NGT
Śpiwory puchowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwory puchowe (/thread-721.html)



RE:Śpiwory puchowe - Arni - 08-03-2009

Kiedyś pisałem z Cumulusem i gość powiedział mi, że mój sygnał o złych proporcjach w MT500/700 nie jest pierwszy i że to poprawią. Ponoć Alaski były dobrze uszyte ??????????

''Co do samopomp/mat to co polecacie na temp. do -5 st.?''
Patrz wyżej, w rozsądnej cenie - Trail TaR, WOLFMAT GROUND CONTROL. Najważniejsza pełna pianka.




RE:Śpiwory puchowe - Michał - 08-03-2009

Dzięki za info, Będę się musiał ich popytać w jakich proporcjach teraz szyją.

Myślę nad tym Trailem, ale w grę wchodzi jeszcze zwykły TaR ridgerest z r-value 2.6, choć biorę pod uwagę, że może okazać się nie wystarczający, szczególnie w puchu Cumulusa ;) Dodatkowo w przypadku puchu 870cui, warstwa od strony pleców jest jeszcze ciensza (mogę się mylić, ale wydaje mi się, że wtedy bardziej liczy się ilość puchu, a nie jego sprężystość), więc tym bardziej dobra mata jest priorytetem.




RE:Śpiwory puchowe - marko - 08-03-2009

witam serdecznie.
Znalazłem w necie cos takiego...
http://www.alpkit.com/shop/cart.php?target=product&product_id=16322&category_id=253
co sądzicie o tym spiworze? Szukam czegos na Alpy w lecie.
Chciałem kupić za poradą z forum Cumulusa Alaska900. Jak waszym zdaniem wypada porównanie tych dwóch modeki.Wydaje mi sie że alaska lepsza ale i droższa.
pozdrawiam
-------------------------------------------
marek




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 08-03-2009

Materiał Cumulusa na pewno jest bardzo dobry bo Pertex. SkyeHigh ma komory H, Alaska V. Poza tym serwis. Za 10 lat może okazać się potrzebny.
Jaka jest różnica w cenie, 200zł. czy warto? zależy dla kogo.




RE:Śpiwory puchowe - jaar - 08-03-2009

witam

Mam pytanie do Michała. Gdzie kupujesz tego Cumulusa Quantum? Na polskiej stronie tego nie mają, nie ma go również w polskich sklepach. Czy da sie go kupić dogadując się z Cumulusam, czy kupujesz go w Anglii? (wiem ze cena 680 zł sugeruje pierwsze rozwiazanie, ale wole sie upewnić;))

I pytanie do bardziej doswiadczonych w sprawach puchowych spiworów. Czy temperatura komfortu -10 stopni w Quantum 450 jest realna? Przy 450 gramach puchu jest to aż trudne do uwierzenia..
---
Edytowany: 2009-03-08 22:22:38




RE:Śpiwory puchowe - Michał - 09-03-2009

jaar: wkleje tu treśc mojego mejla z Cumulusem:

Ja: Witam Czy można zamawiać u Was śpiwory które są na stronie: http://www.cumulus-sleepingbags.co.uk/ ? Jeśli tak to proszę o podanie cen w zł następujących modeli: - Prime 550 - Quantum 450 - Mysterious Traveller 650 Najlepiej dla dwóch wersji: z Pertexem Microlight oraz Quantum. I jeszcze jedno, czemu podane termiki śpiworów na stronie angielskie są o kilka stopni wyższe niż na stronie polskiej? Pozdrawiam

Odp: dzięki za zainteresowanie naszymi produktami.
Śpiwory serii Prime i pod tą nazwą sprzedajemy w zasadzie tylko w Wielkiej Brytanii, ale są to po prostu śpiwory Mysterious Traveller tylko z wypełnieniem puchem 850 - 870 cuin i wykonane są z Pertexu Microlight.
Ceny dla interesujących Pana kombinacji:
Mysterious Traveller, 550 g puchu 870 cuin: 825,00 zł, z Pertexu Quantum: + 40,00 zł
Mysterious Traveller, 650 g puchu 680 cuin: 678,00 zł, z pertexu Quantum: + 40,00 zł.
Cumulus Quantum 450: 685,00 zł, z nieistotną wadą estetyczną: 640,00 zł.
Udzielamy rabatu gdyby zakupił Pan więcej niż jeden śpiwór.
Nasz partner w Wielkiej Brytanii podaje o kilka stopni niższe wartości temperatur na podstawie testów przeprowadzonych w wyspecjalizowanym laboratorium Uniwersytetu w Leeds. W Polsce podchodzimy do tego problemu bardzo ostrożnie i staramy się podawać te wartości z pewnym zapasem. Jednak śpiwory sprzedawane w różnych krajach absolutnie nie różnią się jakością zastosowanego puchu.




