NGT
zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? (/thread-8429.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6


zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - bartolini - 19-11-2013

dzień dobry :)

czas chyba zacząć myśleć o kolejnym zlocie. jeszcze latem padło hasło, że kolejny zlot zrobimy w Tatrach. admin Gumi obiecał :) czy Roztoka będzie OK? termin styczeń? jeszcze przed feriami, koniecznie.

ale też mam do Was pytanie: czy byli by chętni na szybki kurs autoratownictwa w górach? tudzież podstawy z tzw. ''kursu zimowego turystyki wysokogórskiej'' takie jak hamowanie czekanem, stanowisko, wychodzenie ze szczelin, poruszanie się po lodowcu etc.

jesteśmy w stanie coś takiego zorganizować. będzie to płatne, rzecz jasna. a szkolenie przeprowadzą osoby do tego przygotowane (licencje pza etc.)

pozdrowienia




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - piotr.r - 19-11-2013

Ja jestem za! W marcu lub kwietniu, planuję zrobić ''kursu zimowej turystyki wysokogórskiej'' u Waldka Niemca. Czyli połączenie przyjemnego z pożytecznym. Tylko jakie daty wchodzą w grę?
---
Edytowany: 2013-11-19 11:13:20




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - horus - 19-11-2013

Jeżeli termin będzie pasował - to my pewnie też chętnie :-)
generalnie pasuje 1 lub 3 weekend miesiąca
---
Edytowany: 2013-11-19 11:31:37




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - PRS - 19-11-2013

Bart co do Zlotu to pozostawmy Tatry na jesień ze względu na pogodę, a w szczególności śnieg. Bardzo lubię Roztokę ale to było by ograniczenie się do jednego asfaltowego szlaku.
Nie wiem czy finansowo ludzie dadzą radę bezpośrednio po świętach-dla niektórych kończą się one 7 stycznia.
Propozycje, ktore podrzucałem to by zorganizować wyrypę w Ojcowskim PN zimą i pod namiotami. Może jakoś połączyć szkolenie z taką turą?
Zlot bym zrobił na Przehybie bo można podjechać PKP, trzeba dojść, nie ma zbyt wielu narciarzy,trzeba zejść ;)




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - madusia_m - 19-11-2013

fajna opcja :) ja niestety jade na kurs turystiki wysokogórskiej zimowej 18-21 stycznia w Tatry do murowańca....tak więc omine tenże szlachetny i zacny zlot.....
-------------------------------------------
jest dobrze :)




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - carlosmuz - 19-11-2013

Bart jeśli chodzi o osobę do szkolenia np. z lawin, turystyki wysokogórskiej, itd. to polecam Tomka Nodzyńskiego.
---
Edytowany: 2013-11-19 11:59:04




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - leppy - 19-11-2013

Jak dla mnie (ze świadomością nikłości mojego głosu w dyskusji):
- Tatry (ale większy schron bliżej fajnych gór - Moko albo Muro),
- I kwartał 2014 r.,
- szkolenie z programem uzgodnionym przez forumowiczów - wielu z nas ma (lub będzie miało, jak widać z powyższych wpisów) kurs turystyki zimowej za sobą, super byłoby nie cofać się więc do nauki hamowania czekanem. ;)
Pozdrawiam!




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - skrzyplocz - 19-11-2013

Mi najbardziej pasuje 4-6.01, może udałoby się bez brania urlopu.




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - Zieloniak - 19-11-2013

Pisałbym się na taki zlot z kursem, z terminem będzie ciężko ale styczeń byłby najlepszy, byleby po 7.01.




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - zając - 19-11-2013

Ja mam w styczniu wyjazd narciarski więc pewnie nic więcej czasowo i finansowo nie wepchnę na ten miesiąc. Szkoda.




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - gavagai - 19-11-2013

Jestem za Tatrami, ale inaczej niż leppy uważam, że Moko a w szczególności Muro na zlot nie bardzo się nadają. Styczeń to czas kursów zimowej turystyki, więc w Muro środa-niedziela będzie raczej dość tłumnie. Z Moka nie bardzo jest gdzie zima tłumnie szczytować. Nie wiadomo, jaka będzie tegoroczna zima, ale jeśli trafimy na trójkę, albo dwójkę z tendencją rosnącą, właściwie nie będzie gdzie iść. Tymczasem z Chocho nawet w trójkę iść można na Grzesia i przy dobrej widoczności na Rakoń. W lepszych warunkach można wskoczyć na Wołowiec, Jarząbczy W. lub Ornak - w sprzyjających warunkach śniegowych poradzić sobie z tego typu wycieczką powinni również ci, którzy nie chodzili wcześniej zimą po Tatrach. W sprzyjających warunkach można śmignąć fragment granicznej grani. Tymczasem dla niektórych zimowej wejście na np. Kościelec lub zimową Świnicę może już nie być takie proste a leźć np. na Kasprowy..... Schroniska w Chocho osobiście nie za bardzo lubię, ale dotyczy to chyba większości polskich schronisk tatrzańskich, niemniej choć nie jest przytulne, to na piętrze nad jadalnią ma salę, którą można byłoby zaanektować. Rozważyłbym jeszcze sch. Ornak, bo wejście na Ornak jest w miarę bezpieczne a można by jeszcze z niego próbować wyskoczyć np. na Giewont. Piątka też byłaby w dobrych warunkach OK - można wejść na Kozi i Gładki, ale dla osób z dziećmi myślę że ta opcja odpada. Kondratowa jest fajna, lecz za mała.
-------------------------------------------
gavagai.ngt.pl




