NGT
[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain (/thread-7810.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - gumibear - 19-01-2012

Szanowni! Krótka piłka. Dzięki Himountainowi i Tytusowi który ruszył szybko temat mamy 3 kurtki Rim na testy.
z czego:
- jedną mamy za free
- a dwie pozostałe po spooooorym rabacie

Prosze o info o Waszych planach wyjazdowych i profilu aktywności. Administracja w sposób mało demokratyczny wybierze szybko 3 osoby którym zaproponujemy testowanie. 2 osoby bedą mogly ją kupić po rabacie a jedna otrzyma od razu na własność. Postaramy się wybrac z Waszych propozycji jak najbardziej obiektywnie. To czy się znamy czy nie, nie ma najmniejszego znaczenia, choć Waszą aktywność i górską i forumową weźmiemy pod uwagę.

Ale coś za coś
Ten wątek będzie dla Was do pisania, uwag i spostrzeżeń, a po roku zobowiążemyWas do napisania pełnej recenzji

Myślę że taki chodliwy towar po sukcesie kwande fajnie że trafił sie nam na testy




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - yaro1986 - 19-01-2012

Ze stalych aktywnosci to regularna jazda na rowerze zarowno turystyczna jak i starty w maratonach, do tego sporo biegania tak do 30km (moze jakis maraton w tym roku) zarowno tego noznego jak i na nartach, generalnie aktywnosc fizyczna praktycznie dzien w dzien. Moze beda jakies kajaczki. Z planow turystycznych to takie na razie bardzo luzne to Norwegia w lipcu, tatry w polaczeniu z wyscigiem do okola tatr, a jesli fundusze by pozwolili to moze krotki wyjazd do austrii na wyscig salzkammergut plus kilka dni chodzenia.
Jeszcze zapomnialem dodac morsowanie, moze ciezko nazwac to aktywnoscia, ale ostatnio troche sie pluskam.
---
Edytowany: 2012-01-19 14:32:00
-------------------------------------------
www.panoramio.com/user/90763




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - bartolini - 19-01-2012

Gumi zaprasza, to Bart się zgłasza!
ogólnie na dupie nie siedzę, wiadomo. najbliższe palny: beskidy na zimowo, Tatry na zimowo. marzec/kwiecień baldy pod Paryżem. kwiecień/maj wspinanie na Chorwacji. wspinanie w skałach, wspinanie w Tatrach, góry, rower, bieganie. wrzesień to albo wspin w Dolomitach albo trek po Kaukazie. i oby mi choć 50% z tych planów wypaliło!
zapomniałem o wspinaniu z Horusem w Austrii!!!!! :)
---
Edytowany: 2012-01-19 12:34:01
---
Edytowany: 2012-01-19 12:37:41




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - PRS - 19-01-2012

Moje plany: 4-5 luty Beskid Sądecki z Rytra GSB do Krynicy (jak ktoś chętny to pisać na PW)
27 kwietnia - 9 maja Bieszczady Wsch. od Prz. Użockiej na południe ile się da (jak ktoś chętny to na PW)
Maj-październik starty w regatach PPJK
Sierpień jak zwykle Tatry
Jesień może Niżne Tatry




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - gumibear - 20-01-2012

Szanowni, pół nocy nieprzespanej, analizy, słupki, wykresy i godziny z tito na telefonie i gg:)

Testerzy którzy mam nadzieje się zgodzą.
1. PRS
2. Barolini (rabat)
3. Yaro (rabat)

Kryteria jak bralismy pod uwagę a jakie nie:
1. Aktywność forumowa, bo: Rim zacny produkt i pytan bedzie sporo o niego i ten watek jest dla testerów by pisać o nim ale i by odpowiadać często, jesli nie codziennie.
2. Profil działalnosci górsko - turystycznej (wspin, rower, bieganie, turystyka aktywna) względem planów.
3. Zawartość szafy sprzętowej i możliwość porównania Rima do posiadanych już produktów i pokazanie różnic, ewentualnych braków, niedociągnięć lub pokazanie wyższości tego produktu nad innymi.
4. Wiedza objawiana i wyrażana na przestrzeni dziejów na forum.
5. Oczekiwania firmy przekazującej nam sprzęt.
6. Znajomośc z testerem bądź nie oraz prywatne sympatie - nie były brane pod uwagę.
7. Wasze głosy oddane na kandydatury.
8. I na końcu ostatnie kryterium z którym mozna się zgodzic lub nie: BO TAK.

