NGT
Śpiwory puchowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwory puchowe (/thread-721.html)



RE:Śpiwory puchowe - Agatka - 22-11-2011

On ma 180 więc chyba bez przerabiania.
-------------------------------------------
Agatka




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 22-11-2011

ja na 168cm wzrostu seryjnego MT bym nie skracał. Ten śpiwór będzie na ciebie za długi o ok. 10cm ale to naprawdę niewiele, a zawsze może się przydać zimą gdy trzeba będzie do środka wrzucić jakiś kartusz, buty lub ubranko. Cumulus będzie musiał skrócić go o 1 komorę czyli o ok. 15cm, a to może już okazać się za krótkie. Ja bym nie skracał.




RE:Śpiwory puchowe - dj_k2 - 23-11-2011

Zgadzam się z Arnim. Też bym nie skracał.
MT 700 na pewno będzie cieplejszy a niżeli LL400
-------------------------------------------
Każdy problem z założenia daje się rozwiązać.




RE:Śpiwory puchowe - Agatka - 23-11-2011

Dzieki za odpowiedzi wyglada na to ze przy nim pozostane choc placenie zaboli ;)
-------------------------------------------
Agatka




RE:Śpiwory puchowe - varf - 23-11-2011

widze ze idea dwu spiworow sie nie przyjela :)

- jesli chodzi o miejsce to np kaczka s15 + najmniejszy cumulus - to zajmuja sumarycznie mniej miejsca niz powazna zimowka
- ile zim wytrzyma puch? co gorsza jesli ktos ma tylko jeden a wybral opcje cieplejsza to ile wiosen, jesieni wytrzyma taka puchowka narazona na spore zawilgocenie

i pytanie zasadnicze ;) czy ktorys z polecanych spiworow puchowych posiada w srodku material ktory jest przyjemny dla skory czyli nasladuje microfibre albo bawelne a nie sliskie pertexy itp. Mam dziwne odczucie wynikajace z doswiadczen ze wszelkie spiwory ze sliskim srodkiem powoduja zwiekszone pocenie i inicjalne nieprzyjemne uczucie chlodu. Niestety nie znam materialu ani wykonawcy spoworow z przyjemnym srodkiem bedacym zarazem lekkim :)
-------------------------------------------
vdf




RE:Śpiwory puchowe - Filemoon - 23-11-2011

Agatka - bardziej boli jak sie zdrowo wymarznie a potem sie zaplaci lekazowi i firmie farmaceutycznej za ''oszczednosci''. I oczywiscie bedzie trzeba kupic tak czy siak poprawny spiwor :)
-------------------------------------------
Filemoon




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 23-11-2011

varf, puch wytrzyma długo, bardzo długo jeśli będziesz dbał. To akurat nie jest argument dla 2 śpiworów. Głównym argumentem jest uniwersalność zestawu. Kupujesz na lato śpiworek z 200g puchu, a na wiosnę/jesień z 400g. Po złączeniu całości masz śpiwór zimowy.
S kolei połączenie puchu z syntetykiem ma jeszcze jeden dodatkowy plus do uniwersalności. Ochrona przed wilgocią. Puch dajesz do środka, a na zewnątrz okrywasz się syntetykiem. Wilgoć skraplająca się w śpiworze skropli się (choć nie musi) w syntetyku, który znacznie łatwiej wysuszyć w boju niż puch.




RE:Śpiwory puchowe - JarekGd - 23-11-2011

Mam 170 cm wzrostu i 2 cumulusy. Obydwa skrócone. Pozostały puch przerzucony w stopy. Uwazam to rozwiazanie za optymalne. Miejsca jest sporo, nawet jesli musiałbym wrzucić kartusz, czy cos do ubrania.
-------------------------------------------
JarekGd - 1,2,3 - próba nicka




RE:Śpiwory puchowe - dj_k2 - 23-11-2011

~JarekGd.
Cenna uwaga.
-------------------------------------------
Każdy problem z założenia daje się rozwiązać.




RE:Śpiwory puchowe - jachol - 23-11-2011

dla mnie spiwor stricte zimowy musi miescic mnie, botki, kartusz, butelke z woda i wszystkie rzeczy dzialajace na batarie lub same baterie
dlatego tez juz wyrazilem swoje zdanie na temat np. Panyam
- spiwor jest cieply ale jak na spiwor aspirujacy do miana 'zimowego' jak dla mnie troche za waski
nie wyobrazam sobie jednak pakowania do niego jeszcze jednego worka
-------------------------------------------
...nic to




RE:Śpiwory puchowe - slot - 23-11-2011

http://www.polarsport.pl/product/358036/%C5%9Apiw%C3%B3r%20MILLET%20CAMP%20DE%20BASE%201000

Co jest nie tak z tym śpiworem ?
Parametry:
wypełnienie: Puch gęsi 650 cuin (660 g)
waga: 1000 g
wymiary: 215 cm x 50 cm

Temp komf. +8 st ???!!

