NGT
[Obuwie] Salewa - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Salewa (/thread-6226.html)

Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16


RE:[Obuwie] Salewa - Tux_63 - 01-09-2015

@-PITdoggy
Znów mój ''skrót myślowy'' 😠, przepraszam.
Jaka klasa twardości tych Milletów w skali Meindla?




RE:[Obuwie] Salewa - -PITdoggy- - 01-09-2015

Buty jadą ze mną teraz w Tatry i później jeszcze w jakieś górki, wtedy będę mógł więcej o nich powiedzieć. W celu przyzwyczajenia i lekkiego rozchodzenia chodziłem w nich głównie w domu, bo ostatnio jak wiadomo aura nie sprzyjała używaniu butków z ceratą ( dlatego na wszelki wypadek biorę też lekkie podejściówki). Gdybym miał je teraz ocenić, to myślę że pomiędzy B a BC.
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.




RE:[Obuwie] Salewa - BartekG - 07-09-2015

Pomóżcie proszę i odpowiedzcie na mojego wcześniejszego posta.
Z góry dziękuję.




RE:[Obuwie] Salewa - piotr.r - 07-09-2015

BartekG, sam nie posiadam tych butów ale wiele razy je oglądałem i moim zdaniem na zimowe wypady w Tatry to one niebardzo się nadają. Ich przeznaczenie to raczej podejścia, via ferraty, drogi techniczne. Zima w górach to pewne, że będą używane raki a podeszwa twarda nie jest. Ja ci odradzam, ale jak pisałem sam ich nie posiadam więc czekaj na wypowiedzi innych.




RE:[Obuwie] Salewa - tomaszorPoz - 15-09-2015

hej,
właśnie wróciłem z Tatr. Salewy firetail gtx niestety nie przeżyły tego wyjazdu (Świnica i Orla).
Poniżej fotki:
http://tomasz.olkap.ogicom.pl/salewa1.jpg
http://tomasz.olkap.ogicom.pl/salewa2.jpg
http://tomasz.olkap.ogicom.pl/salewa3.jpg
Czy warto to reklamować? buty kupione w kwietniu 2014 r.
Jeśli nie.... to może polecacie coś w podobnym stylu, ale znacznie bardziej trwalszego?
-------------------------------------------
Tomasz




RE:[Obuwie] Salewa - piotr.r - 15-09-2015

Uuuuuuuu! Niedźwiedź cię dopadł.
Jak dla mnie nie ma co reklamować, normalnie je zajechałeś.




RE:[Obuwie] Salewa - tomaszorPoz - 15-09-2015

ok :)
też myślę, że to nie ma sensu reklamować, ale chciałem poznać opinię kogoś innego.

Z extreme to niestety buty mają jedynie napis ''alpen extreme'', który o dziwo się zachował :) Wygodne i to bardzo, ale co z tego.

Poleciłbyś mi coś innego, ale trwalszego?
-------------------------------------------
Tomasz




RE:[Obuwie] Salewa - -PITdoggy- - 15-09-2015

Spodziewałbym się, że wcześniej polegnie ten syntetyczny materiał zewnętrzny niż guma. Bo wydawał się delikatny na skałę. A tutaj proszę...
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.




RE:[Obuwie] Salewa - tomaszorPoz - 15-09-2015

Ten materiał dookoła butów to jakieś nieporozumienie, czeski błąd projektantów. Jak można tworzyć buty podejściowe oplecione materiałem przypominającym zbitą bawełnę - gdzie wiadomo, że podchodzi się w większości przez skaliste podłoże.

Tym samym w miejscach niepokrytych gumą pojawiły się dosłownie dziury w materiale.

Z kolei guma odpada kawałkami przy krawędziach podeszwy.

Strasznie się zawiodłem Salewą...
---
Edytowany: 2015-09-15 19:22:16
-------------------------------------------
Tomasz




RE:[Obuwie] Salewa - -PITdoggy- - 15-09-2015

Tak jak pisałem- nubuk sprawia dużo solidniejsze wrażenie niż to, czego użyto w tych salewach.
A jak sprawowała Ci się podeszwa?
-------------------------------------------
Nie jesteśmy tutaj dla przyjemności.




