NGT
Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Sprawy techniczne forum (https://ngt.pl/forum-5.html)
+--- Wątek: Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom (/thread-6220.html)



RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Krakus - 16-10-2013

Drogie Misie!

To my, jako NGT, zwróciliśmy się do firmy Kwark z prośbą o organizację konkursu!!!

A pani Kasia się na to zgodziła, bo nas lubi!!!

Na razie, bo jak poczyta ten wątek to...
---
Edytowany: 2013-10-16 20:20:15




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - gumibear - 16-10-2013

Krakus dziekuje że to piszesz bo to powtarzac trzeba non stop by nieprzekonanych może nie przekonać ale zobrazować temat. Dzięki!

Tak wlasnie jest i było
-------------------------------------------
wrocław startuje o 17 w piątek




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - cantores - 16-10-2013

Napisałem dosłownie w jeden post, z którego jednak wyszło chyba więcej szkody niż pożytku. W zamierzeniu mial być jedynie luźnym spostrzeżeniem. Nie było moim celem podważanie projektu, a tym bardziej podgrzewanie wokół niego atmosfery. Bardziej chodziło mi o zwrócenie uwagi na wyważenie proporcji pomiędzy wysiłkiem projektantów a ew. korzyściami jakie ma przynieść konkurs ludowi NGT ( i nie miałem tu na myśli korzyści materialnych). Jeśli ktoś czuje się dotknięty osobiście lub urzędowo :) to przepraszam.
-------------------------------------------
Moje poglądy są subiektywne i tylko moje :)




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - beskidbike - 16-10-2013

Też nie miałem na myśli, żeby w tym konkretnym przypadku żywa kasa wpadła komuś do porfela, jak to zobrazował @warrad.
Bardziej chodzi o jakieś ogólne korzyści dla forum, np. dobry przykład @bartoliniego-wszywka z logiem w ewentualnym gotowym produkcie.




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - piotr.r - 16-10-2013

@cantores i @beskidbike ja mam podobne odczucia, napisałem o tym wyżej. Też przepraszam, ja po prostu widzę to inaczej i mam do tego prawo jak każdy człowiek. Szkoda tylko, że z góry założono iż mogą być z tym problemy i tak sformułowano punkt 14.




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Krakus - 17-10-2013

Niezależnie od tego co mieliście na myśli, to już zraziliśmy do ngt firmę Pajak: przy okazji puszka wielu forumowiczów nieomieszkało szacować jakie to miliony zarobi ona na autorskim ngt-owskim projekcie. I na dokładkę podłożyliśmy świnię sasq-owi.

A teraz wielkimi krokami zmierzaliśmy do zrażenia do ngt firmy Kwark i pani Kasi.

@cantores
''jeden post'' - ja myślę, że znaczna część forum forum podziela Twoje poglądy, a przed wtopą z puszkiem to była nawet większość. Tymczasem z biznesowego punktu widzenia podarowanie jednego produktu na testy byłoby dla Kwarka znacznie bardziej opłacalne. Projekt autorski wymaga wielkiego nakładu pracy również od firmy, przy korzyściach porównywalnych z testem.

@cantores - 2
Wyobraź sobie teraz, że trójka forumowiczów zaczęła by szacować ile to też zarobisz na graniu na zlocie. Wicie rozumicie, sława, kontakty...
Delikatnie [w przypadku puszka Pajaka to było mniej delikatnie]. I proponowała bardziej sprawiedliwy podział korzyści ;-))

Chciało, by Ci się grać dla nas po czymś takim?

---
Edytowany: 2013-10-17 08:56:51
---
Edytowany: 2013-10-17 09:05:01




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - cantores - 17-10-2013

>>Krakus

Forum ma słowo ''niezależna grupa'' w nazwie. Rozumiem to jako możliwość przedstawienia w kulturalny sposób swojej niezależnej opinii. Zastrzeżenia i to niezbyt liczne miało zaledwie trzech uczestników forum, które jest przecież liczną społecznością. Nie wierzę, że właściciele czy też przedstawiciele jakakolwiek firmy mogą ''obrazić się'' z powodu wpisów tak niewielu osób. Świadczyłoby to ... no właśnie o czym? Raz już przeprosiłem za możliwy negatywny odbiór mojego posta. Więcej nie będę. Howgh! :)
-------------------------------------------
Moje poglądy są subiektywne i tylko moje :)




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Farfura - 17-10-2013

@Krakus, gwoli ścisłości:
poczytaj proszę dokładnie wątek w sprawie Pajaka, a potem odpowiedz sobie na pytanie kto kogo do siebie zraził i, to istotne, czy były do tego uzasadnione przesłanki.
-------------------------------------------
Farfura




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - piotr.r - 17-10-2013

Gumi rzucił światło na powód, który przyczynił się do takiego zapisu punktu 14, ja rozumiem go (ten powód). Myślę, że sprawę już możemy zamknąć i nie wracać do niej, dlaczego mamy się kłócić? Panowie do projektów, do projektów!