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - klajso - 19-11-2013

Ciekawy pomysł i wstępnie bylibyśmy chętni, ale ostateczna decyzja będzie zależeć od terminu, sposobu szkolenia i ceny. Gdyby był organizowany wspólny forumowy pełny kurs w przyszłym sezonie to jestem jak najbardziej za, ale do stycznia nie uda nam się zaoszczędzić na pełny dla dwóch osób. Jak by tylko takie podstawy podstaw, najważniejsze tematy to czemu nie :)




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - Klawisz - 19-11-2013

Pomysł piękny i godny realizacji. Chętnie pojawiłbym się na takim zlocie, ale wszystko zależy od terminu i możliwości urlopowych:D
-------------------------------------------
Czarny chleb i czarna kawa...




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - radziq - 19-11-2013

Barto, wymiatasz... Brak mi słów dla zaangażowania i pomysłowości :-)
-------------------------------------------
super BartoMan




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - zizu - 19-11-2013

Nie wiem jak takie rzeczy wyglądają przy organizacji zlotu- ale normalnie w Murowańcu jest problem z noclegiem jeśli mają komplet i -co mnie ostatnio bardzo zaskoczyło- zamykają na noc, chyba o 22:00 jadalnię, z kuchnią turystyczną.

Jeszcze nie byłam na żadnym zlocie, ale jeśli termin będzie do przyjęcia- chętnie wybiorę się w Tatry.




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - -PITdoggy- - 19-11-2013

Murowaniec to trochę jak hotel, tam kilka rzeczy może zdziwić.


Zimowy zlot- ja na to jak na lato :)
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności!




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - Krakus - 20-11-2013

Na razie forumowicze wskazali dwie daty: pierwszy lub trzeci weekend stycznia. Jeżeli odbędzie się w pierwszy weekend stycznia (4, 5) to chciałbym się zapisać:

1. horus (1 lub 3 weekend miesiąca)
2. skrzyplocz (4-6.01)
3. Krakus (do 6 stycznia)

Pierwszy weekend NIE pasuje Zieloniak-owi: ''byleby po 7.01.''

Trzeci weekend:
1. horus (1 lub 3 weekend miesiąca)
2. Zielonak (''byleby po 7.01.'')




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - bartolini - 20-11-2013

widzę, że jest zainteresowanie taką formułą zlotu. cieszy mnie to!

natomiast miejcie na uwadze, że w ciągu jednego dnia, bądź dwóch, nikt nie jest w stanie przekazać wiedzy z całego kursu! jeśli plan się uda, na pewno będą to elementy z tradycyjnego kursu. albo jeszcze zupełnie co innego.
teraz przyszło mi do głowy, by podzielić grupę na tych, którzy chcą nauczyć się hamowania czekanem, chodzenia po lodowcu etc. oraz tych, którzy taką wiedzę (i doświadczenie!) już mają, a będą chętni na np. autoratownictwo. tematy do dogadania.
w przyszłym tygodniu skontaktuję się z osobami, które mogły by poprowadzić takie szkolenie. zbadam temat i zobaczę co oni proponują.

termin - zapewne będzie odgórny :) wybaczcie. ferie zimowe zaczynają się od 20.01
miejsce - Roztoka bądź Chochołowska. pierwsze miejsce klimatyczne, samo w sobie. drugie, faktycznie daje więcej możliwości na spacery.
Morskieoka, Murowańce i inne malowańce, z założenia odpadają :)




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - botx - 20-11-2013

i ja bym się wstępnie pisał, na razie nie wybieram żadnego z terminów, będę obserwował rozwój wątku
-------------------------------------------
chce jechać, jedynie t....... myślący :)




RE:zlot XXXI. Tatry? Szkolenie? - nathaniel - 20-11-2013

Może w końcu będę miał szansę zobaczyć engietowe twarze ;)

Pierwszy weekend ok, potem pewnie też