NGT
Śpiwory puchowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwory puchowe (/thread-721.html)



RE:Śpiwory puchowe - Arni - 30-03-2009

Spałem w Berentsie 450 przy -7st w samej cienkiej bieliźnie powiem tak, dałem rade ale co to za sen? Przemarznąć nie przemarzłem ale już czuć zimno. Spałem w nim też przy -1 i tak jak podaje producent, to jest jego Tlim. -5 da się wyrobić ale jednorazowo, awaryjnie. Na taka temp. musi być model z 600 gramami.




RE:Śpiwory puchowe - kardi - 31-03-2009

Sasq- jak długo trzymają te syntetyki ponad 500 cuin? bo moge stwierdzić na swoim przykladzie , że wasz yeti po 2 latach uzytkowania nie miesci sie w dotatniej skali cuin ;D i wiecej waży niz daje ciepła... za to wasza stara kurtka puchowa kaczo- gęsia nadal trzyma te 600cuin po 8 latach.




RE:Śpiwory puchowe - sasq pajak/grappa.pl - 31-03-2009

Kardi
wiadomo jak każdy syntetyk zywotność 2-5lat
i jak wiadomo każdy puszek 5-15 :-D




RE:Śpiwory puchowe - Barsus - 31-03-2009

Ronin
Ja proponuję przyjżeć się ofercie eksplo.
konkretnie model karpaty light,
nie pamiętam ile obecnie za niego wołają, ja dałem 480 zł 2 lata temu
Komfort trzymał jak dla mnie w namiocie przy -10 na zewnątrz.
Pozdrawiam
-------------------------------------------
śnieżnyj Bars-us




RE:Śpiwory puchowe - ronin - 01-04-2009

ciekawe jest to eksplo
Jedynie kaptur wygląda na dość płytki - jakby wcale nie zachodził na głowę.
Czy to tylko złudzenie?
-------------------------------------------
ronin




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 01-04-2009

da się zaciągnąć na głowę choć wiadomo, nie będzie to tak idealnie jak z kapturami 3D




RE:Śpiwory puchowe - heja.kk - 01-04-2009

Hej
Mam problem mały... moj spiworek padł i chce kupić ale juz puchowy... mam 165 i okropny zmarzluch... -8 do -15 by sie przydał... myslalam albo Alaska 900 (PQ) lub VOYAGER 700 a moze cos innego tanszego jest w tych parametrach... i jak one wygladaja po spakowaniu? podaja w dm3 a ja jakos tego nie bardzo widzę hahah moze ktos podac wysokosc i szerokosc po skompresowaniu? doradzcie! :)
-------------------------------------------
magda




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 01-04-2009

No to teoretycznie powinnaś mieć ciepło w tej Alasce 900 w okolicy -10st. 700 gram puchu to trochę mało, chyba że 860cui ale wnioskuję, że będzie za drogi.
Tak musisz szukać, 900/1000 gram puchu. Na 165 wzrostu dł. całkowita śpiwora z kapturem ok. 205cm czyli seryjne Cumulusy.
Przejrzyj jeszcze tę ofertę z ilością puchu (700cui) co ci napisałem wyżej:
http://www.eksplo.com.pl/oferta/sp_puch.htm
Pamir, Alpy?




RE:Śpiwory puchowe - Michał - 01-04-2009

A seryjne Cumulusy nie maja przypadkiem 225cm i są na wzrost do 190cm?

Eksplo nawet nie podaje wag dla swoich spiworow. Bylem u nich jakis czas temu w sklepie i chcialem sie dowiedziec ile dokladnie waza poszczegolne modele, bo to dosc istotna rzecz, ale nie potrafili powiedziec. Gramatury uzywanych materialow tez nie znali. Pani natomiast powiedziala, ze material spiwora wazy ok. 700-800g. Co tez nie jest zadowolajacą dokładnością, bo niektórzy za te 100gram są w stanie zapłacić kilkaset zł... Czyli taki odpowiednik MT700 wazy min. 1400g. Dowiedzialem się jeszcze, ze proporcje wypelniania gora:dol sa takie same (inaczej niz u Cumulusa). Kaptur w Karpatach wyglada strasznie plasko, w innych modelach (chyba Pamir) wygladalo to dużo lepiej.




