NGT
Śpiwory puchowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwory puchowe (/thread-721.html)



RE:Śpiwory puchowe - Arni - 10-01-2009

jedna i druga firma jest bardzo dobra. Cumulus szyle teraz z PQ i dają listwę przy zamku by się nie wcinał. MT700 i Traveller 700 to bardzo podobne kształtem spiwory (raczej obszerne kaptury) Różnice są w budowie wewnetrznej i o tym trzeba pamietać. Cumulus w standardzie ma dł. całkowita bodaj 210cm - pamietaj tez o tym bo chłop o wzroscie 190cm tam nie wejdze jak to by sugerowała strona

Wybór niestety należy do ciebie.




RE:Śpiwory puchowe - annapurna - 10-01-2009

Arni no a co myslisz o pozostalych dwoch? czyli o malachowskim i yetim?? spiwor ma byc dla mnie a ja jestem dziewczynka i mam 165cm, wiec pewnie 185 byloby dla mnie ok?
-------------------------------------------
annapurna




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 10-01-2009

PQ Pertex Quantium (o ile dobrze napisałem)
Dla mnie Małach raczej odpada. Ponoć śpiwór z ich materiałem ma tendencje do wiekszego nasiąkania wilgocią przy seryjnym biwaku.

Patrz na rozmiary i wymiary. Yeti większość modeli ma bardzo szerokie i jakość puchu wg. normy amerykańskiej czyli nie 700cui a ok. 600 wychodzi.
Osobiście do 1kzł. wybrałbym Robertsa lub Cumulusa. Cumulusy są raczej węższe. Długości i szer. Robertsa sobie dobierzesz.

''wiec pewnie 185 byloby dla mnie ok?''
185 dł. całkowitej? Nie zmieścisz się. 205/210 bedzie ok. Rozmiarowo wieszośc firm podaje taką dł. własnie na wzrost ok. 180cm.




RE:Śpiwory puchowe - annapurna - 10-01-2009

Arni zapoznalam sie blizej z wymiarami..wybor zawezilam do 4modeli dwoch firm:
Robertsa:Traveller700 i makalu 700
i Cumulusa: Alaska900 i Mysterious Traveller700
z rozmiarow nie wynika,zeby cumulusy byly wezsze(mowie o tych dwoch modelach)sa za to dluzsze..bo na stronie jest napisane,ze na wzrost 190cm..z kolei te dwa modele robertsa sa na 175/210 (w poprzednim poscie zle sie wyrazilam co do dlugosci..chodzilo mi o to,ze na wzrost185cm powinnien byc ok, zeby cos tam jeszcze pomiescic:)czyli faktycznie dlugosc calkowita 200kilka cm:) no i teraz pytanie co to znaczy w cumulusach,ze na wzrost 190cm?czyli ile ona maja dlugosci?220cm?-nie doszukalam sie tego na stronie. jest jeszcze jedna roznica: kwestia sprezystosci puchu: cumulusy 680cuin, robertsy 700cuin..ale czy to jest taka roznica, ktora mialaby znaczenie??
-------------------------------------------
annapurna




RE:Śpiwory puchowe - annapurna - 10-01-2009

oo wlasnie zauwazylam,ze w pierwszym poscie napisales Arni,ze cumulus ma dlugosc standardowa 210..sorry nie przeczytalam uwaznie:) ale skad to wiesz?
-------------------------------------------
annapurna




RE:Śpiwory puchowe - jaco - 10-01-2009

Choć wymiary niewiele pokazują mogę zapewnić iż konstrukcja Cumulusa jest jakby węższa w stosunku do podobnego rozmiarami Robertsa .W rozmiarze robertsa 175/210 spokojnie mieszczę się ze swoimi 180 cm, a nawet spał w nim gość 186 cm.
---
Edytowany: 2009-01-10 20:32:08
-------------------------------------------
w życiu piękne są tylko chwile !!!!!




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 10-01-2009

bo mam :-)

680 a 700 to w praktyce nie odczówalna różnica chyba że wartość jest podana wg. różnych norm. Z tego co wiem to obie te firmy podają wg. normy europejskiej.




RE:Śpiwory puchowe - annapurna - 10-01-2009

ale masz MT700?? bo jesli chodzi o cene to najkorzystniej wypada wlasnie ten:D
-------------------------------------------
annapurna




RE:Śpiwory puchowe - annapurna - 10-01-2009

dzieki Jaco..mowisz,ze cumulusy sa wezsze?bo po wymiarach faktycznie tego nie widac..czyli co..to chyba lepiej miec wezszy prawda?:)
-------------------------------------------
annapurna




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 10-01-2009

To zalezy jakiej jestes postury. Szczupła i drobna to węższy (Cumulus i Roberts w wersji MR/LR)




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 10-01-2009

acha, jeszcze jedna sprawa. Na poczatku napisałaś że szukasz coś do spania w -5/-10st. Czy 700g takiego puchu nie bedzie ci za mało? Jak odczówasz temperatury? marzniesz jak prawdziwa kobieta czy zawsze ci gorąco gdy inni w pieciu polarach siedzą?
Dla standardowej pani na -10 to ja bym wybrał cieplejsze wersje, tak z 800 gramami.




