NGT
Śpiwory puchowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwory puchowe (/thread-721.html)



RE:Śpiwory puchowe - dzik - 22-01-2007

glenio a jaki pertex wybrałeś?




RE:Śpiwory puchowe - glenio - 22-01-2007

Czarny (na zewnątrz) to Quantum, a czerwony (wewnątrz) to Pertex 2.




RE:Śpiwory puchowe - kardi - 22-01-2007

glenio - co ma wspolnego pocenie z pertexem? poci sie ciało , a nie pertex... jesli nie ma potu na ciele , to znaczy ze organizm sie nie przegrzewa i tyle...




RE:Śpiwory puchowe - glenio - 22-01-2007

Pot ma za zadanie chłodzić ciało co czyni przez parowanie z jego powierzchni. Jeśli czyni to wystarczająco szybko to nawet nie odczuwasz jego obecności. Pertex ma tyle do tego że nie stanowi bariery podobnej do folii, tylko pozwala na swobodne jego odprowadzenie. I tyle...




RE:Śpiwory puchowe - dzik - 22-01-2007

glenio a zamek masz na całej długości śpiwora czy np. do połowy, no i czy masz kołnierz termiczny bo z tego co widziałem chyba nie ma, no i ostatnie pytanie ile za niego dałeś

PS ja wkrótce też zamawiam u robertsa śpiwór wg. mojego upodobania




RE:Śpiwory puchowe - glenio - 22-01-2007

Odpowiedzi na większość Twoich pytań niech dostarczą te oto zdjęcia:
http://glenio.fotosik.pl/albumy/107702.html
Polecam obejrzeć wszystkie ;)
Cena - 150 zł wyższa niż katalogowa przez lepszy puch, lżejszy Pertex i puchową listwę wokół zamka.
Jaki masz na oku? Zimowy czy raczej trzysezonowy?




RE:Śpiwory puchowe - dzik - 22-01-2007

dzięks. ja chce zamówić 3sezonowy, zimowy i kurtkę puchową, wszystko na bazie pertexa quantum i puchu 800 cuin. Ten 3 sezonowy będzie parametrami oscylował podobnie jak Twój śpiworek




RE:Śpiwory puchowe - kardi - 22-01-2007

glenio - zgoda jesli chodzi o czesci ciala stykajace sie bezposrednio z tkaniną ktora absorbuje nadmiar wilgoci z naszego ciala- ale lezac w spiworze w ktorym jest goraco nie ma szans na odprowadzenie całego potu ( pachwiny, krocze, stykajace sie nogi itp.) jesli jest za goraco , zawsze bedziesz mokry . I tyle ;)




RE:Śpiwory puchowe - glenio - 22-01-2007

dzik - ho ho, to pewnie promocję za ilość dostaniesz ;) spore zamówienie - targuj się ile dasz radę ;) a jeszcze jak powiesz, że to ja Ciebie namówiłem, to może i mnie coś kapnie :P
kardi - tak się składa, że aby pot mógł parować z ciała nie potrzebuje do tego żadnej tkaniny ;). Poza tym, nie wiem jak jest w Twoim przypadku, ale jak ja leżę w śpiworze to z jego materiałem stykają mi się plecy, klata, nogi, ręce... krocze styka się ze slipami ;). A jeśli zaś chodzi o pocenie zetkniętych powierzchni nóg itp. to żebyś był ubrany w kosmiczne cuda to i tak ciało w przypadku przegrzania będzie się tam pocić, więc takie zjawiska jako całkowicie naturalne pomijam. Swoje zaś słowa oparłem na obserwacji stóp, które u mnie mają tendencję do pocenia się kiedy jest za gorąco. Tym razem w śpiworze było mi za gorąco, ale stopy wilgotne w moim odczuciu nie były. ;)




RE:Śpiwory puchowe - kardi - 22-01-2007

glenio - dla mnie pot , to skroplone na ciele h20 plus cos tam.. jesli jest Ci za goraco to nie odparuje to natychmiast samoistnie - jesli odparowuje , to nie jest to pot, tylko para.. co do cudow kosmicznych- to jesli je zalozycz ,nie poczujesz potu na ciele bo zaabsorbuje go tkanina i odprowadzi na zewnatrz do momentu nasycenia sie ...a tak wogole - to jak potestujesz swojego ,,puszka '' rok w terenie - to bedziesz mial troche inne zdanie o nim :D




