NGT
Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc (/thread-7103.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - grendel - 07-06-2016

Co do samopompy z Lidla. Niezła opcja ale ciężka jak smok. Szkoda, bo to zmniejsza nieco jej atrakcyjność.
W polskiej gazetce brak info nt. wagi, jest tylko fotka o max udźwigu (110 kg). Niemiecka strona podaje, że samopompa waży ok. 1,670 kg. Cena zacniejsza - 15,99 EUR (bez kosztów przesyłki). Cóż, Niemcy biedniejszy kraj, to mają malutki rabat ;-) Sprzedaż tylko on-line. Do PL nie wysyłają.
Link http://www.lidl.de/de/crivit-selbstaufblasende-thermomatte/p219044




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - r-aven - 07-06-2016

moja mata samopompująca z lidla kupiona jakoś rok temu wazy 747g
i uważam że jest wygodna
---
Edytowany: 2016-06-07 20:00:20




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - grendel - 07-06-2016

To pewnie masz taką http://lidl_de_samopompa.skroc.pl
Lżejsza, tylko cieńsza i droższa. I wydaje sie chyba lepszym wyborem.

Sprawdzałeś zimniejsze klimaty na niej? Jak z izolacją?




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - r-aven - 07-06-2016

niestety minimalna temperatura i to poza namiotem to 10 stopni i w tej temperaturze było normalnie




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - gumibear - 07-06-2016

Grendel ale taka 5cm z lidla na warunki: auto - kamping jak zzmalazl.

Zaluje trochę zakupu tych z deca w liczbie 4 szt ale z kolei szerokość 66cm dla mnie pod moj namiot jest ni w gruche ni w pietruche ale chyba 2 i tak przygarne
-------------------------------------------
Z kom




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - PRS - 07-06-2016

5 a 2,5 cm to ogromna różnica w komforcie spania.
Ewidentnie niebawem oferowana mata to propozycja dla zmotoryzowanych / osób nie muszących tego dźwigać (są np. rajdowycieczki gdzie cały majdan jest przewożony busem, o pielgrzymkach nie wspomijając).
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - grendel - 07-06-2016

Gumi, prawda. Ale jestem w trakcie zmiany koncepcji przemieszczeniowej. Auto do komisu a pod tyłek siodełko rowerowe i wio...

Na rower te 1.6 kg jeszcze ujdzie. Ale jak pomyślę o jego targaniu na hmm, wzgórek jakiś, żeby przenocować w pięknych okolicznościach przyrody to już średnio fajnie...

Do podjęcia decyzji jeszcze 9 dni. Mimo wszystko chyba się na te 5 cm skuszę. Najbliższa dłuższa wyprawa to po niziołkach. Będę zadowolony ;-)




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - PRS - 07-06-2016

Ja po ostatnich spaniach karimata + dechy zatęskniłem za taką matą ;)
W sumie jakby człek miał zaplanowaną trasę od wiatki do wiatki to waży tyle co mój namiot (odejmując wagę karimaty).
Namiotu i tak nie rozbiłem a plery od dech bolały.
Ech...starość ;)
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - marider - 17-06-2016

Gdyby kogos interere to w Lidlu sa spiwory syntetyczne po 70zl, mumia, takie w sam raz na lato czy do schronu na osobnika do 2m wzrostu, po scisnieciu zajmuje b. malo miejsca. Temp -1.5C/+9.7C/+13.3C. Material wyglada jak ripstop, kieszen w srodku na fanty, schowek w kapturze od spodu na poduszke, sciagany kaptur, listwa ocieplajaca zamek, zamek dwubiegunowy z wentylacja na dole, 2 petle do podwieszania, worek kompresyjny. I 2 kolory do wyboru - granatowy lub zielony z zamkami lewa lub prawa strona. Waga 800g w pokrowcu, wielkoscia cos jak Quechua Forclaz 15 Light, tylko 100ke taniej takze wzialem sobie sztuke do kolekcji ;)




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - 7brat - 18-06-2016

Chyba wezme ten spiwor bo nie mam nic na lato...

@marider cos znalazłeś na +/- po zakupie?
-------------------------------------------
7b




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - grendel - 19-06-2016

Śpiwór podobny do Rockland Blue Fang 15. Wagą, wyposażeniem (chociaż Lidlowy ma większą kieszonkę i miejsce od spodu kaptura na włożenie czegoś a'la poduszka pod głowę). Wykonanie na pierwszy rzut oka zgrabne.

A samopompa to oprócz, że ciężka (ponad 1.6 kg) to wieeelka jest. W znaczeniu wysoka po złożeniu/zrolowaniu. Obejrzałem, pomacałem, zrezygnowałem. Nie składa się na pół (niektóre tak można) a roluje. A ponieważ jest szeroka (66 cm bodajże), to po zrolowaniu też jest szeroka. Na plus to gumki-obejmy. Nie trzeba za każdym razem maty do wora. Cosik mi się wydaje, że mogłoby to człowieka doprowadzić do... różnych, skrajnych zachowań 😁.

