NGT
Śpiwory puchowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwory puchowe (/thread-721.html)



RE:Śpiwory puchowe - Pim - 19-11-2019

Na podstawie przepisów Kodeksu Postępowania Cywilnego, rękojmia i gwarancja to najczęściej 3 lata. Jak ktoś chce dać 10 to może 10.
Na przykład Francji generalny wykonawca/projektant w przypadku budynków rękojmię dawał 10 letnią. (Ale na przestrzeni ostatnich 8 lat to się mogło zmienić. Dlatego architekci tam bardzo solidnie się ubezpieczają).
Dobre firmy puchowe serwisują swoje produkty, ponieważ puch dobrze eksploatowany jest trwały. Prędzej uszkodzi się pokrycie zewnętrzne. Materiały są coraz lżejsze i to one mogą być potencjalnie najsłabszym ogniwem.
A jak sobie kupisz jacht, samochód, bizjeta i będą Ci dawali taką gwarancję, to będziesz się cieszyć czy martwić?
Cumulus, czy Roberts to bardzo dobre firmy puchowe z wieloletnim doświadczeniem. A że na dzień dobry nie było szampana i promocyjnej wizyty w SPA? Może jest jakiś producent odzieży puchowej w Dubaju? Tam na pewno tak będzie. Pytanie czy taniej, czy drożej?
Jak nie chcesz 10 letniej gwarancji, to kup kurtkę puchową w Decathlonie za promil ceny Robertsa czy Cumulusa, po użyciu wyrzuć i będziesz miał spokój. Po co sobie życie komplikować?
Po za tym w: w Niemczech masz Yeti, We Francji Valandre, Moncler, w UK PHDesigns, w Czechach Sir Joseph. Jest na prawdę kilka firm i na pewno któraś spełni Twoje wymagania. Będzie miła rozmowa telefoniczna, dynamiczna strona www., fB, kanał na youtube i Instagram, do tego dobra promocja, zamówienie realizowane szybko i serwis w każdym zakątku globu i nie za długa gwarancja (to ważne).
Rynek usług premium wg. proroków gospodarki rośnie nawet w kryzysie, więc na pewno taka firma jest.
---
Edytowany: 2019-11-19 15:32:15
---
Edytowany: 2019-11-19 16:41:08
---
Edytowany: 2019-11-19 17:00:09
---
Edytowany: 2019-11-19 17:01:25
---
Edytowany: 2019-11-19 17:09:00
-------------------------------------------
Pim




RE:Śpiwory puchowe - hunik - 19-11-2019

Wybaczcie nie w temacie.
Że też Wam się chce rozszyfrowywać ściany tekstu takie jak stawia dempol.
Jak komuś nie chce się czytelnie pisać to mi nie chce się czytać :)




RE:Śpiwory puchowe - Zbynek Ltd. - 19-11-2019

He, he, w samo sedno trafiłeś hunik. Tak po łebkach przeleciałem, bo nie dało się tego czytać i zrozumieć.




RE:Śpiwory puchowe - dempol - 19-11-2019

dziekuje wszystkim za dobre rady bo nie ukrywam dowiedzialem sie tutaj duzo )) i wybralem Robertsa spiwor '' EXPLORER'' temp. komf. -18 na moje ukochane Dolomity starczy ,Dzisiaj dostalem email od pana Werdona i czekam na termin ''Pim ''te niemieckie sa do kitu)) dodatkowo jako ekstra poprosilem o tkanine zewn. ''Pertex Endurance''
jeszcze raz pozdrawiam wszystkich i zapraszam do Luksa we wrzesniu na swieto wina w krainie Mosel ))
-------------------------------------------
dempol




RE:Śpiwory puchowe - nowart - 19-11-2019

@Pim
''Na podstawie przepisów Kodeksu Postępowania Cywilnego, rękojmia i gwarancja to najczęściej 3 lata''
skad Ty wziąłeś te rewelacje..? :)




RE:Śpiwory puchowe - dempol - 19-11-2019

zapomnialem , moj system nie ma typowo polskich liter !!)) i dlatego moje pisma moge byc nie tak dobrze zrozumiane?? pprzepraszam... Pim moj profil na fb markus dempol i tam na priat mozemy popisac sobie)) tutaj bedziemy zanudzac innych , tak mi sie wydaje.. na temat francuskiego budownictwa ktore jest tak denne,( nawieksza oszczednosciuwa w europie)
nie chce wogule dyskutowac bo to nie ma sensu...Adi to po luksembursku dowidzenia))
-------------------------------------------
dempol




