NGT
Hamak - jaki wybrać / jak uszyć - porady - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Hamak - jaki wybrać / jak uszyć - porady (/thread-7381.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12


RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - Edtheduck - 05-07-2014

Pomyślałem sobie, że będę hamak mocował do drzewa pętlami poliamidowymi, jakiego karabinka użyć do łączenia pętla, linka?
Stalowy, czy aluminiowy O kształtny? Czy może kupić Maillona?

Druga sprawa, czy mogę sobie rozłożyć hamak w parku miejskim, albo w lesie? Nie będzie się nikt czepiał?




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - Aleksandrova - 07-07-2014

dla mnie najlepszy jest taki stabilny, nie przyczepiany np do drzewa, ale wolnostojacy, w kazdej chwili mozna go przeniesc w inne miejsce itd.

po meeega duzych poszukiwaniach znalazlam mniej wiecej taki jak chcialam w Andrewex :) na razie etap testow, zobaczymy jak sie sprawdzi na przestrzeni 2-3 miesiecy :) podczas grillka i nie tylko :)
-------------------------------------------
Aleksandrova




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - radziq - 07-07-2014

faktycznie, w sklepie http://sklep.andrewex.com.pl/ mają niezły wybór hamaków, jak tylko odblokują mi kartę kredytową to zabieram się za zakupy u nich!

Dzięki Aleksandrova!
-------------------------------------------
...




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - katny - 07-07-2014

Aleksandrova,

Jakie zastosowanie w turystyce mają te hamaki wolnostojące?

podro
-------------------------------------------
www.moje-u-gory.blogspot.com




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - vold - 08-07-2014

@katny
A niby jakie zastosowanie miałyby mieć? w turystyce żadne zastosowanie co najwyżej do ogrodu albo na działkę.
Najlżejszy stojak 18kg powodzenia w tachaniu tego w góry...:P Zresztą hamaki też nieciekawe, 2 osobowy 3x2m a waży kilo lepiej już samemu uszyć albo kupić 2 porządne lepiej się we 2 osoby wyśpi i jeszcze zaoszczędzi na wadze.




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - bartolini - 08-07-2014

hmm, Aleksandrova, coś mi się zdaje, że wpis powyższy to nic innego jak reklama. a może się mylę i jestem po prostu przeczulony?




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - Aleksandrova - 08-07-2014

@bartolini, jestes przeczulony :)
reklama to dla mnie pozytywne wypowiadanie się na temat produktu/marki itd. w moim przypadku produkt sklepu Andrewex jest na etapie testów - dam Wam znać czy warto kupić, ale dopiero po kilku(nastu) grillkach:)

jak dla mnie taki hamak fajna sprawa. wiadomo, że nie w góry, ale mimo wszystko bardziej stabilny niz taki do drzewa :)

pozdrowionka
-------------------------------------------
Aleksandrova




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - PiotrekB - 13-05-2015

Zacząłem zastanawiać się nad zakupem/uszyciem hamaka. Wydaje mi się, że można uszyć to spokojnie samemu, mam w związku z tym kilka pytań.

Czy materiał jest prostokątem, powiedzmy 300/150 czy jest jakimś rąbem?
Czy na końcach jest po prostu zrobione przeszycie i wpuszczona linka (tak jak troczki w dresie :P ) czy jest jakiś bardziej skomplikowany sposób mocowania linki do hamaka?




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - katny - 13-05-2015

Tak jak mówisz.
Oprócz ''rąbu''...
-------------------------------------------
www.moje-u-gory.blogspot.com




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - Barsus - 13-05-2015

Jest bardziej skomplikowany sposób na przewleczenie linek. np amazonas to robi. linki są zrobione podobnie jak w spadochronie.
A po za tym można po prostu zaszyć końce w rurkę i przeciągnąć linkę jak przez dresy.
tkaninę raczej w prostokąt. Mój hamak przynajmniej tak ma.




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - fotofx - 14-05-2015

Amazonas posiada model Ocean który można już kupić za 118 zł o wymiarach: długość powierzchni leżącej 220 cm , całkowitej 350 cm , szerokość 140 cm wadze 350 gram i udźwigu 100 kilogramów sam jedwab takiej jakości w detalu jest droższy niż gotowy hamak pomijając to że uszycie takiego modelu wymaga doświadczenia
---
---
Edytowany: 2015-05-14 06:24:59
---
Edytowany: 2015-05-14 06:27:40


[Obrazek: 7381-192-1.jpg]




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - PiotrekB - 14-05-2015

Sory, za orto :(

Zastanawiam się nad uszyciem, aby obniżyć koszty. Muszę poszukać materiału, ale wydaje mi się, że w 50 zł za materiał powinienem się spokojnie zmieścić.

