NGT
Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy (/thread-8520.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - bartolini - 04-04-2014

no i dojechała :) w dniu wczorajszym.
pierwsze wrażenia? ależ to brzydkie i delikatne! pewno popsuje albo zgubię...

krój/rozmiar: rewelacyjnie przedłużony tył, który trzyma się tyłka. stosunkowo przyległa do ciała - nie ma zbędnego skrawka materiału. dzięki temu nic nie będzie trzepotać. plus za dwukierunkowy zamek. minus za brak pętelek na kciuki. ogólnie krój określiłbym jako techniczny ;-) rozmiar prawie trafiony. jestem dość szeroki w barkach i tu brakuje paru centymetrów. skutkuje to podciąganiem rękawów. jako pewnego rodzaju niedopatrzenie upatruję w braku zespolenia woreczka z kurtką. woreczek kompresyjny jest tak mały, że łatwo będzie go zgubić.

pierwsze użycie: poranna ''przygoda'' rowerowa w drodze do pracy. dołożyłem kilkanaście km po lesie. temperatura 10*C, wiatr lekki. średnia prędkość 23km/h. wiatrówka założona na koszulkę z długim rękawem merino (z deca). na ten ''zestaw'' jeszcze torba kurierska - stosunkowo szeroki pas w poprzek z przodu, torba oparta w części dolnej pleców ;-) po wyjechaniu z lasu czułem, że koszulkę mam mokrą. trochę się zdziwiłem, bo ani tempo szalone, a warunki atmosferyczne raczej rześkie. koszulka mokra na całych plecach oraz pod pachami. natomiast WW suchutka. szczerze, wolałbym odwrotną kolejność.

i małe porównanie z warmpeace escape - nie ma co odnosić się do kroju jak i wagi. to dwa zupełnie inne modele ;-) natomiast, na tę chwilę, w kwestii oddychalności escape na plus. blokowanie wiatru mam wrażenie, że identyczne.

Radziq wielokrotnie podkreślał, że kurtka nie jest do ciorania. ale nie znalazłem takiej informacji na stronie producenta. żadnego ostrzeżenia. zatem w weekend, jak tylko będzie wietrznie, wyląduje pod nosidełkiem, w brew wcześniejszej deklaracji ;-)

zdjęcia: będą po weekendzie

ps. nie tylko Wy kojarzycie WW z workiem na śmieci. nie naprowadzając nikogo już od dwóch osób usłyszałem identyczną opinię. kolor absolutnie do zmiany.

zapomniałem o najważniejszym i jest mi wstyd...
chce bardzo podziękować administracji i wszystkim osobom zaangażowanym w projekt za umożliwienie testu WW. dziękuję.
---
Edytowany: 2014-04-04 11:39:20




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - braavosi - 06-04-2014

Barto, koniecznie pociśnij w bieliźnie bardziej ''technicznej''. Dla mnie merino na rowerze to zawsze robi się mokra szmata, nieważne, czy i co mam na to nałożone.




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - bartolini - 06-04-2014

Braav, dzięki za sugestię.

niestety, zdjęć nie ma. nie wzięliśmy aparatu na weekend :( a w ogóle, to co chcecie zobaczyć? bo może te zdjęcia to przerost formy nad treścią etc.

przy umiarkowanym tempie rowerowym tj. do 15km/h ale z dość sporym obciążeniem, przy temperaturze poniżej 15*C, efekt, o którym pisałem powyżej nie występuje. dobrze chroni przed podmuchami wiatru. podczas dzisiejszej wycieczki czułem się naprawdę b. komfortowo. równie dobrze mogłem jechać w streczyku montano. też jako tako by zabezpieczył, ale na pewno było by duuużo goręcej. a co za tym idzie komfort znacznie by spadł.
---
Edytowany: 2014-04-07 14:19:06




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - radziq - 06-04-2014

@bartolini
ja nie podkreślam, żeby nie ciurać Wandzi, wprost przeciwnie; jestem za ciuraniem i pod ciężkim plecakiem (czy nosidełkiem, zakładam 12-15kg), tylko podkreślam, że to jest działanie wbrew zaleceniom producenta ;-) przeciwny byłem czołganiu się w Wandzi w jaskiniach ;-)

masz trochę inną sylwetkę niż braavosi, to Wandzia może i na Tobie inaczej wyglądać, to byśmy chcieli zobaczyć

a tak co do pochwał w kierunku braava, to ja sobie zrzuciłem jego stronę z testów Wandzi i Argenty w postaci jpg na telefon Renaty i zamiaruję skopiować jego propozycje na pozycje w swoich wiatrówkach, chłop pomyślał już o wszystkim, niczego więcej nie wymyślę, najwyżej mogę o czymś zapomnieć, więc skorzystam z dobrego wzorca i oszczędzę czas na główkowaniu,

i tyle bym chciał od każdego zobaczyć, propozycje na pozycje braava odkrywają wszystkie słabe punkty tych kurteczek, jak ktoś odkryje coś więcej, to dodam do swojej listy z chęcią
-------------------------------------------
...