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Kris@Bia - 17-10-2013

Na wstępie fajna akcja.
Ogólnie dość często w reg różnych konkursów jest zapis o zrzekaniu się praw autorskich. Luzik.
Ja natomiast jestem chory i odleciałem.... a co gdy, ktoś faktycznie wystrzeli z armaty i się okaże że powstanie coś co nie istnieje na rynku i firma A zarobi na ty krocie? a za chwile firmy od B do Z z całego świata jeszcze więcej ?
Z drugiej strony można mieć w głowie sporo pomysłów ale nigdy nie mieć szansy na ich realizację, a to wydaje się idealna okazja aby myśl się urzeczywistniła ...
Moim zdaniem rzeczy wielkie powstawały z pasji .
Pozdrawiam
ps. a dla czworonogów też może być ...ups:D




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - ludz - 17-10-2013

>>a co gdy, ktoś faktycznie wystrzeli z armaty i się okaże że powstanie coś co nie istnieje na rynku i firma A zarobi na ty krocie? a za chwile firmy od B do Z z całego świata jeszcze więcej ?

To znaczy, że tak naprawdę masz 3 opcje:
1) Uczestniczysz w konkursie i zgadzasz się na zrzeczenie praw autorskich.
2) Nie akceptujesz tego i nie uczestniczysz w konkursie, a Twój pomysł pozostaje niezrealizowany.
3) Nie akceptujesz tego i realizujesz poomysł na własną rękę, ponosząc wszelkie obowiązki związane z ochroną Twojego pomysłu, inwestycjami w produkcję, marketing, etc.

To, że firma (być może, jesli to faktycznie będzie petarda) zarobi na Twoim pomyśle, to wierzchołek góry lodowej.
Przez analogię - to, że ktoś w Apple'u rzucił kiedyś pomysł na iPhone'a nie oznacza, że to sam pomysł był bezcenny - prawdziwe koszta i ryzyko inwestycji było w jego realizacji, wdrażaniu i syntezowaniu (bądź kopiowaniu) każdego pojedynczego patentu.
---
Edytowany: 2013-10-17 14:09:55




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - radziq - 17-10-2013

Drodzy, najważniejsze, nie przepraszajcie bo nie ma za co, każdy widzi sprawę jak widzi i ma prawo to swojego zdania, jak to powtarza Catores. Rozmawiamy i to jest tu ważne, rzymskie forum, albo grecka agora, zwał jak zwał. Dodatkowo robimy to w sposób kulturalny, bo już nie jest takie oczywiste w dyskursach, szczególnie tych sieciowych.
To jest jeden z celów projektu zwrócenie uwagi na zagadnienie praw autorskich, bo tak w rzeczywistości branżowej Kwarka, to wygląda to dużo, dużo gorzej niż ten jeden przykład który podał Gumi.
Czy w naszej rzeczywistości forumowej wygląda to lepiej? Nie wiem, tak jak się nad tym zastanawiam, to projektując często opieramy się na rozwiązaniach firmy X, albo Y.. Czasem nawet korzystamy ze zdjęć produktów, coś tam na nich rysując..
Jest też trzecia strona medalu, są firmy, które korzystają z tego o czym rozmawiamy, czytają nasze rozmowy, przecież mogą, prawda?
Chyba wszyscy musimy uważać...
Ja się już dużo nauczyłem, regulamin został własnie lekko zmodyfikowany, ale najbardziej drażliwy punkt dot. praw autorskich nie zostanie zmieniony do końca konkursu. To pewne ;-)
-------------------------------------------
http://blog.kwark.pl i http://sklep.kwark.pl




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - PRS - 21-10-2013

Nie trybi
https://ngt.pl/thread-704-page-27.html




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - piotr.r - 23-10-2013

E! Admini drodzy, co to za kuszenie, wzbudzanie emocji? Co tam nowego szykujecie z Kanforem i Kwarkiem?
Ale macie tępo! 8)

Chciałem dodać, że już jest 24.10.2013 (czwartek) i nic, zero info! 8P
---
Edytowany: 2013-10-24 00:44:44




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Butchy - 24-10-2013

Jakis miesiac temu dopisalem sie do testu butow Asolo, ale nie widze mojego postu :(




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - gumibear - 24-10-2013

[Obuwie] Asolo MTF 700

https://ngt.pl/thread-1083-page-2.html

Butchy

Twoja recenzja.....za lakoniczna na recenzję i została przeniesiona na forum do wątku o Asolo MTF 700




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Butchy - 24-10-2013

OK, dzieki. Od czegos jednak trzeba zaczac ;) nastepne beda lepsze.




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - radziq - 24-10-2013

Moi Drodzy, forumowicze i admini,

Wnoszę o odznaczenie człowieka admina Bartoliniego, tytułem Człowieka Roku 2013. Po starcie dzisiejszej akcji kalendarzowej opadła mi szczęka, ileż to admin Barto w rym roku dla Nas zdziałał. Z głowy (uzupełnię) zrobił konkurs na projekt koszulki forumowej i te koszulki ogarną, wypocił recenzję RIMa, zorganizował XXX zlot, robi kosmiczną akcję rękawiczkową i nówkę kalendarzową... Nie przypominam sobie, żeby ktoś tak forum kręcił, w tak krótkim czasie, oczywiście Gumi nie jest brany tu pod uwagę, bo się nie mieści w rzeczonych kategoriach.

Wnioskuję również o stworzenie projektu koszulki Barto Mana, kupię dla całej rodziny, jako wzór działacza-społecznika. Brawo Barto Manie.
-------------------------------------------
Szacun adminie bartolini, wielki szacun




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - Blatio - 24-10-2013

Popieram ;)




RE:Pytanie do administratorów,czyli popsuj humor adminom - piotr.r - 24-10-2013

Radziq, masz moje poparcie!