NGT
Śpiwory puchowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwory puchowe (/thread-721.html)



RE:Śpiwory puchowe - m - 14-11-2014

to zdaje się tylko na bryt rynek
---
Edytowany: 2014-11-14 20:02:26
-------------------------------------------
m




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 15-11-2014

Tak, to dla Brytoli modele. Ale mnie zastanawia jedno, dla czego u nas dł. całkowita 210cm jest na 190cm wzrostu, a dla Brytoli na 190cm jest aż 225cm śpiwora? Czyżby oni na noc nogi sobie odkręcali ;-)




RE:Śpiwory puchowe - m - 15-11-2014

te same (analogiczne) modele?
-------------------------------------------
m




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 15-11-2014

W praktyce tak, choć niektóre mają zmienione (głębsze) kaptury i inną ilość wypełnienia wynikłą także z tego przedłużenia o jedną komorę.




RE:Śpiwory puchowe - Jarek1234 - 15-11-2014

akurat to info znalazlem na skandynawskiej stronie.

''Cumulus håller på och byter namn till Criterion. Men igenting är ändrat på själva säcken, dun tyger material allt är detsamma. I denna övergångsfas kan därför säckar med de båda namnen förekomma i lager.''
---
Edytowany: 2014-11-15 23:28:15




RE:Śpiwory puchowe - m - 15-11-2014

na str criterion'a jest też po angielsku nie ''po skandynawsku'' ;)
-------------------------------------------
m




RE:Śpiwory puchowe - Jarek1234 - 15-11-2014

w sumie to jest info z ''przypadkowej'' strony ;)

http://www.packalatt.se/cumulus-prime-400-p-169.html

oraz http://www.packalatt.se/sovsackar-c-116.html na dole zestaw spiworow
---
Edytowany: 2014-11-15 23:31:09
---
Edytowany: 2014-11-15 23:31:51




RE:Śpiwory puchowe - marider - 29-11-2014

Testowalem dzis The North Face Gold Kazoo, spanko w namiocie rozlozonym na sniegu + mata Thermarest Prolite Plus, temp nad ranem w okolicach -10C. W sumie wyspalem sie lezac w samej koszulce i 'kalesonach' i spiworek jest bardzo przyjemny, malo wazy, niewiel miejsca zajmuje i ma dobra tkanine, puchu 650cui. Jedyna rzecz na minus to brak wewnetrznego kolnierza, jest tylko pogrubiona gorna listwa, wystarczy lekkie podniesienie spiwora i duza czesc cieplego powietrza wylatuje... Jakby im bylo szkoda kilku groszy na wszycie do srodka szmaty ze sciagaczem i chocby odrobina syntetyku/lub puchu/.

Kumpel spal w syntetyku Fjord Nansen Troms + pompowany materac Gelerta i tez sie wyspal. Moze komus sie przyda.




RE:Śpiwory puchowe - luxyfer - 07-12-2014

co myślicie o tym śpiworze?
http://www.skalnik.pl/sprzet-turystyczny/spiwory-i-maty/spiwory-puchowe/spiwor-polaris_394,s723.html
Tak po pobieżnym przejrzeniu tematu wydaje mi się że to bardzo dobra cena jak na takie parametry, o firmie nie słyszałem ale kilka osób pisało, że bez zastrzeżeń..
generalnie i tak wykracza lekko poza mój budżet ale zaciekawiło mnie, że w tej cenie można dostać dobry(?) puchowy śpiwór.




RE:Śpiwory puchowe - RoKo59 - 08-12-2014

Zaczekaj na częste obniżki w Skalniku. Jakiś czas temu udało mi się kupić Polarisa znacznie taniej. Waży jeśli dobrze pamiętam ok 980 g (w pokrowcu). Szkoda tylko, że nie ma zamka YKK. Po spakowaniu masz stosunkowo niewielki pakunek.
-------------------------------------------
Robert




RE:Śpiwory puchowe - jendrzych - 08-12-2014

A jak w praktyce wygląda termika Volvenowego Polarisa? Dane marketingowe są dość rozbieżne - temp. komfotowa: +6 wg normy EN13537:2004 vs. -2 rekomendowane przez producenta...




