NGT
XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Zloty / spotkania / wydarzenia (https://ngt.pl/forum-4.html)
+--- Wątek: XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 (/thread-8246.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - gumibear - 02-08-2013

za chwile bedą wrzucone 2-3 propozycje wokol których będziemy sie poruszać i będę prosił chętną osobę o podzwonienie. Aktywiści wystąp.

p.s.
Miejsca zostały wskazane na moją prośbę przez płeć piekną trzymającą władzę na tym forum:) z uwzględnieniem takich wytycznych jak:

- dojazd
- klimat
- kameralność
- etc




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - botx - 02-08-2013

?




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - gumibear - 02-08-2013

na 5 stronie napisałem:
''5 stron i termin ustalony widze:
18-20 X
zuchy jestescie!
no to teraz daje 4 strony na miejsce...''

Jako że jestesmy na 8 stronie to czas ruszyć 4 litery:)

W dniu wczorajszym wystąpiłem do 3 niewiast NGT trzymajacych władzę i mających realny wpływ na kształt engietowych zlotów do tej pory. Są to engietowiczki z niesłychaną wiedzą przewodnicką, o niebiańskim głosie oraz o wspaniałycyh zdolnościach kulinarnych:)

Tak więc dzięki Akacji, Iks oraz Jadze wyłania się kilka miejsc w których albo nas nie było ale prędzej czy później będziemy lub w których bylismy i do których nam tęskno przez wspomnienia....

Kolejność raczej przypadkowa choć Jamna i Magura...:)

Bacowka w Jamnej
http://www.jamna.amu.edu.pl/
Komentarz:
''''niestety'' to Pogorza nie Beskidy - ktos moze byc niezadwolony, ze to ''mniejsze'' gory, ale jest dojazd autem i kameralnie a Pogorze jest przepiekne i bardzo bardzo bardzo warte ''schodzenia'' - malo tam turusttow a szkoda, bo dziewiczo bardzij niz w niejednych goracg, male wioseczki i taki inny klimat tez gor mimo wszystko''

Magura Malastowska
http://schroniskomagura.pl/
Komentarz:
'' fakt - bylismy 4 lata temu, IKS pamieta pewnie, no chyba ze jednak nie pamieta, na pewno nie pamieta spaceru, ale opowiesci o tamtym zlocie nadal sa zywe, okolica super, kamerlanie jest, prad jest, dla wozka dojazd z parkingu nieodleglego tez :)''

Schronisko PTTK na Hali Boraczej
http://www.boracza.pl/
Komentarz:
„gmina zrobila nowa droge i mozna dojechac autem od strony zabnicy wojtatówki bylam tam miesiac temu :) no i tam nas jeszcze nie było”

Chatka Rogacz w Beskidzie Małym
http://www.schronisko-rogacz.pl
Komentarz:
- możliwość wynajęcia całej chaty dla nas
- sala do siedzenia, w której powinniśmy się pomieścić
- spora kuchnia, w której można przygotować coś do jedzenia
- w miarę dogodny dojazd
- możliwość dojazdu samochodem pod samą chatkę
- nie wiem czy coś się zmieniło od czasu kiedy byłam tam ostatnio, ale gospodarze byli bardzo mili

Cyrla w Beskidzie Sądeckim
http://www.cyrla.pl
Komentarz:
argumenty za:
- duża sala, w której pomieścimy się wszyscy, odpowiednia również na prezentacje
- rewelacyjne jedzenie! ;)
- w miarę dogodny dojazd do Rytra, skąd można dojść do chaty w ok. 1,5 godz.
- możliwość dojazdu samochodem pod samo schronisko
- bardzo przyjaźni gospodarze
- chyba nie ma możliwości wynajęcia całej chaty, ale wiem, że jak była tam organizowana np. biesiada karpacka, to gospodarze zwyczajnie odradzali przypadkowym turystom przyjeżdżanie akurat w tym terminie ;)
- Informacja ze strony: ''Dla najmłodszych istnieje możliwość wypożyczenia łóżeczka dziecinnego'' :)
Jeśli chodzi o ilość miejsc noclegowych, to teoretycznie 35 o różnym standardzie (oprócz wspólnej sali są też mniejsze pokoje), ale jest też możliwość spania na glebie i rozłożenia namiotów więc powinniśmy się pomieścić (wiem, że nocowało tam dużo więcej osób niż wspomniane na stronie 35, byłam świadkiem;))
Jedynym minusem może być to, że często brakuje tam bieżącej wody, ale wtedy gospodarze przynoszą do łazienki wodę w wiadrach. Może akurat w tym roku nie będzie tego problemu, chociaż mi to zupełnie nie przeszkadza, nie wiem jak pozostałym (zwłaszcza rodzicom z maluchami).