RE:Śpiwory puchowe - Michał - 09-03-2009

Tak więc -10 st. jest mało realne, wg mnie realne jest -6 st, i generalnie od tych modeli ze strony angielskiej proponuję odejmować 4 stopnie dla uzyskania ''polskich'' temperatur.




RE:Śpiwory puchowe - jaar - 09-03-2009

Ok, Dzieki za informacje.
W najblizszych miesiącach bedę kupował śpiwór puchowy i teraz mam nowego faworyta.




RE:Śpiwory puchowe - sasq pajak/grappa.pl - 10-03-2009

To ja w temacie namieszam
Co powiecie na:
puch 700+ w ilości 500g cłość śpiwora ważąca 800g
temperaturki wg EN13547 komfort 1 limit -5 exterm -22
(czyli stosunek wagi szmaty do ociepliny baaardzo kozystny)
komory Z
nazywa sie to to Radical
---
Edytowany: 2009-03-10 11:00:52




RE:Śpiwory puchowe - Dalamar - 10-03-2009

Podobno w takim czyms spi Morawski w Himalajach, ale nie wierze w to, mimo ze uslyszalem to bezposrednio z jego ust.
Sam zadalem pytanie i powiedzialem ze spi w 500 gramach puchu!! i cieplej bieliznie, jakos nie moge w to uwierzyc




RE:Śpiwory puchowe - noris - 11-03-2009

sasq nierealne, ja mam 450g puchu 850+ na pertexie quqntum i śpiwór waży 870 gr komory H
-------------------------------------------
noris




RE:Śpiwory puchowe - matematyk - 11-03-2009

Taka mała uwaga, straszna niekonsekwencja tu panuje:
śpiwór cieplejszy ma komfort niższy - bo w przypadku temperatur mniej znaczy lepiej, a jeśli producent kłamie, to zaniża komfort, więc odejmuje parę stopni. A dodanie paru stopni, daje t komf wyższa, czyli komfort niższy ;)
Pozdrawiam
-------------------------------------------
jestem pedantem, wiem o tym




RE:Śpiwory puchowe - matematyk - 11-03-2009

Poprawka - kłamiący producent zawyża komfort.
-------------------------------------------
jestem pedantem, wiem o tym




RE:Śpiwory puchowe - sasq pajak/grappa.pl - 11-03-2009

~noris

realne pertex quantum owszem był kiedyś ultralekkim materiałem ale teraz jest juz tylko lekki
zwykłe piumi waży 32g/m2
a jest juz coś co sie nazywa lite gram i waży 25g/m2
z zamkami też można zejść z waga zamiast 5' dając3'' :-)




RE:Śpiwory puchowe - Ruda grappa.pl - 11-03-2009

matematyk, tu polonistka :)
Komfort jest tu używany w dwóch znaczeniach.
Komfort jako potoczne określenie temperatur komfortu śpiwora w tym przypadku im komfort niższy tym cielplejszy śpiwór, co dla większosci oznacza lepiej.
Oraz komfort rozumiany słownikowo jako ogólnie warunki zapewniające spokój i wygodę, stan zaspokojenia potrzeb;
możnaby nawet pokusić się o zdanie: im niższy komfort śpiwora (temperaturowo), tym wyższy komfort śpiwora (dla mnie).




RE:Śpiwory puchowe - MIHASi - 11-03-2009

Pisał ktoś do Cumulusa z formularza z ich strony , bo napisałem do nich i cisza.




RE:Śpiwory puchowe - Michał - 11-03-2009

Ja pisałem do nich, raz mi odpisali, innym razem nie,,. Dodzwonić też się do nich cięzko, włącza się fax. Na dodatek podnieśli ceny...

Co do tego co napisał matematyk to właśnie Cumulus Quantum z 450g puchu waży 770g. Wiec da się, tylko kosztem pewnych detali...




RE:Śpiwory puchowe - Michał - 11-03-2009

sorry, nie matematyk tylko noris. ;)




RE:Śpiwory puchowe - jaco - 11-03-2009

Co do temperatur w 450 nie liczył bym na komfort poniżej -2 do-5.
Inaczej puch zapewnia izolację w Tatrach , a inaczej w Alpach . Im wyżej tym powietrze bardziej suche co w decydujący sposób wpływa na termikę.




RE:Śpiwory puchowe - sasq pajak/grappa.pl - 11-03-2009

ale o jakim puchu piszemy :-D

bo miedzy 650 a 700 a 860 a 900 to są jednak spore różnice
także cenowe (różnica nawet pięciokrotna)