RE:Śpiwory puchowe - dzik - 22-01-2007

glenio - nie będę tego wszystkiego na raz zamawiał bo popłynę z torbami ;), najpierw 3sezonówkę zamówię, a na przyszłą zimę kurtałkę i śpiwór zimowy




RE:Śpiwory puchowe - glenio - 22-01-2007

kardi - różnice pojęciowe ;) Dla mnie pot to tylko wydzielina odpowiednich gruczołów, bez znaczenia czy odparowuje natychmiast czy po dłuższym czasie ;)
Jeszcze o cudach - jeśli masz na sobie takowe, powiedzmy na nogach obcisłe getry, a nogi przylegają do siebie na dużej powierzchni, to wtedy kolejne wastwy wyglądają tak: noga|cudo|cudo|noga. Pytanie brzmi - gdzie ów pot zostanie odprowadzony? ;) z nogi do nogi? ;) Przecież o takiej sytuacji rozmawialiśmy ;)
Rok testu ''puszka'' w terenie to sporo - z reguły moje wyjazdy trwają od kilku dni do kilku tygodni ;) Nie wiem czy przez pięć lat uda mi się ten rok wyrobić ;)




RE:Śpiwory puchowe - jaco - 23-01-2007

Co do wcześniejszych rozmowach na temat puchówek to właśnie mały teścik w Gorcach. Wilgorność była total max gdyby skala miała 300% to pewnie tyle było temperatura +1 od godz 21 do 04 super nawet bardzo gorąco nie zapinaliśmy do końca , ale nad ranem wyrażny spadek termiki , po powrocie ważyłem śpiwór był 320 gram cięższy stracił na swoim pięknym napuszonum wyglądzie . Całą noc suszyłem wytrzepałem i dziśiaj rano jak nowy . Dwóch nocy w takich warunkach bym nie wyrobił ,puchówka na tekie warunki to pomyłka oczywiście szyty z perteksu ,spaliśmy w namiocie który był zalewany topniejącym śniegiem , za to namiot spisał się nie lada bo totalnie pizgało
-------------------------------------------
jaco




RE:Śpiwory puchowe - kardi - 23-01-2007

Jaco - jaka byla calkowita waga spiwora przed namoknieciem? chodzi mi o % absorbcje puchu po 1 nocy - no i wreszcie widze , ze nie tylko tkanina concordii chłonie wilgoć jak oszalała ...




RE:Śpiwory puchowe - jaco - 23-01-2007

śpwór ważył 1390 g przed wyjazdem po powrocie 1710 g przed suszeniem margines błędu 10 gram na wadze elektronicznej
-------------------------------------------
jaco




RE:Śpiwory puchowe - kardi - 23-01-2007

oczywiscie - chodzilo mi o ilosc puchu ;) ale po calkowitej wadze domniemam -ze ok. 800g ? jesli tak , to puch zaciagnął min. 35% swojej wagi (biorac pod uwage margines błedu wagi)




RE:Śpiwory puchowe - jaco - 23-01-2007

na moje liczenie 23% nie wiem czy to dużo czy mało ale spadek termiki był chociaż warunki były ciężkie nawet mojej membranie się pokićkało bo stojąc leciało mi ciurkiem po plecach i nie był to pot.
-------------------------------------------
jaco




RE:Śpiwory puchowe - jaco - 23-01-2007

AHA masz rację 800
-------------------------------------------
jaco




RE:Śpiwory puchowe - marcin - 24-01-2007

Co sądzicie o tych tanich śpiworach z Allegro?
http://www.allegro.pl/item158892025_spiwor_puchowy_fiord_1_firmy_iceberg_promocja_.html
http://www.allegro.pl/item158892015_spiwor_puchowy_fiord_2_iceberg_wielka_obnizka_.html
-------------------------------------------
Marcin




RE:Śpiwory puchowe - bzyko - 31-01-2007

tez chciałbym sie dowiedziec cos o tych spiworach z allegro dokładnie chodzi mi o ŚPIWÓR PUCHOWY FIORD 1 FIRMY ICEBERG. przychylam sie do pytania marcina prosze o opine