RE:[Obuwie] Salewa - tomaszorPoz - 15-09-2015

Nigdy się nie poślizgnąłem, choć guma pod śródstopiem jest już łysa.
Szkoda, bo buty są niesamowicie wygodne. Chodzi się w nich lepiej niż w butach do biegania. Bardzo dobrze oddychały - i to byłoby na tyle komplementów.
-------------------------------------------
Tomasz




RE:[Obuwie] Salewa - waldi1328 - 13-10-2015

Wybieram się w czerwcu na Mont Blanc i mam zamiar kupić sobie buty salewa condor evo gtx lub salewa raven combi gtx . czy może ktoś używał w takich warunkach takich butów i może poradzić czy się będą nadawać ? co sądzicie o tych butach ? a może jakiś są lepsze buty na taką wyprawę ?




RE:[Obuwie] Salewa - Rosenkrantz - 21-11-2015

Wlasnie znalazłem Salewy Repace za 690 zł...to wiecej niz chciałem wydac ale zaczynam sie łamać. Brać...?
Wezme sobie fv...bedzie taniej...- taka kreatywna księgowość...




RE:[Obuwie] Salewa - Jan Kramer - 01-12-2015

Kupiłem miesiąc temu buty Salewa MS MTN Trainer MID GTX.
Długo wahałem się przed zakupem, gdyż początkowo chciałem kupić skórzane Meindle lub Hanwagi. Niestety numeracja nie pasowała mi zupełnie a Salewy wchodziły na nogę idealnie.
Tak jak tu pisano buty są niesamowicie wygodne, dość miękkie, stąd na pewno bardziej przydatne na trasach mniej wymagających. Po kilkugodzinnej wędrówce w Beskidach pojawiły się pęcherze ( mój błąd, pierwsze wyjście od razu w góry) ale buty trzymają ciepło i suchość.




RE:[Obuwie] Salewa - deldamian - 28-01-2016

Witam :)

Padło teraz na buty podejściowe - niskie treki w góry. Wcześniej chodziłem w butach za kostkę (mid lub wyższe), teraz więcej podróżuję i szukam czegoś niskiego do pochodzenia po górach (raczej suchy, skalisty i ciepły klimat), miastach i ogólnie pojętych zadupiach.
Myślałem o Salewie i modelach:
-Mountain Trainer
- Wildfire
- Firetail
Które moglibyście polecić? Dodam, że ważna jest dla mnie również oprócz cech ''typowo'' trekingowych również kompaktowość (wymienność z sandałami - lądują w plecaku), oddychalność, wygoda.
-------------------------------------------
Damian




RE:[Obuwie] Salewa - -PITdoggy- - 28-01-2016

Na tej stronie masz wrażenia z użytkowania firetaili, oparte zdjęciami.
-------------------------------------------
I speak fluent sarcasm.




RE:[Obuwie] Salewa - MartinCK - 28-01-2016

Firetail ma widzę miękką podeszwę. Dobrze się sprawują na skałach (np tatry)?
Szczerze sam zastanawiam się nad Mountain Trainer, ale jakby Firetail był dobry na skały to może i bym się skusił. Z chęcią również poznam zdanie użytkowników.




RE:[Obuwie] Salewa - deldamian - 29-01-2016

To nie wiedziałem, w opisie jest sama Salewa a w postach przewinęły się chyba wszystkie wspomniane modele. Ale w sumie nad Firetail'ami też się zastanawiam.
Wracając do wczorajszego postu to moglibyście coś zaproponować? Sądząc po wcześniejszych wpisach to widzę, że Salewa mocno obniżyła loty jeżeli chodzi o jakość.
-------------------------------------------
Damian




RE:[Obuwie] Salewa - -PITdoggy- - 29-01-2016

''jakby Firetail był dobry na skały''...

Martin CK- na poprzedniej stronie były uwagi odnośnie delikatnego materiału wierzchniego w firetailach, a kolega TomaszorPoz poświęcił chwilę i na bieżącej stronie wrzucił fotki z tym właśnie modelem. Pisał też o przyczepności.
Widziałeś te fotki? Są kilka postów nad Twoją wypowiedzią.
Jeżeli po ich obejrzeniu uważasz, że ten but się nadaje na skałę- to oczywiście Twój wybór.
-------------------------------------------
I speak fluent sarcasm.




RE:[Obuwie] Salewa - MartinCK - 31-01-2016

PITdoggy, po obejrzeniu tych zdjęć uważam, że nie są ;] choć dziwnie napisałes tego posta. tak jakbyś mi zarzucał, że uważam, że mogą być dobre. mimo, że miałem właśnie wątpliwości ;)