Mata w żaden sposób nie zmieści się w lotniczym bagażu podręcznym (co było oczywiste już wcześniej), ba! - nie zmieści się również nijak do sakwy rowerowej... Jej przeznaczenie to zatem raczej faktycznie tylko przy wypadzie zmotoryzowanym.

Ja póki co pozostanę przy swoim ślizgającym się po podłodze materacu JR Gear. Lżejszy, bardzo pakowny, chociaż grubość po napompowaniu to aż 9 cm. Muszę tylko do niego wymyślić jakieś stopery gumowe czy jakie. Może ktoś przerabiał pomysł jak zapobiec ślizganiu materaca po podłodze namiotu?




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - nowart - 19-06-2016

A ja dziś w nocy przetestowałem ową matę po wcześniejszej wizycie w Lidlu :)
Wszystko o wymiarach w zasadzie opisał przedmówca ja jednak mogę dodać, że na osobnika raczej szerszego w barkach jest wyjątkowo wygodna. Na zwykłych 50cm leżenie na plecach to dla mnie męka, czuję jak ramiona spadają mi na podłoże, mało to komfortowe. Tutaj pełen komfort - gruba, szeroka i co ważne pompuje się ją znacznie szybciej niż te mniejsze, Lidlowe maty, ma wielgaśny, gdzieś ponad 2cm zawór, kilka wdechów i mata gotowa. Za te pieniądze taka wygoda na zmotoryzowane wypady jest jak dla mnie idealna :)


[Obrazek: 7103-1370-1.jpg]


[Obrazek: 7103-1370-2.jpg]




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - marider - 22-06-2016

@7brat - na minus to chyba tyle ze wewnetrzna szmata moglaby byc z bawelny jakiejs a nie ''sliska'' z poliestra ale wtedy na wadze zapewne by przybral, cieply jest - spiwor testowalem w weekend wewnatrz i na zewnatrz wsiowej chaty u kumpla ;) Ten sobie kupil odpowiednik z Biedry za 99zl i lipa (=krotki, bez listwy na zamek wiec suwak moze sie przyciac, bez kieszeni na poduche czy wewnetrznej na szpargaly i z krotkim kapturem, za to typ ''kolderka'' i minimalnie mniejszy po skompresowaniu) - oddal go wczoraj z powrotem i kupil Lidlowy ktory jest z 10-15cm dluzszy, szerszy i lepiej wyposazony. Do tarzania sie po schronach itp jest OK i zajmuje minimum miejsca, podsumowujac - za 70 zeta jestem zadowolony.
---
Edytowany: 2016-06-22 11:11:03




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - KaWu - 22-06-2016

Widział ktoś jeszcze te maty u siebie? Śląsk?Warszawa?Kraków?




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - nowart - 22-06-2016

rozeszły się jak ciepłe bułki, ja brałem ostatnią, pojechałem do drugiego Lidla po drugą - na stanie równe zero.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - grendel - 22-06-2016

KaWu
Wczoraj były jeszcze w Gryfinie. A jutro będę w Szczecinie. Po drodze dwa Lidle. Jak życzysz daj znać.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - KaWu - 22-06-2016

idzie priv!




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - lucas_t - 25-06-2016

Od 30.06 a Lidl-u kurtka przeciwdeszczowa na rower (2k mm, nie podają oddychalności, więc raczej nie membrana) za 59 PLN i inne akcesoria rowerowe.

Tak na marginesie, to kubek termiczny z ''Dronki'', z ''kolekcji'' Euro 2016 jest metalowy, więc może jest ''coś wart'' termicznie.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - grendel - 25-06-2016

Przeceny w Selgros (w tym przypadku szczecińskim). Kurtka przeciwdeszczowa z membraną 3000. Regulowany i chowany kaptur, podklejane szwy, dwie niezamykane (ale zasłonięte) kieszenie po bokach, na ich wysokościach dwie kieszenie wewnętrzne. Długość do dolnej części pośladków. Zjazd cenony z ok. 120 zł na 85 zł.Wziąłem M. Przy kasie banan - 77 zł :-)

Była jeszcze jedna M, dwie L, kilka XL.


[Obrazek: 7103-1377-1.jpg]


[Obrazek: 7103-1377-2.jpg]


[Obrazek: 7103-1377-3.jpg]




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - sigielki - 16-07-2016

witam,
w auchanie widziałem promocję na akcesoria turystyczne, maty, zasłonki hamaki, sztućce, noze, łopaki składane i była tez kuchenka turystyczna gazowa za chyba 35 zł,
nie mam linka ani zdjęcia i niestety nie pamiętam firmy, ale zakładając że te informacje wystarczą ;), widział/miał ktoś ten sprzęt i może jakoś ocenić?
-------------------------------------------
milek