Taka ilość puchu gęsiego na tak krótki śpiwór i tylko +8 ? -8 to ja rozumiem ale +8 ? Jeśli to nie jest pomyłka to ciekaw jestem w jaki sposób producent osiągnął tak niekorzystny efekt ?

Zastanawia mnie to, bo przy tej cenie http://allegro.pl/spiwor-millet-camp-de-base-1000-i1952590529.html za taką ilość puchu byłaby to całkiem korzystna opcja(chociaż dla mnie zdecydowanie za krótki). ??




RE:Śpiwory puchowe - PRS - 23-11-2011

Jak dla mnie wszystko jest OK. Gdyby był wypełniony 860cui to waga wsadu była by ok 250g. Prawdopodobnie jest wypełniony bardzo marnym puchem lub miksem kaczo-gęsim i producent nie wciska kitu.
Za 380 zł to bym brał, przetestował a jak nie podpasuje to sprzedał (za taką cenę znajdzie nabywcę)

@Agatka przeczytałem jeszcze raz Twoje posty mówiące o Nepalu i Indiach oraz budżecie +/- 400 zł. Będąc na Twoim miejscu wybrałbym tak jak radził początkowo Arni (później temat się rozjechał poprzez maty i pyt. dj`ta) Karpaty od Explo http://www.eksplo.com.pl/pl/spiwory-puchowe/details/142/9/Śpiwory-puchowe/Śpiwór-karpaty-super-light
Mkę z dopuszeniem w nogi (a tym bardziej pogadałbym o zamianie gęsi na kaczkę) i do tego dokupił syntetyka -kopertę w Decu lub Ysku za 40 zł. Koperta zabezpieczy i dociepli puchacza w Nepalu oraz wykorzystasz ją w Indiach. Tam też pozostanie zwalniając miejsce w plecaku.




RE:Śpiwory puchowe - Agatka - 23-11-2011

W Indiach puch się też przyda, bo temperatury nocą w styczniu są dość niskie. Nie mogę zostawić śpiwora w Indiach, bo poźniej jadę do Nepalu właśnie, ale to jest pomysł - może dokupię coś taniego na miejscu, tylko że nie wynajmuję tragarzy i nie chcę nosić zbędnych kg na plecach. No a w budżecie 400 już wiem że się nie zmieszczę.

No nie wiem co zrobię, im dalej w las tym więcej drzew. Ach gdyby jakaś wróżka mi powiedziała ile będzie stopni ;)
-------------------------------------------
Agatka




RE:Śpiwory puchowe - PRS - 23-11-2011

W Nepalu można tanio kupić podróbki TNF (do czego Cię nie namawiam ;) ) puchaczy. Badziew straszny ale ujdzie i dociepli.
Koperta zabezpieczy drogiego puchacza przed zasyfieniem itp.
Przykładowe Karpaty czy LL400 + syntetyk to ok 1,8 kg.
Oczywiście mały syntetyk typu S15 byłby lżejszy i mniejszy ale z racji swej konstrukcji (mumia) spowoduje, że puch się nie rozpręży. Dlatego koperta lepsza.




RE:Śpiwory puchowe - semow - 23-11-2011

nie ma co się bać tych indyjskich/chińskich rzeczy puchowych, o ile mają loft i nie puszczają pierza to będą grzać; mam taką kurtkę i jestem zadowolony stosunkowo

Agatka poczytaj sobie relacje, przewodnik, popytaj ludzi - masa narodu tam jeździ, nie powinno być problemu z dowiedzeniem się jakie są temperatury...




RE:Śpiwory puchowe - Agatka - 23-11-2011

hehe, to jak u nas, moze byc -5 lub -25 :)
-------------------------------------------
Agatka




RE:Śpiwory puchowe - Zbynek Ltd. - 23-11-2011

varf, ludzie używają jednego śpiwora puchowego przez 20 lat i nie narzekają.




RE:Śpiwory puchowe - lexiu - 23-11-2011

Podawany przez Was Millet Camp de Base 1000 ma 320 g puchu 650 cuin, innymi słowy Polarsport mija się z prawdą podając ilość puchu.

http://www.rucksack-schlafsack.de/Schlafsack-Grenztemperatur-4-bis-2-Grad/Millet-Camp-de-Base-1000-Daunen-Schlafsack-8/3/-10-Grad.html
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 23-11-2011

i te +8 tyczy się kobiet. Faceta dotyczy temp. +3




RE:Śpiwory puchowe - Agatka - 25-11-2011

Takie pytanie jeszcze tylko (bo rozpatrzam faktycznie dokupienie jakiejs taniochy na miejscu).
Który z nich będzie cieplejszy: Cumulus LL400 czy MT500???
-------------------------------------------
Agatka