NGT
Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc (/thread-7103.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - -PITdoggy- - 05-04-2016

ale który model piły fiskarsa, bo składanych mają kilka w ofercie.
-------------------------------------------
I speak fluent sarcasm.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Zbynek Ltd. - 06-04-2016

Nie wiem jaki model, ta najlżejsza :-)
Nie ma na niej opisu. Długość ostrza chowanego w rękojeści 16.5cm.
Waga dokładnie 95g.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - -PITdoggy- - 06-04-2016

To chyba ta, o której pisałe Arnie.
Nawet przy tych 100 gramach różnicy w wadze lidlowski produkt wydaje mi się dobrą ofertą.
---
Edytowany: 2016-04-06 11:56:19
-------------------------------------------
I speak fluent sarcasm.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Zbynek Ltd. - 06-04-2016

Dokładnie taka sama.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - stojak66 - 21-04-2016

Dzisiaj w Lidlu nabyłem śpiwór crivit. Mummy Sleeping Bag. Zamek po lewej stronie.
Kompresujący worek do zapakowania. Kaptur ściągany sznurkiem. Kieszeń wewn.
Zakres temperatur -14/+1/+6. Sprawdzony pod względem temp. zgodnie z EN....
Cena 79,90 zł
W Sobotę wylot za granicę. Będzie testowany na Malcie. Wieczory mogą być jeszcze chłodne, więc pozwolę sobie przetestować mumię. Jako pierwszą warstwę izolacji materiału od podłoża zastosuję matę turystyczną srebrną kupioną w Kauflandzie za 10 zł. Mata po złożeniu zmieści się do kieszeni kurtki. Druga warstwa to nieco większa cerata izolacyjna wojsk holenderskich. Po spakowaniu obie maty do zwykłej reklamówki i do plecaka. Ktoś miał do czynienia z tymi śpiworami ? Pozdrawiam
-------------------------------------------
Pochłaniam życie w pełni




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Dwusłodowy - 22-04-2016

obecna karimata lidlowa nadaje się do czegoś ?
w macaniu wydała mi sie miekka jakaś ale to tylko opinia laika




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - PRS - 22-04-2016

stojak66 przepłaciłeś jakieś 30 zł.
Ale to nie problem.
Większy będzie jak siądzie Ci nerka (a jeszcze gorszy jak obie).
Rozumiem, że Twój minimalizm ma podłoże w rozmiarach bagażu w tanich liniach lotniczych.
Już na miejscu przed noclegiem poszukaj sobie kartonów po sprzęcie AGD (jakiś market???). One dobrze izolują.
Na lotnisku z darmowym Wi-Fi polecam wnikliwą lekturę tego forum.
Dowiesz się np. dlaczego folia NRC jest okryciem ratunkowym a nie biwakowym i wielu innych ciekawych rzeczy.
Słońca, ciepła i bezpieczeństwa życzę.
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Zbynek Ltd. - 22-04-2016

He, to teraz folię NRC sklepy z mydłem i powidłem opisują jako per ''matę turystyczną''? A deskorolkę jako co? Jako ''pojazd z napędem''? ;-)




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - PRS - 22-04-2016

Pojazd czterokołowy z napędem ekologicznym ;)
-------------------------------------------
wynik mierzy czyny




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - KaWu - 22-04-2016

Kolega chyba myślał że to forum surwiwalowe, a tu zonk : ) wszyscy współczują a nie klaszczą ; )




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - stojak66 - 22-04-2016

Przyznaję z pokorą Waszą wiedzę i mądrość nad moim sprzętem do survivalu, ale podobno człowiek uczy się na błędach ? O tak
PRS - owszem, masz rację, wnikliwa lektura tego forum na pewno mi się przyda. Tylko nie na lotnisku. Nie mam smartfona. Po przyjeździe zapoznam się ze wszystkim. Człowiek mądry po szkodzie.
KaWu - kolega nic nie myślał. Chciałem się spytać o opinie bardziej obytych ze sprzętem. Dodatkowy opis o izolacji to dodatkowy element wypowiedzi. Mniej ironii w Twoich wypowiedziach uczyni Ciebie bardziej pomocnym. Tak myślę, choć mogę się mylić.
---
Edytowany: 2016-04-22 22:36:34
-------------------------------------------
Pochłaniam życie w pełni




