NGT
Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Sprawy techniczne forum (https://ngt.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom (/thread-6220.html)



RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - boguś b - 22-11-2018

Jak to wyeliminować z forum Jasia?
Przecież to nasze dziedzictwo kulturowe, nigdy nie wiesz kiedy da o sobie znać 😉




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - gumibear - 22-11-2018

Judyta proszę cie nie dramatyzuj! Masz nieznośną tendencje do robienia scen!




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - boguś b - 05-12-2018

Temat do korekcji dyskusja nie na temat
https://ngt.pl/thread-4391-page-204.html




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - m - 05-12-2018

oj, oj boguś się zdenerwował - będzie dym :D
-------------------------------------------
m




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - boguś b - 05-12-2018

Nie dym tylko pomyślcie, jakby to był ktoś nowy, to już by było przeczytaj FAQ itp.
Powinniśmy sami zadbać o przejrzystość forum, a nie dostarczać roboty adminowi.
Nikt tu nie ma etatu.




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Monterr - 05-12-2018

Pytanie do Starości ..jak odzyskać hasło do starego konta :)




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - m - 05-12-2018

Czym innym jest delikatny off topic i to w temacie który nie ma ciągłości (to zbiór linków, nie dyskusja) a czym innym zakładanie nowego wątku, żeby spytać o buty na zimę. Myślę, że połapkowanie i zgłoszenie w tym wątku powinno ci wystarczyć - jeśli admini dostrzegą zagrożenie dla forum to pokasują.
-------------------------------------------
m




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - gumibear - 05-12-2018

Będę w nocy to ogarne.
-------------------------------------------
Z kom




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - gumibear - 05-12-2018

Rozumiem bogusia ale na razie wątek zostaje jak i dyskusja w nim

Monter masz maile




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Monter - 05-12-2018

Tak Gumibear dzieki. Juz gra :)




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Farfura - 07-12-2018

Cześć Admini,
wybaczcie, ale by uniknąć zbędnej pisaniny (niestety po raz enty), pozwalam sobie wkleić treść jednego z moich maili z lipca 2017r. do dwóch naszych forumowych ważniaków - po lekkiej anonimizacji i zmniejszeniu objętości treści ;)

''Przypomniałem sobie o butach, które rok temu widziałem na Węgrzech i jak się już spodziewacie, chodzi o Alpinę.
http://www.alpinasports.com/
W skrócie: słoweński (wieloletni, powszechnie uznany i szanowany) producent sprzętu do narciarstwa biegowego, ale nie tylko.
Firma obecna także na rynku obuwia sportowego, w tym outdoor, ale w Polsce raczej mało znana i rozpoznawalna.
Odpowiedni wątek jest także na NGT, koncentruje się jednak raczej na butach wysokich.
Zadzwoniłem wczoraj do firmy MGBsport:
http://www.mgbsport.pl/
http://allegro.pl/listing/user/listing.php?limit=180&us_id=12014915&order=m
i rozmawiałem (będzie ze 40 minut) z bardzo sympatycznym gościem, Adamem, który ma wiedzę na temat produktów Alpiny jak stąd do Kairu.
Mało tego, jest członkiem NGT!! :P
Ok, wstęp był, teraz meritum:
Buty są sprawdzone, na różne warunki i do różnych zastosowań, a do tego tańsze od konkurencji.
Produkcja europejska i chińska - Adam nie ukrywa, że te europejskie są lepsze, ale ''co kto woli'' i do czego mają być buty.
Zastosowana w niektórych modelach butów membrana jest podobno nieznacznie lepsza niż goretex, ustępuje sympatexowi, choć niektóre modele szyją także na tej ostatniej - jak widać Alpina nie poddaje się małpiej tendencji, że wszystko musi być na gore.
Niestety z tego też powodu sprzedaż butów nie jest imponująca - jakiś poważny gracz na polskim rynku (8a, skalnik?) odmówił sprzedaży tych butów tylko z tego powodu, że Alpina nie szyje na gore.
I już choćby z tego powodu lubię tę firmę :))
Najważniejsze:
Adam bardzo chętnie nawiąże współpracę z NGT - oczywiście na warunkach, jakie określi M..
Dodam, że Adam myślał, iż to ja chcę być testerem, ale z miejsca mu wyjaśniłem, że nie o to mi chodzi :)
Adam ma kilka propozycji, w tym:
a) może przekazać buty testerom NGT (ile, jakie modele) - do ustalenia,
b) może przyjechać na jakiś zlot, czy inne spotkanie NGTz pełną (lub prawie pełną) paletą butów z Alpiny, a co ważniejsze, każdy but może dokładnie opisać, opowiedzieć o nim, porównać z innymi modelami innych producentów, a musicie mi wierzyć, że opowiadać o tym potrafi,
c) jest gotowy podskoczyć do Ciebie M. (wybiera się w Karkonosze) i podrzucić Ci jakieś butki, ewentualnie pogadać...
Coś jeszcze do szczęścia?
Oczywiście od razu zaznaczyłem, że wszelkie decyzje podejmujesz M. Ty, a także, że testerzy NGT nie owijają w bawełnę i piszą jak jest.
Pełna akceptacja ze strony Alpiny.
Czy nie sądzicie, że Warto spróbować?
Looknijcie na modele Alpiny, niektóre są całkiem ciekawe, a jeśli ich jakość by się potwierdziła, stanowiłyby fajną przeciwwagę dla Majndli i innych za ciężkie pieniądze buciszy...
Dajcie proszę znać.
A.''.

