NGT
Śpiwory puchowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwory puchowe (/thread-721.html)



RE:Śpiwory puchowe - Arni - 17-04-2018

U Robertsa na tabelę temperatur spójrz nieco inaczej, tam gdzie pisze komfort dla kobiet to uznaj, że tyczy się to mężczyzn. Nie może być tak, że w innej firmie dla uzyskania -4st potrzeba 500g puchu ale 750cui, a u Robertsa wystarcza tyle samo 600cui. To jest niemożliwe przy tym samym rozmiarze.

Zapytaj Cumulusa czy nie mają wersji XL tego LL300 2016, może akurat. W przeciwnym wypadku będziesz musiał dołożyć. Ja bym też dołożył sobie puchu z 50g lub wybrał nawet wersje 400 w proporcji rozsypki 50:50. Co i dla czego było na forum.
No niestety, tyle te rzeczy obecnie kosztują.
Długość to nie wszystko, ważna jest też szerokość :-) Jak masz swoją objętość, to do standardu LL będziesz się słabo mieścił.

Wiele też zależy co dla ciebie znaczą 3 sezony i jak odczuwasz temperatury. Fajnym rozwiązaniem jest TUBA od Aury pod warunkiem, że masz jakiś sweterek puchowy z kapturem na najzimniejsze noce.




RE:Śpiwory puchowe - nowart - 17-04-2018

Arni, mam Tubę z dosypką 50g. Absolutnie sobie nie wyobrażam spać w tym w okolicach zera, poniżej nawet nie wspominam. Wrześniowe, mgliste noce w okolicach 5 stopni dały mi w nim już nieźle w kość... Może nie miałem na sobie swetra puchowego ale przyobleczony byłem w kilka innych warstw.
---
Edytowany: 2018-04-17 13:11:44




RE:Śpiwory puchowe - Piasy - 17-04-2018

Dzięki wielkie panowie za odpowiedź. Napisałem do Cumulusa o ten LL300 16, ale tylko rozmiar M przeceniają :-(. Temperaturowo jestem przeciętny, a szerokościowo to raczej szczupły, tyle, że wysoki. Trochę przeglądam i zacząłem brać pod uwagę jeszcze opcje Kolbe Plus Aury, ale gdzieśtam na forum przeczytałem, że ciężko koło zera w tym wytrzymać :/ ktoś miał ostatnio takowy, coś się zmieniło?
A gdyby wziąć droższą opcje Skauta 400 i wpakować gęsi 750 CUI?
Z Cumulusa myślałem jeszcze ew nad Mysterious travelerem i liczyć, że się zmieszcze w ich rozmiarze M dla tego modelu :D
Szukam czegoś w czym nie zacznę się budzić i szczękać zębami, gdy późnym wrześniem o poranku przyjdzie przymrozek -2, -4
Dorzucam linka do Kolby o której myśle
http://aurapoland.com/pl/spiwory/29-kolba.html#/51-wypelnienie-puch_700_cui/55 -tkanina-pertex_quantum/59-tkanina_wewnetrzna-pertex_polygiene/80-suwak-lewy/37- kolor-morski/50-size-195_cm/73-wariant-kolba_/98-komfort_ekstremum_-0_5
---
Edytowany: 2018-04-17 14:58:09




RE:Śpiwory puchowe - abell - 17-04-2018

@Piasy Mam Yeti Kolbę+ 195 - spałem przy 0stC - bez problemu, a przy -7st C założyłem bieliznę termiczną, polar Forclaz 50 i kurtę puchową z Deca x-litgha, na nogach tylko leginsy termiczne oraz do butelki Nelgene wlałem wrzątek i wrzuciłem sobie w stopy - komfortowa noc, nie obudziłem się ani razu z zimna.




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 17-04-2018

nowart, dla tego napisałem - jak masz sweterek puchowy z kapturem. Bez tego małego dodatku zapomnij.
Na takie temperatury raczej każdy ma długą bieliznę i jakieś cieplejsze skarpetki. Spałem tak w -1 i bez problemu, a jakiś mega wytrwały na zimno nocne nie jestem.
Zresztą śpiwór 3 sezonowy, to także okres letni i temperatury + 15st. W taki warunkach idealnie sprawdzi się Tuba rozłożona na płasko jak kołdra. Nie ma sensu brać modelu na 500g/850cui, bo o ile w -3 będzie super, o tyle w lato będzie kaszana, a o noszeniu zbędnej wagi nie wspomnę. A sweterek puchowy już chyba wszyscy mamy, więc nie ma potrzeby powielania ilości noszonego puchu.

Piasy, jak wybierzesz Skauta 400/750 to już tak, to już powinien być fajny śpiworek na 3 sezony i spanie w sweterkach raczej będzie rzadkością.
Kolba+ vs Skaut 400/750 wybrał bym Robertsa. Wierzę, że puch Robertsa 750cui będzie lepszy, miałem złe doświadczenia z puchem 700 od Yeti i Cumulusa.




RE:Śpiwory puchowe - KSyr - 05-06-2018

Przeczytałem cały watek i stąd moje pytanie: czy polecacie:
1. Śpiwór Pamir 750, Robens (799 z 1350)
2. Śpiwór Sawtooth Marmot (860 z 1160)
3. Aura - Baza + (850 z 1208)




RE:Śpiwory puchowe - KSyr - 05-06-2018

W nawiasach ceny w zł.




