NGT
Śpiwory puchowe - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Śpiwory puchowe (/thread-721.html)



RE:Śpiwory puchowe - wiktor - 02-07-2007

fabrykę pertexu kupili japończycy i nadal jest produkowany




RE:Śpiwory puchowe - Jarek - 04-07-2007

Z niedzieli na poniedziałek wróciłem z Mongolii i powiem że śpiwór Robert's który kupiłem (VOYAGER 700 MW) sprawdził się wspaniale!
Niestety koszty wyjazdu okazały się wyższe niż zakładaliśmy i w celu ich ograniczenia zdecydowałem się sprzedać ten śpiwór :( Nie wiem kiedy następny raz będę go używał - może za rok a może za dwa...
Gdyby był ktoś chętny to śpiwór wystawiony na Allegro: http://allegro.pl/item212549980_spiwor_puchowy_robert_s_model_voyager_700_mw.html

Gdyby ktoś chciał się dowiedzieć czegoś o naszym wyjeździe do Mongolii to proszę dać znać - chętnie napiszę i wrzucę jakieś fotki :)




RE:Śpiwory puchowe - Iza - 14-07-2007

Planuję zakup śpiwora Yeti Boulder300. Odpowiadają mi parametry i cena tez jeszcze ujdzie. Śpiwór jest jednak trochę duży. Czy zna ktoś może inna opcję, dorównującą temu modelowi, jednak dla trochę niższych osobników?:)
-------------------------------------------
Iza




RE:Śpiwory puchowe - Barsus - 15-07-2007

Zadzwoń to, się przekonasz czy szyją na zamówienie. Napewno oferują dwa standardowe rozmiary śpiworów. Małachowski szyje w bardzo szerokiej rozmiarówce, ale ludzie raczej nażekają na ich śpiwory. W przypadku puchu na to, że materiał nie chroni przed jego wychodzeniem. Jeszcze może być skaut Robertsa, tyle że jest z puchu kaczego i ma gorszy kaptur niż Yeti.
Pzdr
-------------------------------------------
pzdr




RE:Śpiwory puchowe - Barsus - 30-08-2007

Nowy design strony ale i nowe produkty. Jakiś czas temu pojawiły się nowe wersje już produkowanych śpiworów. A teraz całkiem coś nowego:
http://yeti.home.pl/sklep/index.php?cPath=1_3_19
Z tego co przeglądałem stronę Yeti to, wycofali się z produkcji śpiworów V.
-------------------------------------------
Śnieżnyj BARS-US




RE:Śpiwory puchowe - turbo - 03-09-2007

Witam,
Pytanie do specjalistów ile gramów puchu powinno znajdować się w śpiworze, który miał by byc uzywany od wiosny do jesieni podczas noclegów Bieszczady, Tatry. Musze w końcu zmienić syntetycznego Alpinusa który swoje wysłuzył a nie mam pojęcia w okolice jakich parametrów się kierować. Np 800 (Ilość puchu 90/10% [g]), 700 (Sprężystość puchu [cuin]). Z góry dziękuję za wszelkie porady

pozdrawiam
-------------------------------------------
dominik




RE:Śpiwory puchowe - Barsus - 03-09-2007

Turbo
od Jak wczesnej wiosny i do jak późnej jesieni?
-------------------------------------------
Śnieżnyj BARS-US




RE:Śpiwory puchowe - Spineless - 03-09-2007

turbo 400 gram kaczego 85/15 starcza (sprawdzone przy -5, komfort bez listwy kołnierza termicznego to ok. 0/-2), więc 300 g gęsiego 90/10 700 CUI powinno całkowicie załatwić problem.
-------------------------------------------
bo ja tu w zasadzie jestem nikim...




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 03-09-2007

Ja bym spytał na jakie przewidywane temperatury, jak odczuwasz sam temperatury (zmarźluch czy nie?)

Średnia krajowa faceta potrzebuje ok. 600g takiego puchu na temperatury do -5st. Wszystko też zależy od kształtu, wielkości i budowy śpiwora. To jest dość ciężko sprecyzować tym bardziej, że producenci też potrafią kłamać w liczbach puchu.