RE:Śpiwory puchowe - annapurna - 10-01-2009

ano marzne, marzne nawet chyba bardziej niz przewiduja to standardy:D to moze faktycznie ta alaska900 cumulusa?..a jak to z nimi jest? oni maja tylko sklep intrnetowy? nie da rady przymierzyc sie do tego spiwora jakos? niestety nie mieszkam w Gdyni..
-------------------------------------------
la aventura empieza en ti




RE:Śpiwory puchowe - annapurna - 10-01-2009

Jaco a kupowales przez internet? wiesz moze,gdzie mozna obejrzec te cumulusy?
-------------------------------------------
la aventura empieza en ti




RE:Śpiwory puchowe - jaco - 10-01-2009

Tak kupowałem bezpośrednio ze strony po uprzednim kontakcie telefonicznym i dogadaniu szczegułów. kroj mają fajny mniej pękaty od robertsa . Ich wielkość jest tak dla mnie na styk , ale ja brałem go dla żony, wiadro z niego konkretne . Zona w robertsie 900 spała w -9 i to było na granicy , zaczynała lekko stękać ,że nie jest jej ciepło (ale ona stęka nawet jak jest gorąco.
Oglądać nie ma co , są dobrze uszyte , ktoś pisał że wszywają jakieś taśmy w zamek ,mój nie ma i notorycznie się wcina. Robertsy uszyte są wzorcowo i nic się nie wcina . Jak masz kasę bierz robertsa , jak chcesz trochę zaoszczędzić Cumulusa . Z obu będziesz zadowolona i tak jak Arni pisze celuj w coś 800-900
Weź pod uwagę Robertsa Globetrottera na gęsim mam takiego tylko kaczo-gęsiego świetnie uszyty, pertex, i cena gdzieś koło 700
---
Edytowany: 2009-01-10 23:19:52
---
Edytowany: 2009-01-10 23:24:34
-------------------------------------------
w życiu piękne są tylko chwile !!!!!




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 11-01-2009

Glob Robertsa jest konstrukcja bardziej prostą w porównaniu do Alaski Cuma.

annapurna, ja wybrałbym Alaskę na twoim miejscu dosypując małe conieco w plecy. Dla czego: Przeczytaj:
https://ngt.pl/thread-3331.html
Nie jest to wadą ale ma swoje + i -

Chyba wcześniej wprowadziłem lekki błąd bo pomyliłem info o tych listwach. Wprowadził je Go Extreme. Sorki. Oczywiście nic to nie ujmuje jakości Cumulusów czy Robertsów.

jaco, święta prawda z tymi kobietami, moja tak samo stęka przy +20 w śpiworze na ujemne temp. :-)))




RE:Śpiwory puchowe - jaco - 11-01-2009

To prawda jego konstrukcja jest prostrza , ale jeżeli annapurna nie ma zamaru schodzić poniżej tych -8 do -10 ten śpiwór wart jest zainteresowania . Konstrukcja Cumulusa wymusza trochę większą objętość i wagę . Osobiście lubię korzystać z tego robertsa gdyż jego obszerność daje mi możliwość założenia sweterka puchowego i zwiększenia komfortu Niestety cumulus to wiadro które nawet po kompresji zajmuje sporą część plecaka . Moim zdaniem konstrukcja globa daje przyzwoite zachowanie do granicy -10 dla kobitki oczywiście przy 900 gram gęsiego ,
-------------------------------------------
w życiu piękne są tylko chwile !!!!!




RE:Śpiwory puchowe - annapurna - 11-01-2009

''Glob Robertsa jest konstrukcja bardziej prostą w porównaniu do Alaski Cuma. ''
co masz Arni na mysli??
a Voyager800 albo Makalu700 Robertsa w porownaniu z Alaska900PQ Cumulusa?co sadzicie?
-------------------------------------------
la aventura empieza en ti




RE:Śpiwory puchowe - annapurna - 11-01-2009

i jeszcze jedno? kwestia ukladu komor..wiem,ze najkorzystniejszy jest uklad podwojengo H..ale zaden z wymienionych przeze mnie wyzej modeli takowego nie ma: voyager ma komory H, makalu pochyle gontowe? a alaska komory V....i jak tu nie zwariowac?:D
-------------------------------------------
la aventura empieza en ti




RE:Śpiwory puchowe - jaco - 11-01-2009

Annapurna różnica jest właśnie w budowie komór. alaska ma podwójny puchowy kanał ocieplający zamek, Robetsy przynajmniej glob ma syntetyczny pojedyńczy , dzięki temu jest sztywny i się nie wcina , dobrze również izoluje . Podwójne H stosuje się do naprawdę konkretnych śpiworów , według mnie Twoje wymagania co do śpiwora ograniczają ich budowę do H lub V . Voyager ma podobną konstrukcję do globa , mam globa 900 i Cumulusa alaskę 1100 jeden i drugi ma swoje zalety .Cumulusy mają mniej puchu na plecach , bo producent wychodzi z założenia że będziesz spać na plecach , ale na Twoją prośbę mogą dosypać . Glob na około ma otwarte komory co umożliwie przepychanie puchu ,jedni to chwalą inni ganią , co człowiek to opinia Moim zdaniem nie wnikaj tak głeboko bo można zwariować , wszystkie te śpiwory są warte zainteresowania i myślę że każdy z nich Ciebie zadowoli.
-------------------------------------------
w życiu piękne są tylko chwile !!!!!




RE:Śpiwory puchowe - annapurna - 13-01-2009

panowie- Arni i Jaco bardzo dziekuje za pomoc!!! pozdrawiam cieplo:D
-------------------------------------------
la aventura empieza en ti