RE:Śpiwory puchowe - RoKo59 - 08-12-2014

Najpóźniej nocowałem w Polarisie pod namiotem w pierwszej dekadzie września w Bieszczadach, mam wrażenie, że temp ok +5 jest bardziej realistyczna. Być może w niższych temperaturach też da radę.
-------------------------------------------
Robert




RE:Śpiwory puchowe - jendrzych - 08-12-2014

@RoKo59
Ciepłe gacie i koszulka z długim rękawem były w użyciu?




RE:Śpiwory puchowe - Pim - 08-12-2014

mój post do kasacji - pomyłka
---
Edytowany: 2014-12-08 17:07:01
-------------------------------------------
Pim




RE:Śpiwory puchowe - RoKo59 - 09-12-2014

Koszulka z długim rękawem tak, ciepłe gacie nie - cienkie kalesony z tworzywa. Ocenę Polarisa utrudnia mi fakt, że przez dwa dni nie mogłem wysuszyć śpiwora i każdej kolejnej nocy czułem jak śpiwór traci na termice - namoknięty puch tak ma.
-------------------------------------------
Robert




RE:Śpiwory puchowe - kivak - 09-12-2014

Arni - ja przeciez nic nie dosypalem. Tylko kolnierz sobie zamowilem. Mylisz mnie z przedmowca.

Swoja droga, bylo cieplej w nocy w listopadzie, jak w sierpniu ;) +8stopni nad ranem :)))
-------------------------------------------
Byly sprzedawca w sklepie outdoorowym, Anglia.




RE:Śpiwory puchowe - mih8 - 28-01-2015

Proszę o opinię bardziej doświadczonych w użytkowaniu śpiworów . Czy warto kupić używany śpiwór puchowy od nieznajomej osoby dla oszczędności 300 zł ? Wiadomo że trzy stówki piechotą nie chodzą, ale nie wiem czy gra jest warta świeczki - nie wiadomo jak śpiwór był użytkowany, jak przechowywany (zakładam, że raczej nikt się nie przyzna do złego traktowania śpiwora). Mam upatrzony model Cumulusa, cena ok ~ 1000 zł.
Z góry dzięki za odpowiedź.




RE:Śpiwory puchowe - Krakus - 28-01-2015

30% zniżki możesz otrzymać w ramach różnych promocji/zakupów grupowych.

Za używany w dobrym stanie nie powinieneś płacić więcej, niż 20 - 30% ceny nowego.




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 28-01-2015

mih, powiedz jaki to śpiwór by spróbować doradzić, masz jakieś fotki, link do aukcji?

Śpiwór puchowy to wbrew pozorom trwała rzecz. Nawet jeśli oblali go kawą i się zesikali do niego, taki śpiwór można bez problemu uprać i odzyska on w 100% swoje parametry. Gorszą rzeczą są uszkodzenia mechaniczne, podarcia czy rozprucia.
Także, jeśli nie jest uszkodzony i prezentuje się wizualnie dobrze, to warto ryzykować bo najwyżej go wypierzesz.




RE:Śpiwory puchowe - PRS - 28-01-2015

,,Czy warto kupić używany śpiwór puchowy od nieznajomej osoby dla oszczędności 300 zł ?''
Jakby taki śpiwór kosztował np. 600 zł a Ty byś zapłacił 300 zl to się można zastanawiać.
Ale Ty chcesz zapłacić 1000 zł za śpiwór który nowy kosztuje 1300 zł.
tak jak Ci napisał Krakus - 20-30% zniżki na Cumu trafia się często.
W takiej cenie to są już śpiwory zimowe/wyprawowe. Nie wiadomo co się z nim działo. Nie wiadomo też jak został wyprany i wysuszony.
To, że np. leżał w worku to nie jest największy problem. Albo inaczej - to może nie być największy problem.