NGT
Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Sprawy techniczne forum (https://ngt.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom (/thread-6220.html)



RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - madusia_m - 21-10-2014

no cóż Gumi.........trochę mi przykro, ale nic to......szkoda, że takowe podejście masz.......miłego wieczoru mimo wszystko




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - gumibear - 21-10-2014

madusia zmienimy zmienimy:) ze smartfona nie lubie administrowac a Twoje zapytanie wzbudzilo we mnie usmiech i wene;)
-------------------------------------------
z kom




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - PRS - 18-11-2014

http://ngt.pl/?p=reviewsUser&iUser=11296
czteroskibowym proszę zaorać ;)




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - warrad - 15-12-2014

Apel do adminów:
Zablokować możliwość tworzenia nowych wątków!
Istniejących jest tyle, że naprawdę potrzeba wyjątkowego problemu, żeby założyć dla niego nowy wątek. W takiej sytuacji propozycja nowego tematu powinna trafić do tego wątku pod rozwagę adminów.
Mamy od jakiegoś czasu hurtowy wysyp wyjątkowych problemów typu ''buty na grudzień za 232zł'' lub ''kurtka na 2 tygodnie lutego do użytkowania na ul.Hetmańskiej w Poznaniu ewentualnie raz w roku na Krupówkach''. Na grzeczne uwagi użytkowników, żeby dopisać się do istniejącego wątku najczęściej padają odpowiedzi w stylu:
- nie mam czasu na szukanie
- szukam butów za 232zł a wątek jest o butach za 229zł
- oczekuję konkretów a nie pouczania gdzie mam zadać pytanie
itp.




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - bartolini - 16-12-2014

jestem bardzo za. ale... Warrad, a jak będziesz chciał założyć nowy temat, bo taka będzie konieczność, to jak to zrobisz?




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - nathaniel - 16-12-2014

Można zablokować tworzenie tematów dla nowych użytkowników. np. tydzień albo miesiąc? Wiadomo, że to nie rozwiąże problemu w 100%, bo znajdą się ludzie, którzy zarejestrowali się daaawno temu i teraz zechcą zadać ''inteligentne'' pytanie, ale myślę, że odfiltrujemy dużo niechcianych wątków.




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - warrad - 16-12-2014

Można to rozwiązać tak jak pisze nathaniel lub jak ja pisałem - propozycję nowego tematu wrzucić do tego wątku.
Barto, tak szczerze to przez ostatni rok jedyne nowe wątki, które były KONIECZNE to wątki zlotowe :) i te dotyczące testów, które i tak były zakładane przez adminów.




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Blatio - 16-12-2014

Ewentualnie można zrobić tak, żeby każdy nowy wątek przed zamieszczeniem na forum, musiał przechodzić przez adminowską cenzurę.




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - braavosi - 16-12-2014

Tylko nie wiadomo, czy jest to technicznie możliwe.

Rozumiem Wasze odczucia, mamy prawo się czuć lekko zmęczeni pewnymi sytuacjami, czy kierunkiem, w którym zmierza obraz portalu.

Potrzebne zmiany? Macie pomysły?
piszcie:
https://ngt.pl/thread-3430-page-28.html




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - gumibear - 16-12-2014

od postu warrada do tego miejsca niestety jestem na Tak i bede z tree o tym rozmawial

ALE!!

jest jeszcze jeden problem. Potrzebujemy swiezej krwi. na poczatej moderator ktory jak nie wymieknie to z czasem przepoczwarzy sie w admina.....tl

i tu znowu ALE!

....nie mam nawet i na to czasu by usiasc i napisac porzadne maila do paru ludkow ktorych mam na celowniku

i to jest moje postanowienie noworoczne




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - yaro1986 - 16-12-2014

Ja mam zupelnie odmienne zdanie odnosnie coraz wiekszych ograniczen. Usuwanie wszystkich nowych watkow, wprowadzanie pozwolenia na watek,ciagle zwracanie uwagi itp sprawi, a w zasadzie juz zaczyna sprawiac ze forum calkowicie sie zamknie na nowych uzytkownikow i bedzie kiszenie sie we wlasnym sosie.




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - McTofik - 16-12-2014

A nie dałoby się na głownej w ostatnio poruszanych tematach przykleić wątku pod łopatologicznym tytułem:

''Nie znalazłeś odpowiedniego wątku - Zapytaj tutaj'' ?

I zablokowac tworzenie nowych wątków dla świeżo zarejestrowanych forumowiczów.
Ewentualnie przechrzcić ''Nie wiesz? zapytaj! - krótkie pytania, szybkie odpowiedzi'' i tez przykleić na głownej. Czasami mam wrażenie, że osoby zakładające nowe wątki nie zdają sobie sprawy z istnienia reszty forum poza tym co widać w ostatnio poruszanych tematach.




