NGT
Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc (/thread-7103.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - JANUSZ003 - 25-08-2015

@mala_kasia jak Twój kolega powyżej napisał nie liczyłbym tutaj w tym wypadku na cuda jeśli myślisz o dobrej,, oddychalności 'przy intensywnym wysiłku natomiast na spokojny spacerek powinien być ok .




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - PRS - 26-08-2015

To są typowe foliatexy.
Ale nawet te niby bezmembanowe made in Lidl kiepsko odprowadzają parę. Mam nienoszę.
Być może kupię dla Juniora... do szkoły.
Mata jest zagadką. Kto pierwszy kupi niech zważy.
Przykładowo recenzowana moja z JYSKa przy 15 mm grubości waży bodajże 840 g
25 mm zapewni już sporą wygodę, pytanie czy zastosowane materiały zagwarantują...bezpieczną termikę.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - NDC - 26-08-2015

tak jak napisałem, o oddychalności tych softów nie można mówić poważnie. Na spacer po parku się nada:)
-------------------------------------------
ale że jak?




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - jendrek_12 - 28-08-2015

Mata wyglada dobrze. Narazie sprawdzona w mieszkaniu, waga około 700g z workiem kompresyjnym wiec bardzo przyzwoicie.

A.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - zyzio3 - 28-08-2015

potwierdzam 710g z workiem i paskami sama ok 680g (mozna przypiąć do plecaka bez worka). Sekretem lekkości są dziurki w gąbce, coś jak tutaj http://www.decathlon.pl/mata-samopompujca-3-4-a100-id_8029334.html.
-------------------------------------------
zyzio3




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - 3xplorer - 28-08-2015

Kupiłem tę matę samopompującą z Lidla. Nie wiem czemu, ale po jak rozwinięciu na podłodze i odkręceniu korka jakoś nie chciała nabrać powietrza za bardzo. Po ok 5 minutach tylko ledwo co się uniosła, więc kilka (a może kilka naście) mocnych wdmuchnięć trzeba było zrobić, żeby ją doprowadzić do stanu używalności. Więc z ''samopompującą'' trochę przesadzili w nazwie, a może to tylko mój egzemplarz tak ma.

Zastanawiam się trochę, zamiast tej samopompy, nad materacem Fjord Nansen Trekker. Dużo mniejszy po spakowaniu (wielkość puszki piwa) i o 200 gramów lżejszy (wg producenta 500g). Myślę, że na późna wiosna, lato i wczesna jesień nada się. Co sądzicie o takim wyborze?
---
Edytowany: 2015-08-28 14:31:38




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - ludz - 28-08-2015

nie, to nie Twój egzemplarz- maty samopompujące tak mają ;-)




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - 3xplorer - 28-08-2015

Wiem, że matę trzeba dopompować, ale za pierwszym razem prawie w ogólnie wypełniła się samodzielnie powietrzem i praktycznie całą trzeba było nadmuchać od zera. Jednak po zwinięciu spuszczonej maty i ponownym rozłożeniu z otwartym zaworkiem zachowała się już normalnie. Wypełniła się znacznie bardziej niż za pierwszym razem. Pewnie była fabrycznie bardzo sprasowana i nie mogła się sama napełnić.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - wujek_red - 28-08-2015

takie pytanie odnosnie tych samopompujacych. jak to sie ma jesli chodzi o komfort termiczny i izolacje od spodu w porownaniu do zwyklej karimaty z powloka alu? bo szczerze mowiac korci mnie ten materac z uwagi na komfort spania, tylko jesli ma mi byc od spodu chlodno przy spaniu w namiocie i 5 stopniach... to zostane chyba przy karimacie z alu. jakby ktos mial jakies porownanie to bede wdzieczny za opinie.
-------------------------------------------
m.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - M_F - 28-08-2015

