NGT
Śpiwory puchowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwory puchowe (/thread-721.html)



RE:Śpiwory puchowe - rumcajs - 03-01-2007

wg mnie ów spiwór ma po 12 gram puchu na każde nasze oko
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...




RE:Śpiwory puchowe - glenio - 03-01-2007

dobry żart tynfa wart ;]

pytanie było poważne - rumcajs - potrafisz ocenić ile puchu może być wewnątrz?




RE:Śpiwory puchowe - rumcajs - 03-01-2007

nie, ale nie stresuj się tym - wolę rozwiązywać krzyżówki :)
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...




RE:Śpiwory puchowe - Spineless - 03-01-2007

glenio kupiłeś i nie wiesz ile masz w nim puchu ? :)
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Śpiwory puchowe - glenio - 03-01-2007

ja wiem, chcialem wysondować na ile wygląda (innymi słowy chciałem sprawdzić speców) ;P




RE:Śpiwory puchowe - glenio - 03-01-2007

to jak? znajdą się odważni? ;P




RE:Śpiwory puchowe - kaikow - 03-01-2007

nie gadaj - chciałeś się pochwalić ( rozumiemy i wybaczamy )




RE:Śpiwory puchowe - glenio - 03-01-2007

to też, a Ty byś nie chciał? ;]

chociaż powinno być - rozumiemy, wybaczamy, zazdrościmy :P

to ile tego puchu dajecie?;>




RE:Śpiwory puchowe - rumcajs - 03-01-2007

dobra, nic puchu nie dajemy
tylko zadrościmy...
-------------------------------------------
... nemo me impune lacessit ...




RE:Śpiwory puchowe - simba - 03-01-2007

Nie wiem ile puchu, ale kolor to brzydki wybrałeś ;-). Taki czarny, a fe!




RE:Śpiwory puchowe - glenio - 03-01-2007

to i dobrze ze nie dajecie, bo jest go w sam raz ;]
(dobrze że nie muszę robić ładnych oczek, żeby mi ktoś dosypywał :P)


po sezonie może i test się pojawi... ;]

pozdrowienia dla wszystkich speców ;]




RE:Śpiwory puchowe - kardi - 03-01-2007

wg/mnie - z 600g. 32




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 03-01-2007

A jaki ma loft? tzn grubość mierzoną na płasko od podłogi (10, 12, 14cm?) i jaki jest tam puch?




RE:Śpiwory puchowe - glenio - 03-01-2007

Ale masz na myśli grubość jednej warstwy, czy całego śpiwora? Cały śpiwór ma 18 cm w najbardziej płaskim miejscu, czyli plecy i brzuch razem. Puch jest gęsi w proporcji 93/7 .




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 03-01-2007

Chodzi mi dokładnie o tą grubość pleców i brzucha razem mierzoną w połowie dł. śpiwora. Jeśli tam jest 18cm to wyprzedzając twoją podpowiedź -

900g jeśli ma 700cui lub 750g jeśli cui wynosi 800 lub więcej. Podaję to oczywiście dla rozmiaru raczej standardowego czyli 80x50x225cm




RE:Śpiwory puchowe - glenio - 03-01-2007

Śpiwór jest nieco mniejszy (79x52x215), jednak i tak jest spore przeszacowanie ;]

Ten śpiwór ma 400 gramów puchu 800 cui. Jego waga całkowita jest bliska podanej przez Ciebie wadze wkładu, bowiem waży on 850 g (potwierdzone ważeniem na wadze kuchennej ;] )




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 04-01-2007

no to jakim cudem ma on 18cm. loftu. coś chyba źle zmierzyłeś :-) Przy takim lofcie miałby komfortu ok. -17/-20st a więc puchu musiałoby być 900g/700cui lub ok. 750/800cui.
No ale mniejsze o to. Zadowolenia życzę i na teścik temperaturowy czekamy.




RE:Śpiwory puchowe - glenio - 04-01-2007

No to najwyraźniej mam gęściejszą linjkę ;] ze względu na pewne trudności ze zmierzeniem wysokości śpiwora mogłem się pomylić, jednak nie więcej niż o 1 cm. Mierzyłem w ten sposób, że ustawiłem dwa stołki z obu stron śpiwora, a między nimi przeciągnąłem nitkę tak, aby dotykała śpiwora. Wyszło 18,5 z czego musiałem odjąć 0,5 z uwagi na fakt, że linijka nie ma skali od początku. Czy dalej uważasz, że źle mierzyłem? ;>
A test temperaturowy niestety nieprędko - los na studia rzucił, śpiwór w domu został ;]




RE:Śpiwory puchowe - Borutha - 16-01-2007

zgłoś naruszenie regulaminu »
witajcie,ja po radę śpiworową. Jak sądzicie, jeśli używam syntetyka 1.6kg ladn sport (albo sport land) model: Islandia, jest to jakieś cóś na licencji Hannaha, wielkie ,krowiaste... zakres: -14/-2/20 jeśli w tym śpiworze, ubrany w polar ,koszulkę z cienkiego polaru i kalesony, wysypiam się w temperaturze +5 stopni C, to jeśli połączę to z puchówką 400 g puchu 85/15 (najniższy model Robertsa) oczywiscie zachowując gruby ubiór na noc no i mojego syntetyka-krowę, to jak prorokujecie, w jakiej temperaturze będę mógł spać? wybaczcie nieskładność wypowiedzi ,ale właśnie ''umieram i nie myślę''.

-------------------------------------------
;;; '' ' ,.




RE:Śpiwory puchowe - glenio - 22-01-2007

No i był test ;) Ponieważ zima nie rozpieszcza nas ostatnio mrozami miałem okazję sprawdzić śpiwór w dodatnich temperaturach (bardziej przystającymi do nocy sierpniowych niż styczniowych :P).
Temperatura 7 st C, wiatr ok 20 km/h - Po wejściu do śpiwora w samych slipach następuje natychmiastowe rozgrzanie i brak jakichkolwiek problemów z zimnem. Jest nawet odrobinę za ciepło. Zarówno kaptur jak i kołnierz nie były używane.
Muszę też dodać, że właziłem do niego w temp. pokojowej i pomimo bardzo silnego rozgrzewania się ciała pocenie właściwie nie występuje. Mniemam, że to zasługa Pertexu, który pozwala na szybkie odparowanie potu.
Dla przypomnienia - śpiwór 400 g puchu 800 cuin
A tu widać wielkość spakowanego śpiwora
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/e39132a8d5e22ee8.html