NGT
[Obuwie] Sandały - Wersja do druku

+- NGT (https://ngt.pl)
+-- Dział: NGT (https://ngt.pl/forum-1.html)
+--- Dział: Dyskusje o sprzęcie (https://ngt.pl/forum-2.html)
+--- Wątek: [Obuwie] Sandały (/thread-550.html)



RE:[Obuwie] Sandały - Rojas - 03-06-2006

jakbym miał kupować sandały na miasto to bym wziął klasyczne Scholle. A w terenie świetnie sprawują sie moje Triop Trekker, są nie do zajechania od nizin po Tatry. Teścik wkrótce...




RE:[Obuwie] Sandały - Martino - 03-06-2006

Michał Sandały Sourca widziałem wczoraj w Summit Sporcie na pl. Wolności w Katowicach. Jeśli mnie pamięć nie myli nie mają modelu Gobi.
Pozdrawiam




RE:[Obuwie] Sandały - kuchcikus - 03-06-2006

~think~ w trku na szerokiej.. ja tam kupilem wlasnie
-------------------------------------------
hihu-hihu@wp.pl




RE:[Obuwie] Sandały - kuchcikus - 03-06-2006

TREKU
-------------------------------------------
hihu-hihu@wp.pl




RE:[Obuwie] Sandały - michal - 03-06-2006

>>kivak, Martino
dzieki za info
do Tychow mi troche nie po drodze ale dobrze wiedziec...
Martino, nie pamietasz moze czy maja model classic?




RE:[Obuwie] Sandały - Martino - 04-06-2006

Mają bankowo, bo moja panna je mierzyła. :) Tak jak pisałem, mają trzy modele: Classic, Stream, Mojave - brakuje im najdroższego Gobi.




RE:[Obuwie] Sandały - think - 04-06-2006

~kuchcikus, dzieki za info.
-------------------------------------------
~think~




RE:[Obuwie] Sandały - kuchcikus - 04-06-2006

~think, powiem jeszcze ze kupilem ost nr 46 - classic, i narazie dostepne sa nizsze rozmiary... ale ma byc dostawa wiec cos bedzie jeszcze... maja duzy wybor tevy!
spoczko!
si
-------------------------------------------
hihu-hihu@wp.pl




RE:[Obuwie] Sandały - think - 05-06-2006

HAMMET, alvika jest dystrybutorem sandalow firmy source
-------------------------------------------
~think~




RE:[Obuwie] Sandały - michal - 05-06-2006

>>Martino
dzieki, pozostaje mi tylko tam zadzwonic i upewnic sie czy maja moj rozmiar:)
pozdrawiam




RE:[Obuwie] Sandały - Mariusz - 06-06-2006

Ktore z sandalow plecilibyscie na sredni dydtansowe wycieczki:
Teva DECADE M/S
Teva CROSS TERRA 2
Source Stream Sport
Source Mojave

Czy sa pomiedzy nimi jakies istotne roznice?

pozdrawiam
Mariusz




RE:[Obuwie] Sandały - wojmag - 19-06-2006

Witam własnie zastanawiam się nad zakupe sandałów SOURCE MOJAVE albo TEVA TERRA FI i mam bóla bo nie wiem co wybrac, a najgorsze jest to ze nie mogę przymierzyć tych sandałków bo nie ma w mojej okolicy takich sklepów. Prosiłbym urzytkowników tych sandałków o poradę i doświadczenia z urzytkowania, myśle ze łatwiej mi będzie wybrać znając opinie urzytkowników. Pozdrawiam Wojtek.
-------------------------------------------
Wojtek




RE:[Obuwie] Sandały - kivak - 19-06-2006

Source górą. ;)
Przymierzałem Terra F1 i stojąc, wydawały się być lepiej wyprofilowane niż Source, jednakże przy chodzeniu okazało się, że są zbyt miękkie i się ''wyślizgowują'' spod stopy. Ten efekt w Sourcach nie występował.
Ostatecznie zdecydowałem się na Source Stream i jestem wniebowzięty ;)




RE:[Obuwie] Sandały - kuba - 19-06-2006

A ja kiedyś miałem jakieś TEVY, ale się rzepy przestały kleić i je ciepnąłem do kosza. Teraz od czterech lat mam Asolo Scramblery i już nigdy więcej nie chcę mieć nic innego.
-------------------------------------------
Pozdrowienia z Wawy




RE:[Obuwie] Sandały - sasq - 20-06-2006

a'propos tevy (model terra fi) moja zona włśnie jest na kupnie sandałów i po obejżeniu tev stwierdzam że są podobne... wręcz identyczne z jej starymi Alpin's-ami które kosztowały 59zł (była taka promocja)
Co ciekawe nawet kolorystyka taśm się zgadza...
Skutkiem tego wszystkiego chyba zdecydujemy sie na source STREAM




RE:[Obuwie] Sandały - Ewel - 20-06-2006

-sasq - jeżeli widzisz jakieś podobieństwo jakościowe to widocznie nie jesteś w stanie zauważąć róznicy w jakości:-) Rozbawiłeś mnie. Naprawdę :-)




RE:[Obuwie] Sandały - Ruda - 20-06-2006

A kto tu mówił o podobieństwie jakościowym?? Zdaje sie, że autor miał na myśli WYGLĄD li i jedynie.
-------------------------------------------
GRAPPA.PL Sklep firmowy DEUTER i PAJAK w Krakowie




RE:[Obuwie] Sandały - Ewel - 20-06-2006

>kto tu mówił o podobieństwie jakościowym??

np ja.

>Zdaje sie, że autor miał na myśli WYGLĄD li i jedynie

Zdaje się mi inaczej.:-) Zinterpretowałem tak na podstawie ostatniego zdania.




RE:[Obuwie] Sandały - marek - 20-06-2006

Pewnie Teva odgapiła od Alpinsa. Tylko zmieniła gumę, rozbiła ją na 3 warstwy, dodała amortyzator w pięcie, dodała środek antybakteryjny, użyła mocniejszych taśm, wyprofilowała ***... podeszwę, wyprofilowała łączniki, podszyła taśmy MIĘKKIM materiałem (który nie wisi na półtora metra z boku), podszyła łączniki miękkim materiałem i dodała łatwo-chwytliwe końcówki przy taśmach. Resztę zostawiła bez zmian.
PS
Byłem ''szczęśliwym'' posiadaczem tych Alpinsow przez około dwa tygodnie( tyle trwal wyjazd, potem reklamacja i zwrot gotówki- sprzedawca nie był tym wcale zdziwiony). Już podczas drugiego dnia rozerwał się tylny pasek. Rozklad postępowal dalej, do domu dotarlem tylko dzieki repowi i taśmie izolacyjnej.
Po tej przygodzie zakupiłem Teva Terra Fi i do dzisiaj jestem ich zadowolonym użytjkownikiem.

-------------------------------------------
marek




RE:[Obuwie] Sandały - sasq - 20-06-2006

EEEE spokojnie....
Po1
różnica jakościowa jest Teva ma lepszą podeszwę (mojej żonie się nagminie rozkleja)
natomiast taśiemki i plasticzki oraz rzepy to dokładnie to samo (stwierdzone po dłuższej analizie porównawczej)
oba modele tłukła poprostu ta sama firma w chinach

Po2
porównanie konstruksyjne Tevy i Source wypada zdecydowanie na kożyść Izraelczyków :-D