No dobra czego potrzebuje:
Osób które podzwonią w ww. miejsca i dowiedzą się jak wygląda październik w schronach mając na względzie datę: 18-20 X
A do tego:
- kwestie zaliczek, rezerwacji
- kwestie psów, malych dzieci
- woda, PRĄD!
- czy schron ma projektor - typowo outdoorowy produkt:)
- jak wygląda sprawa jedzeniowo-napitkowa
- namioty
- przewidujemy ok 30-40 osob
etc etc

Czas malo a atrakcji w toku organizowanych przez nas sporo stąd powyższa prośba.




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - jędruś - 02-08-2013

Można by jeszcze o cenę spania zapytać przy imprezie mniejlubbardziej zorganizowanej :)




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - -PITdoggy- - 02-08-2013

Rogacz klimatyczny, ale czy nie za mały? Byłem na zewnątrz tylko.

Teraz zagwozdka...

ale przedzlot i tak zrobimy jakiś ;)




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - iksmenka - 02-08-2013

ja jestem za Boraczą...

chociaż w okolicach Jamnej nigdy nie byłam :) i chetnie sie skusimy :),

Rogacz nie nadaje sie na wypad z dzieckiem.... Cyra niestety też nie ze, względu na brak dojazdu - wiec dla mnie odpada.

A Magura Małostowska ma na mnie zły wpływ :P
---
Edytowany: 2013-08-02 22:47:45




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - Jaga - 02-08-2013

Iks, na Cyrlę można wjechać samochodem, prawie pod samą chatę, zostaje do przejścia może ze 100 metrów ;)

Jamna też jest dobrym pomysłem moim zdaniem :)

Na Boraczej byłam tylko na obiedzie i miło wspominam sympatyczną panią, która w kuchni krzyczała do kogoś ''tak mało? więcej mu tej zupy nalej'' ;)

W Chatce Rogacz znajomi robili kiedyś spotkanie na 30 osób i wszyscy się pomieścili :)




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - -PITdoggy- - 03-08-2013

''atrakcji w toku organizowanych przez nas sporo''

przezornie wykupię dodatkowe ubezpieczenie :>




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - braavosi - 03-08-2013

Osobiście, jeśli miałbym głosować. Cyrla. Dobry dojazd samochodem. Możliwy dojazd pociągiem do Rytra, nawet z całej Polski. Dobrzy gospodarze. KUCHNIA już sławna w środowisku górskim. Klimat -> paradoksalnie - brak wody :)

Magura M. jest świetna, ale B.Niski jest ciężki, jeśli chodzi o dojazd dla osób bez auta.
---
Edytowany: 2013-08-03 10:13:27




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - iksmenka - 03-08-2013

Strasznie mi sie Cyrla podoba, jeszcze tam nie dotarłam... i z ciekawosci zadzwonilam do schroniska z pytaniem jak wyglada dojazd samochotem...

I pani powiedziala ze niestety tylko terenowym z wysokim zawieszeniem... poniewaz po majowych ulewach droga jest zdewastowana i normalnym samochodem nie ma szans...
---
Edytowany: 2013-08-03 10:45:44




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - gavagai - 03-08-2013

Może ktoś wie, która z wymienionych lokalizacji jest poza sezonem najbardziej wygodna dla tego, kto by koleją (ewentualnie autobusem) z Warszawy a nie autem z niej jechał? Ponieważ pojęcie wygody jest relatywne i subiektywne, dla przykładu: dojazd z Wawy do (wspominanej) Chochołowskiej jest bardziej wygodna (bezpośrednie i dość tanie połączenie nocne Polskimbusem do Zakopca, dalej bus i trochę z buta) niż do np. świetnej Bacówki nad Wierchomlą.
EDIT: do Rytra, widzę, faktycznie w październiku dojeżdża bezpośredni nocny pociąg z Wawy, więc Cyrla - i mi się zaczyna podobać :)))
---
Edytowany: 2013-08-03 12:42:16
-------------------------------------------
gavagai.ngt.pl




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - -PITdoggy- - 03-08-2013

No ale jak Iks napisała - z dzieciakami do Cyrli dotrzeć będzie trudno.