Taaa... potem był jeszcze mail z sierpnia 2017r. i jak do tej pory nic.
Nie mam pojęcia, czy sprawa ze strony Alpiny byłaby jeszcze aktualna, ale mam nadzieję, że tak.
Myślę także, że jeśli dacie swoje przyzwolenie, kilku dziarskich chłopaków (PRS, Arni, Doczu, Pim, Bleys?) z chęcią zmierzyłoby się z tym zadaniem.

Ja jestem ciekawy tych butów.
Lubię mieć wybór.
Jeśli jakość wyrobów Alpiny byłaby odpowiednia, to, uwzględniając w miarę niewygórowaną ich cenę, z przyjemnością powitałbym je w mojej szafie.

No i jak będzie?
-------------------------------------------
Farfura




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - boguś b - 07-12-2018

Jak ładnie napisałeś ☺️
Stoję przed zakupem niskich butów, chyba się skuszę.




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Farfura - 07-12-2018

Wiesz Boguś, niektóre modele to poziom cenowy butów z Deca, może więc warto spróbować?
-------------------------------------------
Farfura




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - m - 07-12-2018

Farfura - na str alpiny są buty na sympatexie, chyba, że to nie ta alpina.
Kiedyś się interesowałem Alpinami i wniosek był taki, że łatwiej kupić ich buty narciarskie niż do chodzenia, ceny wcale nie mają poziomu decathlonowego a odstępność w polsce w zasadzie nie istnieje (ich butów nie ma w sklepach, zdarzały się pojedyncze modele z kilku rozmarach i wsio). Być może MGB jako dystrubutor ma np po kilka par z modelu do pokazania, ale zmierzyć nawet wysyłkowo, żeby móc odesłać nie ma gdzie.
-------------------------------------------
m




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Farfura - 07-12-2018

m - pisałem powyżej, że niektóre modele szyją także na sympatexie, który choć technologicznie (chyba) starszy, podobno lepiej się sprawdza w obuwiu, niż goretex.
Jeśli chodzi o dostępność - w Polsce, to fakt, chyba tylko sieć.
Na takich jednak Węgrzech, które górek mają ... ciut, ciut, z dostępnością w realu jest znacznie lepiej.
No cóż... jeśli przeciętny klient traktuje goretex w obuwiu górskim jako element rozstrzygający o zakupie, to nie dziwię się, że jest jak jest i potentaci branży wolą sprzedawać Meindle, Hanwagi, czy inne...
-------------------------------------------
Farfura




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - boguś b - 07-12-2018

Może przenieść dyskusję do wątku buty alpina?
Chyba skuszę się na te
https://alpinasportowa.pl/produkt/alpina-diamond-2-0-g-w-buty-trekkingowe-skora-2/
Na trening z psem w pobliskim terenie w sam raz.




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - barlak00 - 09-01-2019

W jaki sposób mogę odzyskać hasło do konta. Przejrzałem wszystko, co wpadło mi w oko na tym portalu, ale nie znalazłem nigdzie ani takiej opcji ani wskazówki, co uczynić w przedmiotowym przypadku.
-------------------------------------------
Bartek




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - gumibear - 09-01-2019

Pchnij do mnie maila
-------------------------------------------
Z kom




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Pim - 22-01-2019

Pojawił się na forum rafał443 (kilka wątków) i chwali się swoimi zakupami. Dla mnie to spam. Prośba o cięcie z precyzją chirurga...
-------------------------------------------
Pim




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - gumibear - 22-01-2019

Oks. Zaparkuje to sie zajme...

swoją drogą sporo ''kupił''


:)))
-------------------------------------------
Z kom