RE:Śpiwory puchowe - Pim - 19-11-2019

Przepraszam za daleko posunięty skrót myślowy. Na moim podwórku zawodowym, w kontraktach najczęściej rękojmia i gwaracja jest ustalana na 3 lata. To nie wynik zapisów KC, tylko naszych kontraktów. Choć termin gwarancji o ile nie ustalono inaczej to dwa lata. U nas ustala się najczęściej inaczej.
To tytułem wyjaśnienia.
---
Edytowany: 2019-11-19 21:46:18
-------------------------------------------
Pim




RE:Śpiwory puchowe - barlak - 26-12-2019

Taki artykuł żem akurat zauważył:
https://biznes.trojmiasto.pl/Biznes-etyczny-i-zgodny-z-natura-Gdynski-Cumulus-od-lat-w-outdorowej-branzy-n140731.html
-------------------------------------------
Bartek - najlepsze są rozwiązania najprostsze...




RE:Śpiwory puchowe - Sted82 - 14-01-2020

Ciekawy wywiad z przedstawicielem Pajaka o puchu ;-)

https://www.youtube.com/watch?v=3Xh_W06u-8Y




RE:Śpiwory puchowe - jalokim - 14-01-2020

Pajak core 950 - ktoś coś może powiedzieć na temat tego śpiwora ?
zastanawiam się nad nim, albo nad
Cumulus Teneqa 850
Pajak jest deczko cięższy, ale z opisów wynika, że Cumulus jest cieplejszy.
Ktoś używa wspomnianych śpiworów i może coś na ten temat powiedzieć ?
-------------------------------------------
Mikołaj




RE:Śpiwory puchowe - ludz - 14-01-2020

Pająk ma temperatury zmierzone wg norm, cumulus wg. Widzimisię. Do tego porownalbym szerokość obu śpiworów i dołożył fakt że w cumulusów masz chyba jeszcze ocieplenie rozłożone 60-40 gora-dol. Co moze przeszkadzać jeśli nie śpisz idealnie płasko.




RE:Śpiwory puchowe - braavosi - 14-01-2020

Sted---- ciekawy podcast. I bardzo ogarnięty ekspert. Dobrze prawi, polać mu... na zlocie;))




RE:Śpiwory puchowe - Mielonek - 20-01-2020

Cześć,
przymierzam się do zakupu śpiwora. Poczytałem trochę forum i doszedłem do wniosku, że nie ma co kombinować ze śpiworem całorocznym, lepiej skupić się na trzysezonowym i zimowym osobno.
Nie mam doświadczenia ze śpiworami, wiem, że oznaczenia temperatury nie są całkowicie obiektywne, ale w jakie wartości temperatury powinienem celować ze śpiworem trzysezonowym? t limit 0/+5?




RE:Śpiwory puchowe - łowca jeleni - 20-01-2020

3 sezony w Polsce ostatnio to może być od -5 do + 30 w nocy. Raczej potrzebne są 3 śpiwory: wiosna-jesień, lato , zima.




RE:Śpiwory puchowe - m - 21-01-2020

łowca - 3 sezonowy to taki skrót myślowy, chodzi o śpiwór który obleci wiosnę, lato i jesień, nie zimę. Takiego okreslenie uzywa się też na uniwersalne trakkingi - czyli nie typowo zimowe, bez ocieplenia. Oczywiście najlepiej mieć 3, 6 albo więcej śpiworów, tu zgoda, ale ekonomia jest nieubłagana.

Mielonek - Przy puchu kilka stopni zapasu niewiele podnosi wagę. moim zdaniem warto mieć worek na lekki minus. Zaleznie od tego jak odczuwasz temp. Ale taki ok 0, -5 comf (nie lim) to klasyk w tej kategorii.
---
Edytowany: 2020-01-21 07:45:52




RE:Śpiwory puchowe - dave. - 21-01-2020

Mi śpiwór typowo 3-sezonowy nie sprawdza się. IMHO to zbyt daleko idący kompromis, albo latem będziesz się gotował albo przy przymrozkach marzł. Podobnie jak łowca, uważam system trzech śpiworów za optymalny, śpiwór na trzeci sezon ma u mnie tkomf +1 st. C, tlim -5 st. C.
-------------------------------------------
https://sznycelgorski.blogspot.com/




RE:Śpiwory puchowe - Mielonek - 21-01-2020

Dziękuję za odpowiedzi.
dave- ''trzeci sezon'' to ten wiosna/jesień Ciebie, tak? Jaki masz śpiwór na lato?
Czy w śpiworze puchowym na 0/-5 da się spać przy +12, czy się ugotuję?
Na lato powyżej tych nastu to już chyba nie ma różnicy, czy śpiwór jest puchowy czy syntetyczny, bo masa tkaniny przewyższa masę ocieplenia, prawda?




