NGT
Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc (/thread-7103.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24


RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - lucas_t - 15-03-2016

Co do wkładek, to (m.in.) z racji ''wysiadającego'' kolana, ostatnio zakupiłem w sklepie medycznym z tej serii:
http://kaps.com.pl/pl,oferta,profilactic,3.html
i chyba działają, bo boli jakby mniej.
Mają też ''normalne'' i inne rzeczy do butów.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - ludz - 21-03-2016

Jakby ktoś był zainteresowany, Lidl ma za tydzień sprzęt rowerowy.
W tym, znany i lubiany stojak serwisowy, o który tutaj już ktoś pytał. :)




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - boguś b - 21-03-2016

Stojak to ja pojadę kupić bo się o niego pytałem.
Będę koczować po lidlem i po otwarciu walczyć jak lew o niego ;)




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - topek34 - 23-03-2016

http://www.decathlon.pl/spodnie-turystyczne-forclaz-500-mskie--id_8298973.html

Spodenie forclaz 500 za 80pln




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - bartolini - 23-03-2016

ale tylko w kolorze jasnoszary.
żona je ma. chwali sobie wygodę. ale, jak to często bywa w przypadku tej firmy/sklepu, rozmiarówka totalnie z czapy...




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - -PITdoggy- - 23-03-2016

Na poprzedniej stronie pisałem o wkładkach crivit running z lidla.
Wkładki przeszły (dosłownie) pierwsze próby.
Dość ciężki plecak, engadiny, pierwszego dnia około 10 godzin chodzenia, kolejny dzień również 9-10, trzy kolejne dni- po kilka godzin.
Do wkładek w zasadzie trudno się przyczepić. Pod jedną stopą pojawił się w jednym miejscu jakiś drobny pęcherzyk. Spełniają swoją rolę, amortyzują w moim odczuciu całkiem nieźle. Lepiej niż np firmowe wkładki z butów super trident milleta. Nie nasiąkają wodą, więc szybko schną. Uwaga- w miejscu największego nacisku zielony kolor zaczął schodzić. Używam ciemnych skarpet więc nie było tego na nich widać, ale jasne mogłyby zostać zabarwione i nie wiem czy w praniu farba puści.
Będę służyły jako wkładki do niższych butów na mniej wymagające trasy, bo udało mi się właśnie nabyć moje ulubione trezety RAF w dobrym rozmiarze, a z nimi crivit nie jest w stanie konkurować.
-------------------------------------------
I speak fluent sarcasm.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - marcink - 24-03-2016

Też używam tych wkładek już 2 rok chyba. Śmiało można brać. Szczególnie na wyprzedaży po 8 zł :D :D :D




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Ulf - 29-03-2016

Oglądał ktoś może te sakwy rowerowe dostępne od dzisiaj w Lidlu?
Na zdjęciu wyglądają ciekawie /te żółte i zielone/ ale nie wiem co są warte.
http://www.lidl.pl/pl/oferta.htm?action=showDetail&id=57193




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - ludz - 29-03-2016

są przede wszystkim małe. To max 2x15l, myślę.

Nie przyglądałem się szwom, ale materiał to zwykły poliuretan, czyli OK. Samo odszycie też bez szału, nie sprawiały wrażenia, by były warte więcej niż kosztują ;)




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Vorgex - 30-03-2016

W biedronce jest zestaw nóż składany 7 cm + mały multitool + pokrowiec za 20 zł. Jak na tę cenę spasowanie wszystkiego bardzo porządne. Jak z wytrzymałością to się przekonam.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Ulf - 01-04-2016

Masz rację Ludz, byłem dziś w Lidlu macać te sakwy i rzeczywiscie szału nie było, myślałem że będą większe i lepiej wykonane.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - karysek - 01-04-2016