Nie wiem jak się sprawuje ta mata z Lidla (używam już kilka lat samopompy z demobilu wojsk holenderskich Artiach / Trango World o grubości 3,5 cm), ale wiosną jak już czułem zimno pod namiotem to od góry a nie od podłoża (dla informacji używałem śpiwór Mammut Nordic 3s)




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - r-aven - 28-08-2015

instrukcja obsługi przewiduje ten przypdek. ''Aby wypełnienie mogło się trochę poszerzyć. Matę przed pierwszym użyciem powinno się przez chwilę nadmuchać ustami.'' Sformułowane to pewnie przez google translatora ale wiadomo o co chodzi.
Też stałem się posiadaczem maty z Lidla powiem tak daje radę (tak na pierwszy rzut oka i krótkie leżanko) wygląda w dotyku lepiej termicznie niż materac Fjord Nansen Trekker i w porównaniu do materaca Fjorda mogę stwierdzić o wiele większą pancerność. Lidlowej samopompki nie bał bym się położyć na zapiaszczonej podłodze schroniska, a przy trekerze mam wrażenie że piasek ja poprzeciera.
---
Edytowany: 2015-08-28 18:31:26
---
Edytowany: 2015-08-28 18:34:40




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - zyzio3 - 28-08-2015

Ma ktoś może namiot albo śpiwór z nowej oferty lidla?
-------------------------------------------
zyzio3




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - whst - 28-08-2015

Może ktoś kupił jedną nadstanową matę? Chętnie bym odkupił, bo już nie znalazłem w Białymstoku. Odbiorę własnym kurierem. Jak ktoś ma, to priv :)




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Arni - 28-08-2015

wujek, z izolacją samopompek jest +/- tak jak z izolacją zwykłych karimat czyli samopompka z pełnej pianki o grubości 3cm da podobną izolację do zwykłej karimaty o grubości 3cm. Oczywiście ta Lidlowa jest pewnie ponacinana i ma 2,5cm co da jej pewnie Rv ok. 2,2. Zwykła karimata 1cm ma Rv na poziomie ok. 1. Czyli podsumowując, aby uzyskać podobną izolację potrzeba dwóch karimat każda po 1cm. Wyobraź sobie teraz ich objętość i wagę ok. 600/700g.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - ludz - 28-08-2015

@Arni - tot rochę trollowe pytanie jak na ten temat... ale czy Rv dwóch warstw można prosto sumować? (choćby w jakimś sensownym przybliżeniu) :)




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Nieobyty - 29-08-2015

może ja odpowiem- tak, opór termiczny zwyczajnie się dodaje, jego jednostką jest m2K/W.
Odwrotnością jest współczynnik przenikania ciepła, więc im wyższy opór, tym mniej energii bariera przepuści w jednostce czasu.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Arni - 29-08-2015

Pewnym problemem mat dmuchanych może być ich większa podatność niż dobrych karimat, na uginanie się pod nami, a co za tym idzie minimalnie gorsza izolacja w tych miejscach. No ale grubość rekompensuje wszystko.
Super rozprawka na temat porównań dmuchawców, korbowanych i zwykłych:
http://www.kombrig.net/snar-isom.htm




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - zyzio3 - 29-08-2015

dla zainteresowanych karimata 2 cm
http://www.jula.pl/catalog/wypoczynek/wypoczynek/materace-nadmuchiwane-i-spiwory/podklady-do-siedzenia-i-lezenia/karimata-956087/
-------------------------------------------
zyzio3




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Zbynek Ltd. - 29-08-2015

2 nocki przespałem już na tej lidlowej. Miód malina. Wygoda. W porównaniu z taką z Jyska 1cm.
Kupiłem i od razu w teren. Bez sprawdzenia. Ryzyk fizyk, ale lato mamy :-)
Moja mata też nie napompowała się sama. Ledwo cośtam.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - boguś b - 02-09-2015

Macał ktoś wiatrówkę z Juli?

http://tiny.pl/gx3q9