NGT
[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki (/thread-8521.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - BAQS - 24-02-2019

@Cvbge jak się sprawują Zamberlan Intrepid RR?

edit: lepiej poszukałem i znalazłem ;)
---
Edytowany: 2019-02-24 22:12:38




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - m - 25-02-2019

A jak stoi adidas ze swoimi trialowymi i turystycznymi półbutami?
-------------------------------------------
m




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Borewicz - 25-02-2019

Bardzo dobrze spisują się moje Kanadian 7 z gore. Kupiłem je jako buty zamienne po skiturach lub na dotarcie na tyle wysoko by dalej iść na fokach . Okazało się że dobrze się w nich biega na błocie i chodzi po górach w lecie. Mają już chyba ze 2 lata może więcej i dalej się dobrze trzymają. Nawet membrana działa.
---
Edytowany: 2019-02-25 14:19:30




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - maszop - 08-03-2019

Mam pytanie odnośnie nowych niskich Salew Mnt Trainer:

Na ile nowy model różni się od poprzedniej wersji sprzed kilku lat — tych po poprzednim liftingu?
Nie mam gdzie ich obejrzeć na żywo, a w internetach te nowe wyglądają zupełnie inaczej niż posiadane przeze mnie (niestety już u końca swego dosyć krótkiego żywota). Te nowe wyglądają na jeszcze bardziej delikatne (gdzie nawet te starsze nie grzeszyły trwałością), no i zupełnie inna podeszwa. Jak z jej twardością?

Wyglądają jakby to były zupełnie inne buty, do zupełnie innych zastosowań.




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Tux_63 - 08-03-2019

@maszop
Ten minus to ode mnie
https://ngt.pl/thread-6226-page-14.html




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - czupakabrrra - 10-03-2019

potrzebuje nowych botów w tatry na wiosna-lato-jesień niskich
mierzyłem LA SPORTIVA TX4 ale cos mi w nich nie pasi
SCARPA MESCALITO wydaja sie spoko ale malo info w necie a na NGT zero
jakies inne propozycje?




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Don Diego - 10-03-2019

Przecież na rynku jest ogromna ilość butów.
Kup takie w których wszystko Ci będzie pasić ,a najbardziej rozmiar.
Nie oglądaj się na to co inni polecą, bo każdy będzie polecał według własnego gustu , a,przecież to Ty masz w nich chodzić.
-------------------------------------------
Grzesiek-stary dziadyga




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - piotr.r - 10-03-2019

Salewy, Millet, poszukaj w tych markach.
Miałem i mam nadal Millety Friction oraz Millety Trident GTX, kolega ma Salewy Trainer.
Friction to fajne buty, ale mają jedną wadę skóra się rozciąga i już tak dobrze nie trzymają jak nowe. Tridenty to ''sztuczniaki'' z GTX. Jakoś nie możemy się dogadać ze sobą.
Salewy są chwalone przez wielu, opinie znajdziesz w internacie.




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - sebastian_ck - 10-03-2019

Cenionym i chwalonym modelem jest LaSportiva bulderx. Mnie osobiście uciskają w kostkę gdy stopa ucieka na bok na nierównej nawierzchni.
W górę i w dół, oraz po płaskim są super, ale jednak nie do końca leżą na mojej stopie.
-------------------------------------------
... a nie jakiś tam siusiumajtek




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - czupakabrrra - 10-03-2019

no to mam to samo w LaSportiva TX4 ucisk na kostkę
te scarpy mi mega pasują ale są cieple nie wiem czy na lato się nadadzą chyba ze jakąś dobra skarpetę kupie na colmaxie




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - gavagai - 10-03-2019

Tak jak powiedział Don Diego: wybór ogromny, nie powinieneś mieć kłopotów ze znalezieniem organoleptycznie dobrych butów. Mam już drugą parę LS Boulder X (wcześniej miałem dwie lub trzy pary LS Boulder X Md) i choć w moim odczuciu są to świetne buty, komuś innemu mogą przecież inaczej leżeć na nodze. Z różnych marek i modeli podejściówek, które miałem/mam (m.in. Scarpy, Garmonty, Adidasy, Inov-8) tylko Salewa mi do pewnego stopnia ''nie leżała''. Jeśli chodzi o te Scarpy Mescalito, nawet dość dobrze wyglądają. Jeśli Ci się podobają i dobrze leżą na nodze, kup. Firma to w końcu solidna marka, z doświadczeniem, więc ryzyko niewielkie, że wypuścili naprawdę nędzny model: a nawet jeśli, to ciachniesz szybko recenzję ku naszemu wspólnemu dobru i przestrodze dla Scarpy!:)