RE:Śpiwory puchowe - m - 05-06-2018

marmot trochę odbiega temperaturowo
-------------------------------------------
m




RE:Śpiwory puchowe - KSyr - 05-06-2018

A porównanie jakości Robensa i Aury?
PRS w kwietniu rozważał zakup - ktoś ma doświadczenia z tym śpiworem?




RE:Śpiwory puchowe - PRS - 05-06-2018

Nie rozważałem zakupu - wrzuciłem tylko linki ,,do promocji''.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:Śpiwory puchowe - Pim - 06-06-2018

Moja Baza jest bardzo solidnie uszyta. Jednak jak to się ma do trwałości w eksploatacji - nie powiem. Za mało jeździła. Warto jednak pamiętać, że Baza jest śpiworem obszernym. Cumulusy odbieram jako śpiwory bardziej ''do ciała''. A cena dobra, tak dobra, że się zdenerwowałem...;-)
-------------------------------------------
Pim




RE:Śpiwory puchowe - KSyr - 06-06-2018

Dzięki za opinię.
Nie mam doświadczenia w Cumulusami, ale ten Pamir 750 jest z Robensa (też nie mam doświadczenia). Tutaj w wątku zachwalał je bardzo Arni. Czas mnie goni i dalej nie wiem co brać. Arni podejmował tutaj kwestię jakości / certyfikowanych wartości puchu. Ktoś pomoże?




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 06-06-2018

Na moje wszystkie podobne (podobne ilości wypełnienia), patrzał bym na dopasowanie (wolę szerszy czy węższy) oraz na obsługę pogwarancyjną. Z tym drugim z pewnością Aura wygra, z pierwszym wybór własny kupującego.




RE:Śpiwory puchowe - dave. - 06-06-2018

KSyr, jesteś pewien że chodziło o Robensa, a nie Robertsa? ;)




RE:Śpiwory puchowe - PRS - 06-06-2018

Robert`s a Robens to dwie różne firmy.
Nasza gdyńska zajmuje się śpiworami i odzieżą puchową.

Robens (powiedzmy że jako znak towarowy) firmuje mydło i powidło (namioty, śpiwory, maty, etc.). i ,,lokował'' bym ją jak np. Lafumę.
W cenie jaka jest zazwyczaj (dla Polaków stosunkowo wysoka, dla mieszkańców Europy Zach. już nie) nie warte powąchania bo mamy lepsze krajowe wyroby.
W cenie obniżonej alternatywa dla rzeczy z Deca.
-------------------------------------------
wynik mierzy siły




RE:Śpiwory puchowe - grendel - 06-06-2018

PRS
Zawsze jestem pod wrażeniem Twojego znawstwa tematu. Aż miło się czyta. A po przeczytaniu - nie ma pytań. Temat wyczerpany. 👍
-------------------------------------------
https://gameoflife-nextround.blogspot.com




RE:Śpiwory puchowe - ramol - 06-06-2018

Ksyr, piszesz o jakimś wyrobie masowym, a nie o Roberst,a
Arni , o ile pamiętam , pochlebnie pisał o Robertsie, który napewno z Pamirem nie ma nic wspólnego !
-------------------------------------------
ramol




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 06-06-2018

https://trekmondo.pl/spiwory-i-maty/spiwory/piwor-puchowy-pamir-750-robens/
Pamir 750 Robens

Roberts nie ma w ofercie internetowej modelu Pamir, nie, nie ma pomyłki.
---
Edytowany: 2018-06-06 20:28:47




RE:Śpiwory puchowe - KSyr - 06-06-2018

Dzięki za informacje. Tak jak napisał Arni, to Robens
https://siulagrande.pl/pl/p/Spiwor-Pamir-750%2C-Robens/2277
Nie zauważyłem, że Arni pisał o Robertsie.

Czyli będzie raczej Baza+ (Aura)
Ale za pomoc dziękuję!




RE:Śpiwory puchowe - fosa - 07-06-2018

Zastanawia mnie jedna sprawa, która była poruszana wiele razy, ale dalej tego nie kumam, bo jak to jest że, np.:

1. Śpiwór Roberts Superligth przy wadze puchu 850- 406 gram i wadze całkowitej 750gram ma komfort cieplny dla mężczyzn minus 7 przy cenie 1355

natomiast już

2. Śpiwór cumulus liteline 400 przy wadze puchu 850- 400 gram i wadze całkowitej 705 gram ma komfort cieplny plus 2 przy cenie 1000

Różnica jest ogromna, aż 9 stopni, czyli to co w robertsie jest komfortem cieplnym w cumlusie nawet nie sięga do limitu. Arni pisał, czytaj tabele tak, że komfort cieplny kobiet będzie komfortem mężczyzn, ale jak w takim razie odbierać wartości, które są podane w tabeli dla mężczyzn?


Ale już 200 puchu u robertsa daje komfort + 4 gdy u cumulusa już tylko + 9. Czyli tylko 4 stopnie różnicy. Czy roberts zawyża wartości? Czy wynika to z jakości puchu jaki stosują czy już tylko marketing?
---
Edytowany: 2018-06-07 18:56:38