NGT
Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator (/thread-6408.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15


RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Dzikun - 26-05-2010

I to się nazywa szybkie reagowanie na potrzeby klienta :) Brat się ze mnie nabija, co ja widzę w tych Wisportach. Ano, właśnie to! ;]




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Dzikun - 26-05-2010

Myślę, że brakuje jeszcze możliwości dodania taśm na klapie plecaka, ale to chyba będzie możliwe przy militarnych. A jeszcze uwaga do elementów, które mogą się wzajemnie wykluczać: w wypadku wyboru jednego z nich niech wybór innego/innych zostaje blokowany lub ich wybór powodował odznaczenie tego pierwszego i dobrze by było, żeby takowe były zestawione blisko/obok siebie, np. w jednym wierszu. Działa to w ten sposób w niektórych miejscach, ale bardzo przydałoby się to w podzespołach. W ogóle dział ''Podzespoły'' można trochę wewnętrznie podzielić, np. na elementy klapy, elementy frontu etc.




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Juno - 26-05-2010

Dobra czepiam sie, ale zrobilem plecak na wzor tego (Deuter Guide 45+):
http://grappa.pl/product_info.php/manufacturers_id/31/products_id/1267

Baza byl: http://eplecak.pl/index.php/zamowienie/new/plecak/6

Twój ePlecak:
Model 3: 99zł
Zmiana pojemności:10 zł
Kolor podstawowy:(Czerwony)0 zł
Kolor dodatkowy:(Grafit)0 zł
Kolor klapy:(Czerwony)0 zł
Kolor dodatkowy klapy:(Grafit)0 zł
Kieszenie: Brak kieszeni0 zł
System nośny: SAS50 zł
Troki bok: Trok bok 2 24 zł
Drabinka: Drabinka podwójna długa z pętlą 24 zł
Komin: Komin standardowy8 zł
Pas: Model 8 (SAS)45 zł
Klapa i przegroda: 20 zł
- Klapa podnoszona
- Przegroda na zamek
Szelki: Szelki SAS wydłużone28 zł
Podzespoły: 110 zł
- Uchwyt na narty
- Kieszeń na plecach
- Pętla przy pasie
- Pas piersiowy
- Trok pod klapą
- Uchwyt z taśmy
- Kieszeń wewnętrzna
- Wyjście na Camelbak
- Uchyw na kije
- Kieszeń pod klapą
- Płaska kieszeń klapa
- Karabińczyk

Cena łączna: 418 zł

Tutaj jest blad. Moge kupic przegrode, ale niedostepne jest dojscie od dolu, czyli pod przegroda.
Dokupienie wejscia od dolu w modelu 8 kosztuje 25 zeta.
Nie ma wejscia z boku.
Wiec mea culpa, porownujac do istniejacego modelu konkurencji, cena jest nizsza prawie o 100 zeta ( nie wiem ile kosztuje boczne wejscie jak w Guide).
Jeslibym chcial bazowac na modelu 8 to wprawdzie ma wejscie od dolu, ale tylko pojedyncza drabinke.
Ale cena modelu 8 to:
Cena łączna: 462 zł.
Deuter ma w sobie jeszcze:
wspomniane wejscie boczne
wyjmowana karimate do siedzenia
gwizdek w pasie piersiowym :)
pas biodrowy wyjmowany
Istnieje wiec szansa, ze cenowo sie spotkaja.
Ciekawe jeszcze jaka jest roznica w samym materiale.
Jesli Deuter uznawany jest za drogi, to przy probie zlozenia Wisporta, cena jest bardzo porownywalna.

Czy wiec jest drogo czy nie?
Odp: ...

Pozdrawiam.
:)

P.S.
Co nie znaczy, ze sama idea nie jest swietna!!
Nie porownywalem jeszcze czy plecak zlozony z czesci i taki sam/identyczny kupiony gotowy jest w tej samej cenie.
Ale moze ktos ciekawski sprawdzi. :)

Pozdrawiam!!!




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Dzikun - 26-05-2010

Ja porównywałem. Guide 90 wyszedł nieco (ok.10%) drożej.




