NGT
Śpiwory puchowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwory puchowe (/thread-721.html)



RE:Śpiwory puchowe - jaco - 06-09-2008

A co ty Lexiu w Himalaje sadzisz
-------------------------------------------
W życiu piękne są tylko chwile




RE:Śpiwory puchowe - lexiu - 06-09-2008

jaco nie :D
jestem po prostu zatroskanym rodzicem co by mi dziecina nie zmarzła, a skoro juniorowi obiecałem zimowe biwaki, to słowa muszę dotrzymać. Na Kaszubach zimą - 20 to prawie norma :D.
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 06-09-2008

''Mam już nietypowo e1000 na 700 cuin i Pan Roman podał mi komfort na -26.''
Czyli +/- jest tak jak napisałem 1000g/700cui => 900g/860. Może minimalnie jeszcze mniej potrzeba tego 860 by uzyskać taką samą temp.




RE:Śpiwory puchowe - lexiu - 06-09-2008

Arni, dziękuję,
poproszę roberts'a o wycenę, pewnie mnie zmrozi :D
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki




RE:Śpiwory puchowe - Makbet - 10-09-2008

Pytanie o konstrukcje spiwora puchowego. W moim Malachu Climber 800 zauwazylem, ze puch przesypuje sie z gory spiwora na boki. Po bokach robi sie gruba warstwa, a na gorze spiwor robi sie cienki. Ewidentnie jest to wina tego, ze komory ida w poprzek calego spiwora, nie sa niczym przegrodzone. Zaczynam sie zastanawiac nad nowym spiworem. Czy sa jacys producenci, ktorzy lepiej zabezpieczaja puch przed przesuwaniem?
-------------------------------------------
harry




RE:Śpiwory puchowe - kardi - 10-09-2008

Zastanawaim sie sie czy są jacyś kupujacy ktorzy wiedza co kupuja ?? ...i wiedza jak poslugiwać sie czymś co kupią...
-------------------------------------------
posiadacz przesuwającego sie puchu w spiworze...




RE:Śpiwory puchowe - Makbet - 10-09-2008

kardi nie rozumiem twojego enigmatycznego postu, oswiec mnie.
-------------------------------------------
harry




RE:Śpiwory puchowe - kardi - 10-09-2008

makbet - jesli kupiłes juz spiwór ktorym nie wiesz jak sie posługiwac , to chyba za pozno Cie oswiecac?? najpierw sie dowiaduje - co i jak , a potem decyduje na kupno... zreszta poszukaj w archiwum ngt bedziesz wiedzial co i jak :D powiem ci tylko dla ułatwienia , ze masz spiwór i na ,,zime ''i na ,,lato'' .
-------------------------------------------
posiadacz przesuwającego sie puchu w spiworze...




RE:Śpiwory puchowe - Makbet - 10-09-2008

kardi, uzywam tego spiwora od 2 i pol roku, glownie zima. Jakies 80 nocy na mrozie. Jesli przeoczylem jakas oczywistosc, to nadal czekam na oswiecenie.
-------------------------------------------
harry




RE:Śpiwory puchowe - Makbet - 10-09-2008

No dobra, zalapalem o co ci chodzi. Wiem, ze na lato da sie w tym spiworze przesypac puch na plecy, zeby nie bylo za goraco. Chodzi o to, ze on mi sie caly czas przesuwa na boki, mimo ze na kazdym biwaku go probuje przepchnac spowrotem.
-------------------------------------------
harry




RE:Śpiwory puchowe - Spineless - 10-09-2008

Makbet przed każdym noclegiem roztrzepuj puch, tak, żeby równo rozszedł się po całej komorze.
---
Edytowany: 2008-09-10 23:52:47
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Śpiwory puchowe - Makbet - 10-09-2008

ale upierdliwe




RE:Śpiwory puchowe - jaco - 11-09-2008

czy tak było od początku, jeśli nie to powiedział bym iż puch zbił się lekko i ma tendencje do opadania . Rozwiązanie -pranko- tak se myslę
lekko głośno
-------------------------------------------
W życiu piękne są tylko chwile




RE:Śpiwory puchowe - Zuzanka & Markus - 20-09-2008

Lafuma Trek 1500 Down

http://www.8a.pl/index.php?str=prod_big&idk=3325&kat=9&podkat=52&subkat=

Prosimy o opinie
-------------------------------------------
M




RE:Śpiwory puchowe - wiktor - 20-09-2008

za tę cenę można mieć już dobry śpiwór z gęsim puchem o znacznie lepszej termice i dużo lżejszy

80/20 550 i kaczka to słabo nawet bardzo za 520 PLN




RE:Śpiwory puchowe - Diabeł - 30-09-2008

Witam
Czy ktoś może wie co dzieje się z CUMULUSEM. Może jakieś inne namiary niż te co są u Nich na stronie. Nie można się dodzwonić, na maile nikt nie odpowiada. Miałem zamówiony śpiwór na początek września a tu czas zaczyna uciekać a ja w dalszym ciągu nie mam śpiwora, a dodatkowo będzie potrzebny drugi.
Pozdrawiam




RE:Śpiwory puchowe - lexiu - 30-09-2008

Diabeł, przenoszą siedzibę
-------------------------------------------
wolność to outdoor i bokserki




RE:Śpiwory puchowe - Diabeł - 30-09-2008

Pomóżcie w wyborze. Co zamiast Cumulusa MT 700 z dodatkowym 50 g puchu i alaski 900. Oba śpiwory wykonane z tkaniny Pertex Quantum.
Sprawa zaczyna robić się pilna. Gdyby tak jeszcze cena była porównywalna do Cumulusa.




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 01-10-2008

Cenowo porównywane są tylko Go Extreme ale materiał jest inny, ponoć gorszy na wilgoć ale ja tego jakoś nie zauważyłem. Być może dla tego że mój ma tylko 450 gram puchu.
Poza tym masz jeszcze Robertsa szyjącego z Pertexu.
---
Edytowany: 2008-10-01 21:57:35




RE:Śpiwory puchowe - Diabeł - 01-10-2008

Arni dzięki za odzew. O Robertsie wiem ale przy dwóch śpiworach to wychodzi około 600 zł drożej a budżet zaczyna się ostro kurczyć. A co mógłbyś polecić z Go Extreme. Ja rozważałem BARENTS 750 dla siebie i 900 dla kobiety.
Chodzi o komfort przy -10 stopniach.
A jak wypada przy tym eksplo? np Alpy Light Plus.