RE:Śpiwory puchowe - Wiktor - 03-09-2007

no bez przesady

Po pierwsze w namiocie jest zawsze troche cieplej niż na zewnątrz więc aby osiągnąć temp -5C to na zewnątrz musi być ok -8C czyli dość mało jak na letnie temp

Po drugie w tym roku mieliśmy kilka noclegów gdy temp spadała poniżej 0C - namniejsza właśnie ok -5C i wystarczyły nam śpiwory 300g dla mojej kobiety i 350 dla mnie - różnica wynika z długości.

Oprócz ilości puchu ważne jest by śpiwór miał listwę chroniącą zamek, kołnierz termiczny i dobrze skrojony kaptur oraz sam nie powinien być zbyt obszerny Dodać należy, że skarpetki podnoszą termikę o ok. 2*. W śpiworze 600g w nocy gdy temp będzie większa niż 0C będzie zdecydowanie zbyt gorąco. Dlatego na lato (jeśli z założenia nie przewidujemy noclegów w temp mniejszej niż 0C) polecam 300-450g puchu 700 cui 90/10




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 04-09-2007

Dla czego bez przesady?
Ja nie mówię o indywidualnych odczuciach tylko o danych uznanych producentów śpiworów (Exped, Ajungilak)

Przykład: http://tiny.pl/5vgj

To raz, a dwa to wg. mnie lepiej ponieść 100g więcej i nie zostać zaskoczonym niż nie przespać nocy z powodu zimna.
---
Edytowany: 2007-09-04 08:43:12




RE:Śpiwory puchowe - Wiktor - 04-09-2007

no cóż można znaleźć uznanych producentów którzy dla -5C robią śpiwory z ok 350 - 400g puchu - to o niczym nie świadczy bo wszystko zależy od konstrukcji i kroju śpiwora

nie uważam aby lepiej było dźwigać 100g więcej puchu na wypadek przymrozków bo co jak ich nie będzie. Raz zapłacisz za taki śpiwór więcej. Dwa nadźwigasz się niepotrzebnie. Trzy ugotujesz się w ciepłe noce. Zamiast 100g puchu lepiej wziąć jedną czekoladę więcej. A w nocy założyć czapkę i skarpety.

Arni ja wiem, że jesteś głównym specjalistą od śpiworów puchowych na tym forum ale 600g puchu to się zabiera jak się człowiek z góry nastawia na ujemne temperatury a nie na wypadek porannych przymrozków. Mówienie o nieprzespanej nocy z powodu zimna jest demagogią bo zimno to się robi ok 4 w nocy.




RE:Śpiwory puchowe - Barsus - 04-09-2007

Z tym, że Turbo chce śpiwór od wiosny do jesieni, między innymi w Tatry. Tam temp w tych porach roku może spaść nawet do norm zimowych, mam na myśli wczesną wiosnę i późną jesień.
pzdr
---
Edytowany: 2007-09-04 15:12:12
-------------------------------------------
Śnieżnyj BARS-US




RE:Śpiwory puchowe - kaziulek - 05-09-2007

Witam. Szukam śpiwora o komforcie ca -5 (-10) st, a jak najlepszym stosunku niskiej wagi i zarazem ceny. Powiedzmy że jestem wysoki 190cm.
Przeglądając oferty producentów zbiera się coraz więcej pytań i wątpliwości. Np. czy śpiwór Eksplo model Karpaty Standard w rozmiarze XL w cenie 570,- zł nie ma zbyt dużej wagi, bo sumując dane podane przez producenta przekracza się magiczne 1800g - co jest już sporym ciężarem jak na puchówkę.
Ewentualnie proszę o opinie nt tego śpiwora.
Druga sprawa dotyczy śpiwora GLOBETROTTER 700 LR firmy Robert's. Nie podważam kwestii wartości tych śpiworów a ich ceny. Mam pytanie czy warto zamawiając ten śpiwór wybrać wersje z puchem kaczym:
http://www.e-horyzont.pl/site/?mod=offers&kat=25&prod=2673
czy jednak wydać te ponad 100zl więcej i kupić wersje z puchem gęsim:
http://www.e-horyzont.pl/site/?mod=offers&kat=25&prod=2676
Kolejny problem to materiał wewnętrzny w GLOBETROTTERACH to Nylon ripstop,a nie jak w pozostałych modelach Pertex
Microligh. Czy to znaczna różnica? W drugim linku wór wypchany jest również puchem o lepszej sprężystości (700cuin) i lepszym stosunku puchu (90/10) to zapewne wpływa na jego znacznie wyższą cenę.
Prosiłbym o opinię odnośnie Globetroterów oraz co moglibyście polecić z oferty innych firm do wymagań przedstawionych przeze mnie na początku.
Pozdrawiam!
---
Edytowany: 2007-09-05 17:23:11
-------------------------------------------
time to hit the road time for the mountains