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Juno - 26-05-2010

Czyli samoobsluga drozsza? :)
---
Edytowany: 2010-05-26 13:23:32




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Dwusłodowy - 26-05-2010

Produkcja maloseryjna jest zawsze drozsza.

Dlatego warto sie umowic w wieksza ilosc osob. Z koszulkami jakos poszlo.
-------------------------------------------
od czegos trzeba zaczac




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Juno - 26-05-2010

Jaka maloseryjna jak mowimy o identycznych plecakach, z tym, ze jeden jest zlozony, a drugi taki sam tylko gotowy??????????




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Piotrek-Wisport - 26-05-2010

Co do cen... myślę, że trzeba pamiętać, że jest to plecak na zamówienie, ROBIONY RĘCZNIE od początku do końca a co za tym idzie: większe straty na materiale, wycinanie ręcznie, szycie pojedynczej sztuki, podrabianie szablonów pod klienta itp. itd.! Standardowo u nas w firmie doliczamy 20% do zamówień indywidualnych. W serwisie eplecak.pl cena złożonego na wzór istniejącego plecaka nie powinna być wyższa niż te 20%... A jakość i materiały wszyscy dobrze znają :) Ale czy to drogo? Myślę, że coś za coś :)
-------------------------------------------
Nie ma idealnego plecaka? To sam go sobie stwórz!




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - wojtas - 26-05-2010

nie przejmuj sie Piotras, wszystko gra, na pewno część z nas sie skusi :) (ja poczekam aż wizualizacje dopracujecie zeby jak najmniej kupować w ciemno :))




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Juno - 26-05-2010

No dobra, z tymi cenami, ze drogo to marudzilem, bo jak sobie wymyslilem plecak to mi ponizej 600 zyla nie schodzil. :)

Ale, ze ten sam plecak zlozony i gotowy sa w roznej cenie to moim zdaniem nie ma usprawiedliwienia. :)
Bo ja go nie szyje na stronie.
On juz pewnie gotowy lezy w magazynie i albo pojdzie do sklepu albo do mnie. Koszt ten sam.
Co innego jesli to bedzie bardzo rozny plecak.

A teraz takie cwiczenie.
Zamawiam sobie plecak, ktory jest taki sam jak model gotowy, jednak moj ma mniej dodatkow, co obniza jego cene nominalna o np. 20 proc.
Teraz Wisport go szyje i nie dodaje tych elementow. Ale, ze zamowilem go uzywajac platformy eplcak.pl to bedzie drozszy o np. 20 proc.
Czyli, ze jak?
:)




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Doczu - 26-05-2010

Jeśli ktokolwiek myślał, że zrobienie takiego plecaka na zamówienie wyjdzie taniej to albo nie zna realiów handlu i usługodawstwa, albo najzwyczajniej jest frajerem.
Ubranie szyte u krawca też jest tańsze ?
Buty robione u szewca też są tańsze ?
Oczywiście że nie bo to wszystko jest niejako produkcja rzemieślnicza, która z natury jest droższa niż przemysłowa. Tak było od zawsze i jest teraz i pewnie jeszcze będzie.

Jak komuś nie odpowiada cena - to niech sobie kupi sprzęt z produkcji seryjnej. Przecież Wisport nie zaniechał produkcji seryjnej wec problemu z zakupem nie będzie.
---
Edytowany: 2010-05-26 13:52:02




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - fwsl - 26-05-2010

Co do działania. Może by tak gdzieś na górze umieścić informację w stylu ''Krok x z xx'' albo jakąś drabinkę z tym co pozostało do wybrania i gdzie się jest, wiem że można to sprawdzić na rozwijanej liście, ale było by to wygodniejsze.
-------------------------------------------
Co komu do tego, skoro i tak mniejsza o to?




