NGT
Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty (/thread-704.html)



RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - jaco - 17-02-2009

Puszka nie mogę przesłać poczty serwer odrzuca
-------------------------------------------
W życiu piękne są tylko chwile




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - JarekGd - 18-02-2009

jaco, a z ciekawosci - wrzucisz mi tez tę informację? jarsk@o2.pl
-------------------------------------------
JarekGd - 1,2,3 próba nicka...




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - outsider - 28-04-2009

Odgrzeję trochę temat. Wiele osób używa jak czytam mleka np w proszku do przygotowywania pokarmów tymczasem czytałem że mleko (powyżej jakiegoś wieku osobnika) jest w ogóle nie przyswajalne przez organizm.

Druga sprawa cena liofilizantów a właściwie chodzi mi informację czy tańszy w Alpach austryjackich/włoskich będzie obiadek w schronisku czy ów liofi?




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - pajacyk - 28-04-2009

Outsider jest nieprzyswajalne jeżeli odrazu po okresie bycia małym dzieckiem przestało się je pić i wróciło się do tego po na przykład 10latach.
Ja piję miesięcznie około 15litrów mleka i jakoś nic mi się nie dzieje złego z organizmem.




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - sasq - 28-04-2009

O mleku za wikipedią:
W niektórych kulturach (w Chinach, Japonii i wyspach Polinezji) mleko nie jest spożywane. Wynika to z faktu, że mleko jest przez wielu ludzi, szczególnie w Azji całkowicie nieprzyswajalne (genetyczna niemożność przyswajania jednego ze składników mleka – laktozy). Szacuje się, że około 75-80% ludzi w Polsce posiada możliwość trawienia mleka. Dla porównania ten współczynnik dla Chińczyków wynosi ok. 2% całej populacji.




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - pajacyk - 28-04-2009

i po sprawie, my możemy, azjaci nie.
Swoja drogą głupio mają: mleka - nie, alkoholu - nie, kicha




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - outsider - 28-04-2009

To dobrze bo ja też lubię mleczko :)

No a jak z tymi cenami w Alpach?




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - outsider - 28-04-2009

A jednak nie po sprawie, trochę poszperałem i :

''W żołądku dziecka (i tylko dziecka) występuje enzym zwany chymozyna (podpuszczka). Rozkłada on 85% kazeiny zawartej w mleku krowim. Enzym ten występuje również u młodych osobników zwierząt, np: u krowy. Jednak dorosły człowiek i dorosłe zwierzęta nie posiadają tego enzymu.''

Tutaj cała dyskusja:
http://motyl.wordpress.com/2008/04/27/czy-mleko-szkodzi-dorosli-i-dzieci/




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - pajacyk - 28-04-2009

outsider olej to i już, jak się będziesz przejmować wszystkim co piszą w necie to umrzesz z głodu




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - jaco - 28-04-2009

Pajacyk ma rację . Zaprzestanie picia mleka powoduje wstrzymanie wydzielania enzymu. Ale nawet po zaprzestaniu picia można wrócić , wielu starszym osobom wstawia się w dietę potrawy robione na mleku.

Ja również cały czas piję i to często zamiast wody , bywa że nawet 1 l dziennie.
-------------------------------------------
W życiu piękne są tylko chwile




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - bsuder - 29-05-2009

Może to:
http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4582778
-------------------------------------------
CezarImperator




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - Puszka - 29-05-2009

jaco, pijesz jako plyn nawadniający czy jako zrodlo bialka? Ja pije, bo mi smakuje, ale idealne to to nie jest




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - wikola8 - 29-05-2009

bsuder- w zeszłym roku zakupiłam sobie te właśnie na allegro- wyśmienite jedzonko, polecam! Wczoraj właśnie zakupiłam kolejne i nie ma porównania z innymi. Jak ktoś potrzebuje, to polecam i cena pasuje-przynajmniej mnie :-)
-------------------------------------------
20.06.09 -Ladakh




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - Nemesis - 29-05-2009

To coś mi nie gra, skoro niby to żarcie z niedoszłej zimowej wyprawy na Syberię i już rok temu to żarcie sprzedawali? No chyba że co roku im wypad nie wychodzi, albo mają to nieco przeterminowane:) Ja co prawda nigdy tej oferty na allegro nie widziałem a faktycznie jest kusząca
-------------------------------------------
www.nem.yoyo.pl




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - bsuder - 30-05-2009

Termin przydatności do spożycia podany w zakładzie liofilizującym to koniec września 2010. Ja w każdym razie zabieram je zawsze ze sobą w góry i jak na razie nie zaobserwowałem wzmożonego zapotrzebowania na papier toaletowy.
-------------------------------------------
CezarImperator




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - puszka - 01-06-2009

Zaintrygowany linkiem do allegro, który wyslał mi kolega - ''liofilizat kuskus z warzywami'' zrobiłem alternatywe:

zakladając ze kaszy kuskus niekt nie zliofilizuje, wszystko opiera sie na gotowych składnikach

1) 100 g kaszy kuskus
2) suszone warzywa z pierwszego warzywniaka po drodze - 5 g
3) jakieś pół paczki sosu knorr do pieczeni (taki, który zalewamy wrzątkiem)

całość mieszamy żeby się nie zbryliła, warzywa dodatkowo posiekałem na mniejsze kawałki

czas wykonania - 1 minuta :)
koszt porcji - +/- 4zł
waga porcji +/-130 g

zalać wrzątkiem (400ml) przykryc i po 3 minutach można jeść

kaloryczność wg danych z pudełka - 400-450 kcal

Smaku nie oceniłem - żona mi zjadła :)




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - m. - 01-06-2009

Nemesis, dobrze czujesz, ~wikola8 nagania jak może na te pseudo liofilizaty, podobna reklama poajwiła się na travelbicie




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - wikola8 - 01-06-2009

m.- człowieku daj spokój....Nie chcesz nie kupuj, ja się tylko dzielę tym, co sama zakupiłam. Czy nie od tego jest całe to forum??
I wypraszam sobie teksty o naganianiu




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - sasq pajak/grappa.pl - 01-06-2009

OT
Od Wioli sie odczepić bo to swoja baba jest, pozdrawiam sąsiadke ;-)




RE:Jedzenie w warunkach turystycznych / w tym: liofilizaty - puszka - 01-06-2009

a ja do tego linka piję właśnie

http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4582778

Wartość energetyczna: 342 kcal to ma sam kuskus praktycznie, po zmieszaniu bajerów w/g powyzszego schematu mamy wielokretnie tanszy zestaw bez picowania