NGT
Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Sterylizator Xenelight ktoś testował? (/thread-7959.html)

Strony: 1 2 3


Sterylizator Xenelight ktoś testował? - mrshark - 18-06-2012

Witam
Spotkałem się ostatnio ze sterylizatorem Xenelight, czy ktoś z forumowiczów testował tą zabawkę? Czy to tylko zabawka, czy rzeczywiście działa?
Pozdrawiam
-------------------------------------------
mrshark




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - lbonzai - 18-06-2012

Dołączam się do pytania, mam nadzieję, że wątek nie umrze:)




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - matdaw - 03-07-2012

Witam produkt kupiony :) na dniach pierwsze testy. Dam znać:)
-------------------------------------------
matdaw




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Jola - 30-07-2012

Ponawiam pytanie. Też chcę zakupić. Czy urzdzenie skutecznie pozbywa się nieprzyjemnego zapachu i wilgoci?




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Jola - 30-07-2012

Ponawiam pytanie. Też chcę zakupić. Czy urzdzenie skutecznie pozbywa się nieprzyjemnego zapachu i wilgoci?




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Bleys - 30-07-2012

To jakies perepetum mobile:

''Funkcja pochłaniania wilgoci – bez ograniczeń.
Żywotność baterii – 10 000 cykli z jednego wkładu''

Wiec jak to niby dziala? Pochlaniacz wilgoci jest chemiczny, jak moze dzialac bez ograniczen? Bateria wytrzymuje 10000 cykli czyli 833 godziny swiecenia, wiec cala dioda UV ma jakas minimalna moc. Co taka dioda jest w stanie zabic? Jaka jest penetracja tego UV w wysciolce buta? Osobiscie bym omijal ten wynalazek, wszystkie 'testy' w sieci wygladaja jak zwykłe reklamy.




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Zbynek Ltd. - 30-07-2012

Może bakterie pękają ze śmiechu?




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - facet - 30-07-2012

zwłaszcza text na aktywnych to rodzaj ''marketingu szeptanego'' nie wiem co na to prawo, czy nie powinno być jakiegoś oznaczenia ''promocja''? ale jeśli ktoś tutaj po zalogowaniu się napisze reckę to chętnie przeczytam. aha, czy to coś miałoby działać także w sandałach?
-------------------------------------------
facet




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Art - 31-07-2012

no i co?? kupa czasu minela a testow uzytkownika ni widu ni slychu? :( tez chce to kupic...
-------------------------------------------
Artur




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Bleys - 31-07-2012

Widać ludzie nie dają sobie kitu wciskać i nie kupują...




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Bronx - 01-08-2012

Czemu kitu? diody uvc juz istnieją a jak wiadomo światło o tej długości zabija bakterie i w sumie wszystko:) mnie ciekawi czy to faktycznie są diody ze światłem uvc i czy mają takie same właściwości jak lampy.
-------------------------------------------
Bronx




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Bleys - 01-08-2012

Czytales wyzej? Chyba nie.




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Bronx - 02-08-2012

Czytałem:) pochłaniacze wilgoci są jak najbardziej rzeczywiste oczywiście stwierdzenie bez ograniczeń czy wieczne są chwytem marketingowym:) ale kilka lat spokojnie wytrzyma. najważniejsza część to moim zdaniem dioda UVC i mnie tylko to ciekawi, bo wcześniej w tej technologii wykonywano tylko lampy, a dioda ma faktycznie małe pobory, chociaż z tymi 100 000 cyklami chyba przesadzili lekko:). I jeśli to faktycznie jest światło UVC to skuszę się na takie urządzonko, na razie wciąż czekam na innych odważnych:P




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Bronx - 02-08-2012

Sorry, 10 000 na komplecie baterii, a baterii 4 więc to nie jest takie nierealne:)




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Art - 02-08-2012

Szczegolnie jesliby sie kupilo sanyo eneloop x 4 :P moga duuuuzo wytrzymac. Generalnie wracajac do samego promieniowania, to przeciez chyba nie jest istotne jaka moc ma zarnik, lampa czy dioda, bo to odnosi sie chyba do zasiegu promieniowania a nie emisji samej w sobie. But ma malutka objetosc i mysle ze taka dioda moze sprostac bakteriom. Swoja opinie opieram na akwarystyce. Otoz im wieksze akwarium, tym mocniejszej nalezy uzyc lampy do dezynfekcji i przeciwdzialania powstawaniu glonow. Wracajac do sedna - to moze dzialac...
-------------------------------------------
Artur




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Bronx - 12-08-2012

Testował to ktoś w końcu??




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Włóczęga - 12-08-2012

Ja testowałem samo światełko bez żadnych pochłaniaczy czy zapachów, czy chcecie to kupić? NIE. Rezultaty zbliżone do efektu placebo.
Mój następny pomysł to inwestycja we wkładki z aktywnym węglem, srebrem albo innym bakteriobójcą.
-------------------------------------------
Włóczęga




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Bronx - 13-08-2012

Szkoda, juz myślałem że coś dobrego się pojawiło:/




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Prezik - 24-08-2012

Ja powiem tak... przeprowadziłem pierwsze testy. za pierwszym razem tak jak opisano w instrukcji zadnej różnicy...
za drugim razem zastosowane dwukrotny czes swiecenia, raz przod raz tyl (łącznie czas przebywania pochłaniacza wilgoci 12-13 minut) efekt w postaci odczuwalnego wysuszenia buta przy pierwszym założeniu i odczuwalne zmniejszenie przykrego zapachu butów juz przed założeniem jak i po kilku godzinach noszenia... potestuje przez kilka dni to dam znac co i jak w temacie tego sterylizatora
-------------------------------------------
Prezik




RE:Sterylizator Xenelight ktoś testował? - Art - 28-08-2012

Ja wlasnie wciaz czekam na jakis porzadniejszy opis niz ''Rezultaty zbliżone do efektu placebo.'' ;) Jestem ciekawy, czy bylby sens stosowac to w nowokupionych butach, czyli po prostu nie dopuscic do rozwoju cywilizacji tych malych gnojkow co smierdza :P Zgodnie z powiedzeniem, ze lepiej zapobiegac niz leczyc ;P
-------------------------------------------
Artur