NGT
[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki (/thread-8521.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13


RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - T25 - 30-06-2016

@aarczi

Na co Ci goretex na lato? oO
Zerknij jeszcze na Salewy Mtn Trainer.




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - boguś b - 30-06-2016

Wczesna wiosna,późna jesień to mam wysokie.
Na lato i cieplejsze dni mam
http://8a.pl/buty-zamberlan-crosser-rr-charcoal.html
Tylko ,że dopiero to nowy nabytek jeden dzień w górach na razie ok.
---
Edytowany: 2016-06-30 13:33:39
-------------------------------------------





RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - osama - 07-07-2016

Te buty nie są zbyt delikatne pytam bo mam inny model niskich zamberlanów czyli Zenith
-------------------------------------------
osama




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - m - 07-07-2016

osama - weźże pisz po polsku




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - boguś b - 07-07-2016

Pochodziłem tylko na Małej fatrze według mnie dobrze się sprawują.Odnośnie trwałości nie wypowiem się za krótko używam.
-------------------------------------------





RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - W78 - 07-07-2016

http://www.e-horyzont.pl/lime-rock-gtx-larche-134968.html
http://www.skalnik.pl/buty-meskie-niskie,buty-airound-gt-rr,73-k-10903-15733-p

zastanawiam się nad powyższymi butami, przeznaczenie teren zróżnicowany szlaki Beskidów jak i trochę polskich gór.
Martwi mnie but Zamberland i jego system Gore-Tex® Surround™ i trochę kiepskie przynajmniej na zdjęciach siateczka 3d mesh, która jest blisko podeszwy, niczym nie osłonięta, kiepsko to wygląda czy któryś z forumowiczów miał/ma te buty i może wydać opinie o tych butach?
---
Edytowany: 2016-07-07 21:31:11
---
Edytowany: 2016-07-07 21:33:29
-------------------------------------------
Wojtek




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - dominzky - 05-09-2016

Hej,

Czy buty Scarpa Zen Pro sprawdzą się w Bieszczadach w październiku? Buty te będę tak czy siak kupował w przyszłym roku na via ferraty i nie wiem, czy kupić sobie dodatkowo coś niedrogiego na Bieszczady, czy po prostu już teraz kupić Scarpy i wykorzystać je również na Bieszczady.
-------------------------------------------
Dominik




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - bartolini - 05-09-2016

jeśli lubisz chodzić w półbutach i nie straszne Ci nadmierne błoto (a może już być), to i owszem, nadadzą się. ale uwaga - buty te znam tylko z obrazka. a podeszwę mają dość fajną, stąd wniosek, ze będą ok. sam chodzę w berghausach cuerra cuesta.




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - dominzky - 05-09-2016

Błoto mi niestraszne, skarpety się wypierze, buty się umyje. Chodzi mi tylko wyłącznie o komfort i bezpieczeństwo.
-------------------------------------------
Dominik




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - bartolini - 05-09-2016

Dominik, są i plusy i minusy niskich butów. osobiście widzę więcej plusów :) po prostu lubię chodzić w niskich butach. choć czasami, szczególnie gdy się idzie przez wysoką, mokrą trawę, myślę o butach za kostkę. lekkich i wygodnych.
powtórzę, nie znam specyfiki tych scarp. na oko wyglądają ok, a podeszwa budzi zaufanie - jest urzeźbiona dość dobrze, jak na podejściówke.




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Butchy - 05-09-2016

Moim zdaniem to nie sa typowe podwjsciowki, bardziej w stronę ''allroumd''. Jest tez wersja Mid z nieco wyższą cholewka - takie 3/4 wysokiego buta.




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Tux_63 - 05-09-2016

Model ''Mid'' ma ''ceratę'' 😕 i inne ''kopyto''
ale na Bieszczady w październiku 🆗




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Karkonosz - 19-09-2016

Chciałbym kupić buty, które sobie radzą na nierównej nawierzchni, odczuwanie nierówności i kamieni na stopie w Karkonoszach. Te co mam (jakies tam Brugi) wkurzają mnie, że nie są stabilne i każdy kamyk w nich czuć.
wiktorgu takie szukał, ale się nie pochwalił co kupił ;). Buty będą używane tylko w górach, nie na miasto w okresie Wiosna, Jesień (Na zimę mam wysokie skorupy:). Póki co upatrzyłem sobie Scarpa Zodiac. Budżet do około 500zł. Te które jeszcze się podobają to Garmont Dragontail MNT, Scarpa Zen Pro, Salwa MTN Trainer jak i przymierzę jeszcze Berghausach cuerra cuesta, bo są tam gdzie Zodiac-ki. Czy to odbry kierunek? Macie jakieś inne sugestie?




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - piotr.r - 19-09-2016

W sumie modele które podałeś to dobry kierunek. Można powiedzieć standardowy. Buty sprawdzone przez wielu zobacz watek o butach podejściowych/przewodnickich.




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - LastFrontier - 19-09-2016

Salwa MTN Trainer nie polecam na trawiaste szlaki czy leśne ścieżki. Tylko skały




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Karkonosz - 19-09-2016

Mierzyłem Garmont Dragontail MNT, Scarpa Zen Pro, Salewa MTN Trainer,
z tych wygrywa Scarpa pod względem wygody. Salewa zbyt szeroka na moją stope. Do przymierzenia jeszcze Zodiac i zobacze co i jak.

LastFrontier z czystej ciekawości, dlaczego Trainer nie na leśne ścieżki?




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - sebastian_ck - 19-09-2016

Większość z typowych podejściówek nie nadaje się na trawiaste szlaki. Chodzi o głębokość i profil podeszfy/bieżnika. Będziesz w nich jeździł.
-------------------------------------------
... a nie jakiś tam siusiumajtek




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Piotrunio - 20-09-2016

Jest jakiś bałagan z terminem ''podejściówka''.
Na trawie głębokość bieżnika raczej nie ma znaczenia. Skład i jakość gumy/tworzywa bardziej decyduje. Nie znam wszystkich butów podanych przez Karokonosza, ale MT Trainer to (nie jest typowa ''podejściówka''?!?) świetny but do trekingu i bym sobie go kupił, ale nie jest przewiewny i za dużo za niego chcą.




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - Karkonosz - 20-09-2016

Kumpel ma Dragontail LT i jakoś nie narzekał na trawie, ani się nie wywracał... a to wersja z niskim bieżnikiem. O Trainer'ach nie wiem jak się zachowują.




RE:[obuwie] niskie buty trekingowe, podejściowe, podejściówki - sebastian_ck - 20-09-2016

Oczywiście skład podeszwy jak najbardziej. Poprzednio miałem Mammut Shavano i do trawy nie były stworzone. Obecne La Sportiva Bulder X nie były jeszcze testowane na takich szlakach więc nie wiem jak się zachowają. Każdy ma swoje priorytety i upodobania.
-------------------------------------------
... a nie jakiś tam siusiumajtek