Dziękuję wszytkim za swoje zgłoszenia. Mam nadzieję że jeszcze Was kiedys niecnie wykorzystamy.

Testerów o ile wyrażają zgodę na taki układ proszę o kontakt mailowy z tytusem w celu umówienia się co dalej i dopasowania rozmiarówki. Byc moze bedzie mozliwosc odbioru w sklepach Hima. Wiecej napisze Wam tito.




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - radziq - 20-01-2012

Link do produktu na stronie producenta
http://tinyurl.com/8x89rwx

Brawo dla adminow za wybor!
Fajne kryteria, w pelni sie z nimi zgadzam, za wyjatkiem ze BO TAK powinno byc duzo wyzej ;-)

I brawo dla testerow za odwage.. ;-)

Tymczasem, kurtka pojawila sie w sklepie internetowym HiMa, z dwoma zdjeciami, na ktorych costam widac, ale oczywiscie mnie nie zadowalaja ;-)

Pytania do testerow:
- waga poszczegolnych rozmiarow
- przy rozpakowywaniu kurtek zwroccie prosze uwage na kwestie Made In Poland, metki, opakowania, cokolwiek Wam sie rzuci w oczy, intryguje mnie to
---
Edytowany: 2012-01-24 19:07:15
-------------------------------------------
do kasacji ;-)




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - madtukan - 20-01-2012

Ja też mam jedno pytanie do testerów: czy gumka w lamówce rękawa szczelnie oplata nadgarstek czy tak jak w Atmosie jest nieco luźna i trzeba ją przerabiać?




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - -PITdoggy- - 20-01-2012

Gratuluję testerom, fajna inicjatywa himountain.

Ja swojej kandydatury nie zgłaszałem, bo moja aktywność górska bywa różna, nie zawsze mam mozliwość się wyrwać na południe.
Niemniej ze swojej strony równiez obiecuje podzielić się wrażeniami z outdoorowego uzytkowania RIMa, bedę miał porównanie z tarantulą której używam w terenie cały czas. Tak więc las, rower i dodatkowo góry- zobaczymy jak się sprawdzi.
-------------------------------------------
Życie nie ustaje w zadziwianiu nas ironią.




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - Avalanche.sklep - 20-01-2012

Gumka nie jest dopasowana tak jak np w Kwande




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - bartolini - 20-01-2012

Radziqu, tak jest to produkt made in Poland :) zadowolony?
kurtka ma fajny krój. trudno mi coś więcej powiedzieć o niej, bo xl okazała się być za mała.
korzystając z okazji, dzięki Tytus za akcję, za zorganizowanie całości no i za możliwość dzisiejszej przymiarki ;-)




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - tytus - 01-02-2012

Dzisiaj są wysyłane do sklepów najprawdopodobniej jutro będą do odbioru. testerów proszę o kontakt mailowy PILNY w celu podania hasła odbioru tych kurtek ze sklepów
-------------------------------------------
tytus




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - Pagin - 02-02-2012

Witam Wszystkich,

Mam nadzieje, ze ten watek jest wlasciwym miejscem dla mojego postu. Post wiaze sie w pewnym stopniu z testami kurtki RIM a na pewno z sama kurta RIM. Otoz moj pomysl do rozwazenia przez HiM, Ojcow Zalozycieli forum i Forumowiczow jest nastepujacy.

Proponuje akcje typu: zbiorowe zamowienie na kurtke RIM :-) Zamowienie na kurtke RIM w wersji 2.0. W wersji zawierajacej zmiany zaproponowane przez forumowiczow i testerow w odniesieniu do wersji obecnej.

