac od siebie co do oczekiwań odnośnie testów (mam nadzieję, że gumibear nie będzie miał mi tego za złe ;-)
- Produkty po teście przechodza na Waszą własność
- Najpilniejszy jest dla nas test ''pierwszowrażeniowy'' z testowania termosów. Tutaj chciałabym dostać taki mini test (zawierający pomiar temperatury) tak mniej więcej po 2 tygodniach od otrzymania przez Was przesyłki. Bardzo ważny jest dla nas właśnie ten pomiar temperatury stąd wymóg był by posiadać dokładny termometr (jeden mamy u siebie i mogę go wypożyczyć tylko fajnie by było gdyby pożyczający był z Trójmiasta). Obecnie testujemy termosy też u nas - Ci z Was którzy je dostaną dostaną też informacje o tym jak my przeprowadzaliśmy testy i proszeni beda by test przeprowadzić tak samo, ew dodatkowo wg swoich wytycznych - każde wrażenia są dla nas ważne!
Reszta produktów - pierwsze wrażenia po miesiącu bedą dla nas jak najbardziej ok :)
Test końcowy w przypadku akurat tych produktów - może być nawet po pół roku, jeśli uznacie, że już udało się wyciągnąć z produktu co się da.




RE:Test sprzętu Fjord Nansen 2015 termos, kije, komin... - gumibear - 16-11-2015

hania dzieki za bezposrednie wsparcie