RE:Śpiwory puchowe - grendel - 21-01-2020

Dorzucę kilka groszy. W Panyam 450 spałem przy -5 st. C ale i przy 20 st. C. Gdy było 38 st. C to właziłem tylko do wkładki ze sztucznego jedwabiu. A wszystko to podczas jednego wyjazdu.

Uważam, że taki Panyamo-podobny śpiwór z wypełnieniem ok. 450 g puchu 850 cuin może pełnić rolę 3-sezonowego (wiosna -lato-jesień). Przy -10 st. C wleziesz do środka w waciaku czy innej puchówce/nakryjesz się posiadanymi warstwami odzieży itp. Przy 20-25 st. C możesz go rozpiąć (chociaż oczywiście nie całkowicie) i użyć jako kołdry.

W naszym przypadku (moim i małżonki) takie patenty się sprawdziły, chociaż oboje kompletnie różnie odczuwamy zimno. Żona w warunkach, o których na początku posta wspominałem spała w Panyam 600.

Na okres zimowy posiadamy combo wymienionych śpiworów z Tubami Aury (obie Tuby docieplone - moja o 30 g, druga o 60 g puchu 850 cuin).

Teraz w przypadku żony układ się zmienił. W miejsce Panyam 600 jest Baza+ Aury, więc u niej combo występuje w układzie Tuba (+60 g puchu) i Baza+.
---
Edytowany: 2020-01-21 16:06:25
-------------------------------------------
https://gameoflife-nextround.blogspot.com




RE:Śpiwory puchowe - dave. - 21-01-2020

> dave- ''trzeci sezon'' to ten wiosna/jesień Ciebie, tak?

Dokładnie. :)

> Jaki masz śpiwór na lato?

Po taniości Aegismax Nano. Najpopularniejszy na forum jest Aura Tuba (który jest zdecydowanie lepszy od tego Aegisa, ale też i droższy)

> Czy w śpiworze puchowym na 0/-5 da się spać przy +12, czy się ugotuję?

Kwestia indywidualna. Moim śpiworem wiosenno-jesiennym jest Cumulus Mysterious Traveller 500 i jeśli temperatura przekracza 15 stopni nie umiem w nim spać, jest mi za gorąco. Nawet gdy rozbiorę się do gaci i przykryję się śpiworem jak kołdrą.

> Na lato powyżej tych nastu to już chyba nie ma różnicy, czy śpiwór jest puchowy czy syntetyczny, bo masa tkaniny przewyższa masę ocieplenia, prawda?

Tu się nie wypowiem, bo ostatni raz śpiwora syntetycznego używałem będąc studentem (czyli dawno ;). Plusem puchacza jest szybka dystrybucja ciepła - wchodzisz do środka, zapinasz zamek i od razu jest ci ciepło, a pamiętam, że w syntetyku musiałem się potelepać chwilę, jak było chłodniej. Puch jest też trwalszy i w razie awarii można go wymienić, a z syntetykiem już nic nie zrobisz. Generalnie ja do syntetyków już nie wrócę, no ale opinie i upodobania są różne.
-------------------------------------------
https://sznycelgorski.blogspot.com/




RE:Śpiwory puchowe - m - 21-01-2020

Z tymi dwoma ostatnimi pytaniami to dużo zależy od konstrukcji śpiwora bo jak ma bardzo krótki zamek albo go nie ma to nie przykryjesz się jak kołdrą. Ale jeśli można przesypać na spód to się go ochładza. Jeśli jest ultralekki to waży tyle to prześcieradło a nie letni syntetyk. Do tego warto mieć nawet w lecie ten t komf 3 do 5 stopni bo zdarzają się chłodne noce. No chyba, że to tylko do schroniska. Ale ja generalnie jestem zdania, że te 200-300g na zapas cieplny w śpiworze warto nosić bo jedna przetelepana noc potrafi spaścić cały wyjazd.