RE:Śpiwory puchowe - turbo - 05-09-2007

Panowie dzięki za sugestie. Wiem, że jest to mocno orientacyjne i każdy odczuwa temperatury inaczej. Natomiast chce mieć punkt odniesienia, bo z puchowymi śpiworkami nie miałem nigdy odczynienia. No po za pomyłkami poimprezowymi ;) Z tatrami wczesną wiosną to moze lekka przesada ale już późną wiosną na pewno. I zdarza się namiotu :)

Śpiwór chce kupić w krakowskim, EKSPLO czyli z Waszych sugestii wygląda na to ze trzeba by celować w okolice modelu: Alpy Standard (http://www.eksplo.com.pl/oferta/alpy.htm).

z góry dzieki za sugestie pozdrawiam
-------------------------------------------
www.turbo.ovh.org




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 06-09-2007

Góra Alpy Light ci wystarczy. Standard ma już 800/880 gram puchu to jest już ilość na zimę. Tu nawet Karpaty Light by stykną tylko mi osobiście nie podoba sie kształt kaptura. Jeśli rozważasz Eksplo i ich materiały (Concordia) to pomyśl też nad Goextreme Berents 450/600

http://www.goextreme.pl/index.php?cPath=30&osCsid=47507fd152c9a9651b5eaefddbab18b6
znacznie lepiej wyprofilowany kaptur w stos. do Karpaty a i cena też dobra. Wg. mnie też puch maja najlepszy w porównaniu do Cumulusa i Yeti.




RE:Śpiwory puchowe - jaco - 06-09-2007

Posiadam globetrotera 700 spałem w nim przy -8 było ok . Swietnie skrojony dobre materiały , można do niego dosypać max 150 gram . Zona ma 900 i na takie temperatury wystarczy ,a jest chorobliwie zmarzła. Jeżeli nie planujesz bardziej ekstramalnych wyczynów to wystarczy.
-------------------------------------------
jaco




RE:Śpiwory puchowe - Strike - 06-09-2007

Ostatnio kupiłem GoExtreme Barents 600 i mam pytanie do posiadaczy:
po pierwsze producent pisze za material zewnętrzny jest z rip-stop'em, może ja się nie znam ale nie moge sie dopatrzyc w nim nitki wzmacniającej, czy teraz są materiały w których nie widać tej kratki, czy producent oszczędza na materiale? Tak samo z zamkiem, producent zapewnia że zamek jest produkcji YKK a na zamku z nigdzie nie widze loga firmy, wydaje mi sie, że jakość tego zamka nie jest najlepsza.
Śpiwór kupiłem w sklepie internetowym i nie ogladałem go wcześniej, jak ktos ma taki model niech da znać bo nie wiem czy to ja czepiam się szczegułów, czy producent nie jest rzetelny (zresztą nie odpisal na mojego e-mail'a).
Pozdraiwam
-------------------------------------------
lukasz




RE:Śpiwory puchowe - Arni - 06-09-2007

Strike, mam model 450 i faktycznie nie ma siateczki wzmacniającej. Materiał jest gładki choć osobiście nawet na to uwagi nie zwróciłem.
Zamki ja mam YKK i działa bdb.
Na maila ci nie odpisują bo mają coś zrypane, wyślij normalnie z Outlooka.




RE:Śpiwory puchowe - kardi - 06-09-2007

W modelu barents 900 napewno jest rip-stop w materiale zewnetrznym , i zamki ykk.