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Dzikun - 26-05-2010

Moim zdaniem ceny nie są zbyt wygórowane, więc nie ma co podnosić lamentu. A z kolei jeżeli ktoś składa sobie plecak identyczny z modelem seryjnym, to powinien dostać karną dopłatę za zbędne zawracanie rzyci wykonawcy :D




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Piotrek-Wisport - 26-05-2010

@Juno, jak ktoś zamówi seryjny plecak i akurat będziemy mieli taki na półce, to na 100% go zaproponujemy klientowi i oczywiście w cenie plecaka seryjnego! Co więcej jeśli przeróbki będą możliwe do wykonania na plecaku seryjnym to również zrobimy je na gotowcu i doliczymy koszt przeróbki. To nam znacznie ułatwi życie i produkcję :)
-------------------------------------------
Just do it! epelcak.pl




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Juno - 26-05-2010

@Doczu
Czytanie ze zrozumieniem.
Pozdrawiam

@Piotrek Wisport
Posypalem glowe popiolem juz w kwestii cen. Dwukrotnie. :)
Aktualnie odnosze sie wylacznie tylko do tego co Dzikun sprawdzil.
Ten sam plecak zamowiony przez platforme eplecak.pl jest drozszy o 10 proc od identycznego gotowego.
Uznalem to za blad w systemie, a nie skapstwo, zdzierstwo, zlodziejstwo, naciaganie, okradanie, wyludzanie, szalbierstwo i frajerstwo.

Drugi blad to opisany wczesniej, brak w modelu 6 osobnego wejscia do dolnej komory, zas mozliwosc kupienia przedzialu.

Pozdrawiam.




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Jachol - 26-05-2010

waga,
dla mnie podstawowym mankamentem jest niemoznosc zobaczenia oszacowanej (pi razy drzwi chociaz) wagi bo np. nie wiem jaka jest rzeczywista roznica pomiedzy kominem zwijanym i sciaganym ;)

to samo dotyczy materialow, niby da sie w opisie dodac np. dno 750 reszta 500 ale nie widac jak to wplywa na mase

w akcesorjach nie da sie wrzucic bungi na pszodzie plecaka (jest tylko opcja na klapie)

w jaki sposob mierzona jest w tym serwisie pojemnosc plecaka? czy 55l to 55l ;)
-------------------------------------------
neverest




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Doczu - 26-05-2010

Juno ale czego w działaniu serwisu eplecak nie rozumiesz ?
Zwracasz innym uwagę na czytanie ze zrozumieniem, a sam nie możesz zrozumieć kwestii podstawowej - ten sam plecak który ściągasz gotowy z półki, na eplecak będzie droższy bo to plecak na zamówienie.
Zamawiasz i masz. Nie chcesz zamawiać to kup z półki.
To nie jest żaden błąd systemu, a normalne działanie. Tak robią wszyscy
Celowo podałem przykłady z szewcem i krawcem by przedstawić sprawę jak najbardziej obrazowo.
Idź do krawca, zanieś mu garnitur szyty seryjnie i poproś by uszył Ci dokłądnie taki sam z tych samych materiałów. Zapewniam że cena będzie wyższa.

EDIT - o aspekt wagi na który zwrócił uwagę Jachol, jest dość istotny. Warto to wziąć pod uwagę.
---
Edytowany: 2010-05-26 15:21:01




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Dzikun - 26-05-2010

Jeśli chodzi o wagę, to problem nie powinien być zbyt trudny do rozwiązania. Wystarczy przecież zważyć poszczególne elementy. A jeśli chodzi o materiał, to porównać choćby seryjnie produkowane modele w różnych rozmiarach, co pozwoli oszacować orientacyjną wagę plecaka, bo dokładnej na pewno nie. Można co najwyżej jakieś widełki wagowe na plus dodać.




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Juno - 26-05-2010

@Doczu
Tylko w przykladzie podanym przez Dzikuna to nie jest zaden plecak na zamowienie.
Od plecaka ''na zamowienie'' rozni go tylko sposob zamowienia i NIC WIECEJ.
Nie liczac ceny. :)




RE:Zaprojektuj plecak: eplecak.pl / by Wisport -kreator - Dzikun - 26-05-2010

Nieistotne jest to, że nic nie różni tych plecaków.
Istotny jest kanał dystrybucji.