![]() |
|
[Recenzja] Salewa Makalu - Wersja do druku +- NGT (https://ngt.pl) +-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html) +--- Dział: Recenzje (https://ngt.pl/forum-3.html) +---- Dział: OBUWIE (https://ngt.pl/forum-12.html) +----- Dział: Stuptuty i akcesoria obuwnicze (podeszwy, wkładki, sznurówki) (https://ngt.pl/forum-52.html) +----- Wątek: [Recenzja] Salewa Makalu (/thread-8248.html) |
[Recenzja] Salewa Makalu - nax - 02-06-2013 OPIS PRODUKTU: Proste ochraniacze przeciwśnieżne/przeciwdeszczowe. Wykonane z materiału Oxford Nylon. Mocowanie pod butem za pomocą paska. U góry i w połowie wysokości ściągacze. ----------------------------------------------------------------- RECENZJA: DATA RECENZJI: 02-06-2013, 21:36 Salewa Makalu to proste i dość tanie ochraniacze. Sprawdzają się zarówno w błocie jak i śniegu. Długotrwałe chodzenie w śniegu nie powodowało dyskomfortu. Dobrze założone sporadycznie się podwijały (głównie z tyłu, myślę że kwestia obwodu buta). Konstrukcja Zbudowane są raczej prosto. Ściągacz w połowie ich wysokości powoduje, że dość znacznie odstają. Nie przeszkadza to jakoś szczególnie, ale wygląda fatalnie. Przy użytkowaniu z rakami nie zahaczałem jednak zbyt często, natomiast wszystkie spotkania z zębami stuptuty przeżyły. Suwak nie jest zakrywany, jednakże wytrzymał kilka lat użytkowania bez zniszczeń. Bardzo podobnie sytuacja ma się z paskiem, który przechodzi pod butem. Mimo chodzenia również po skałach - nie przetarł się ani trochę. Wodoodporność, oddychalność Nigdy nie przepuścił śniegu, nawet mimo wielogodzinnego chodzenia w mokrym śniegu. Oddychalność praktycznie nie istnieje, jak to w przypadku braku membrany. Ścisłe przyleganie góry eliminuje wszelkie odprowadzanie nadmiaru ciepła na zewnątrz. Użytkowanie Nie da się naciągnąć ich zbyt wysoko, zawsze zsuwają się w dół przez zastosowane w nich ściągacze. Lód nie łapie się dołu, nie nadbudowuje nadmiernie. Niestety z biegiem lat ściągacz na dole zużył się i zaczął przepuszczać śnieg do środka. Nie są to ilości duże, ale jednak. Podsumowanie Za tą cenę są naprawdę super. Użytkowałem je około 4 lat. Wciąż bym ich używał, ale prawdopodobnie zostawiłem je w schronisku :). Najbardziej przeszkadzało mi odstawanie, ale tylko pod względem wizualnym. Salewa Makalu to bardzo dobra inwestycja, wytrzymały naprawdę dużo i to w świetnym stanie. ![]() |