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Mario430 - 11-03-2019

Naczytałem się ... i dalej głupi jestem. Podejściowe, podejściówki, niskie... Nie wiem dalej tak naprawdę, czym te buty się różnią, ale wiem do czego mają mi służyć te które chcę i liczę bardzo na to, ze wskażecie mi kilka konkretnych modeli lub dacie info na jakiej konkretnej grupie obuwia się skupić. A to warunki jakie ma spełniać but:niski (do kostki), najlepiej bez jakiejkolwiek membrany, przewiewny, pora użytkowania:wiosna-jesień, na wycieczki jedno jak i 2-3dniowe, do 6-8h marszu dziennie z plecakiem do 35l, z przyczepną i amortyzującą podeszwą, teren mieszany (las, kamienie, skały również). Predysponowana marka: Scarpa, Salewa, Asolo, a może jakieś inne Wasze propozycje. Będę naprawdę wdzięczny za konkretne wskazówki...




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - m - 11-03-2019

Predysponowanych marek jest więcej, jak sądzę chodziło o preferowane.
Czy skały to jakaś prostsza wspinaczka czy po prostu trekking - w tym drugim wypadku każde trialowe buty będą się nadawać a ponieważ mowa o przewiewności to większość podejściówek czy przewodnickich butów będzie pod tym względem upośledzona w porównaniu do triali. Tego typu buty (podejściówki/przewodnickie) mają też podeszwy przystosowane właśnie do łatwej wspinaczki a to niepotrzebne a wręcz może przeszkadzać w zwykłym trekkingu.
-------------------------------------------
m




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Mario430 - 11-03-2019

Ta, raczej słowo preferowane będzie bardziej adekwatne. Dziękuję, może jeszcze ktoś coś doda, wyjaśni, zaproponuje...




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - m - 11-03-2019

jeszcze komuś ułatwi doprecyzowanie kwestii o których pisałem wyżej. Z tego co piszesz nie wiadomo czy chodzi o góry typu alpejskiego, beskidy, spacery z psem czy pielgrzymkę pieszą czy o jakieś elementy wspinania, trekking czy lifestyle. A może o nic specyficznego.
-------------------------------------------
m




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Mario430 - 11-03-2019

Chodzi mi przede wszystkim o treking, na góry typu Beskidy/Sudety, można rzec na takie marszruty od schroniska do schroniska do maks.8h dziennie z plecakiem do maks.ok.8kg, aczkolwiek i na wypady 1-dniowe w Tatry w bardziej skaliste partie (oczywiście szlakowe bez wspinaczki) by się zdały. Mam nadzieję, że to coś przybliża...
---
Edytowany: 2019-03-11 14:14:31




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Don Diego - 11-03-2019

W góry typu Beskidy używam Merrell Moab Ventilator, jeżeli jest ciepło i chcę używać butów niskich. Kupiłem , bo mają wspaniałą amortyzację, i dobrze pasują na stopę mą.
Wcześniej używałem Aku Ariba, ale się zużyły (sam je zepsułem).
Natomiast niekoniecznie będą ci odpowiadały, czy to wizualnie , czy dopasowanie.
Rownie wygodne są dla mnie Hanwagi Makra Low , tylko mają troszkę gorszą amortyzację , no i mają membranę.
-------------------------------------------
Grzesiek-stary dziadyga




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Mario430 - 12-03-2019

Dzięki wszystkim za info.




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - m - 12-03-2019

No to na beskidy to ja bym celowa w jakieś triale. Jak możesz sobie pozwolić na wydanie większej kwoty to tu masz przegląd:
https://www.cleverhiker.com/footwear
a jak niekoniecznie to w decathlonie masz trochę fajnych trialówek za połowę tego.
-------------------------------------------
m




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Mario430 - 12-03-2019

Podziękować jeszcze raz.