RE:Śpiwory puchowe - quiros - 01-04-2009

Hej!

Nie potrafie znalezc w internecie recenzji czy tez opinii o spiworze:

DOWNPRO 180 firmy ALPINUS - cena 299pln(okazyjnie)

kanina zewnętrzna: Diamond Ripstop Poliester
tkanina wewnętrzna: Poliester P4
wypełnienie: 600 fill power 90/10 puch gęsi
waga: 0,80 kg
rozmiar śpiwora: 215 x 75/50
wymiary po spakowaniu: 28 x 14
temperatura min/opti/max: -2/0 do 5/8
zamek: lewy

Potrzebuje LEKKIEGO oraz cieplego spiwora na rower.
Moj budzet to ok 300 pln.

Jest to warte uwagi czy lepiej nie zwracac sobie glowy?

Dziekuje za odpowiedzi,
-------------------------------------------
quiros




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 01-04-2009

Michał, seryjny Cumulus ma 210cm dł. całkowitej. Dopiero za dodatkową opłatą można kupić rozmiar XL o 15 czy 16cm dłuższy.
MT i Karpaty to całkiem inne konstrukcje wewnątrz. Nie można ich porównywać.




RE:Śpiwory puchowe - Śpiochu - 01-04-2009

~quiros

A ile w nim jest tego puchu, 180g? Na stronie alpinusa nie ma takiego modelu więc rozumiem że to starsza kolekcja. Generalnie jak bardzo dziadowski by nie był ten alpinus to w tej cenie raczej nic lepszego nie znajdziesz. Nie spodziewaj się jednak że będzie jakiś super ciepły. Raczej na temp ok. +10 C
Ja bym proponował dołożyć trochę kasy i kupić coś lepszego z ok. 300g puchu ale jeśli budżet jest napięty...




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 01-04-2009

dokładnie,
http://www.goextreme.com.pl/sklep/product_info.php?cPath=30&products_id=60&osCsid=517da8b728f6442b2cd41daca9d1385c
o 140 przekracza budżet ale wg. mnie zdecydowanie warto.




RE:Śpiwory puchowe - Spineless - 01-04-2009

tudzież Roberts Skaut: http://roberts.pl/Cat2_00.html cena: 350 zł, wagowo odpowiada, cenowo całkiem nieźle, a jakość wykonania i komfort naprawdę na niezłym poziomie, choć ten GoExtreme też warty rozważenia.




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 02-04-2009

Warty rozważenia bo dają puch 750 cui a nie 600




RE:Śpiwory puchowe - Spineless - 02-04-2009

Arni, ja nie wnikam jaki puch, wiem, że 89 złotych taniej można dorwać śpiwór, który spokojnie wystarczy quirosowi (biorąc pod uwagę jego wcześniejsze propozycje). 89 zł to dużo i niedużo zarazem.




RE:Śpiwory puchowe - Śpiochu - 02-04-2009

Ten robert's wydaje się być lepszy, 400g puchu 600CUI jest cieplejsze niż 300g 750 CUI a waga prawie taka sama (10g różnicy) no i cena myślę że też jest istotnym czynnikiem.




RE:Śpiwory puchowe - sasq pajak/grappa.pl - 05-05-2009

Jak gumi tu puści artykuł to troszke sie rozjaśni w kwesti puchu i temperatur

świeżo po przeliczeniach wychodzi tak:
Prawidłowo skonstruowany spiwór puchowy z puchem nie gorszym niż 700cuin po rozłożeniu na ziemi powinien:
przy ~500g postawić sie na minimum 12cm
przy ~750g postawić sie na minimum 18cm
przy ~1000g postawić sie na na minimum 24cm
Jak tak nie jest mozna od razu założyć ze śpiwór jest do bani
Konkretniej jest dopchany do niego ekstra puch przez co w spiwoże jest mniej powietrza tym samym ma gorsze parametry techniczne.

Zamiast dywagować nad ilościami puchu w gramach proponuje bardziej sie zajać objętościami puchu i spiworów




RE:Śpiwory puchowe - gumibear - 05-05-2009

jasny gwint zapomniałem o nim! sasq przepraszam




RE:Śpiwory puchowe - sasq pajak/grappa.pl - 05-05-2009

OT
luuuuzik