Ulf -małe jak małe, zależy od czego potrzebujesz, ja mam sakwy 2x15l i jest to wystarczająco - na wypady weekendowe we 2 osoby, ale pakujemy tylko to co niezbędne,
Co do wykonania to kiepsko,zobacz na alledrogog, są aukcje sakwy bliźniaczych do starszego modelu Crosso, 2x 15l - 80 zł, 2x30l - ok 120 , ja mam takie i sprawiają wrażenie bardzo solidnych - materiał też grubszy i sztywniejszy niż tych zółtycvh z lidla, haki metalowe + dolny na naciągu,
---
Edytowany: 2016-04-01 23:17:26




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - T Atomicus - 01-04-2016

Moze kupie jako przednie. Albo tylne do skladaka. Albo na miasto.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - -PITdoggy- - 05-04-2016

zakupiłem dzisiaj w lidlu piłę składaną florabest. Koszt- 12,99 zł. Zabrałem do lasu zrobić kilka testów na leżących konarach- i naprawdę na razie działa bez zarzutu. Blokowana głownia o długości 18 cm,mocowana śrubą a nie nitem, dość wygodny, antypoślizgowy uchwyt. Takie piły w ofercie ma np gerber czy fiskars, ale kosztują drożej. Dedykowana jest głównie do prac ogrodowych, ale wraz z niedużym toporkiem (coś w stylu x7 czy nawet x5 fiskarsa) tworzy fajny zestaw ''ogniskowy'', więc przyda się na spływie czy przy biwakowaniu.
---
Edytowany: 2016-04-05 19:18:45
-------------------------------------------
I speak fluent sarcasm.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - marider - 05-04-2016

Olej pilki czy toporki/siekierki i kup dobra maczete, to dopiero tnie.. :)




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - gumibear - 05-04-2016

Pit mam ją z lidla od paru lat. Super sprawa. Tania i na razie bezawaryjna. Zawsze mam ją w aucie. Nie raz się przydała. Szkoda kasy na fiskarsa, choć z kolei sekatory fiskarska polecam bez dwóch zdań




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Arni - 05-04-2016

To ta?
http://fanlidla.pl/files/g/2__29372_6.jpg
Fajnie, że ma taką blokadę, a nie tak jak w małym Fiskarsie skręcanie na śrubę. Ta Fiskarsowa może i fajna, super ostra, ale ciągle się sama składa i trzeba poprawiać




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - -PITdoggy- - 05-04-2016

Marider, albo żartujesz albo nie wiesz o czym piszesz, trudno wyczuć.

Maczeta ma inne zastosowanie, niż rąbanie drew na ognisko czy piłowanie gałęzi. Jest stworzona do karczowania sprężystej roślinności. Używam na przykład kukri, która ze względu na geometrie głowni (ciężar przesunięty w kierunku sztychu) rąbie dużo lepiej niż klasyczna maczeta, a i tak nie zastąpi w pracach obozowych siekiery, toporka, piły. Tak samo jak nie zastąpi ich nigdy nawet duży dobry nóż- możemy nim batonować i sporo zrobić, ale siekierce pod tym względem nie dorówna.

Tak Arnie, dokładnie ta, ja kupiłem żółtą. Za 13 zetów można śmiało brać, jak coś jej się stanie to lidl pewnie odda kasę, a nawet jak nie0 moim zdaniem warto zaryzykować.
One są w blistrach, ale bez problemu można wyjąc bez uszkadzania opakowania, ja tak zrobiłem bo obejrzałem kilka sztuk,w żadnej nie zauważyłem oczywistych wad czy uszkodzeń.

piła waży 211 gram.
---
Edytowany: 2016-04-05 21:37:31
-------------------------------------------
I speak fluent sarcasm.




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - gumibear - 05-04-2016

Arni ta ta. Bierz. Na olx chodzą po 20 parę złotych już




RE:Sprzęt outdoorowy z dyskontów / Lidl, Aldi, Biedronka, etc - Zbynek Ltd. - 05-04-2016

No ale piła Fiskarsa waży ok. 100g.