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - m - 22-04-2016

Ta holenderska mata to jakaś pianka czy cuś (dawniej mili grubaśne karimaty, potem samopompy, ale to może jeszcze coś innego).
Dramatu raczej nie będzie, sam sypiam przez większość roku na alumacie - to taka NRCtka z delikatną warstwą pianki, ale raczej symboliczną i jest ciepło. Śpiwór masz na komfort +6 i to powinna być użyteczna w praktyce granica. Ale kto nie zmarzł nigdy to nigdzie nie był ;)
-------------------------------------------
I truly speak fluent sarcasm. Not like PITdoggy ;P




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - PRS - 22-04-2016

m chyba chodzi o taką ceratę. Sam posiadam 3 takie ,,paski'' - podkładałem je POD podłogę stacjonarnego namiotu.
3 bo namiot miał sypialnię ponad 2 x 2 m.
Cieńsze i lżejsze od plandeki budowlanej i co ważne mniejsze po złożeniu. Raczej chroni karimatę/śpiwór przed zawilgnięciem od mokrego gruntu - wszak żołnierz zalega na stanowisku tam gdzie dostanie rozkaz, a Holandia to mocno depresyjny kraj ;)
http://armyworld.pl/product-pol-1986-Cerata-Izolacyjna-Pod-Spiwor-Wojskowa-Holenderska-Oryginal.html

Sam kiedyś sypiałem nad Morzem Śródziemnym ponad 2 miesiące w starych fortyfikacjach. Miałem karimatę, ale to było za mało.
Dodatkowe kartony bardzo pomogły.
Nocami tam naprawdę jest chłodno, a wilgoć od morza pogłębia to odczucie.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - m - 23-04-2016

Czyli to taka grubsza folia, od wilgoci i przebicia uchroni, ale nie od zimna. Wg prognoz w ten weekend nocami na Malcie jest po 15-17st więc ten śpiwór i nrctka powinny starczyć.
-------------------------------------------
I truly speak fluent sarcasm. Not like PITdoggy ;P




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - gumibear - 28-04-2016

Wiatrówka z aldi

http://www.aldi.pl/aldi_kurtka_wiatrowka_meska_48_5_2294_12767.html


[Obrazek: 7103-1333-1.jpg]




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - bartolini - 28-04-2016

Gumi, coś mało podobny jesteś do siebie. ale fakt, dawnośmy się nie widzieli.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - stojak66 - 28-04-2016

PRS - markety wystawiały wieczorem kartony po produktach. Parę kartonów rozłożyłem bezpośrednio na glebę i na to cerata wojskowa. Nie było źle, ale co racja to racja - z Morza Śródziemnego szczególnie nad ranem nieźle ciągnie chłodem
-------------------------------------------
Pochłaniam życie w pełni




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Feluś - 29-04-2016

http://www.lidl.de/de/silvercrest-powerbank-spb-2-600-b1/p208305
Korzystał ktoś?




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Arni - 30-04-2016

Jak da się otworzyć, to sprawdź jaki aku jest w środku. Jeśli tradycyjny 18650 to można chyba brać




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - mirekm - 02-05-2016

Niedawno nabyłem buty do biegania z serii PRO w Lidlu, dokładnie takie jak opisane w artykule http://polskabiega.sport.pl/polskabiega/56,105612,19976489,buty-sportowe-crivit-pro-damskie-i-meskie,,1.html
Jak dla mnie, zwłaszcza za te pieniądze, rewelacja (aczkolwiek nie ukrywam, że nigdy bytów z wysokiej półki na nogach nie miałem). Ostatni weekend zaliczyłem w nich Twardziela Świętokrzyskiego (95 km, pieszo bo biegaczem nie jestem) i muszę przyznać, że jestem w szoku. Zero otarć, bąbli, odcisków (choć wcześniej tylko dwa dni, na mieście, były na nogach). Buty spisały się znakomicie.