NGT
Lodówka turystyczna - eksploatacja - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Lodówka turystyczna - eksploatacja (/thread-6876.html)



Lodówka turystyczna - eksploatacja - pablo12 - 06-05-2010

Witam wszystkich na forum. Kupiłem właśnie lodówkę KAMAI 12V-230V,25L DIGITAL

foto: http://gfx.efotek.pl/images/raaqa8sfduer92c2dza5.jpg

Włączyłem ją do prądu i moje pierwsze wrażenie: jest głośna.
Wentylator ''buczy'' dość nieprzyjemnie. Czy to normalne w lodówkach turystycznych?
Nigdy nie miałem takiego ustrojstwa. A nie wyobrażam sobie jak zasnę w namiocie z tym buczeniem.
Może na noc trzeba ją wyłączyć? Wtedy jednak szybko traci temperaturę.
Dzięki wbudowanemu wyświetlaczowi jest to widoczne. Włączona trzyma temperaturę w granicach 9-10 stopni.
Po wyłączeniu po 20 minutach mam już 14 stopni. Czy to normalny objaw i jak ją eksploatować?




RE:Lodówka turystyczna - eksploatacja - gumibear - 06-05-2010

nie wiem jak bardzo Ci buczy ale moja równiez (z lidla) daje po uszach. Taki ich urok. W nocy zawsze ją wyłaczam choc przyznac sie musze że coraz rzadziej ją zabieram na dłuzsze wypady. dziecko juz starsze, skonczyly sie papki i inne takie.
Przy małym dziecku ta lodówka to był strzał w dyche

A co do utraty chłodu....moja nie ma wyswietlacza. Jest prosta jak budowa cepa ale na bank (mierzylem i sprawdzalem) tak szybko sie nie wychładza. Nawet rano wszystko jest ladnie jeszcze schlodzone. Moim zdaniem jest nieszczelna.




RE:Lodówka turystyczna - eksploatacja - bartolini - 06-05-2010

nie chcę pisać, że lodówki z lidla sygnowane przez Kamai to produkt taki, siaki i owaki. jedyne co mogę napisać ze swojej strony, to sugeruję zakup lodówki porządnej, renomowanej firmy np. waeco ale niestety, koszt np. 35l tej firmy to wydatek rzędu 700-800 plnów. podobno też ezetil robi dobre produkty, ale nie wiem jakie mają ceny.




RE:Lodówka turystyczna - eksploatacja - pablo12 - 06-05-2010

Kamai nie jest firmą nieznaną i na pewno nie kupisz ich lodówki w Lidlu. Zakładam, że kolega gumibearMarcin miał na myśli lodówkę marki lodówka, choć nawiasem mówiąc sprzęt z Lidla to rzeczy na rynek niemiecki i nie są najgorsze. Za swoją lodówkę zapłaciłem 220 PLN a za tą kwotę można kupić WAECO Mobicool S25 albo Mobicool T 26 DC. Po prostu Kamai najbardziej mi się spodobała. Ciężko powiedzieć, która jest lepsza ba na papierze mają identyczne parametry. Troszkę się nią pobawiłem i przy zastosowaniu wkładów dobrze trzyma temperaturę. Jednocześnie na innym forum wyczytałem, że każda lodówka bez zamrożonego wkładu, nie podłączona do prądu, szybko traci temperaturę więc o szczelność jestem spokojny. Chodzi mi jedynie o ten wiatraczek. Jak dla mnie - za głośno. Wywalę ją w nocy przed namiot. Z drugiej strony temperatura w nocy na zewnątrz może być niższa niż 7 stopni a większość lodówek chłodzi do minimum 6-7 stopni. Na mniej nie pozwala zastosowanie najnowszej technologii Poltiera :-)




RE:Lodówka turystyczna - eksploatacja - kww24 - 06-05-2010

ja mam Mobicoola 25 i tez jest glosny. Nic na to nie poradzisz, chyba ze kupisz cos na super cichych lozyskach. Tak, wiec to normalna sprawa.
-------------------------------------------
wybaczcie literowki, pisze z telefonu




RE:Lodówka turystyczna - eksploatacja - Maly_man - 03-08-2010

Moja też głośno chodzi. Jest marki KAUFLAND ale działa bez zarzutu.
Wrzucam zawsze zamrożony wkład i jest git. Co prawda z zamrożeniem wkładu pod namiotem może być problem, ale jeśli ma się gdzieś w okolicy sklep spożywczy z lodami to wystarczy zagadać ze sklepową żeby przetrzymała 12 godzin w zamrażarce. Z wystawieniem lodówki przed namiot to może nie być dobry pomysł. Rano okaże się że albi lodówka jest pusta, albo że nie ma lodówki :)
-------------------------------------------
Mały




RE:Lodówka turystyczna - eksploatacja - ppawlo - 06-08-2010

Witam, a nie możecie rozkręcić tego i włozyć inny wentylator? Ewentualnie porządnie go nasmarować. Pewnie na jakiś czas wystarczy.
-------------------------------------------
Paweł




RE:Lodówka turystyczna - eksploatacja - wkrętak - 07-02-2011

niestety rozkręcenie lodówki nie jest takie proste. Mój Severin po odkręceniu wszystkich mozliwych śrub nadal trzyma. Klejony jest czy jak?... :-(




RE:Lodówka turystyczna - eksploatacja - Browar - 09-02-2011

Mam 11-letnią lodówkę Ezetil,kupioną jeszcze w Geancie za 150zł.Sprawuje się doskonale,ale kilka razy już ją rozbierałem dla konserwacji i wyciszenia.

