NGT
Śpiwory puchowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwory puchowe (/thread-721.html)



RE:Śpiwory puchowe - regi05 - 29-05-2011

Witam. Chciałbym sprezentować mojemu tacie śpiwór na wyprawy wysokogórskie. Jest on dopiero początkującym ''alpinistą'' Był na Kilimandżaro, Pico de Orizaba i góry Ruwenzori. Spodobały mu sie te wyprawy ale zdecydowanie narzekał, że nie posiada odpowiedniego śpiwora. Chciałbym zaczerpnąć opinii fachowców i doświadczonych alpinistów, jaki śpiwór nadałby się najlepiej na takie wyprawy.
Dziękuję za pomoc:)
-------------------------------------------
regi05




RE:Śpiwory puchowe - fff - 06-06-2011

Witam

potrzebuje śpiwora w polskie góry od wiosny do jesieni pod namiot dla mojej dziewczyny która jest zmarzluchem. które modele polskich producentów polecilibyście




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 06-06-2011

Z tańszych Go Extreme, wyższa półka ale tylko niewiele droższa to Cumulus, Ta sama półka i Yeti oraz ekstraklasa Roberts.

Od wiosny do jesieni to ok. 500g puchu 700 cui by chyba potrzebowała. Zależy też od jakiej wiosny i do jakiej jesieni tzn. do jakich temperatur. Jak spodziewacie sie lekko ujemnych (-1/-5st) to nawet i 600 do 700g takiego puchu by potrzebowała. Pamiętaj, dziewczyny w tych temperaturach potrzebują śpiwora o ok. 5st. cieplejszego niż chłopaki. Tobie by wystarczyło pewnie i 400g, a ona musi mieć o ok. 150g więcej.




RE:Śpiwory puchowe - PRS - 06-06-2011

Jest teraz promocja http://www.yeti.com.pl/pl/spiwory-kurtki-kamizelki-puchowe/category/19/urodzinowa-oferta---.html
i Boulder 450 dry mógłby być dobrym rozwiązaniem.




RE:Śpiwory puchowe - fff - 07-06-2011

potrzebuje tego śpiwora tak do temp. 0 C. więc ile puchu byłoby dobre dla mnie i dla niej?




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 07-06-2011

dla ciebie 400g (700 cui) styknie w zupełności, dla niej 100g więcej. Oczywiście to orientacyjnie i pewnie z minimalnym naddatkiem. Być może i 300g by ci wystarczyło ale osobiście proponuję mieć te 100g w zapasie.




RE:Śpiwory puchowe - endless - 09-06-2011

A ja mam takie pytanie a propos powyższego wpisu, ile powinien ważyć puch 850 cui aby odpowiadał powyższym wartościom puchu 700 cui?




RE:Śpiwory puchowe - PRS - 09-06-2011

@endless to nie jest takie proste. Jest jeszcze stosunek pierza do puchu.
Ale tak o trzeciej nad ranem to odpowiadam Ci, że 320g.
Przy takiej samej wadze (wsypu) 400g śpiwór wypełniony 850 cui(n) teoretycznie powinien być o jakieś 7*C lepszy (cieplejszy).
I będzie miał o 21% więksżą objętość. Czyli do wypełnienia komór będzie potrzeba go (zaokrąglając) o 20% mniej niż tego 700 cui(n). 20 z 400 to 80siat. 400 minus 80 to 320.
Ale ja się nie znam i mogę się mylić, jak się Arni obudzi to pewnie Ci odpowie.




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 09-06-2011

dokładnie jest tak jak napisałeś, zakłada się że jest to różnica ok. 20%




RE:Śpiwory puchowe - endless - 16-06-2011

Witam

Zdecydowałem na zakup 2 psichworków od Cumulusa. Tak jak pisałem wcześniej potrzebuje czegoś 3 sezonowego na Polskie góry, karpaty itp. głównie pod namiot czasem schron. Zaznaczam iż moja luba to zmarzluch. Mam tu pytanie do bardziej doświadczonych ode mnie jaki model (modele - dla lubej) wybrać z oferty tej firmy aby spełniły moje oczekiwania, będę również wdzięczny za uwagi na temat ewentualnej zmiany konfiguracji śpiwórków aby lepiej służyły
---
Edytowany: 2011-06-17 00:05:13




RE:Śpiwory puchowe - lexiu - 17-06-2011

endless, jeśli z oferty Cumulusa to for You Lite Line 200, a dla kobitki Lite Line 300.
Si, nie pomyliłem się pisząc LL200, a nie XL200.
LL200 jeszcze nie jest w ofercie na stronie ale już je widziałem i dla outdoorowiczów już je zalatwiałem.
Jak kobitka ma do 170 cm wzrostu poproś o skrócenie i pozostawienie ilości puchu. Śpiworek będzie mieć lepszą termikę i ciut mniejszą masę. Ewentualnie weź dla niej LL200 ale poproś o dosypanie 50g jeśli tak jak piszesz jest zmarźluchem. Chociaż z drugiej strony nasze koleżanki mają XL 200 z zamkami poskracane i pozostawioną ilość puchu (200g) i są wielce ukontentowane.
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki




RE:Śpiwory puchowe - PRS z komy - 17-06-2011

Lex jaka jest różnica (XL 200 vs LL 200 ) ?
-------------------------------------------
PRS




RE:Śpiwory puchowe - jachol - 17-06-2011

endles
a to ma byc Twoj jedyny/glowny spiwor?
Jesli tak to ja bym jednak wzial 300g puchu dla siebie, 100g wiecej bedziesz nosil ale spiwor bedziesz mial troche cieplejszy ;)
to w przypadku kiedy wiecej chadzasz jesienio-wiosna
jezeli jednak wiekszosc twojego chodzenia odbywa sie latem w polsce to taki ll200 bedzie idealo
-------------------------------------------
...nic to




RE:Śpiwory puchowe - semow - 17-06-2011

LL200 to XL200 z zamkiem i listwą termiczną.




RE:Śpiwory puchowe - PRS z komy - 17-06-2011

Tak myślałem. Czyli tak jak custom by Ina
-------------------------------------------
PRS




RE:Śpiwory puchowe - endless - 17-06-2011

Dzięki wielkie za pomoc. Jachol Tak to będą nasze główne śpiwory na te 3 pory roku.
a jakie rozmiar wybrać ja ma 183 cm kobitka 162?




RE:Śpiwory puchowe - endless - 19-06-2011

Ludziska doradzcie z tymi rozmiarami bo wyjazd się zbliża i trza zamawiać




RE:Śpiwory puchowe - Dziobo - 19-06-2011

Hej....moze ktos cos powiedziec o spiworze Vango Venom 150.....dzieki
-------------------------------------------
daniel kukula




RE:Śpiwory puchowe - semow - 19-06-2011

endless
na Ciebie regular będzie ok
na osobę 163 skrócą z 225 na 185 cm




RE:Śpiwory puchowe - lexiu - 19-06-2011

Endless, jesteśmy tego samego wzrostu, bierz spokojnie regular (seria LL/XL), kobitce każ uciąć i zostawić ilość puchu. Poproś aby tę ''nadwyżkę'' wsadzić w nogi i plecy. Bialoglowa będzie zadowolona.
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki