NGT
Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator (/thread-6408.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - seba - wisport - 25-08-2009

Aktualnie Piotrek-Wisport (odpowiedzialny za projekt) od pierwszego dnia po targach outdoorowych przebywa na urlopie, chyba zasłużonym, gdyż WISPORT otrzymał wyróżnienie w kategorii INNOWACJE TECHNOLOGICZNE za EPLECAK.PL - serwis internetowy do samodzielnego projektowania plecaka.

Pozostaje mi mieć nadzieję, iż nie ma ze sobą komputera :)

Dopracowany projekt rusza w październiku 2009.
-------------------------------------------
seba@wisport.com.pl




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - bartolini - 25-08-2009

seba -> będzie możliwość zobaczenia serwisu jeszcze przed jego premierą? np. tylko dla eNGieTu? panowie już o tym wcześniej pisali, a październik już tuż...




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - vick grappa.pl - 25-08-2009

Można było zobaczyć projekt serwisu na targach, jak i pomacać pewien ''customowany'' plecak :)
-------------------------------------------
http://vick-gear.blogspot.com/




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - j-23 - 25-08-2009

Vick - a cóż to za plecak o , którym wspomniałeś powyżej .
Z serii turystycznej czy militarnej ?
-------------------------------------------
w tamym roku o tej porze padał deszcz




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Bren - 25-08-2009

Molle może nie jest marzeniem każdego turysty, ale...
Doczu chce kieszonkę na drobne, Arni na apart kompaktowy, za chwilę ktoś będzie chciał na wiekszy aparat, itd. Oczywiście można zaproponować 20 rodzajów kieszonek, 5 rodzajów dopinanych sakw bocznych, itd.
Tylko po co? Oczywiście można wymysleć oryginalny pacyfistyczny system montażu dodatków (takie pasy z własnym systemem montażu dla fotografów chyba Wolfgang robi). Tylko po co?
Jeste system molle, do tego kilkaset rodzajów kieszonek dostępnych w necie i nie ma problemu co kto chce sobie dopiąć.
-------------------------------------------
Bren




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - vick grappa.pl - 25-08-2009

Bren<< o zaletach molle w kontekście modularności i różnorodności przypinanych dzięki temu toreb i zasobników nie musisz chyba nikogo przekonywać.

Obawiam się jednak, że przeciwnikom tego rozwiązania bardziej chodzi o to, że molle zwiększa ciężar plecaka. Statystycznemu ''taktycznemu'' użytkownikowi paręset gram więcej nie robi różnicy (przynajmniej mnie jakieś 8-10 lat temu nie robiło - biegałem z poobwieszaną alicją), ale przeciętnemu turyście wystarczy kieszonka z cienkiego materiału lub gęstej siatki (co kto lubi).

Mnie również czasami brakuje kieszonki na pasie, ale o molle nawet nie myślę, chyba, że znasz jakiś zasobnik w tym systemie, który przypomina siatkową kieszonkę taką jak na pasach biodrowych marmota, ospreya, czy innego gregorego.

J-23<< nie, Wisport nic nowego nie pokazał, stał tam mój Nevis :)
-------------------------------------------
http://vick-gear.blogspot.com/




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - seba - wisport - 26-08-2009

-> bartolini
Naprawdę nie ociągamy się z serwisem EPLECAK.PL, gdyż cały czas jest w rękach grafika i programisty, którzy wdrażają Piotrka pomysły. Jeśli uda się przed październikiem to będzie temat przed premierą.

Wiele osób oglądających prezentację serwisu na targach (często konkurencja) przedstawiały opinię, iż już na obecnym etapie, zastanawiają się jakim sposobem to ogarniemy i proponowały głównie uproszczenia - zdecydowanie odmiennie niż NGT :)

-> vick grappa.pl
Pewnie Ci, którzy nie mieli nic nowego do pokazania przed kolejnym sezonem na targach outdoorowych (największych w Polsce) po prostu się na nich nie wystawiali :)

Dzięki za zostawienie plecaka (choć czasami trzeba było tłumaczyć, iż to nie jest nosidełko dla dzieci), który wzbudzał zainteresowanie.
-------------------------------------------
seba@wisport.com.pl




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - vick grappa.pl - 26-08-2009

Seba<< nie ma sprawy, i zauważ, że jako nosidło tez się sprawdził :)

A co do tych nowości, to nie był żaden wyrzut,
po prostu Piotrek dwie strony wcześniej deklarował pokazanie nowego systemu nośnego - widocznie go przegapiłem :)
-------------------------------------------
http://vick-gear.blogspot.com/




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Doczu - 26-08-2009

Bren, ale o co biega ?
przecież po to Wisport wprowadził ten projekt, aby kazdy mógł sobie dobrać to cco chce. Ja na pasie nie chcę Molle to nie biorę. ty chcesz Molle to sobie wexmiesz. No chyba że kieszonki lub jej braku nie rozważano w tym projekcie.




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Bren - 26-08-2009

Wiem, że palsy swoje warzą. Więc dobrze, żeby była opcja gdzie mają się znaleźć, przecież nie musi być odrazu nimi cały plecak poobszywany.
A nad te kilka gram masy, ja wyżej stawiam elastyczność/modułowość plecaka.
-------------------------------------------
Bren




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - seba - wisport - 27-08-2009

-> vick grappa.pl
Konstrukcja i pod tym względem udana, gdyż miałem wrażenie, że osoba mierząca plecak niemal zapomniała o dziecku w nim się znajdującym (kilkuletnia dziewczynka ~ 5-6lat, jakieś 20kg).

Nowy system SAS+ był prezentowany na targach w plecaku CLIMBER i CLIMBER EXTREME (jest już seryjnie w tych modelach).
-------------------------------------------
seba@wisport.com.pl




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - vick grappa.pl - 27-08-2009

Ha! Czyli jednak przegapiłem - a w zasadzie przyjąłem do wiadomości i skupiłem się na czym innym - już pamiętam, głównie zmiana pianek i pasa biodrowego.

:)
-------------------------------------------
http://vick-gear.blogspot.com/




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - j-23 - 24-09-2009

Witam.
-Seba- kiedy można się spodziwać premiery projektu ONLINE, bo pażdziernik tuż tuż. Czy na początku miesiąca czy też raczej pod koniec.
Osobiście mam chrapkę samemu sobie zaprojektować badż przerobić plecak.

Pozdrawiam.
-------------------------------------------
j-23 znowu nadaje .




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - seba - wisport - 25-09-2009

Strona www.eplecak.pl wystartuje w drugiej połowie października 2009r.

Wszelkie szczegóły dotyczące pierwszej wersji serwisu internetowego są aktualnie finalizowane i zależą od Piotrka (piotrek@wisport.com.pl).
-------------------------------------------
seba@wisport.com.pl




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - PETER - 08-10-2009

Zapowiadany start eplecak (II połowa października) coraz bliżej. Czy ktoś z Wisport-u mógłby uchylić rąbka tajemnicy (chodzi o taki większy rąbek!) jak w założeniu ma to działać. Pozdrawiam.




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Piotrek-Wisport - 09-10-2009

co do większego rąbka, to prace trwają i jak na razie ku końcowi zmierzają prace grafików. W przyszłym tygodniu wszystko ma zostać złożone ''do kupy'' przez programistów i wtedy dopiero sam zobaczę jak to będzie działać :)
-------------------------------------------
do it yourself




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Bren - 21-10-2009

Przyszły tydzień to tak około 16 X. Mamy 21 X - czy serwis już działa? Jeśli nie, to kiedy następna przewidywana data startu?

Czy da się złożyć coś w tym stylu:
https://www.kifaru.net/scout.html
czy muszę jednak uzbierać to 203$ + koszty przesyłki.
-------------------------------------------
Bren




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - MaciusKrk - 21-10-2009

no i co ??? nic nie ma !!
-------------------------------------------
macius




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - j-23 - 22-10-2009

najwidoczniej jakiś problemy techniczne, ale bądźmy dobrej myśli.
Dajmy się wypowiedzieć Wisportowi.
Prawdziwy niepokój będzie w listopadzie.
-------------------------------------------
w tamtym roku o tej porze padał deszcz, naj....




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - gumibear - 22-10-2009

oho j-23 znowu nadaje
---
Edytowany: 2009-10-22 10:12:39