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - bartolini - 07-04-2014

teraz widzę, że podałem w poprzednim poście niewłaściwą temperaturę. poprawione.

Radziq, ale gdzie są te zalecenia producenta dotyczące użytkowania? bo albo czegoś nie rozumiem, albo jestem mało rozgarnięty i nie dostrzegam takowego info, albo nie potrafię czytać między wierszami?

jest kilka rzeczy, które bym zmienił w kurtce, czy też w ogóle je wprowadził. ale o tym na koniec testu.
a z racji tej, że trochę zmieniły mi się plany na najbliższy czas, wiatrówkę będę w stanie przekazać znacznie szybciej niż zakładałem na początku. początek maja, czyli jeszcze z miesiąc potrzymam. Kris, jak się zapatrujesz?




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - -PITdoggy- - 07-04-2014

Obserwując Sołtysa w WW na wietrze miałem wrażenie, że wiatr podwiewa kurteczkę od dołu. Nie przewiewa, tylko właśnie wpada dołem. Ten problem oczywiście rozwiązuje zapięty pas biodrowy plecaka, jeżeli go posiadamy.

Ale niech się Sołtys na ten temat wypowie, bo on używał a ja się tylko gapiłem.
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności!




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - bartolini - 08-04-2014

Pit, na rowerze jest OK, nic nie podwiewa. zamontowana gumka + przedłużony tył w pozycji pochylonej dobrze chronią nerki. aczkolwiek nie miałem sposobności testować chodząc.




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - bartolini - 23-04-2014

zauważyłem lekkie uszkodzenia materiału. nie jest rozdarty, przedziurawiony ani postrzępiony. wygląda to na... weźcie proszę do ręki worek na śmieci ;-) chwyćcie mocno obiema dłońmi, między palce i naciągajcie. dokładnie takie naciągnięcie mi wyszło. znaczy znalazłem. materiał bardziej prześwituje niż reszta. postaram się dziś zrobić zdjęcie.

a po weekendzie obiecana porcja zdjęć.
natomiast po majówce przekażę dalej windy. Kris, jak zdrowie ?




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - radziq - 23-04-2014

@bartolini
pierwsza ''krew''! brawo!

dobra, daję w cudzysłów..
---
Edytowany: 2014-04-23 11:26:37
-------------------------------------------
...




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - bartolini - 23-04-2014

nie, nie, krwi nie było :) może owo uszkodzenia miało miejsce już wcześniej, a dopiero teraz zauważyłem? w każdym bądź razie kurtka miała styczność z lekkim plecakiem rowerowym oraz torbą kurierską.




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - gumibear - 14-05-2014

Kolejny tester to Kris tak?




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - PRS - 14-05-2014

Było by fajnie - miałby możliwość jednoczesnego porównania przekroju cenowego od taniochy do drożyzny. Mam na myśli oddychalność a nie krój czy kaptur.




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - bartolini - 14-05-2014

dobry :)
windy w drodze do Krisa. zdjęcia moje i ostateczne przemyślenia wieczorem bądź jutro w ciągu dnia.




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - Farfura - 14-05-2014

A może Krisowi podeślę także AST? Przypominam, mam M.
Kris?
-------------------------------------------
Farfura




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - gumibear - 14-05-2014

Farfura ok tylko czy M do krisa to dobry pomysl? Kris sie musi wypowiedziec




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - PRS - 14-05-2014

Myślę, że oznaczeniami na metkach możemy się nie sugerować - vide kasus kurtki HiM




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - Farfura - 14-05-2014

Gumi, nie wiem, czy to dobry pomysł.
Całe to cholerne AST to nie jest ''dobry pomysł''...

Po prostu chce się jej pozbyć, bo zalega na półce, a jak żona sobie ją przypomni, to mi dudra ''po jaką choinkę ją kupowaliśmy''...
No i muszę tłumaczyć, że ''w imię nauki'', ''cele wyższe'', ''emiryzm'' i inne takie... tracę już rezon, ot co :/
-------------------------------------------
Farfura




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - gumibear - 14-05-2014

Farfura po prostu obecność AST zaburza Ci Wasze domowe feng shui z tego wniosek




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - Farfura - 14-05-2014

Dooookładnie! :)
-------------------------------------------
Farfura




RE:Projekt testu wiatrówek - 1 test Cumulus Windy Wendy - Kris@Bia - 14-05-2014

Farfura
śmiało , pogoda sprzyja
bartolini - dziękuję