Na dźwięk wydawany przez lodówkę składają się takie elementy jak szum przepływu powietrza,burczenie silnika z powodu luzów poosiowych i promieniowych spotęgowanych przez słabe wyważenie wentylatorów.
Szum jest mało dokuczliwy,ale możemy jeszcze podszlifować krawędzie natarcia i spływu w górnym wiatraku i radiatorze aluminiowym - wiatr wypada z wentyla,trafia na zazwyczaj tępe żebra radiatora i tu rodzi się szum.
Z luzami silnika możemy poradzić sobie na dwa sposoby.Po pierwsze warto wyjąć i wyważyć obydwa wiatraki,a przynajmniej je wyważyć w tandemie zamocowane na silniku,do tego wystarczy ostry nożyk do odejmowania masy ;).Z luzami poosiowymi poradzimy sobie dodając podkładki dystansowe (z tworzywa,najlepiej teflonu) między silnik a wiatrak kasujące luz.Z luzami promieniowymi jest najgorzej,możemy jedynie zapewnić dobry film olejowy.Ja ostatnio do różnych wentylatorów stosuję biały smar w spreyu - dociera wszędzie a potem trochę gęstnieje,rewelacja.
Reasumując,największy efekt dają podkładki,wyważenie i odpowiedni smar,a potem kombinacje z szumem (niekonieczne).
A lodówka ostro ćwiczona przez te 11 lat działa cichutko i sprawnie :)

@wkrętak - po odkręceniu śrub musisz podważyć brzeg tworzywa,tam są dookoła takie małe zatrzaski,trzeba szarpnąć i tyle.
-------------------------------------------
pozdrav




RE:Lodówka turystyczna - eksploatacja - jowi - 08-07-2011

Ja kupiłam lodówkę Ezetil w biedronce wydawała się duża i fajna ale tak buczała, że mąż odniósł ją z powrotem bo stwierdził, że wywalą nas z pola namotowego z taką głośną lodówką... :(
-------------------------------------------
jowi




RE:Lodówka turystyczna - eksploatacja - radlut - 28-06-2015

Zaczęły się wakacje i w lipcu zamierzam jechać na wakacje na polskie morze. Z tej okazji chciałem kupić lodówkę turystyczną na promocji, którą znalazłem tutaj: http://www.promoceny.pl/gazetki/szukaj/lod%C3%B3wka%20turystyczna/ chodzi mi o tą w Juli.. Jaka jest Wasza opinia? Miał ktoś z Was taką?
-------------------------------------------
radlut




RE:Lodówka turystyczna - eksploatacja - Wapniak24 - 31-03-2016

Na ten sezon planuję zakup nowej lodówki turystycznej, bo stara kończy powoli już swój żywot. Nie mam zbyt dużego budżetu i zastanawiam się, czy taka z Praktikera: https://www.praktiker.pl/produkty,168/lodowki_turystyczne.html da radę? Wydaje się solidna, w sam raz na założony przeze mnie budżet. Co o tym sądzicie?
---
Edytowany: 2016-03-31 09:36:03




RE:Lodówka turystyczna - eksploatacja - bartolini - 31-03-2016

idzie czasem wyrwać ezetila za 199-299 plnów. warto poszukać. tych co linkujesz, kompletnie nie znam. a ceny jak widać podobne.




RE:Lodówka turystyczna - eksploatacja - dekar4 - 25-05-2017

lodówka EZETIL E26

Witam posiadam od kilku lat tą lodówkę. Może ktoś mi podpowie czy tą lodówkę można używać w poziomie a jeżeli to gdzie się dowiedzieć
-------------------------------------------
Przeniesione przez administratora




RE:Lodówka turystyczna - eksploatacja - r-aven - 26-05-2017

Jeśli lodówka ma w sobie ogniwo peltiera (jeśli tylko szumi wentylatorem i nie słychać buczenia kompresora-czyli go nie ma) a raczej tak jej pozycja nie ma raczej znaczenia najważniejszy jest wentylator aby nic nie zasłaniało go. oczywiście ktoś powie że ogniwo w poziomie i przepływ energii cieplnej do góry też ma znaczenie. Oczywiście ale raczej tylko w dyskusjach i podczas badań w samochodzie czy trawniku bez znaczenia. Jednym słowem jeśli jedynym elementem wydającym jakieś dzwięki jest wentylator to pod warunkiem że go nie zasłonisz to możesz ją trzymać jak Ci się podoba.