Pomysl wzial sie z prostego faktu. Kupilem sobie ta kurtke i dla mnie jest to super produkt. Ale juz teraz widze jej podstawowa wade. Kurtka uciska mnie pod pachami. I mimo ze jest super z bolem serca ja oddam do sklepu HiM w ramach mozliwosci zwrotu produktu w ciagu 28 dni. Zauwazylem ze ten problem zglasza wiecej osob. Zainteresowanie kurtka, w moim odczuciu, jest duze. Stad pomysl jak powyzej. Pomysl na wyeliminowanie wad tej kurtki i mozliwosc zakupu w wersji bez wad

Pozdrowienia

PS. Jesli to nie jest wlasciwe miejsce na ten post prosze o przeniesienie go do np watku o Sotfhshell-ach HiM (... Kwande, RIM)
-------------------------------------------
Wojtek




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - gumibear - 02-02-2012

Pagin zostawmy go tutaj. OK

Zanim dojdziemy do jakiegos zbiorowego zamowienia a przypomne że kwande tez bylo na naszym celowniku to poczekajmy na naszych oblatywaczy a to co piszesz dowodzi że produkt top faceliftingiem mozna spitolić.




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - yaro1986 - 02-02-2012

Odebralem swojego Rima. Wykonanie bardzo dobre, nie ma za bardzo do czego sie przyczepic, nie ma odstajacych nitek, wszystko ladnie i porzadnie uszyte. Kaptur bardzo fajnie lezy i dobrze sie reguluje. Jak na razie jedyny minus to kroj kurtki pod pachami. Kurtka jest znakomicie dobrana, idealnie lezy a przy grubszym polarku pod pachami jakby troszke ciagnelo. Nie przeszkadza to w zasadzie, ale jest odczuwalne. Ja pewnie nie bede nic grubego pod spod zakladal wiec problem bedzie w zasadzie pomijalny, ale skrojenie kurtki pod pachami jest kiepskie, i wiele osob na to narzeka. Jutro moze przetestuje podczas biegania, zobaczymy czy poradzi sobie z potem, w wiatroweczce z decathlonu dzis biegalo sie wybornie i nawet po kilkunastu km nie bylem mokry.
-------------------------------------------
www.panoramio.com/user/90763




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - piteros - 02-02-2012

Przekazałem dzisiaj w HiM zastrzeżenia co do Rima ,chodzi o te rękawy pod pachami .Sprawa już jest w dziale projektowania HiM będą to badać.




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - boguś b - 02-02-2012

Może wymiana gwarancyjna po przeprojektowaniu ;)




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - piteros - 02-02-2012

Boguś b, ale nie wszyscy maja z tym problem, u mnie w Rimie jest wszystko ok.




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - boguś b - 02-02-2012

No i w tym sęk,moja klata węższa od Twojej o 2 cm,Ty pod L włożyłeś polar z deca,ja dopiero pod Xl.




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - yaro1986 - 02-02-2012

Nie wszyscy ale chyba jednak wiekszosc, u mnie jakos bardzo dokuczliwe to nie jest (choc tak naprawde to dopiero wyjdzie podczas uzytkowania), ale w sklepie dzisiaj sprzedawcy narzekali na ta kurtke i mowili ze spieprzono ja tymi pachami.
-------------------------------------------
www.panoramio.com/user/90763




RE:[Softshell] HiMountain Rim - Test dzięki Himountain - piteros - 03-02-2012

yaro 1986
Ja przed zakupem przymierzałem M i XL i tez mnie nic nie uwierało pod pachami, może ciut dyskomfort odczuwałem w Mce

Rękawy w tym miejscu są dość szerokie. Krawcem nie jestem, ale wydaje mi się ,że ten pionowy szew powinien być dłuższy i dochodzić do zgięcia pod pachą.
http://tiny.pl/hj825

Może ktoś sprawdzić jak to jest w Kwande?
---
Edytowany: 2012-02-03 12:28:50
---
Edytowany: 2012-02-03 12:56:09