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - warrad - 16-12-2014

Yaro
mam podobne obawy jak Ty.
Nie chcemy ograniczać napływu ''świeżej krwi'' ale zdecydowana większość tej ''krwi'' rejestruje się na forum żeby zamieścić ogłoszenie ''SPRZEDAM'' lub zadać pytanie o kurtkę zimową na miasto.
To jeszcze potrafię zrozumieć, drażni mnie ton wypowiedzi w stylu: żądam opinii, moje pytanie jest wyjątkowe, ja nie mam czasu ale Wy musicie mieć czas dla mnie, nie będę czytał całego wątku o kurtkach bo nie!
(może to dlatego, że ja już stary jestem i wiedzy musiałem szukać w książkach lub doświadczać osobiście? Jedno i drugie wymagało duuuuużo cierpliwości :))

A wracając do świeżej krwi to da się zauważyć, że 99,9% nowych nicków po uzyskaniu informacji o kurtce na miasto nie wraca na forum ewentualnie wraca, żeby zamieścić kolejne ogłoszenie ''sprzedam spodnie za jedyne 80zł'' (w domyśle: kupione w lumpeksie za 8zł)




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - braavosi - 16-12-2014

Gumi ma rację, potrzebna nam świeża moderatorska krew. Ktoś, kto będzie dysponował czasem na tyle, żeby chociaż parę razy na dzień zerknąć na to, co się na forum dzieje. I reagować na bieżąco.
W tej chwili wszyscy jesteśmy z doskoku. Blokada nowych zapytań? OK.
Z drugiej strony, jak pomyślę, że trzeba będzie rozpatrywać te wszystkie nowe propozycje zapytań, wątków, odpowiadać na wpisy z ''książki skarg i zażaleń'' to tak trochę nieciekawie to widzę. I ryzyko tego, co Yaro napisał. Duszenie się w sosie własnym.




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - horus - 17-12-2014

ale wszyscy niejako są tutaj ''z doskoku'' - i tutaj najbardziej zawsze mi siedzi cytat jednego admina:
''NGT to hobby przy okazji pasji, a nie zamiast''
Każdy z nas ma swoje życie prywatne i zawodowe, ma też swoje pasje. Tutaj na forum poświęcamy swój wolny czas, który w natłoku dni uda nam się jakoś wykrzesać - dlatego czasami dość irytujące jest, że po krótszym czy dłuższym czasie od poprzedniej wizyty trzeba się przebrnąć przez posty tupu: ''szukam ... w celu - co można wybrać'' - ludziom się po prostu nie chce skorzystać z opcji ''szukaj'' - bo po co? Po co marnować czas na przeszukiwanie wątków skoro są jelenie, które po moim zapytaniu podają mi wszystko na tacy?. Nie chcę tutaj generalizować - ale w większości takie jest właśnie myślenie.
Nie wiem jakie są możliwości techniczne forum, ale z moich obserwacji:
1. każdy nowy post nowego użytkownika przez jakiś okres czasu powinien przed publikacją przejść ''moderację''
- plus - większa czystość postów, których nie będzie trzeba tak sprzątać
- minus - jak wiemy, jesteśmy tutaj z doskoku - w wolnym czasie, dlatego może się zdarzyć, że trochę czasu minie zanim post otrzyma akceptację i może w tym czasie przestać być aktualny

2. nowym użytkownikom ograniczyłbym możliwość wklejania linków - niektórym nawet się nie chce opisywać sprzętu o który pytają tylko w sporej ilości przypadków wygląda to tak: '' co wybrać: link - to? czy może link to ?
Ograniczyło by to dodatkowo spamerów, ale niestety nie wiem czy jest to technicznie do ogarnięcia.

3. chcąc ograniczyć ''nowych ludzi jednego ogłoszenia'' - z postów z ogłoszeniami otworzyłbym jakąś wydzieloną grupę postów, którą nowi użytkownicy mogą przeglądać - ale pisać mogliby po pewnym okresie karencji

Tyle mi się na szybko nasunęło z rana.
Jak coś zdublowałem to sorki, ale mam teraz gorący okres i robię po 14-15 h/dziennie :(
-------------------------------------------
www.seth.com.pl




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - johan80 - 28-12-2014

Można odblokować lub jakoś wskrzesić wątek o butach Ecco?




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - gumibear - 29-12-2014

johan martwy link podaj. odzyskam




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - warrad - 18-01-2015

Recka spodni MIL-TEC BDU autorstwa punisher822 wg mnie do wyrzucenia.
Powody:
1) wielkie litery
2) brak akapitów
3) bzdury w stylu ''prucie się szwów w kilku miejscach'' i 4 za wytrzymałość
4) skróty rodem z gimnazjum: ''3mają''
5) to nie jest recka!
Tego nie da się czytać:
http://tiny.pl/qzc2k




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - SR-71 - 19-01-2015

Witam admina. Pozwoliłem sobie poruszyć na forum nowy temat, poświęcony kamerom sportowym. Dziwi mnie fakt, iż na największym forum jakie znam, o tematyce podróżnej, nie ma tematu poświęconego kamerom sportowym. Kamerom, które coraz częściej wchodzą w skład naszego wyposażenia, nawet na zwykłej, niewinnej wycieczce rowerowej po miejskim parku. Uważam że temat ''morze''. Pytań mnóstwo. W związku z powyższym moja propozycja jest następująca, aby wciągnąć temat w spis popularnych tematów.




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - gumibear - 19-01-2015

SR-71

Temat zostaje na forum z lekko zmodyfikowanym tematem. Temat nie zostanie wciągnięty na listę. na razie zobaczmy w jakim kierunku on pójdzie