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - Doczu - 04-08-2013

Na Rogaczu pomieści się 30 osób. Byłem tam w styczniu z grupą młodzieży i wszyscy mieli nocleg pod dachem :)
Zresztą zaraz obok bacówki jest miejsce gdzie można rozbić namioty.
Stosunkowo krótkie podejście od stacji PKP Wilkowice Bystra (można iść albo asfaltem, albo szlakiem), dogodny dojazd niemal z całego kraju do tejże stacji (przesiadka albo w Katowicach, albo W Bielsku Białej).
Samochodem można podjechać dosłownie kilkaset m od bacówki asfaltem, albo wjechać na Magurkę i stamtąd jest kilkanaście min. drogi w dół dość wygodnym szlakiem.
Cyrla bardzo fajne miejsce, z przepysznym jedzeniem. Byliśmy tam jakoś w kwietniu ub. roku i dojazd osobówką już stanowił wyzwanie dla samochodu osobowego. Jeśli więc droga uległa pogorszeniu to naprawdę musi juz być słabo.
W pozostałych miejscówach nie byłem to się nie wypowiem.
Mój wpis traktujcie informacyjnie, a nie jako optowanie na rzecz tego czy innego miejsca, bo raz, że nie byłem na żadnym zlocie NGT, a dwa że na tym tez nie wiem czy będę, bo w tym czasie prawdopodobnie będę miał rodzinną imprezę. I choć chciałbym wreszcie przyjechać na jakiś zlot NGT, a jubileuszowy byłby ku temu świetną okazją, to za wiele spraw nie zależy tylko ode mnie, by móc się zadeklarować.
Nie będę ukrywać, że Rogacz jest mi najbardziej na rękę ze względu na łatwość dojazdu, bo w przeciągu 3 godzin od wyjścia z domu mogę być na miejscu :)
Tak czy inaczej z uwagą śledzę wątek.




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - Elessar - 05-08-2013

Dojazd do Hali Boraczej jest całkiem spoko. Do Węgierskiej Górki dojeżdża bezpośredni pociąg z Katowic a później jest busik do Żabnicy - skałka. Od tego momentu trzeba iść z buta asfaltem jakieś 40min.
Niestety nie jestem pewien czy na Boraczej zmieści się 30 osób w głównej sali bo schronisko jest niewielkie. Ale zawsze można zrobić ognisko :)

Jeśli wybór padnie na boraczą to zawsze mogę podjechać i dowiedzieć się wszystkiego osobiście, (mam kawałek)




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - zając - 05-08-2013

Lokalizacja ''niebezpiecznie'' zbliża się do mnie :D jeśli termin będzie taki że będę tu na miejscu, to chyba nie będzie pretekstu żeby nie zaszczycić zlotu swoją obecnością :)




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - PRS - 06-08-2013

@gavagai dla nas jeżeli chodzi o dojazd (niskobudżetowy=do 100 zł ) to najlepsze są Tatry/Gorce i Karkonosze (Jelenia).
W Śląski/Żywiecki to przejazd Polskim Busem do Katowic, przejście na PKP i dalej Kolejami Śląskimi i ew jakimś PKSem. Gorzej jest z powrotem. Wychodzi ok 150 zł.
Z Rytra jest jeden (rozsądny) pociąg o 2023 w niedzielę z poślizgiem na ok 7-8 rano.




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - -PITdoggy- - 06-08-2013

Nie możemy polegać na ognisku, z pogodą może być różnie. Musi być odpowiednio duża sala, bo inaczej w przypadku deszczu będziemy stłoczeni jak sardynki. Zakładam, że będzie sporo osób.




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - gavagai - 06-08-2013

@PRS dla mnie najważniejszy jest w sumie dojazd: to będzie dopiero trzeci tydzień zajęć, w poniedziałki mam rano ćwiczenia, na które nie mogę się spóźnić a muszę jeszcze wcześniej jakoś się ''ogarnąć'', toteż chcąc nie chcąc musiałbym chyba wrócić do Warszawy jeszcze w niedzielę:( Gorce/Tatry są super, bo z Zakopanego cztery razy na dzień (o 6, 10, 13:40, 15:45) dojeżdża do Wawy PolskiBus (cena biletów również zachęca - od 35 do 45 zł). Z innych lokalizacji to faktycznie jeszcze Żywiecki wygląda prosto - z takiej powiedzmy Zawoi bez kłopotu do Krakowa i dalej pociągiem. Jednak ponieważ we wrześniu biegnę w Biegu na Babią Górę, wolałbym już w październiku w tamte rejony nie zaglądać:)
-------------------------------------------
gavagai.ngt.pl




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - assiak - 06-08-2013

niektórzy mają trochę większy kłopot z dojazdem:/
gdziekolwiek :)
-------------------------------------------
z pracy




RE:XXX Zlot NGT - Bacówka w Jamnej, 18-20.10 - Metias - 06-08-2013

Jeśli mogę swoje 0.03 pln dorzucić:
Jako miejsce zlotu najchętniej widziałbym Cyrle. Może w końcu da mi się na ten zlot dojechać jak będę go miał pod nosem.

Dla osób które mają kłopot z dojazdem polecam Linie autobusową http://www.szwagropol.pl/ jadą autobusy 4 autobusy dziennie na trasie Kraków - Piwniczna