Jeśli miałbym kupować, to pewnie Lesovik ULTRALIGHT albo DUCH. Tylko ponad 200 zł to sporo... Ale z drugiej strony dostaję produkt pewny, sprawdzony, na gwarancji, o odpowiednim kształcie no i bez nakładu czasowego i ryzyka błędu :P




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - PRS - 14-05-2015

@PiotrekB w Decathlonie masz dwa modele - cięższy poliestrowy (ok 400g) za 45 zł i lżejszy Nylonowy za 80 zł. (oba do dostania np w sklepie Bielany Wrocławskie)
Może na początek ,,zainwestuj'' którąś z kwot i rozkmiń czy taki nocleg Ci pasi.




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - PiotrekB - 14-05-2015

@PRs Fajna opcja z tym, hamakiem z Deca. Przemyślę temat. Dzięki za propozycję.




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - fotofx - 14-05-2015

Dla wygodnego leżenia w hamaku konieczna jest jego odpowiedna długość licząc od miejsc zwężenia ten Hamak Camping QUECHUA jest krótki 260 cm! dla osoby o wzroście 180 cm minimalna długość hamaka licząc od miejsc zwężenia to 300 cm tak jak Hamak Lesovik ULTRALIGHT moja żona od sześciu lat używa Amazonas Travel Set o długości 275 cm i jej pasuje ale dla mnie jest już ciasny komfort to wspomniany wcześniej Amazonas Silk Traveller ocean o długości 350 cm
---
Edytowany: 2015-05-14 20:22:25


[Obrazek: 7381-196-1.jpg]




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - misiak76 - 09-06-2015

Jako posiadacz Pantery Lesovika stwierdziłem, że jednak przydałaby mi się moskitiera. Niestety ograniczenie budżetu sprawia, że nie mogę zakupić moskitiery od Lesovika. Wpadłem na pomysł zrobienia jej i tu mam problem, za diabła nie mogę dorwać materiału na nią. Wg mnie najlepiej sprawi się moskitiera bawełniana no chyba, że coś innego zaproponujecie.




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - Bleys - 09-06-2015

Moskitiera bawełniana?? Nie wiem czy wiesz, ale mamy już XXI wiek :-) Byle jaka moskitiera z tworzywa będzie 5 razy lżejsza od bawełnianej i nie będzie ciągnąć wilgoci, zwłaszcza z porannej rosy. Rozumiem, że budżet ograniczony, ale skoro kupiłeś drogiego Lesovika, to 5-10 dolców na moskitierę z alibaba.com też chyba znajdziesz.




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - jendrzych - 09-06-2015

@misiak76
Zajrzałbym do najbliższej pasmanterii/sklepu z tkaninami i poszukałbym czarnego/zielonego tiulu.




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - fotofx - 09-06-2015

Też mnie zastanawia po co kupować drogi hamak Lesovika i potem kombinować z dorabianiem byle jakiej moskitiery skoro gotowy Moskito Traveller Amazonas można kupić już za 119 zł
* Materiał: 100% nylon
* Powierzchnia do leżenia: ok. 220 x 140 cm
* Długość: 300 cm
* Waga: ok. 550 g
* Maksymalne obciążenie: 150 kg
* Wyposażony w moskitierę
https://vimeo.com/17767424
https://www.youtube.com/watch?v=v-4487jhnt4
https://www.youtube.com/watch?v=n4pnoBkZjG8
---
Edytowany: 2015-06-09 15:08:58


[Obrazek: 7381-200-1.jpg]


[Obrazek: 7381-200-2.jpg]


[Obrazek: 7381-200-3.jpg]




RE:Hamak, jaki? jak zrobić? porady - Bleys - 09-06-2015

Kolega pewnie z jakiegoś taktycznego forum, tam był kiedyś mały szał na hamaki Lesovika. Na zimę to nadal dobry hamak, choć kolor Pantery nieco mało zimowy :-)